Gotham City Impostors

07.02.2012

free to play (dříve placená hra)

Gotham City Impostors je čistě online FPS odehrávající se v komiksovém světě Batmana od DC Comics. Ve hře nenajdeme přímo postavu Batmana či jeho známých protivníků. Hlavní roli zde hrají obyčejní lidé převlékající se do kostýmků Batmana a říkající si "Bats", kteří poté bojují proti Jokerovým stoupencům "Jokerz".

Boje probíhají v kulisách překvapivě barevného Gotham City v osmi hráčích - 4 na 4. Hráč si může svoji postavičku upravit v několika aspektech, z nichž nejhlavnější jsou váha a výška, jelikož zásadně ovlivňují vaše schopnosti (hubenější = rychlejší, tlustší = odolnější atd.). Krom tradičních zbraní nechybí ani klasické batmanovské gadgety jako vystřelovací hák nebo křídla pro plachtění a také samozřejmě bláznivé hračky typu vybuchující čertík z krabičky nebo kolečkové brusle.

Z herních módu ve hře najdeme klasický Team Deathmatch, dále Fumigation, kde je za úkol ovládnout tři strategické body a vypustit do ovzduší jedovatý plyn a nakonec Psych Warfare, ve kterém musíte zabrat rozhlasové vysílače a pomocí nich rozšiřovat propagandu, kterou oslabíte nepřítele.

Hra vyšla pouze jako stažitelný titul.

Docela funny, ten F2P aspekt je trochu otravný, ale ta práce s prostorem (především vertikálním) je parádní. Furt tam někdo lítá, skáče, přitahuje se nebo bruslí.

Batman serii ať už filmovou,komiksovou nebo herní mám vcelku rád,.. ale poté co jsem kdysi na steamu objevil Gotham City Impostors v sekci "f2p", sem se rozhodl že to zkusím.
Po instalaci jsem si všiml že je k této hře spoustu(opravdu spoustu) drahých a až zbytečných DLC ke koupi. Z toho jsem usoudil že tomu chybí ještě něco a to titul "pay2win". No, každopádně po pár hodinkách hraní jsem usoudil že to není až zas tak špatné(samozřejmě, až poté co narazíte na totálního badass hráče s premium věcma, které vám dám insta kill s RPGčkem -.-")
Ve hře postupně získáváte zkušenosti, peníze a postavu si levlujete, za každý level dostanete nějaký item, ať už na costumizaci postavy nebo nějakou zbraň(nevím jestli pokaždé). Z čeho sem měl největší strach? Ztoho když sem čekal v lobby až začne kolo a začli si tam nahlas povídat děti(poláci/rusáci/němci, němci teda převážně) to mě trochu škrtilo ale mylím že je to běžná rutina v takovýchto hrách. Další věc čeho jsem se bál bylo to, když sem v protějším týmu zahlédl každého hráče s levelem 40+ a já byl 9, říkal jsem si že nemáme šanci ale opak byl pravdou, jelikož mě obecně FPSka moc nejdou a pokud nenarazatíte na hráče se všema DLC tak na levlu ani zas tolik nezáleží.

Pro: Pěkná grafika/vzhled

Proti: Přehnané množství DLC,pay2win,