Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

A Way Out

 • PC 85
A Way Out byla pro mě skvělá hra. Zdařený, ačkoliv ne příliš originální, příběh, který není jen o útěku z vězení. Schovává se pod ním mnohem více. To vám ale prozradí samotná hra.

Co bych zařadil mezi pluska je vůbec námět. S bráchem jsme si skvěle každý večer zahráli a u toho se náramně pobavili se. Každý z nás hrál pochopitelně za jinou postavu - Leo a Vincent. Každý z těchto vězňů měl jiný pohled na věc a s bráchem jsme se tak vždy museli shodnout, kterým způsobem jednat či pokračovat dál. Grafika není špatná, ovšem pár chyb, jako třeba zaseknutí se, projit překážkou apod. jsem našel :D, ale nic hrozného! Hratelně to až na střelbu ze zbraní bylo v pohodě. Co jsme si oblíbil a moc chválím, byly ty nepovinné a vedlejší aktivity v průběhu hlavní kampaně. Třeba házení šipek, mytí nádobí, hraní různých miniher... Je to maličkost, kterou cením.

Hru jsem si opravdu užíval, dokud nepřišel ten okamžik, který vše obrátil vzhůru nohama - když se Vincent ukázal jako policajt, nedávalo mi to vůbec smysl. Celou tu dobu mně (Leovi) pomáhal ve vězení, pomáhal mi zabít velkého zločince zrádce Harveyho, kvůli kterému musel zabít několik dalších kriminálníků, riskoval život, ale přitom je proti mně. Konce má hra dva, z nichž mě "můj" konec naplnil obrovským množstvím emocí, škoda, že těch ukončení hry není více.

Rozhodně hře nemohu dát méně než 85%, ovšem více si kvůli konci nezaslouží :(.

Pro: Příběh, vedlejší aktivity, vzájemná spolupráce s přítelem..., námět

Proti: Konec

+12

Counter-Strike: Global Offensive

 • PC 80
Hned na začátek komentáře musím říct, že Counter-Strike: Global Offensive je skvělá hra. Moc se mi líbí všechny ty módy, kterých je tam spousta. Grafika je fajn. Žádný zázrak, ale není náročná pro PC, takže není potřeba extra výkonný herní PC. Dále také mapy, které jsou typické z předešlých dílů, přibyly ale i nové. Klasický kompetitivní mód, bratr ve zbrani nebo zachránění rukojmích. Moc se mi líbí různé skrýše na všech mapách, možnost několika cest k jednomu místu apod. Hra je poměrně propracovaná. Stále se zlepšuje a to se mi líbí.

Jak tu už některý hráč zmínil "toxická komunita", rozhodně má pravdu. Je ale možnost si tuto funkci komunikace vypnout a hrajete tak bez rušivých zvuků. Neřadil bych to ale jako mínus ke hře, hra je povedená, a to, že někteří hráči dělají rušivé zvuky, Rusáci tam hulákají atd., nemohou vývojáři nikterak ovlivnit. Co mi příjde jako blbost je dostání několikrát ban (asi 24 hodin, nejsem si jistý) za výhry, dokud nedosáhnete těchto výher 10. Poté obržíte rank a vyhrávat můžete furt :)).

Dále bych rád zmínil, že hra je zdarma, což si myslím, že je skvělá výhoda a velké plus. Je možnost dokoupení také různých skinů apod., na to já ale moc nejsem :). Žere to strašně času, hodiny ubíhají a ta stovka odehranýách hodin je tam za chvíli.

Co bych ještě mohl říci? Asi jen, že stojí za to hru si stáhnout a zahrát. Myslím si, že zklamáni nebudete. Doporučuji :).

