Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Hazz

Hazz

22 let • Herní vývojář • ČR - kraj Středočeský

Komentáře

Samorost

 • PC 75
Kdo by neznal jednu z nejznámějších a nejikoničtějších point-and-click adventur od nás. Byl to super zážitek si zahrát první hru od tohoto Českého studia, které je tady s námi už 20 let a nostalgicky u toho vzpomínat na jeho počátky a vývoj.

I přes to, že hru lze dohrát do patnácti minut věřím, že ji ocení každý milovník tohoto žánru, protože vizuál a hudba jsou prvky, které této hře dávají přidanou hodnotu. Samorost dostal v roce 2021 remaster, který mimo jiné nabízí vyšší rozlišení a novou hudbu a tak ho nedoporučuji pouze těm co hru nikdy nehráli, ale i zkušeným hráčům série.

Samorost je free a můžete ho stáhnout jak na Steamu , tak  stránkách vývojařů. Mimo to si můžete vzít Samorosta i na cesty, protože je taktéž ke stažení na Ios a Androidu.

Pro: Hra je free, vizuál, hudba

Proti: Nic

+11 +12 −1

The Walking Dead: A New Frontier - Episode 5: From the Gallows

 • PC 75
The Walking Dead A New Frontier je post-apokalyptická adventura odehrávající se ve světě plném zombie. Hra se skládá z 5ti krátkých epizod, ve kterých se příběh bude odrážet od vašich rozhodnutí. Aspoň takhle hra na první pohled působí, ale bohužel trpí samou chybou jako jiné hry od Telltale a to že různé rozhodnutí vás stejně dovedou ke stejnému závěru.

Příběh se zaměří na novou postavu Javiho a jeho rodiny což je velká změna oproti příběhu z první a druhé sezónu, kde se soustředil hlavně na Klementýnku. I ta se v této sezóně objeví ale nedostane tolik prostoru jako v předchozích hrách.

Příběh má kolem šesti hodin takže nečekejte zvláštně dlouhou hru ale pro fanoušky her s rozhodnováním nebo pro fanoušky Telltale by tahle hra neměla být zklamáním.

Pro: Postavy, Zajímavá grafika

Proti: Malá svoboda v rozhodování

+6

Portal

 • PC 100
Portal je pro mě společně s dalšími hrami z balíčku "Orange Box" (Half Life 2 + Episode one, episode two, Team Fortress 2) srdcová záležitost. Tento balíček byl pro mě vstupem do širšího světa gamingu prostřednictvím služby Steam.

Hra se skládá z řady logických úkolů, při kterých hráč využívá speciální zbraně, která dokáže vytvářet portály. Tyto portály slouží k přesunu hráče na různá místa v prostoru a k řešení různých hádanek. Co se mi na hře líbilo nejvíce, byla atmosféra. Hra je velmi tajemná a plná záhad, které hráč musí postupně odhalovat. Velkou roli v atmosféře hry hraje i postava Glados, která vás provází jednotlivými levely a atmosféru hry doplňuje vtipně ironickými poznámkami.

Portal bych doporučil všem fanouškům logických her, sci-fi a světa Half Life, protože i na něj jsou v této hře odkazy.

Pro: Příběh, hádanky, nadčasová grafika a fyzika

+10

Batman: Arkham City

 • PC 90
Batman: Arkham City je skvělá akční hra, která obsahuje poutavý příběh se skvělou atmosférou a úžasným dabingem. Hra vás zavede do temného a nebezpečného města Arkham City, kde se musíte postavit mnoha nebezpečným zločincům a vyřešit řadu zajímavých hádanek a úkolů. 

 Co se mi na této hře líbilo, je především příběh. Příběh hry je napínavý a obsahuje plno zvratů, a jako Batman se budete muset vypořádat s řadou ikonických zločinců, od Jokera až po méně známé zločince z komiksů. 

