Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Disney's Tarzan

Tarzan Action Game

71
65 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
dětská > akce pro děti
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
15.06.1999 PC
29.06.1999 PS1
14.02.2000 N64
17.07.2009 PS3PSP
29.08.2012 Vita
Vývojáři:
Eurocom Entertainment Software
Tarzan je plošinovka ve 3D grafice na motivy kresleného filmu Tarzan od studia Disney. Hra obsahuje oficiální licenci od studia a díky tomu uslyšíme originální hlasy postav a hudbu z filmu.

Příběh vypráví o malém chlapci, který byl zachráněn z drápů levharta Sabora gorilí samičkou jménem Kala. Od té doby Tarzan šťastně vyrůstá mezi opicemi a snaží se je co nejvíce napodobovat. Ve hře zažijeme Tarzanovo dětství, ale i dospívání. Dokonce také jeho první setkání s lidmi a možná i první lásku.

Ve hře se vžijete do role hlavně Tarzana, ale v pár úrovních si zahrajete také za jeho opičí kamarádku Terk nebo i za ženu jménem Jane. V úrovních budete sbírat penízky a za každých sto penízků dostanete život. Dále budou ke sběru písmenka, ze kterých složíte jméno Tarzan. Pokud seberete všechna, budete odměněni ukázkou z filmu. Vedle písmenek jsou tu ještě útržky z kresby mláděte paviána. Celkem jsou čtyři v každé úrovni. Po úspěšném sebrání všech kousků se vám odemkne bonusový level.

Bonusové úrovně jsou na časový limit, ale ten lze prodloužit sebráním fialového ovoce. V úrovních také potkáte spoustu nepřátel například různé druhy opic nebo piráty, které můžete zneškodnit házením žlutého ovoce. Krom žlutého lze házet též fialové, červené a modré, jež mají větší ničivý účinek, ale těchto druhů již máte omezené množství. Krom běhání si také užijete surfování po stromech, plavání v řece, let na čapích zádech anebo útěk před paviány.


Poslední diskuzní příspěvek

kristmeister: zkoušel jsem to tolikrát a stejně mi to nejde. Poradíš mi prosím ten fígl?

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Úžasná plošinovka mého mládí, ještě z dob kdy bylo PSX IN. Tenkrát mě hra vyšla (teda vlastně rodiče) na 20 euro na blešáku v Německu. Dodnes si ji rád zahraji, jelikož Tarzan patří k mým nej animákům od Disneyho.

Co nejprve vyzdvihnu, ale také jistě největší plus téhle hry je luxusní hudba, která vás doprovází v úrovních. Hra parádně vytváří atmosféru v jednotlivých levelech ač jsou rychlé, veselé, smutné anebo v případě úrovně se Saborem temné. Pokud hru hraju a jsem nucen ji ztišit, tak okamžitě vypínám, protože bez ní mi to prostě nejde. Hudba mě popohání a bez ní je to jak plamen bez kouře. Další věc jsou také zvukové efekty, které dávají člověku pocit, že džungle kolem něj vážně žije vlastním životem. Křídla ptáků, hučení vodopádů, vřeštění opic, to vše úrovním přidává další rozměr.

Jako další se dostává na řadu velice parádní grafika, která na svůj rok vytváří skvělý level design úrovní. Nejsou chudý, to ani náhodou, naopak velice obohacuje úrovně, tudíž nalezneme spoustu zvěře, rostlin či další detaily, které oku přímo lahodí.

Na samotné úrovně si též nestěžuji. Vychutnáte si je rovnou ve čtyřech pohledech a to zboku, zezadu, zepředu či mix všech. Tyto úrovně doplnují ještě i bonusové levely, které jsou originální a nápadité jako surfing po stromech, plavání na listu, jízda na čápu nebo Tantorovi anebo také skákání po plachtách. Co ještě naposled zmíním jsou secrety, z nichž nějaké jsou vážně dobře ukryté a poslední schovku jsem nalezl před dvěma lety (cesta do domu na stromě - předposlední písmeno).

Pro: hudba a zvuk, grafika, úrovně, bonus levely, více pohledů, secrety

Proti: dvacáté dohrání lze provést již za dvě hodinky

+8