Pro: Zdarma, nenáročné na PC, mapy

Proti: Dočasné bany za výhry,

+9

Horizon Zero Dawn

 • PS4 90
Horizon Zero Dawn je hra, do které jsem se plně ponořil a nemohl se od ní odtrhnout. Hra s propracovanou grafikou a otevřeným světem a hlubokým příběhem. Velice se mi líbilo zpracování všech těch robotů, veškerých popisků k nim a jejich slabiny. Samotné zbraně a výzbroj, způsob tvoření a kupování jednotlivých předmětů. A u všeho ty popisky, ty záznamníky po celý příběh, které postupně nalézáte a sbíráte informace k celému příběhu, který je až na konci celkově odhalen.

Aloy, hlavní postava, se snaží zachránit lidstvo před veškerými roboty s podobou zvířat, např. kůň, býk apod. Občas ty úchyty na různých výšinách a skálách byly nachystané jak na zlatém podnose, ale tak to ve hrách bývá. Aloy přes ně bez problému přeskočila a byla zase o pár metrů blíže cíli.

Příběh je velmi propracovaný, v průběhu hry odkrýváte vždy část toho, co se tam vlastně děje. Postupně se stáváte lepší, za splnění úkolů a zabití robotů si můžete nechat vyrobit zbroj či zakoupit zbraň. Je zde vyspělá technika, již zmíněný skener, který používá Aloy, když ho jako malá nalezla v jeskyni, dále veškeré hologramy a i ti roboti.

Hru určitě jen doporučuji, zabere asi těch 60 hodin s veškerým prozkoumáním a splněním vedlejších úkolů. Již je oznámeno pokračování, na které se velice těším a rozhodně si ho zahraju, protože ta hra za to stojí. Celkem 90%.

Pro: Příběh, grafika, detaily, hratelnost, otevřený svět

Proti: Úchyty, velké až nereálné skoky

+17

The Sims 4

 • PC 70
Rychle do práce, zaplatit účty, postarat se o děti, opravit umyvadlo, uvařit večeři, pokecat s kamarády a jít spát.

The Sims 4 je dle mého názoru povedený simulátor vlastního života, který si tvoříte. Na hře jsem strávil obrovské množství času, avšak po příchodu dodatků to teprve začalo. Abych pravdu řekl, bez těch dodatků to není ono. Je totiž poměrně bez dodatků omezená a není tu příliš mnoho možností. Chybí tak třeba mazlíčci, podnikání s restaurací nebo prostě být lékařem a večer zajít s přáteli z klubu, který sám můzete vést, na párty. To v základní verzi není, a proto to je později vzhledem k malému rozmezí možností stereotyp.

Co se týče grafiky, myslím, že je hezky zpracovaná, kameru si můžete přizpůsobit myší do jakéhokoliv pohledu. Také je skvělá možnost sdílet s dalšími hráči své výtvory (např. dům), který si mohou stáhnout a rázem ho mít postavený. Také je dobrá možnost kupování pozemků, domů, kterou jsem samozřejmě využíval při častém stěhování. Jestliže jste tedy kreativní, hraví a nebojíte se, rozhodně doporučuji, u hry se nudit nebudete.

Pro: Simulace, tvoření simíků, stavba baráku, propracované, grafika

Proti: Bez dodatků chudé

+10

Heavy Rain

 • PS4 100
Heavy Rain je srdcovka, která ve mně vzbudila neskutečné množství emocí a napnutí do poslední chvíle. V té hře jsem nenašel žádnou větší chybu.

Výborný příběh, skvělá grafika vzhledem k 11 let staré hře, dobře ovládatelné a samořejmě - rozhodnutí ovlivňující následně celý příběh. Ve hře hrajeme za čtyři různé postavy, tedy příběh vidíme ze čtyř různých pohledů. Stačí jedno rozhodnutí, jedno úmrtí jedné osoby a vše je jinak. Stačí jedna chyba, a máte postavy tři.

Když agent FBI bojoval na, tuším, šrotišti, stačilo pár kliků špatně, a byl bych bez Normana, bez agenta, který zde hraje velkou roli, bez kterého bych nejspíš syna Ethana nenašel a nezachránil.

