Lost: Via Domus

Ztraceni, Lost: The Video Game, Lost: Via Domus - The Video Game

26.02.2008

Lost: Via Domus je titul na motivy oblíbeného amerického seriálu Lost (u nás znám spíše jako Ztraceni). Jde o akční adventuru, v níž si můžete zahrát za úplně novou postavu, a sice za foto-reportéra Eliota. Ten se při pádu na tajemný ostrov, kde se celé dění odehrává, praštil do hlavy a trpí amnézií. Nepostradatelnou roli ve hře hraje jeho fotoaparát. Aby si totiž vzpomněl, kdo je a co dřív dělal, musí vyfotografovat klíčový moment v jeho Flashbacku.

V tomto titulu si rovněž našly místo i nějaké ty rébusy, přičemž asi nejčastěji nahazujete pojistky ve stanici Labuť. Tento počin je tak jasnou volbou především pro seriálové nadšence, jelikož neznalec by nemusel vše dobře pochopit.

I přes ne moc dobré kritiky jsem hru začal hrát a dokonce jí dohrál. Musím říct, že většina kritik je ještě hodně mírná. Kromě grafické stránky je ve hře všechno špatně. Dabing je polovičatý, což u hry založené na filmu je dosti velké mínus, Rozhovory jsou nijaké a vůbec nemá smysl využít všechny možnosti (všechno se jen opakuje). Inventář máte sice tak akorát, jen těch věcí je k nalezení až příliš (vůbec je nevyužijete). Minihry s pojistkami jsou jednoduché a naopak "flashbacky", kde máte vyfotit ten správný okamžik jsou složité až otravné a strávíte u nich nejvíce času. Hádanky tu nejsou skoro žádné, jen pár "IQ testů". Příběh je krátký a přímočarý a jde jen o to "vzpomenout si". U hry podle Ztracených byste čekali záhady a zvraty. O tom to ale není. Chcete se setkat s Kate, Jackem či Johnem. Zavzpomínat na píseň „You All Everybody“ nebo si jen namačkat na počítači ta známá čísla?! Tak přesně o tomhle to je.

RADA NA KONEC: Zahrajte si radši něco jiného, třeba Poldu. :|

Pro: Grafika

Proti: Nová postava moc nezapadá, ...a samozřejmě to ostatní

Seriál miluju, ale tohle se vůbec nepovedlo.Grafika krásná, namluvení místy ujde, místy katastrofa, hudba slušná - takže "production values" by tu byly.Problém je ale se samotnou hratelností.Systém rozhovorů je vymyšlen naprosto DEMENTSKY, hraní samotné se skládá z běhání po předpřipravených trasách - svoboda žádná, prozkoumávání ostrova žádné.Příběh je taky extra slabej (o konci nemluvě - a to ho prej vymyslel Lindelof nebo kdo - WTF?), takže jediný co zbejvá, je možnost podívat se do "hatche" a na pláž, pro fanoušky..ale - fakt to za to nestojí.

Pro: Známý lokace, místy náááznaky atmosféry

Proti: Hratelnost je něco strašnýho, systém rozhovorů designoval nějakej idiot