@Mendoza (22.05.2022 11:19): Tak ono jich je víc. Titus the Fox: To Marrakech and Back např... A přihodím ještě Kid Chaos .

Těžká obtížnost... Do trojky jsem nastřádal 5 životů, o které jsem v ní přišel. Ty supi se relativně dají uskákat, ale ty tři hyeny na konci jsou trest boží. Měl jsem i nějaké continues, ale hru jsem vypnul. Každopádně s touhle hrou jsem ještě neskončil.

Edit 25.2.2022: Trojka na těžkou obtížnost? No way.
@Artran (22.05.2022 10:36): Ale tak já věřím, že jsou lidé, co to projedou jako nůž máslem :). Oproti tomu Aladdin fakt není těžký a dá se projet na jednoduchou obtížnost víceméně bez tréninku. Já bych na Lion Kinga jako dítě neměl nervy. Asi by letěla z okna klávesnice a já pak hned za ní (rodiče versus drahé periferie) :D. Přijde mi, že teď k stáru na to mám víc trpělivosti. Gods mě úplně minuli, i když bych je někdy chtěl zkusit. Prehistorik 2 se mi mihnul na disku v době hraní Duke Nukem 1 a byl bez šance. Co se týká Keenů, nikdy mě moc nebrali. Dohrál jsem snad pouze 4ku. A ani u ní nevím, zda to bylo bez cheatů nebo s.
@Londo Mollari (21.05.2022 22:36): Jinak musím říct, že si nepamatuju, že by to bylo tak obtížné (podobně jako Alladin). Vím, že jsem to dohrál bez chatů (v nějakých 16-17 letech) a dohrání Prehistorica 2 nebo Gods jsem si cenil víc. Commander Keen mi asi taky přišel náročnější. Ale možná už mě klame paměť.
@Londo Mollari (21.05.2022 22:36): Záleží, co v té hře plníš (je ta mnoho nepovinných úkolů). Výhoda oproti těm starým plošinkovkám je ta, že úrovně jsou sice velmi těžké, ale je tam mraky checkpointů (po každé úrovni, které jsou velmi krátké).
15.5.2022: Vodopád poražen. Vtipné je, že když se člověk naučí cestu, tak tam prakticky není možné chcípnout. Opičák mě celkem trápil, ale i přes něj jsem nakonec prošel. Sedmička, jak říkal Kristmeister, je easy (i když jedno continue mě to taky stálo). A pak sopka. To je fakt peklo.

Edit 16.5.2022: Takže už jsem celkem v poklidu schopen dojít do sopky. OK, dnes mě stála jedno continue čtyřka se stádem zvěře a jedno continue si vybral opičí boss v hakuna matata, ale i tak. Vodopád jsem dal pokaždé na první dobrou a dokonce jsem si troufl skočit i pro ten výsměchový život vpravo od vodopádu. Více než kapky lávy mě v sopce štvou netopejři, jejichž rozmístění si člověk MUSÍ zapamatovat, aby je likvidoval ještě spící na stěně. Aktuální problém je "Simba surfující na šutru". A taky únava. Po práci jsem to jel 65 minut v kuse a přestože jsem ještě měl nějaké to continue a hafo životů, hru jsem pro dnešek vzdal bez většího zlepšení proti včerejšku. Soustředit se na hopsačku déle než hodinu v mém věku blížícímu se čtyřicítce už není úplně easy.

Edit 18.5.2022: Sopka nakonec celkem dohratelná, i když ty netopýři jsou vážně otravní. Puzzle na konci k naštvání. Bludiště v devítce také není úplně easy, ale level je celkem krátký. Desítka a bossfight - jednou jsem se dostal až do třetí fáze boje, ale rychle jsem dostal na zadek. Nakonec jsem přes množství continue a životů hru vypnul. Crcám se s tím dnes 2,5 hodiny a únava zapracovala. Ale cítím šanci, že by hra mohla brzy padnout. Btw první život jsem ztratil až na konci pětky, kde jsem hloupě zahučel 2x do díry.