V průběhu celé hry jsem byl plný napětí, a plně jsem se vžil do postav, za které jsem hrál. Ve hře jde o dopadení origami killera, který unáší malé děti. Měl jsem zde spoustu kandidátů. Nejdříve mě napadl Ethan, poté psychiatr Ethana, nakonec to byl ale soukromý detektiv Scott, z čehož jsem byl velmi překvapen.

Hra má skvělou atmosféru, kterou má snad každý hráč při této hře. Každým dnem jsem se těšil, až hru zas rozehraju. Za mě topovka, řadím mezi TOP nejlepší hry - 100%.

Pro: Atmosféra, příběh, grafika, hratelnost, příběh zavísející na rozhodnutí

Proti: Občas trochu zlobila kamera

+15 +16 −1

Days Gone

 • PS4 85
Na Days Gone jsem se strašně těšil. Otevřený svět, krajina, příroda, konec světa, dva motorkáři a přeživší s freakery (nakažení lidé - zombie). No, čekal jsem více. I když se příběh povedl a velice se mi líbil, stále se ocitáme v situaci, kdy jsou miliardy lidí na světě nakaženy. Námět o konci světa už tu ale byl u The Last of Us. V Days gone to pojali maličko jinak, a to způsobem open-world, což se rozhodně cení, S tím si pohráli a taky se jim to povedlo. Hře jsem dal několik desítek hodin. Ke hře jsem měl různé názory, které se v průběhu hraní často měnily.

Můj pohled na hru ovlivňovaly bugy, kterých tam byla spousta. Musím říci, že to v Sony Bend Studio částečně odflákli. Bugy, které se mi stávaly opakovaně, jsou třeba projití motorkou, zvířetem, mrtvolou, ruka se zbraní skrz zeď, chůze po schodech, kdy se Deacon (postava, za kterou hraji) chodidlama ani schodů nedotkne -> zajímavé! Co mi ale hodně vadilo, byla mimika mnou osvobozených lidí, kteří mi za mou záchránu i pokřikováním děkovali, obličejem to ale najevo nedávali. Byli jako roboti :D. Ale kritiky bylo dost.

Rád bych pochválil grafiku a zpracovaný otevřený svět i s dojemným příběhem, kdy člověk častokrát nevěděl, kdy to skončí a hlavně, jak to skončí. Ta krajina, přiroda, pohoří a řeky... To je jedna velká radost. To se jim naopak velice povedlo. Ještě musím zmínit tu krásnou hudbu, která tam tak ladila, která se mi moc líbila a řadím ji mezi nejlepší herní hudbu. I když byly občas mise stereotypní, bavily mě.

Kdyby hru ještě opravili a odstranili bugy, rozhodně by to více hráčů přilákalo. Days gone je totiž na internetu s bugy známo. Nyní dávám 85 %.

Pro: Grafika, open-world, příběh, hudba

Proti: velké množství bugů, stereotypní mise, mimika lidí, občasné výpadky titulek

+16 +17 −1

Rocket League

 • PS4 75
Tuto hru mám celkem oblíbenou. Občas si s kámošema zahrát, to je fajn. Dokud se to neprotáhne dlouho do noci. Ta hra se stává velice oblíbená a já to mám podobně, člověk při hraní nevnímá čas o je normální, když se vám stane ze dvou zápasů deset :D.

Není to žádná kravina, kde jen jezdíte autíčkama. Však si to zkuste :D!

Hře dávám 75%, ne že by měla nějaké chyby, ale jsou hry, na kterých se hold pracovalo déle a kterých bychom si možná měli cenit víc. Tím rozhodně nechci shazovat tuto skvělou odreagovačku Rocket League!

No nic, dostal jsem chuť na další zápas, tak valím xd.

