Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

20 000 her v Databázi!

Dnes už se to zdá skoro neuvěřitelné - v den, kdy byla Databáze oficiálně spuštěna, se na ní nacházelo 70 (!) her, které do ní byly přidány malou hrstkou administrátorů a několika betatesterů. Databáze tak pro svého návštěvníka opravdu nenabízela mnoho - namísto "domova všech hráčů" plného obsahu, který tak trochu naznačoval titulek stránky, jste dostali k dispozici kladivo, hřebíky, pár fošen a příslib do budoucna.

Dnes, o 4497 dní později, jsme společně dosáhli dalšího velkého milníku v podobě 20 000 přidaných her (tou jubilejní se stal Twin Mirror od na DH oblíbených DON'T NOD (Dontnod Entertainment)), na čemž se za celou dobu provozu podílelo 858 uživatelů. I po více než 12 letech provozu se tak daří naplňovat základní vizi, že si Databázi vytváříte a budujete sami pro sebe. Dokonce bych řekl, že se tak děje stále lépe a kvalitněji, což rozhodně - obzvláště v dnešní uspěchané době - neberu jako samozřejmost, a chtěl bych vám za toto obrovské kolaborativní úsilí moc poděkovat. Postavili jsme si ten dům vážně hezky!

Ostatně ve starších článcích si můžete připomenout, jak výstavba jednotlivých pater probíhala v minulosti - obzvláště u těch prvních se jedná o poměrně zábavné čtení. :)

1000 her v databázi (2008)
3000 her v databázi (2009)
5000 her v databázi (2011)
10 000 her v databázi (2015)
15 000 her v databázi (2018)

Už jen z uvedených roků můžete poznat, že v posledních letech se tempo přidávání her dramaticky zrychlilo, obzvláště platformový update z konce roku 2017 otevřel stavidla nevídaným způsobem a rozčeřil vody již poměrně velmi dobře zmapované platformy PC. Na přidání posledních 5 000 her jste potřebovali jen něco málo přes 2 roky, což je úžasný výkon.

Velkým pomocníkem se v tomto ohledu ukázal přidávací whitelist, na který se mohou dostat všichni dlouhodobě spolehliví tvůrci obsahu, kteří získají achievement "Legendární přidavač" (100 přidaných her do Databáze), a jejichž herní návrhy poté nepodléhají schvalování. Myslím, že svůj hlavní cíl, tedy zrychlení celého procesu a odlehčení zátěže kladené na správce obsahu, plní skvěle, a to bez nějakých větších problémů, které by ohrožovaly nastavenou laťku kvality. I do budoucna chceme hledat další způsoby, jak proces přidávání obsahu usnadňovat a pokud možno i zjednodušovat.

Je libo pár statistik?

Abyste si dokázali představit to obrovské množství obsahu - 20 000 her znamená 20 000 unikátních, ručně vytvořených a ověřených herních popisků. Ty mají dohromady téměř 21,5 miliónů znaků, což je více než 13 400 normostran textu. To je 10x rozsah Bible nebo celé trilogie Pán Prstenů. A to nemluvím o té hromadě dalšího obsahu, který je na tyto profily navázán.

A protože víme, že jako správní uživatelé Databáze máte statistiky rádi, rozhodli jsme se při této ideální příležitosti zprovoznit první verzi globálních statistik DH, které někteří z vás již dlouho očekávají. Na začátku jsme se zaměřili především na sekci "Síň slávy DH" - ta obsahuje přehled uživatelů, kteří se neobyčejnou měrou zasloužili o rozvoj obsahu Databáze, a kterým jsme touto formou chtěli poděkovat.

Mimo to v globálních statistikách najdete ještě několik dalších zajímavých údajů týkající se her a vývojářů. Každopádně počítáme s tím, že statistiky budeme postupně rozšiřovat, pokud tedy máte v tomhle ohledu nějaké přání, určitě nám napište do diskuze pod článkem nebo do Návrhů na nové funkce.

To je pro tentokrát vše, hurá do další pětitisícovky!

