Zombies Ate My Neighbors

Zombies

LucasArts •  DotEmu (PC, PS4, XOne, Switch)
červenec 1993
26.10.2009
29.06.2021

Zombies Ate My Neighbors je izometrická "run and gun" akce pro jednoho nebo dva hráče v kooperativním režimu. Zeke a Julie mají za úkol v každém ze 48 levelů zachránit předem daný počet lidí před dotírajícími monstry, kteří se je snaží zabít. Kromě v názvu uvedených zombíků se jedná o známé příšery z hororových filmů jako jsou upíři, mumie, vlkodlaci, obří mravenci a pavouci, mutanti nebo šílenci s motorovou pilou. Pro postup dál musí být v každém levelu nalezen alespoň jeden přeživší. K likvidaci nepřátel slouží celá řada netradičních zbraní - rajčata, hasičský přístroj, vodní puška, plechovky sody, křovinořez nebo mražený nanuk. Na každého protivníka má každá zbraň specifický účinek.

Zombies Ate My Neighbors je plná vtipných odkazů na hororové filmy, které jsou často dost násilné. Ve spoustě zemí proto vyšla v cenzurované verzi. Přestože hra nezaznamenala větší komerční úspěch, tak se v roce 1994 dočkala nepřímého pokračování pod názvem Ghoul Patrol. V průběhu let hra získávala na popularitě mezi fanoušky a byla označována za jednu z nejoriginálnějších her své doby. To v roce 2009 vedlo k znovu vydání na herní konzoli Wii.