Pro: Zdarma, sranda, nápad, originál

Proti: Mírně návykové :D

+3 +4 −1

Call of Duty: Warzone

 • PS4 70
Vzhledem k tomu, že ta hra je zdarma, jsem s ní spokojen. Grafika je celkem v pohodě, s takovou grafikou hru zadarmo budeme hledat asi jen težko. Samozřejmě má to svoje muchy. I když by to někdo přehlédl, je to detail který mi trošičku vadí. A to je řízení vozidla. To vozidlo nejede dostatečně rychle, jelikož to neřadí. Když jedu, zní to blbě. Jedu prostě furt na jedničku :D. Ale jo, je to asi nejlepší battle royale hra, kterou znám. Na zabavení dobrý.
+5

Uncharted 4: A Thief's End

 • PS4 85
Jo, byla to zábava, zas lepší grafika oproti minulým dílům, ale v Uncharted 4: A Thief's End to tak je a nezmění se to. Mluvím o skákání po zdech, střechách, sloupech a značkách jako opice. V tomto ohledu je do nedokonalé, a to ve všech dílech série Uncharted.

Samotná hra má dobrý děj, ale jde tu vlastně stále o to stejné jako v předešlých dílech. I když se mi Uncharted 4: A Thief's End líbil ze všech dílů nejvíce, více jak 85% tomu dát nemohu.

Každopádně Vám hru doporučuji, jistě si ji užijete.
+6

Death Stranding

 • PS4 95
WOW! Tak toto bylo něco, co jsem ještě nikdy nezažil a dlouho jsem u hry nestrávil takovou dobu. Hra mi trvala 69 hodin, a jsem jenom rád. U takové hry není trávit čas zbytečný, ba naopak. Tadle hra od Kojima Productions má tak promakanej příběh, tak emociální, tak dojemný, tak akční, a hlavně tak originální, že by si tuto hru měl zahrát každý člověk, co se alespoň trochu cítí jako hráč. :)

Víte, tato hra není jen o střílení, nebo skákání, nebo chození po horách, jak spousta lidí říká, nad touto hrou se člověk dokáže zamyslet a probudit v něm emoce díky podařenému příběhu. Dlouho jsem nehrál takovou skvělou hru jako je Death Stranding. Ach ta spojitost mezi Samem a PP a mezi PP a Cliffordem. Ta hra je celým svým příběhem úplně jiná, než ostatní hry, a to je právě to. To je to, co se mi líbí. Originalita.

Tuto hru jsem si velice užil, a proto patří mezi mé nejoblíbenější.

Pro: Příběh, originalita, grafika, emoce, oblasti, hlavní pointa celého příběhu

+16 +17 −1

Uncharted 3: Drake's Deception

 • PS4 85
Musím říct, že vůbec hra Uncharted 3: Drake's Deception je ještě o kousek lepší. Je neuvěřitelné, jaké v Naughty Dog udělali zase pokroky. Ačkoliv bych mohl vytknout např. časovou osu mezi jednotlivými misemi, která mne občas mátla, je to opět skvělej zážitek.

Graficky opět vylepšené, no nevím, co k tomu dále říct. Hra má úžasnej příběh, je zábavná, skvělé hádanky atd.

Opět mohu jen a jen doporučit. :)

Pro: Příběh, grafika, hratelnost, akce, hádanky

Proti: Lokace - časová osa

+6 +8 −2

Uncharted 2: Among Thieves

 • PS4 80
A je to čím dál lepší! Uncharted 2: Among Thieves se opět posunulo o kousek výš. Snad to tak bude pokračovat do dalších dílů. :D Grafika je sakra vylepšená, přibylo i pár “druhů“ nepřátel. I přesto tomu dávám malé mínus. Když každou přestřelku potkáte minimálně jednoho stejného muže, vypadá to blbě. :/

Je to promakanější, příběh opět skvělý, který navazuje na jedničku.

Naughty Dog to opět dokázali a vytvořili další zdařený díl Uncharted.