Edit 19.5.2022: I na prostřední obtížnost se dostanu do devítky. Tam jsem dvakrát chcípl a pak jsem to vypnul.

Edit 20.5.2022: Na prostřední obtížnost jsem se dostal až do 3. kola souboje s bigbossem. A ten mě opět rozcupoval na hadry.
@Jevo83 (09.05.2022 22:03): Tak asi záleží, já jsem tyhle hry nedohrával ani dřív, protože mě nebavilo něco hrát dokola a dozblbnutí, než jsem se to fakt naučil, ale jestli jsi byl ten hráč, co hrál jednu hru i několik měsíců, tak věřím, že se to prostě dalo naučit… ono, když máš fakt dobrou paměť a jsi trochu šikovný, tak se to prostě dá naučit, jen já bych tomu nechtěl ten čas obětovat a věřím, že je i promile lidí, který to dají i relativně z fleku
ja nechapem, ako je mozne, ze pred 25 rokmi, ked som mal cca 12r som tu hru presiel a teraz ked ju z casu na cas skusim tak skoncim bud na cintorine slonov, alebo vovnutri sopky alebo na zirafach.... beznadejne...uz to ani neskusam....
Hymbuja, hymbujajabajaaaba, hymbuja, hymbujabajaaaba... tuuu tu duuuu tu tu.... ale hudbu to ma peknou :)
Dal jsem tomu šanci, znova nainstaloval, snížil obtížnost na lehkou a dal si to místo ranní rozcvičky. Oproti střední obtížnosti má hráč k dispozici 9 životů, hyenám stačí jeden skok na hlavu a přijde mi, že mňoukometr se dobíjí rychleji. Hrochy jsem měl při minulém hraní už celkem natrénované, ale dnes jsem na nich hořel. Nakonec jsem se dostal k opičímu puzzlu, jehož řešení jsem si od minula nepamatoval, a tak jsem lvíčka vypnul. Tahle hra vážně nic neodpouští.

Edit 5.5. večer - na easy jsem konečně dohrál trojku a ve čtyřce při úprku před divou zvěří jsem přišel o zbývající 2 životy a 2 continue. No určité zlepšení tu je :)
Nejlepší dnes máte kupit si Disney Classic Games kolekci na Steamu, kde můžete nejen ukládat, ale i libovolně převíjet čas dozadu. S tím se už dá zvládnout hravě i ten Hakuna Matata level :)
@Londo Mollari (03.05.2022 21:10): to ukládání bude díky emulátoru, stejně jako na SNES mini můžeš ukládat kdykoliv chceš, původní verze to nemá, ta má jen cheaty... akorát cheaty jsou na každou verzi jiné (jakože ve smyslu, že na SNES máš snad i víc druhů cheatů, než třeba na PC verzi).... já používám jen to skipování levelů, život je na to příliš krátký :D

nicméně, první level je prostě brnkačka, která zbytečně moc hráče ukolébá, druhý je jen o tom, se naučit co a jak a pak už se dá také procházet bez ztráty života, třetí není sice jako první, ale stačily mi na něj na první pokus snad jen 3 životy, čtvrtý už je horší, tam se dá udělat slušná řádka smrtí, hlavně prostě tím zmatkem, nicméně, pokud má člověk dobrou paměť, tak je to docela krátký level.... čili, kdyby se hoooodně soustředil, tak by se asi dalo bez ztráty života dojít do pátého lvlu, ale s tím teď slušně bojuji, tam mě vytáčí ty padající kameny... to zase bude lvl na xxx pokusů, než se ho naučím, jako druhý...
@kristmeister (03.05.2022 16:21): takhle, hrát to pokaždé od začátku, tak na to nemám nervy, mě nevadí přiměřená výzva, ale opakovat něco stokrát a to bez přehánění, to ne, do toho se mi investovat při hraní nechce... čili za mě jediná cesta, jak to dohrát, je končit v levelu, kde jsem naposledy umřel...

