Doporučuju film Away (2019). Autor se zjevně inspiroval v těchhle walking simulatorech, přičemž zrovna Rime to ve mě evokovalo nejvíce díky animaci. Ale určitě se v tom najde i Shadow of the Colossus třeba nebo klidně novější Omno. Nemluví se tam, struktura toho filmu i dění dost připomíná právě hry a má to metaforické vyprávění rozdělené na kapitoly. Navíc je to audiovizuálem paráda, stejně jako Rime. Na dílo jednoho člověka obdivuhodné.
@JohnCZ (komentář): Jsem rád, pokud jsem něčím přispěl k zamyšlení ohledně této zajímavé hry. Měl jsem dokonce dojem, že se tady to ústřední téma někde řešilo víc, ale teď to nějak nedokážu najít, možná se mi to zdálo.

Esteticky a atmosférou mě taky bavila nejvíc ta úvodní lokace.
Soundtrack je moc fajn, v člověku dokáže něco nastartovat :)
Teda kdyby byla celá hra tak smooth, tak audiovizuálně působivá a platformově spíš než hádankově založená jako v poslední hodině, tak bych se nebál dát maximum. Předtím jsem se dost plácal a hrál jen o víkendech po půl hodinách. Docela přemýšlím, jestli si některé pasáže nestříhnout znova, abych pochopil, proč mi tak parádně sedla jen ta poslední hodina....nebo mi je možná nejbližší fáze deprese:)
Tequila Works mají koukám stále stejný problém, který měli už s Deadlight. Udělají krásný svět, krásnou hudbu a zapomenou na všechno ostatní.

Hádanky se vesměs opakují a platforming také nepřináší nic nového, což by samozřejmě nevadilo, kdyby hra byla poloviční délky nebo nabídla i nějakou akci či víc "wow" momentů, které se k walking simulatorům hodí. No a nebo poutěvější příběh, který je sice dobrý, ale začíná na hráče působit spíše v závěru.

Ale jinak hezká hra, mohlo by podobných vznikat dneska víc. Hlavně ta hudba je teda nádherná.
Skvělá hra. Zatím jsi užívám počáteční lokace a cítím se blaženě. Děkuji MS za to, že ji umístil do Game passu.