Memphis

Diskuze ke článku

@Indian (05.10.2020 02:11): Je pravda, že statistiky byly slibovány hodně dlouho a pokud si dobře pamatuju, tak měly hodně hlasů v to tlampači (User Voice nebo jak se to jmenovalo). Podrobně očekávaná funkce, jak teď veřejné štítky. Ještě bych taky uvítal zpět náhodnou hru.
Proc se ta stranka nacita tak extremne dlouho? Doufam, ze to nepocitate znovu pri kazdem zobrazeni :)
@Tulareanus (01.10.2020 22:12):
A nevím, já jsem casual všech casualů a IL2 Sturmovik a Football Manager jsem strávil stovky hodin. Jen jsem třeba línej hodnotit football managera každý rok, i by mi to kazilo můj osobní žebříček a IL2 sturmovik taky, má asi 5 různých verzí který se jen odehrávají jinde nebo to jsou reeedice, tak hodnotím jen tu 1946 verzi. Myslím, že většina hodnotících to má taky tak.

Takže spíš než kvóty bych opravdu zdůraznil a použil větší možnosti filtrování, aby šlo udělal žebříček vývojářů jak kvalitativní tak kvantitativní.
@Memphis (01.10.2020 21:50): Príde mi, že v algoritme prevažne vyšli na prvé priečky vývojári s 3-4 hrami v reprezentatívnom hodnotení, ktorí buď nemajú viac hier alebo sú nereprezentatívne. Výsledkom sú tak veľmi špecifické až niche typy hier ako Il-2 Sturmovik lebo Football Manager. Napadli mi dve varianty na úpravu merania:

1. Všetky hry vývojára (aj nereprezentatívne) musia mať spolu dosiahnuť nejaký minimálny počet hodnotení - napr. 350. Ide hlavne o to, aby sa naozaj reprezentovalo nielen to, čo má vysoké hodnotenie na dh, ale aj je to populárne u väčšej skupiny ľudí.

2. Druhá možnosť nastaviť na jednotlivé reprezentatívne hry firiem minimálny počet hodnotení, napr. neberie do úvahy hry, ktoré majú reprezentatívne hodnotenie, ale napr. minimálne 100 hodnotení.

Taktiež by som upravil na aritmetický priemer kategóriu "Nejvíce získaných plus za přidané komentáře", aby to nebolo predovšetkým len o kvantifikácii toho, kto napísal najviac komentárov.
Tie štatistiky sú fajn nápad, ale tie "najobľúbenejšie" štúdiá mi poriadne udreli do očí :) Skutočne masovo obľúbené sú tam asi len štyri, o zvyšku by sa dalo silne polemizovať. Možno by bolo lepšie zrátavať a priemerovať všetku tvorbu daného štúdia, pričom nakoľko sa bavíme o globálnej obľúbenosti, mala by sa prikladať väčšia váha štúdiám s vyšším počtom hodnotení.
Gratulace, těším se na 20.000 cenzurovaných diskusních příspěvků. :)
20000, to je prostě paráda. A ty statistiky jsou úplně nejbožejší věc na světě! :D
Gratulace, přidavači jedou. A taky mám radost z tabulek. Je odkaz na globální statistiky ještě někde jinde mimo blog? Líbily by se mi i osobní statistiky ohledně bodů za přidávání/komentáře. Ať už na uživatelském profilu (třeba v Aktivitě) nebo pod každou tou tabulkou, abych věděl kolik mi do prestižní desítky chybí.
@Kwoky (01.10.2020 12:08): Kdyby byly v hlavní nabídce, tak by imo lidi mylně očekávali, že jde o statistiky jakožto herní žebříček toho nejlepšího. Nějaké výraznější místo by jim však neuškodilo.
DH roste jako z vody :) Díky všem.

Navrhuji přesunout statistiky z patičky hezky nahoru do hlavní nabídky.
Srdce mi plesa radosti!

Zajimave je to prumerne hodnoceni 66. Ale vzhledem k tomu, ze hodnotime, co jsme hrali a ne to, co dostaneme na recenzi, a tim padem jde o hry, ktere si chceme zahrat, tak musim rict, ze jsme docela prisni. :)
Nádhera, to už je fakt obdivuhodný číslo ;) A ty statistiky jsou hodně pěkná věcička, super.
Neskutečný milník. Kdo by si před dvanácti lety pomyslel, že bude někdy dosažen. Jen tak dál.