Plants vs. Zombies: Garden Warfare

25.02.2014
24.06.2014
19.08.2014

Plants vs Zombies: Garden Warfare přivádí šílené boje zombíků a kytiček do zcela nového rozměru. Z původních dvou dílů 2D tower defense her, se stala čistokrevná 3D akce. Hra nabízí obě znesvářené strany, kdy každou reprezentují čtyři charaktery s různým arzenálem. Za kytky je to Peashooter, Sunflower, Chomper a Cactus. Za zombíky pak Foot Soldier, Engineer, Scientist a All Star. Každá postava má trochu jinou taktiku boje a své vlastní schopnosti. Dosaženými úspěchy a plněním drobných úkolů navíc dochází k vývoji postav, čímž získáváte nové modifikované zbraně a vylepšování svých schopností.

Hra nabízí sedm originálních map stylizovaných do PvZ universa a několik herních módů. Kooperativní Garden Ops, kdy bráníte zahradu před nájezdy zombíků, tedy vlastně klasické 2D Plants vs. Zombies, ale ve třetím rozměru. Dále Team Vanquish, což je klasický team deathmatch, Gardens & Graveyards, který asi nejvíce připomíná Rush ze série Battlefield. Postupně zabíráte checkpointy až do odpalu finální budovy. Posledním zajímavým modem je Gnome Bomb, kdy máte 15 minut na nalezení bomby a zničení zahrady nebo hřbitova protivníka. Opět se jedná o variaci na mod Obliteration z Battlefieldu 4. Zbylé módy jsou jen variace na dříve zmíněné.

Garden Warfare rovněž nabízí širokou škálu customizace herního charakteru. Tu provádíte nákupem samolepek v tzv. Stickershopu za herní měnu, kterou získáváte právě hraním. Ve Stickershopu lze však zakoupit i spolubojovníky použitelné ve hře. Různé AI řízené charaktery, které mohou protivníkovi řádně zkomplikovat život. Celou tuto nadstavbu můžete prohlížet v knize zvané Stickerbook.

Plants vs Zombies: Garden Warfare pohání moderní engine Frostbite 3. Hra však neobsahuje dedikované servery. Je zde matchmaking systém, který vás naloguje na hrou vybraný server podobně jako například v Titanfall, Gotham City Impostors apod.

Je docela škoda, že se Plants vs. Zombies vydali směrem od tower defense hry k této online zběsilosti. Původní koncept a hra mě přece jen bavila víc a déle.

Zde mi přišel nejzajímavější a nejzábavnější coop mise Garden Ops. 4 hráči zde brání svoji zahrádku, na omezených místech mohou vysadit různé druhy rostlin, a k dispozici jsou 4 rozdílné třídy rostlin za které lze hrát. A rozdíl je opravdu znát, díky stylu boje a zaměření postav, a jejich schopnostech co mají k dispozici. V každé mapě je 10 vln nepřátel a dvě náhodné vlny, které vyšlou bossy proti hráčům. Právě tento mód má nejblíže k původní hře, kdy se parta snaží ubránit proti přesile zombíků.

Multiplayer nabízí team deathmatch, conquest a hraní s bombou. Občas je tu dost zmatek, kdy si každý jede svou a je rozhodně potřeba vypnout mikrofón. Je zde vidět rozdíl mezi hráči co to hrají stále, a jedou nějakou taktiku a těmi kteří neví která bije. Tyhle módy na chvíli zabaví, ale na dlouhodobější hraní to není.

Ocenit musím grafický styl hry, kdy se drží předlohy a zombíci i kytky vypadají opravdu pěkně. Zvlášť se povedli mapy a herní prostředí kde výběr této grafiky k tomu sedí. I některé zvuky jsou z původní hry.

Na hraní s partou v coopu je hra ideální a zabaví. Další módy už bych bral s rezervou.