Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Eurocom Entertainment Software

Rok vzniku:
1988
Rok zániku:
2006 (po 18 letech)
Země původu:
Spojené království
Společnost Eurocom Entertainment Software byla založena v říjnu roku 1988 v Anglii bratry Ianem a Matem Sneapovými, Timem Rogersem, Neilem Baldwinem a Hughem Binnsem. Firma zaměstnávala více než 270 zaměstnanců ve studiu v Derby ve Velké Británii. Za svou dlouholetou kariéru vyprodukovala více než 50 herních titulů.

První hrou Eurocomu byl Magician z roku 1990 pro NES. Firma zpočátku tvořila zejména porty existujících titulů pro jiné platformy, jako např. Sensible Soccer pro Game Gear, Super Street Fighter II Turbo na PC či Duke Nukem 3D pro Nintendo 64.

Později se profilovala zejména jako tvůrce her využívajících filmové či sportovní licence. Mezi nejznámější patří sportovní hra využívající olympijskou licenci Athens 2004, a dále pak filmové tituly Disney's Hercules Action Game, Disney's Tarzan či Batman Begins. Z originálních značek firmy stojí za zmínku např. Sphinx and the Cursed Mummy.

V roce 2006, po vydání hry Ice Age 2: The Meltdown, došlo k přejmenování na Eurocom Developments a pod novým názvem studio pokračovalo v tvorbě her podle filmů a sportovních titulů, dokud 6. prosince 2012 nezaniklo.

Nejlépe hodnocené hry