 Další věc, která se mi na této hře líbila, je dabing. Batmana dabuje Kevin Conroy, který ho dabuje i v animovaných filmech a seriálech, což dodává hře autenticitu a dělá z ní ještě lepší zážitek. Nesmím opomenout skvělého Marka Hamilla, který dabuje Jokera a propůjčuje hlas tomuto ikonického záporákovi v dalších projektech, stejně jako zmiňovaný Conroy.

 Hru bych doporučil těm, kteří hledají skvělou akční hru s poutavým příběhem a skvělou atmosférou. Dabing Kevina Conroyho navíc dodává hře autenticitu a dělá z ní ještě lepší zážitek.

Pro: Dabing, Gameplay, Grafika, Atmosféra

+11

What Remains of Edith Finch

 • PC 100
What Remains of Edith Finch je skvělá hra, která se vyznačuje originálními lokacemi a poutavým příběhem. Hra vás zavede do tajuplného domu rodiny Finch, ve kterém se postupně seznamujete s jednotlivými členy rodiny a odkrýváte jejich příběhy. 

 Co se mi na této hře líbilo, je především její atmosféra. Dům rodiny Finch je plný tajemna a záhad, a právě odkrývání těchto tajemství je velkou částí zábavy z hraní. Navíc se hra odehrává na různých lokacích v domě, což dodává hře spoustu zajímavostí a originality. 

 Další věc, která se mi na této hře líbila, je příběh. Každá postava má svůj vlastní a originální příběh a jak je postupně odkrýváte, získáváte lepší přehled o historii rodiny Finch a o tom, co se v domě skutečně děje. Příběh je poutavý a plný zvratů a napětí. 

Hru bych doporučil všem milovníkům originálních Indie her a hráčům, kteří mají rádí mysteriózní a tajemnou tématiku. Za mě jedna z nejlepších Indie her, která kdy vyšla

Pro: Příběh, atmosféra, grafika, gameplay

+9

Surgeon Simulator 2

 • PC 80
Surgeon Simulator 2 je zábavná a originální hra, která vás zavede do světa plného zvláštních operací a neobvyklých lokací. Hra vás postaví do role chirurga a vaším úkolem bude provádět různé operace, přičemž vás čeká spousta vtipných situací a herních výzev.

Jedna z věcí, která se mi na této hře líbila, je možnost hrát ji v kooperaci s jiným hráčem. Můžete si vytvořit tým s přáteli a společně provádět operace, což dělá hru ještě zábavnější a navíc to poskytuje další výzvy, které musíte společně zvládnout.

Celkově bych Surgeon Simulator 2 doporučil pro ty, kteří hledají zábavnou a originální hru s vtipným humorem a zajímavými lokacemi. Možnost hrát ji v kooperaci navíc přidává další rozměr zábavy a výzev.

Pro: Level design, Originální typy operací, Co-op

+5

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

 • PC 90
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl je skvělá hra s velkým důrazem na atmosféru a příběh. Hra se odehrává v opuštěném městě Pripyat a jeho okolí a vypráví příběh sběrače surovin, známého jako stalker, který se snaží přežít v nebezpečné zóně kolem havarovaného jaderného reaktoru v Černobylu.

Atmosféra hry je skvělá a díky detailnímu zpracování herního světa se cítíte, jako byste byli skutečně v opuštěném městě plném nebezpečí. Navíc příběh hry je velmi zajímavý a nabízí mnoho zvratů a tajemství k objevení.

Kromě příběhu se mi také líbila hratelnost hry. Bojový systém je poměrně realistický a vyžaduje od hráče přemýšlení a plánování, zatímco různé schopnosti a vybavení stalkerů poskytují dostatek možností pro individuální styl hraní.

V celkovém hodnocení bych S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl zařadil mezi jedny z nejlepších her svého žánru. Nabízí několik originálních konců, které jsou velmi zajímavé. Atmosféra a příběh jsou skvělé a hratelnost je zábavná, i když pro některé hráče možná příliš obtížná. Pokud máte rádi stealth a akční hry s otevřeným světem, rozhodně byste si tuto hru neměli nechat ujít.

