@hanak_v_exilu (17.02.2020 15:27): Tak to potřebuji tedy nějak dosvětlit, s čím máš v ovládání problém. Mně přijde jediný pojítko že se obojí ovládá na šipkách a ne WASD. Ale v zásadě mi přijde ovládání prvního TB1 stejné jako díly následující.
@hanak_v_exilu (17.02.2020 11:36): Houby s octem, TB měl jako akční hra standardní kameru za hrdinkou a střelbu měl autoaim. Ale i v akčních hrách se statická kamera občas používá, ale z jiných důvodů. Třeba pro lepší porozumění skákacím pasážím nebo z atmosféry pronásledování (Prince of Persie, Crash Bandicoot)
@Red (16.02.2020 21:52): Není to featura, je to prostě jenom blbé ovládání. Tehdy ho měly všechny hry. I třeba Tomb Rider a to rozhodně není horor. Je to podobné jako tvrdit, že dlouhé nahrávací časy jsou záměrné, protože tě nutí hrát opatrně abys co nejmíň umíral a zbytečně nenahrával.
@Red (16.02.2020 21:52): Chlape ty jsi mi připomenul ajťáky v mé bývalé firmě. To není chyba, ale nová fukčnost :D Já hororový žánr pravda moc neznám, ale Resident Evil jsem hrál kdysi na playstationu a podobný problém s mířením a ovládáním tam nebyl. Alone in the Dark má prostě šíleně těžkopádné ovládání. To že nevidím kam jdu beru a něco na mě bafne beru, ale vadí mi, že nepoznám kam mířím. Teoreticky míří zbraň na zombíka, prakticky střílím někam do pr.. Jinak Ečstatica někdy, možná, snad... teď se zkouším prát se čtvrtým dílem AitD - ovládání je tam v pohodě, ale sere mě podivné ukládání a absence titulků.
@Han22 (komentář): Z těch komentářů jsem nějak nabyl dojmu, že jsi neporozuměl hororovému žánru. To že ovládání je prkenné a nevidíš co máš před nosem není chyba, je to featura a mají to právě nástupci jako Resident Evil a Silent Hill o deset let později, proto je Alone in the dark otcem, nikoliv kvůli pirátství. Ale máš můj respekt, že jsi i tak dohrál všechny díly. Já jak viděl nepřátele s flintama tak jsem úplně ztratil chuť to hrát. Bude Ečstatica?
Kromě Wolfa3D bylo Alone první hra, u které jsem se bál. A to dost.

A ani dnes, po všech těch letech co Alone znám, si nejsem jist, jestli bych byl schopen hru dohrát, nebo se vůbec někam dostat. Je pekelně těžká.
atmosféra že by se dala nožem krájet, málo která hororová adventura dosáhla toho co Alien in the Dark a mnozí vyvojáři mohou jen tiše závidět.
AWESOME! Nejlepší recenze na nejhorší film všech dob (podle mě). Na konci jsem doslova brečel smíchy :D :D :D
muže mi někdo říct jak rozsekat zombika šavlí, když po každém zásahu se ten týpan nemuže vzpamatovat, natož tak sekat šavlí...