docela fajn je ta easy obtížnost, kdy má člověk aspoň devět pokusů :D...
Mě třeba Lion King přišel vždycky úplně na pohodu. Nejhorší samozřejmě pro mě byl vodopád v šestém levelu a pak předposlední level s tím blouděním. Druhej level jsem měl nejraději. Třeba Aladdina jsem dohrál za o dost delší dobu, protože tam mě hodně trápil konec levelu, kde se rozpadá jeskyně Zázraků a následný let na koberci.
@Londo Mollari (02.05.2022 22:44): Ako decko som mal trojicu Jungle Book, Lion King a Aladdin. Lion King mi z nich prišiel jednoznačne najťažší. Jungle Book som ako decko zvládol prejsť celé, v Aladdinovi som sa dostal pomerne ďaleko, ale Lion King mal brutálny ten tebou spomínaný druhý level. Vlastne to ako sa striedali "bojové" a skákacie" levely, tak tie "skákacie" mi prišli extra ťažké, zatiaľ čo tie bojové boli v pohode. Preto napr. 1. a 3. easy, 2. peklo a potom 4. trauma, ale po čase sa dalo. 5. level sa dal, no a potom došiel 6. level Hakuna Matata (my ass!), ktorý bol za mňa najťažší, lebo to bol ako 2. level, akurát na steroidoch a už som sa cez to nevedel dostať a hru som dohral potom až neskôr ako teenager. Ale na detskú hru to bolo peklíčko. :)
@Pluto (02.05.2022 22:30): Aladdina jsem dohrál na lehkou obtížnost (já vím, jsem lama :) ). Jungle Book pak na prostřední. Ani jedno mi nepřišlo extrémně složité. Lion Kinga jsem zkoušel na prostřední obtížnost. U této hry je obrovský skok v obtížnosti mezi 1. a 2. levelem. První je pohodové skákání na brouky a končí bossfightem s hyenou. Následuje pekelná dvojka zakončená skákáním na hroší ocasy a puzzlem s opicemi. Ale i tento level se dá naučit. Trojka je sloní hřbitov. Hyena je již prostým pěšákem a hodně zavařit dovedou i supi, kteří se trefují opravdu hodně blbě. Tento level jsem doběhl až do konce, kde na již tak vysíleného Simba naskáčou do uzavřeného prostoru tři hyeny a ty prostě neuskáču. Zde jsem hraní vzdal. Možná se ke hře ještě vrátím na lehkou obtížnost, ale aktuálně to moc nevidím. Jinak Disneyovky celkově patří k mým oblíbeným hopsačkám 90. let.

@S4TW (02.05.2022 22:40): Je fakt, že přes hlavu se to dá zkrátit. Ale že by to byla extrémně velká pomoc... ;)

Celkově mi Lion King nepřišel o moc složitější než třeba Prince of Persia 2. Ale rozdíl mezi těžkou a nehratelnou hrou je pro mě právě v (ne-)možnosti ukládat mezi levely.
@Pluto (02.05.2022 21:57): tak hra může být těžká a výzva, ale hnát obtížnost tím, že budeš jedno místo opakovat 50x a když ho dáš a pak umřeš a můžeš od znova... to mě nikdy neoslovovalo... chápu, že dřív se dělali mnohem kratší hry a hnala se hratelnost tímto a je to asi i v pořádku, ovšem dneska už v tom ten požitek nevidím...

