Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Lost: Via Domus

Ztraceni, Lost: The Video Game, Lost: Via Domus - The Video Game

26.02.2008
56
46 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Lost: Via Domus je titul na motivy oblíbeného amerického seriálu Lost (u nás znám spíše jako Ztraceni). Jde o akční adventuru, v níž si můžete zahrát za úplně novou postavu, a sice za foto-reportéra Eliota. Ten se při pádu na tajemný ostrov, kde se celé dění odehrává, praštil do hlavy a trpí amnézií. Nepostradatelnou roli ve hře hraje jeho fotoaparát. Aby si totiž vzpomněl, kdo je a co dřív dělal, musí vyfotografovat klíčový moment v jeho Flashbacku.

V tomto titulu si rovněž našly místo i nějaké ty rébusy, přičemž asi nejčastěji nahazujete pojistky ve stanici Labuť. Tento počin je tak jasnou volbou především pro seriálové nadšence, jelikož neznalec by nemusel vše dobře pochopit.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
I přes ne moc dobré kritiky jsem hru začal hrát a dokonce jí dohrál. Musím říct, že většina kritik je ještě hodně mírná. Kromě grafické stránky je ve hře všechno špatně. Dabing je polovičatý, což u hry založené na filmu je dosti velké mínus, Rozhovory jsou nijaké a vůbec nemá smysl využít všechny možnosti (všechno se jen opakuje). Inventář máte sice tak akorát, jen těch věcí je k nalezení až příliš (vůbec je nevyužijete). Minihry s pojistkami jsou jednoduché a naopak "flashbacky", kde máte vyfotit ten správný okamžik jsou složité až otravné a strávíte u nich nejvíce času. Hádanky tu nejsou skoro žádné, jen pár "IQ testů". Příběh je krátký a přímočarý a jde jen o to "vzpomenout si". U hry podle Ztracených byste čekali záhady a zvraty. O tom to ale není. Chcete se setkat s Kate, Jackem či Johnem. Zavzpomínat na píseň „You All Everybody“ nebo si jen namačkat na počítači ta známá čísla?! Tak přesně o tomhle to je.

RADA NA KONEC: Zahrajte si radši něco jiného, třeba Poldu. :|

Pro: Grafika

Proti: Nová postava moc nezapadá, ...a samozřejmě to ostatní

+9
  • PC 40
Seriál miluju, ale tohle se vůbec nepovedlo.Grafika krásná, namluvení místy ujde, místy katastrofa, hudba slušná - takže "production values" by tu byly.Problém je ale se samotnou hratelností.Systém rozhovorů je vymyšlen naprosto DEMENTSKY, hraní samotné se skládá z běhání po předpřipravených trasách - svoboda žádná, prozkoumávání ostrova žádné.Příběh je taky extra slabej (o konci nemluvě - a to ho prej vymyslel Lindelof nebo kdo - WTF?), takže jediný co zbejvá, je možnost podívat se do "hatche" a na pláž, pro fanoušky..ale - fakt to za to nestojí.

Pro: Známý lokace, místy náááznaky atmosféry

Proti: Hratelnost je něco strašnýho, systém rozhovorů designoval nějakej idiot

+5