Pro: Grafika, skvělý příběh, hratelnost, hudba

Proti: Občasná kamera (ale nic hrozného), občas nelogické či nereálné jevy

+12

Uncharted: Drake's Fortune

 • PS4 80
Naughty Dog to prostě umí. Každá jejich hra má něco do sebe, i Uncharted: Drake's Fortune.
Hru jsem si velice užil, dávám 80 % z důvodů pár chybiček.

Například: Opakující se nepřátelé
Myšlení nepřátel až moc nereálné - a to jsem si dal těžkou obtížnost. :D
Neuškodilo by, kdyby hra měla alespoň těch 25 - 30 hodin. :)
Šplhání je v určitých místech příliš nereálné...

Každopádně hra má skvělý příběh - ten opravdu vychvaluji, super přestřelka, sem tam i humor a ta skvělá hudba! Ta mě opravdu dostala, to je prostě bomba. :D

Hru vám můžu jen doporučit, nudit se opravdu nebudete. :)

Pro: Příběh, hudba, občasný humor, hádanky,

Proti: Stereotyp vedlejších nepřátel, šplhání či parkour,

+11 +12 −1

Grand Theft Auto V

 • PC 80
 • PS4 80
 • X360 80
Ach GTA V, prostě klasika. Každý správný hráč aspoň jeden díl série Grand Theft Auto V hrál. No a není se čemu divit. Vždyť je to opravdu povedená a patří mezi nejznámější hry vůbec. Ale aby nebyla na Grand Theft Auto V samá chvála a už to tak je u většiny dílů, mě jako hráče příliš nezaujal příběh, příjde mi to stále dokola, ale jak jsem zmínil, to tak u této série od skvělých vývojářů Rockstar je. Jinak je to opravdu povedená hra, grafika, hratelnost, volnost, hrací doba, vedlejší úkoly, Easter Eggy, otevřený svět i online. Super! :)
GTA V se dá totiž hrát furt, ať už po splnění misí, tak i v online, kde máte různé módy a stále se tam něco přidává.
Rozhodně si zahrajte i Red Dead Redemption 2! Stejní vývojáři, opět skvělá práce (za mě lepší :D).

Pro: Grafika, otevřený svět, Easter eggy, online

Proti: Příběh

+11

Hill Climb Racing

 • PC 15
 • iOS 15
 • Android 15
No, nevím, co k tomu říct. :D Jednoduše, Hill Climb Racing známe nejspíš většina. I přes její známost hra nemá příliš mnoho procent a já s tímto hodnocením souhlasím. Vlastně zde není co řešit. Prostě je Vašim úkolem jet přes kopce a překážky co nejdéle. Hra je dostupná jak na Android a iOS, tak i na PC. Hra je dobrá leda tak do karantény, ve volným času bych s ní příliš mnoho času netrávil. Mám raději kategorii s příběhy - do této kategorie tato hra nespadá, proto dávám 15 %. :)

Pro: Zdarma

Proti: Fajn do karantény :)

+12

H1Z1

 • PS4 45
Co k tomu říci, je to prostě hra na odreagování, klasická battle royale hra, velice podobná PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, až stejná. :D

Veký plus je, že hra je zdarma, narozdíl od již zmíněné hry.

Je to hra, která se nedá srovnávat s kvalitními hrami s promakanou grafikou a příběhem, každopádně je to battle royale, to už tak je. :)

Grafika nic moc, každopádně když není co hrát, dám si pár zápasů.

Pro: Zdarma

Proti: Grafika, žádné detaily

+8

MediEvil

 • PS4 85
Remake hry MediEvil se opravdu povedl. Hra obsahuje skvělý příběh, český dabing a nechybí zde ani humor. U hry jsem si dobře zabojoval, zasmál a zarelaxoval. :D

Hodně mi ale vadila kamera z různých pohledů, občas to byl blbý úhel a blbě se postava ovládala.

