@rikuhahl (29.03.2023 10:00): To by se nevyplatilo, když za jednu menší mikrotransakci dáš 200. Kvůli staré monetizaci nedávno stáhli z mobilního prodeje původní Angry Birds. Protože byl moc úspěšný, ale neobsahoval mikrotransakce a lidi nechtěli hrát druhý díl a platit je.

Z tohoto důvodu neuznávám hraní na mobilních telefonech.

@ripper (29.03.2023 09:46): Zahraj si to radši na DSku nebo Vitě. Nebo přes nějaký emulátor v mobilu.
@ripper (29.03.2023 09:46): Jj, je to fakt smutný, že je tahle super hra na nějaké platformě takhle dojená. Nechápu, že na těch mobilech není aspoň volba, že by si jí člověk buď hrál “zadarmo” s těmi blbostmi kolem, nebo by zaplatil třeba 200Kč a měl klid a pohodu a super zážitek.

Máš pravdu, že steam tohle nikde nepíše, asi to berou jako samozřejmost, že nabízí tu nejlepší verzi hry :)
@rikuhahl (29.03.2023 07:31): Jo, no. Ve skutečnosti jsem se díval na screenshoty na Steamu a vypadá to, že těch alternativních herních režimů tam je ještě víc, než na mobilu. Ale hádám, že je to opět ten EA přístup "ukazujeme postupně", aby lidi najednou zjistili, že musí přikoupit další balíček zlaťáků, a pak další...

Blbý je, že člověk ani netuší, že to na Steamu nebude za mikrotransakcemi stejně jako na mobilu. Člověk od EA čeká cokoliv, a v jiných PC hrách mikrotransakce normálně mají. A na rozdíl od Google Play Steam tyhle informace nezveřejňuje (to bych nečekal, že najdu oblast, ve které je Google Play lepší...).

Kdybych měl normální přístup ke všem těm alternativním herním režimům, tak by bylo moje hodnocení možná ještě vyšší, než jsem předpokládal v recenzi. Některé podle ukázky vypadaly hodně zábavně. Bohužel, výborná hra zmršená predátorským vydavatelem... :-/
@ripper (komentář): Vidíš, kdybys to hrál na PC, tak zaplatíš pár euro za hru a pak už tě nic neotravuje a prostě si jen hraješ. Jinak všechny možnosti, co hra nabízí byly k dispozici už hned po vydání, nebo minimálně hodně brzy po něm. No, občas se ukáže starý dobrý PC jako nejlepší volba na hraní, protože je škoda, když je pak takovýhle klenot zmršen reklamami a pay to win mechanikami :(
@veselykralicek (15.09.2021 21:39): Já to hrál až když to bylo starý, ale bavil jsem se královsky, je to škoda, ač dvojka na poměry free-to-play her na mobil relativně přívětivá a zábavná a dá se hrát bez vložených peněz, tak bych byl daleko radši za plnohodnotný druhý díl za peníze na PC. Snad někdy něco vyjde, nebo něco aspoň v podobném duchu a hratelnosti.
@Londo Mollari (15.09.2021 14:07): Tak to jo.:-) Já už si jen pamatuju, že jsem si právě nechával jen ty různé barevné "sedmikrásky", nebo k čemu bych to přirovnal..

Zaplnit se mi nepovedlo jen ty vodní květiny, tuším, ale už si to vážně tolik nepamatuju.

Díky za připomenutí..
@veselykralicek (15.09.2021 10:50): V zenové zahrádce chrlily mince všechny kytky, když byly řádně dorostlé, zalité a ošetřené (t.j. postřik nebo fonograf). Kromě házení mincí kytky k ničemu nebyly, kromě toho, že byly pěkné (prostě jsou to kytky, že jo) a mít celý set uspokojovalo sběratelovu duši.
@Londo Mollari (komentář): Já si vlastně říkám, k čemu je ta zenová zahrádka dobrá.. Já všechny kytky prodával a nechával si jen ty slunečnice, ze kterých padaly mince, což byla později největší část příjmů..

Škoda, že dvojka už nebyla na PC..
Zjistil jsem, že PvZ bylo dřív na takových těch konzolích do TV. Vůbec nikde se o tom nikdy nezmiňuje, že kdysi (nejspíše ještě před rokem 1990) byly PvZ. Ani Google to neví.
@rikuhahl (03.04.2018 20:44): To asi ano a vypadá to, že času se v tom dá zabít moře. Nicméně si nemůžu pomoct, ale zkrátka mě to moc nebaví hrát, přičemž jednička, třebaže už jí mám prolezlou skrz naskrz, mě baví stále a raději těch 10 minut zabiju v ní (endless módy v jedničce jsou na tohle fajn, jen jich mohlo být více).
@Isair (03.04.2018 17:10): máš pravdu skoro ve všem, nicméně na mobilu je to jedna nejlepších F2P her, co jsem hrál (ale moc toho na mobilu nehraju). Ta hra nemá duši, ale 10 minut na záchodě vyplní pekně :)
Tedy ta dvojka je řádný shit, nějakou dobu jsem jí zkoušel a dostal se do těch western misí, ale tak nějak mě to brzy omrzelo a vrátil jsem se radši znovu k jedničce.
Dvojka už je vážně přeplácaná, nefunguje tam ekonomika (herní peníze jsou k ničemu a ani tam není žádný klasický obchod), zen garden stojí za vyliž... a to okaté tlačení F2P modelu, resp. mikrotransakcí je až otravné, je celkem škoda, jak tu značku EA pohřbilo. Až na několik vážně zajímavých nápadů a kytek stojí dvojka za houby.

