Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rime

82
13 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
logická > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
26.05.2017 PCPS4XOne
14.11.2017 Switch
Vývojáři:
, (PC verze)
Oficiální stránky:
https://www.greybox.com/rime/en/
Discover yourself.

Procitnout na tajuplném a zároveň přívětivě působícím ostrově by znamenalo životní zážitek asi pro každého z nás. Nejinak je tomu u snědého chlapce v bílém chitónu a červeném pláštíku. Cítí, že se na liduprázdném místě zalitém sluncem neocitl jen tak. Okolí je poseto ruinami z viditelně slavnějších dob, divočina si pozvolna bere zpět své, zatímco na všechno shlíží bělostná věž, lákající k návštěvě. S otevřeným světem Rime se obeznámíte bez násilí skrze řešení hlavolamů.

Příběh bez zbytečných řečí staví na objevování neznámého malým nemluvou jako v Ico (2001) pro Playstation 2 a podobně jako v Exupéryho Malém princi bude dětskému hrdinovi průvodcem liška. Vizuálně hra kombinací palety jasných barev a cellshadu velice připomíná The Legend of Zelda: Breath of the Wild (2017) pro Nintendo Switch. Španělský počin nepodceňuje ani hudební stránku, o divotvornou atmosféru dokreslující melodie se postaral David García Díaz.


Poslední diskuzní příspěvek

Skvělá hra. Zatím jsi užívám počáteční lokace a cítím se blaženě. Děkuji MS za to, že ji umístil do Game passu.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.