Délka hry mi přišla tak akorát, občas byl problém udělat zadaný úkol, protože i když je vše v Češtině, ne vždy je mise tak jednoduchá, jak se zdá.

Nějak mě už nenapadá, co bych v této hře dále vytknul, hru jsem si užil a tak ji celkově hodnotím na 85%. :)

Pro: Příběh, humor, obtížnost

Proti: Kamera

+11

Red Dead Redemption 2

 • PS4 90
Rockstar nezklamal a dorazil i s vynikajicí westernovkou Red Dead Redemption s nejlepší grafikou vůbec a doladěnými detaily až do posledního. Co mě nezklamal je příběh, který je od Rockstar opravdu jiný, než na který jsme zvyklí. Příběh opravdu působí na emoce a hru jsem občas hrál s jedním nádechem. Prostě paráda. :)

Když se projeví nemoc Arthura Morgana, už to mě zarazí, že by hlavní postava měla být v takovém ohrožení života, a když pak při boji zemře, jsou to opravdu nečekané části scénáře, které bych od Rockstar nečekal.

I když se hodnocení nijak nemění, na hře musím vytknout příliš přehnanou hledanost šerifem.

Mapa je propracovaná, vedlejší mise s onlinem též, tedy hru hodnotím 90%.

Pro: Příběh, grafika, detaily, hratelnost, emoce, mapa

Proti: Hledání šerifem - wanted

+13

Beyond: Two Souls

 • PS4 80
Beyond: Two Souls je opravdu velký rozdíl oproti hře Heavy Rain od Davida Cage. Grafika? Ta se posunula opravdu o několik úrovní nahoru oproti Heavy Rain. Příběh je velice zajímavý, na zamyšlení, např. Aiden - entita, kterou hlavní postava ovládá. Velice se mi to spojuje s mým oblíbeným seriálem Stranger Things, ale to je jiná kapitola. :)

Překvapili mě i herci Ellen Page a Willem Dafoe a jejich herecké výkony.

Dále i mé vlastní rozhodnutí, na základě toho pokračuje příběh. Bohužel to nebylo příliš rozšířené a tak se často příběhy s ostatními shodují.

Mínus hře dávám z důvodu časové osy, která mě mátla.

Hra má hezký konec a celkově ji dávám 80 %.

Pro: Grafika, příběh, hratelnost

Proti: Časová osa života

+18

The Last of Us

 • PS4 95
O této hře se mluví jako o jedné z nejlepších, a to taky je. Při asi první hodině hraní mě hra příliš až na smutnou část nezaujala, ale pak to teda začalo. Joel se potká s Ellie, ten ji má dovéct k vědcům pro lék. Vypukla totiž zombie apokalypsa. Pomalu se začnou sbližovat, Joel ji po čase začne mít rád - připomíná to otce a dceru, moc hezké. Po dlouhých cestách se lék stejně nenajde, Joel totiž Ellie před operací zachrání (jde o život Ellie).


Ve hře opravdu nemám, co vytknout, proto hru hodnotím na 95% a moc se těším na pokračování!

Pro: Grafika, příběh, emoce

Proti: Nic :)

+12 +18 −6

Detroit: Become Human

 • PS4 95
Dohrál jsem spousty her, ale tato byla výjimečná. Na hru Detroit: Become Human jsem se moc těšil a mrzelo mne, když jsem ji dohrál. Je to jiný typ hry, než většina ostatních. Hra mi docela připomíná knihu R.U.R., odkud možná David Cage čerpal.

Na hře se mi velice líbí příběh, ketrý má spoustu konců oproti Beyond: Two souls (stejný vydavatel), kde se příběhy shodovaly s ostatními. Tady je to opravdu promyšlené do posledního rozhodnutí a to té hře dává VELKÉ PLUS.

Hra se mi velice líbila, není na ni co vytknout, proto ji hodnotím - 95%.

Pro: Příběh, grafika, promakané detaily, rozvětvění příběhu

Proti: Nic :)

+15