Raději bych bral nějaký upgrade jedničky, který by přidával některé zajímavější kytky z dvojky a hlavně endless sruvival i pro ostatní prostředí (nějak nechápu, proč je volitelný pouze pool level) + třebas do PC verze last stand mód z té androidí.
@PavelU (05.01.2018 20:21): to je k prdu, já chci psát komentáře, které mi tady na dh někdo může opluskovat případně za ně mohu získat opakované splnění achievementu. Jinak mi to přijde k ničemu to vůbec psát když to nerozšiřuje obsah DH a mě je to taky k ničemu. Zase tak vášnivý spisovatel nejsem.
Já za sebe musím říct, že mě u Plants vs Zombies baví více dvojka než jednička. Dvojku hraji pravidelně už několik let (skoro od vydání a asi s jednou půl roční pauzou) a je to ideální hra např. pro cestování v mhd nebo když má člověk chvíli čas a nechce se mu na PC zapínat nějakou velkou hru.
Jednička se mi po chvíli ohrála, ale jinak je to fajn hra. Avšak možná to bude tím, že tvůrci do jedničky už delší dobu nic nepřidávají, zatímco dvojka je už od roku 2013 stále živá a v nejbližší době navíc chystají do hry přidat multiplayer...
@Kunick (05.01.2018 19:32): já to zkusím a uvidíme. Ješte mám v záloze hru na Wii tak to bude alternativa. Nejvíc me štve, že tu ta hra není přidána a nemůžu k ní napsat pořádně komentář. Leda jen do profilu.
@RomcaT (05.01.2018 19:28): :D jako žena to na ipadu hraje celkem pravidelně i teď, několik let od vydání - a celkem se mi líbil ten námět "příběhu". Ale jsem purista :D a svou dávku daily questů jsem si odkroutil už kdysi ve WoW
@leebigh (05.01.2018 16:44): Dvojka nemá to kouzlo. U jedničky je paradoxně nejslabší samotná "hlavní kampaň" mě nejvíc bavily minihry, zenová zahrádka a pokračovat od začátku, ale už s těžšími koly ;)
Možné způsoby řešení nemožnosti spuštění hry, snad po updatu Steamu. Doposud hra fungovala, nyní po načtení loga zamrzne s černou obrazovkou a nenačte se titulní menu.
Zkoušen ten první.
Obě metody ze Steam fóra.

1. Well, you must press Windows + R to bring up the cmd command and there you put regedit after giving an ok will show a screen with various commands you double click the KHEY_CURRENT_USER after you do this search for SOFTWARE and then his search for STEAMPOPCAP and then PLANTS vS zOMBIE within plants vs zombie on your side right you look for SCREENMODE der two click it and instead of a you put 0. I did it here in my back and playing well = DDDDDD

2. the problem ONLY happened after a recent Steam update. In the meantime, you can fix the problem this way

1) Open the steam folder at C:Program Files (x86)Steam.
2) Copy the file steam.dll
3) Open the folder C:Program Files9x86)SteamsteamappscommonPlantsvsZombies - or any other PopCap game folder you're having problems with.
4) Paste steam.dll to the game folder
5) Use the .exe file in the folder to launch the game and NOT the Steam Launcher. This procedure will have to be repeated each time they update steam.

@ViRus (01.11.2013 22:40): Průběžně hraji Android verzi a taky druhý díl, ale PC verze má toho více. Občas přemýšlím o koupi, jednou do toho půjdu, kdysi jsem to dohrál na Fragu blahé paměti.
Dneska jsem to rozehrál na komplu a velmi se bavím, velmi prímové:)!
Hodně se divím tomu, kolik hra nabízí zábavy a hlavně kolik pitominek má. Hlavně tak nějak plní má přání - když jsem si říkal, že by to chtělo mít 2 stejné rostlinky, zjistil jsem, že Dave prodává imitátora. Když jsem si říkal, že by něco mohlo sbírat penízky v zahrádce, najdu šneka. A tak dále.
Plus možnost znova jet kampaň je fajn a dle ačívmentů hádám, že tam bude dost různých libůstek.