Pro: Atmosféra, Příběh, zvrat na konci

Proti: Pro některé hráče možná příliš obtížná

+10

Alarm für Cobra 11: Highway Nights

 • PC 70
Hru jsem hrál ve spojitosti z herní výzvou a díky tomu mohl zavzpomínat na dětství, kdy jsem tuto hru hrál. Na to, že je hra z roku 2009 má v celku obstojnou grafiku a jízdní model. Sice se nemůže rovnat AAA hrám, ale to ji lze snadno odpustit.

Hra vás posadí za volant dálniční policie, kde se ujímáte hlavních postav Semira a Bena z kultovního stejnojmeného seriálu. I když se to na první pohled nezdá, napříč jednotlivými misemi je vám rýsován příběh, který není na poměry hry, kde je vaší hlavní náplní zastavování, ničení a pozorování aut, vůbec špatný.

Po dohrání hlavního příběhu nabízí  Alarm für Cobra 11: Highway Nights  také různé challenge, na které si můžete zvolit ze širokého výběru aut, které se vám postupem příběhu odemknuly.

Pro: Nostalgie, Hlavní postavy, Český dabing

+8

Watch Dogs

 • PC 50
Přijde mi že Ubisoft se snažil vytvořit vlastní klon Gta a kdyby vypadal aspoň tak jako v původním traileru nemuselo by to být tak zlé. Jenže hra takhle nevyšla. V porovnáním s trailerem působí chudší grafikou a bohužel trpí dalšími neduhy. Přijde mi hrozné, když 7 let po vydání hra stále obsahuje game breaking bugy, které nevyřeší ani restart a musí se řešit s pomocí tutoriálů na Youtube. Co je smutnější je fakt, že tyto bugy jsou natolik rozšířené, že videí a rad na toto téma je více než dost.

Jízdní model je celkem otřesný a když si vezmu, kolik herního času hráč stráví v autě, je to smutné. Další mínus při jízdě je výběr muziky. Hra neobsahuje žádný výběr jednotlivých rádií - nabízí pouze pár songů které lze přeskakovat, ale jinak je to pořád těch pár songů dokola. Když to porovnám například s Gta San Andreas z roku 2004 které obsahovalo tolik rádií je to celkem na pováženou.

Bohužel je to stejný polotovar jako každá druhá hra Ubisoftu v posledních pár letech. Jediné pozitivum je pro mě příběh, který byl pro mě celkem zajímavý, ale možná zbytečně umělě natažený.

Pro: Příběh

Proti: Game breaking bugy, jízdní model, grafika

+7

Black Mesa

 • PC 100
Pro mě srdcová záležitost. Half-Life 2 byla jedna z prvních her kterou jsem kdy dohrál a když po letech co jsem měl dohrané všechny hlavní díly série vyšla Black Mesa (v té době ještě bez Xenu) neváhal jsem. Hra přetváří původní Half-Life do nového moderního kabátku. Pokud vám to přijde málo, hra podporuje Steam workshop přes který lze přidávat další modifikace. Od textur zbraní a HEV suitu až po nové mapy a úrovně. Hru jsem dohrál v moment co autoři nedokončili poslední úroveň Xen, takže jsem pak pár let netrpělivě očekával jeho vydání. Poté co úroveň vyšla, jsem hru dohrál znovu a musím říct, že s touto úrovní hra vyrostla ještě do větších rozměrů. Doporučuji všem fanouškům původní série, tak jako novým hráčům, pro které je tato hra ideální vstupní bránou do tohoto unikátního světa studia Valve

Pro: Grafika, Xen, Příběh,

+7

Hadr

 • PC 75
Velmi originální a zajímavá hra i na poměry Indie žánru. Jednotlivé levely byly nápadité a zajímavé. Hra je tvořena formou hádanek, které ne vždy byly hned jasné jak řešit. Hadr obsahuje 13 levelů, které lze projít do dvou hodin. Až na pár bugů jsem se hrou neměl žádné problémy a tak bych ji doporučil všem, které mají v lásce originální Indie hry.

Pro: Originalita, level design, hudba

Proti: Občasné bugy

+6 +7 −1