@Londo Mollari (02.05.2022 21:33): já používám prachsprostý cheat na levely, jakmile udělám level, tak pak už si to házím do něj, na tohle bych nervy neměl :D a ocas je přesně to místo no, ale ono se to dá občůrat, když jdeš hrochovi přes hlavu...
@Pluto (02.05.2022 21:57): Hře byla vysoká obtížnost vyčítána už tehdy:

" Westwood co-founder Louis Castle even apologized to fans during a “Devs Play” video with Double Fine Productions: “The reason we had to do it was because the rental market was that if people got a certain distance in the game, metrics from Disney said they wouldn’t buy the game.” https://www.polygon.com/2019/10/30/20939 ... do-switch-difficulty

Srovnej s pohodovkami typu Aladdin nebo Jungle Book.
@S4TW (02.05.2022 21:18): Kdyby se dalo ukládat mezi levelama, tak je to "jen" těžká hra. Takto je to bohužel nehratelné. Graficky i zvukově je to paráda, ale po 68. minout hroší ocas a zahučet do vody mne příliš neoslovuje.
teď to hraji a teču, těžký jako p.... fakt tu člověk musí vychytat úplně pixely a to nekonečné opakování... kdyby ta hudba nebyla tak uklidňující, tak na to kašlu, tohle není pro mě :D
@Zx Atari (09.11.2019 13:27): Ale jo, ty strilecky s raketkou byly obvykle jeste mnohem tezsi, nez klasicky skakacky, ale zrovna u Lion Kinga, coz byla hra, ktera doprovazela film pro deti, bych vysokou obtiznost necekal.
@90210 (09.11.2019 10:02): bezva, to jsem ještě nehrála, tak to někdy zkusím. Toho lvího krále jsem dohrála jako malá ale nějak si nepamatuju, že by to bylo takový peklo, ale věřim tomu ;o)
@RomcaT (08.11.2019 18:41): Aladdin se da, tam jsou pohodovy prvni 3 levely, za ktery se dostane kazdej na prvni dobrou a da se v nich nasbirat hodne diamantu, za ktery je treba kupovat 'continues', 4. level ve vezeni uz je trochu neprijemnej a uz se tam da i umrit, ale sranda zacina az v 5. levelu v jeskyni, kde je pomerne neprijemny skakani, ale zase opravdu jednoduchej bossfight. Opravdu problemovej je az nasledujici level s lavou, ale tusim tam jde po kazdy smrti nekde sebrat zivot, takze se to da natrenovat a v nasledujicim pruletovym lavovym levelu uz jde pokazdy na zacatku sebrat zivot, takze pohoda. Level v lampe uz je tezsi skakani, ale opet se da natrenovat a zaver v palaci je celkem jednoduchej. Nejlehci je z tyto herni "serie" suverenne Walt Disney's The Jungle Book, pokud chces neco celkem bezproblemove dohrat. Naproti tomu Lion King je fakt tezka hra, po prvnim levelu uz nastava docela solidni peklo, ale taky se to da natrenovat.
@Garret (07.11.2019 21:54): jeee já jsem trubice, jsem přepracovaná ;o))) v herní vyzve jsem měla aladina. lvího krále si chci zahrát znova...já ho dohrála ale už je to dávno ;o) ty žirafy jsou zákeřný ;o)))
@Garret (07.11.2019 16:59): pevné nervy. Hrála jsem to letos v rámci výzvy a dalo mi to fakt zabrat. Hlavně ty poslední kola. V dětství jsem to měla nahrány tak mi to šlo snáz než teď. Dej pak vědět
@SimonEndt (02.11.2019 09:01): Obě hry již na Steamu byly, ale nevím za jakou cenu. Tohle je nová kolekce obsahující několik verzí hre(konzole, handheldy) a nějaké funkce navíc(přetáčení, quick save) + nějaké bonusové materiály(videa, soundtrack).
Koukám, že na Steamu vyšla samostatně verze Aladdin a Lion King za 25€ a ne není to žádný remaster a nemá to ani HD textury, je to přesně to samý, co si člověk dnes může zdarma zahrát na PC a dokonce i na telefonu. Neskutečný.
Asi jsem si stáhnul nějakou divnou verzi hry nebo jsou to bugy, ale občas se mi stane že se mi nenabíjí řev takže když chci v druhým levelu (cant wait to be king) otočit opice správným směmem otočím jenom jednu a druhou už nemůžu, protože se mi to nedoplní