Ice Age 2: The Meltdown

Doba ledová 2: Obleva

14.03.2006
05.12.2006

Naši přátelé z Doby Ledové jsou zpět! Tentokrát zamířili jak na plátna kin, tak i na obrazovky našich monitorů. Zapomeňme však na filmovou linku a nechme se unášet unikátním herním příběhem, jenž nám umožní zhlédnout celou situaci ze zcela jiné perspektivy. Ocitneme se v kůži kryso-veverčáka Scrata, jenž je kvůli své chorobné závislosti na žaludu schopen učinit téměř cokoliv. Jeho úkol není jednoduchý. Musí zachránit všechna ohrožená zvířata, jejichž konec se blíží s nastávající oblevou. Podaří se Scratovi tento nelehký úkol splnit?

Ice Age 2: The Meltdown je hra určená primárně dětem, které mohou své oblíbené postavičky z filmu spatřit v jejich nejlepší formě. Potěší též nadšence arkád, jež nad ní stráví nejedno herní odpoledne solidní a příjemné zábavy pro celou rodinu.

Velmi dobrá hra, to, co jsem psal v komentáři jsem myslel vážně. Klidně bych si ji znova zahrál, ale nechce se mi ji znovu kupovat...

Hned na začátku jsem si všiml příjemné grafiky, která byla podobná té filmové. Hra trochu připomíná prostorovou skákačku, kde musíte najít určité body k otevření dalšího levelu. V roli veverky Scrata zbíráte žaludy, perete se s nepřáteli a snažíte se získat zpět svůj milovaný žalud. Postupně se dostanete ze zamrzlé krajiny do kvetoucího lesa nebo podzemních jeskyní ba dokonce i do žaludku prehistorické ryby.
Hra je okořeněna také slušným množstvím miniher. Jako například slalom se Sidem a nebo kuželky s tučnáky.

Pro: Příjemná grafika. Scrat. Minihry

Proti: špatné otáčení kamery. Krátkost