Jednička byla naprosto parádní, dvojka a trojka bez obouručáků a seker už nebylo to pravé :-(
@Cathan (17.08.2023 07:58): Súhlasím tá druhá polovica je nudná (hral som za mága) preto sa mi do dvojky vôbec nechcelo , ale paradoxne ja som si tých pirátov ,woodoo a spoločníkov užil, takže som vďačný za tu zmenu ))
Risen má vynikající rozjezd ale druhá polovina hry se neskutečně táhne. Občas mám chuť si to zahrát znova, protože miluju systém magie, ale vzpomínka na druhou polovinu hry je příliš frustrující. Je škoda, že od dvojky šli směrem piráti a voodoo a dost ten svět změnili.
Někdo, kdo to nehrál, nevlastní a fakt by chtěl? Příliš dobrá hra na to, aby tady klíč vyžral nějaký bot. :)
@Laluz (04.10.2020 21:39): ja som ako mág všetko otváral cez runy a svitky, akurát zo začiatku som sa naučil prvý locpick, ale v tých truhlách málokedy bolo dačo extra . Locpick učia aj Phil a Oscar u banditoch a Cid v meste. Neviem za akú postavu hraješ, každé povolanie má nejaké limity v učení
Locpicking trainer kde? U Karlsen toho kovare,jak jsem se docetla,by to jit melo,jen mi tam vubec nenaskakuje ta moznost. Musim nejdriv donest rudu nebo tak neco? diky
Zdravim,mam takovy problem snad skoro s prvnim questem v klastere a to vysetreni vrazdy,kdy se mam o tom pobavit s nejakym typkem,ktery je zaroven obchodnik,ale ten se se mnou bavit nechce,protoze me pristihl pri kradezi z jeho truhly. Co s tim? Zmeni se to za nejaky cas nebo pesek? Moc diky za odpoved.
hral nekdo risen na xbox a umel by porovnat grafiku s pc? je to fakt o tolik horsi jako to vypada na videiich?
Nejhorší aspekt hry je skutečně ten začátek. Jestliže půjde hráč na začátku do kláštera nebo do města, zůstane tam několik hodin uzavřený bez zásob. Pro úspěšné absolvování obou linek je nutné vyhrát několik těžkých soubojů proti NPC, na které se nejde připravit tréninkem na monstrech. Pro optimální postup hrou je nejlepší jít na začátku do tábora, naučit se základní mechaniky a bojový systém. Hráč pak může udělat jejich základní questy posbírat rostliny a věci na prodej a grindovat předtím než si vybere frakci.
LOL, teprve teď jsem si všiml, jak skvělé má první Risen obsazení. Piraně mě nepřestávají překvapovat.
@rikuhahl (23.01.2018 22:29): Je pravda, že s těmi názvy jsem se možná trochu rozjel, na druhou stranu nepíšu recenzi ani návod. Pár informací tam najdeš, jde v první řadě o můj pohled na hru. Jestliže u mého komentáře nevidíš to, co hledáš, určitě to najdeš jinde.
Já jsem jedničku nikdy nehrál, tak znám jen hrdinu z dvojky (...a trojky). Ve dvojce mi to nepřišel takovej hulvát jak v R1, ale je to už dávno - možná se pletu.

Pravda, zdá se, že popisuju spíš nedostatky hry, ono vlastně kvantitativně asi i převažujou nad pozitivy, ale celkově se to určitě drží na osmdesátce (subjektivně) - bavilo mě to až do konce.
@Kosi.. (komentář): pěkný koment, ačkoli mi ty nekonečné dungeony nevadili a další zastaralé prvky, nedostatky typické pro první gothic..........., je asi fakt že v novějších rpg už působí nedostatečně....Risen beru pozitivně hlavně na návaznost na původní piraňa styl....takže to tolik nevadí..

no bezzejmenný taky nebyl ždnej super hrdina v prvním díle

máš +
Keby Pyranha vydala hoci aj opakovane hru, tipu Risen 1 a nie Risen 2,3 a Gothic 3, tak by som to bral. Proste ten svet či respektíve ostrov prvého dielu sa mi naozaj páči aj tým že nieje taký veľký ale prepracovaný.