Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ubisoft Montreal

Kanada
Založeno 1997
Ubisoft Montreal je největším studiem vydavatelství Ubisoft Entertainment v součastnosti zaměstnávající více než 2300 lidí. Vzniklo jako pokus tehdy pouze francouzského Ubi Softu proniknout na severoamerický trh a zpočátku mělo na starost vývoj dětských her jako Tonic Trouble a Batman Forever, zlom ovšem přišel se stealth akcí Splinter Cell podle licence známého spisovatele Toma Clancyho. Splinter Cell slavil ohromný úspěch a dal za vznik sérii, která dnes čítá již šest her a prodala celosvětově více než 24 milionů kopií. Kromě Splinter Cellu dostali Ubisoft Montreal na starost i další značku podle Toma Clancyho, a to na Rainbow Six, počínaje dílem Raven Shield.

Druhým velkým úspěchem montréálského studia byl restart série akčních adventur Prince of Persia, na kterém se podílel i "otec" série Jordan Mechner. Po úspěšné trilogii započaté Sands of Time se Ubisoft ovšem rozhodl restartovat PoP znovu a výsledkem byla hra zvaná jen Prince of Persia, která byla díky různým zjednodušením původního konceptu přijata rozporuplně.

Začalo se tedy pracovat na nové podobě Prince of Persia, pracovně nazvané Prince of Persia: Assassin. Tento prototyp se ovšem od série Prince of Persia vzdálil natolik, že byl přejmenován na Assassin's Creed. Assassin's Creed se následně stal nejúspěšnější sérií Ubisoftu a jednou z nejúspěšnějších sérií posledních let vůbec, čítající šest hlavních her, 55 milionů prodaných kopií a nespočet spinoffů, knih a komiksů.

Další z velkých značek Ubisoft Montreal je Far Cry, původně vyvíjená německým studiem CryTek. Ubisoft Montreal nejprve vydali Far Cry Instincts, konzolovou verzi prvního Far Cry a posléze i druhý a třetí díl. Ubisoft Montreal často vyvíjí i různé licencované hry, jako Lost: Via Domus podle seriálu Ztraceni, James Cameron’s Avatar: The Game nebo Michael Jackson: The Experience.

V současné době pracují na Watch Dogs, akční adventuře zasazené do moderní doby a dalších dílech v sériích Assassin's Creed, Far Cry a Rainbow Six (s podtitulem Patriots).

Nejlépe hodnocené hry