Poslední dobou mám nějakou "smůlu" na pluska u komentáře, poslední tři moje komentáře mají 29/19/9 plusek :D sakra!
@Pluto (15.11.2023 02:11): je to jak píšeš, pokud tě vyloženě nepohltí atmosféra a vizuál, tak hra moc nenabízí, mě naštěstí pohltilo, jinak by byl zážitek poloviční :)
Objevila se trocha volného času, tak jsem přemýšlel, do čeho bych se pustil. Pod dojmem tolika pozitivních komentářů i k poctě S4TWova jubilejního komentáře jsem se rozhodl vyzkoušet si Little Nightmare. No, zatím musím říct, že mě to nijak neoslovilo. Grafika i atmosféra je dobrá, ale herní náplň a hlavně ovládání a kamera jsou hodně frustrující...
@rikuhahl (14.11.2023 16:50): jop, DLC je určitě v plánu, aj i nějaké achievementy si chci ještě doplnit a kdoví, příští rok třeba dvojka :)... náhodou nevíš, navazuje dvojka na jedničku?
@S4TW (komentář): Tak gratulace ke 100. komentáři. Pěkná jubilejní hra. Pokud nemáš pořád dost, tak si zahraj i DLC a máš tak o 3 hodiny zábavy a obav postaráno ;)
@adam.kulhanek (13.11.2023 10:35): hmmm, uvidím, je to krátká hra, tak to možná hecnu, protože mě to fakt sere :D, ale ten časový achieve možná úplně skipnu :D... já si občas nechávám 1 achievement, který mě třeba nejvíc štve, abych měl důvod v budoucnosti si tu hru třeba ještě jednou zahrát, takhle mám u HF 2, episode 1 i 2, vždycky jeden achievement, co nemám a už možná uzrál čas si dát repete :)
@S4TW (13.11.2023 10:25): Tak to jsem měl celkem štěstí, že se mi to nestalo.

Nicméně, možná ten postup s reinstallem (atd.) může stát za pokus, protože jeden s achievementů je proběhnutí celou hrou bez smrti a v určitém časovém limitu. A to se bez tréninku jednotlivých úrovní stejně moc nedá, takže bys tou hrou nejspíš musel projít tak jako tak několikrát. ;)
@adam.kulhanek (13.11.2023 10:22): ničení těch sošek a obejmutí nomů... od určitě chvíle mi to přestal steam počítat... jediný návod jsem našel, že musíš hru odinstalovat, smazat saves, vypnout cloud a odehrát znovu, což je teda velký fuckup a to ještě se modlit, že tentokrát to projde :D
Hrozně mě sejří, že u té hry nefungují achievementy! Zrovna kousek, kde jsem uvažoval o 100%, ale samozřejmě, že to musí být zabugované...
Včera jsem dokoupil DLC, tak si dám kompletní halloweenský zážitek :)
Odehrána tak hodina a půl a zatím to na těch 80% váženýho hodnocení nevidím. Asi nejsem úplně cílovka.
Skvělá hra, jsou i podobné hry ve stylu Little Nightmares ? Jinak mohl by mi někdo nějak vysvětlit objasnit příběh ? Kdo je ta six ? Je to normální dítě nebo taky nějaký hybrid ( monstrum ) když se to jmenuje ( v překladu do češtiny ) noční můra to znamená že celý ten svět je sen či nějaká snová dimenze nebo je to skutečný svět ? Jak se six do toho světa dostala ? Má rodiče ? Co se se six stalo po konci hry ?
Bože to je zase zlo. Už mám nahranou asi hodinu a půl, ale podle návodu jsem pořád někde na začátku, protože na každém rohu umírám.
Henry Selick bude točit serial. Jestli to bude stop-motion, jak jeho jmeno slibuje, tak si asi trosku cvrknu.
Taky se podělím o svůj úhel pohledu na celý příběh. :)
Já to vidím jako jednu velkou symboliku: Tajemná loď Maw je vlastně celý svět. Je to svět temný a zkažený. Plný zla. Malá Six je "poslední" dobrá duše v tomto odporném světě. (zbytky dobra představují malí "trpaslíci") Naše Six s tímto zlem bojuje (ničí panenky, závěrečný souboj se zlem) a při tomto boji trpí a stává se sama postupně zlou.
@GodOfTheSick (04.05.2017 13:18): Dohrál jsem odpoledne, takže jsem měl před spaním času víc než dost. Jinak to samozřejmě byla hyperbola, která měla hlavně pobavit. Ale po dorhání jsem o ní ještě dlouho přemýšlel, to je fakt.

Jinak příběh: Obecně v tom nejvíce vidím alegorii na prodej bílého masa, nebo zneužívání dětské práce. To mám celkem jasné. Celá hra je pak o hledání svobody a přežívání a co všechno jsi pro tyhle dvě věci schopný udělat. Je ale pravda, že úplný závěr jsem ještě v rámci této teorie nerozklíčoval. Jako nejpravděpodobněji se mi ale jeví, že se z malé Six, která pro to všechno byla ochotná jít přes mrtvoly a která po dosáhnutí svých cílů hledá už jen pomstu, stala stejná zrůdička, jako kteří ji naháněli. Jen z jiných pohnutek. Oni z obžerství, ona z pomsty.
Je ale fakt, že je tam ještě spousta detailů, kterým pořádně nerozumím, ale ten základ pro mé potřeby a uspokojení stačí :)
@leebigh (30.04.2017 20:29): Jo, je. Když se budeš hodně loudat, tak to dohraješ možná za tři hodiny, ale nezdálo se mi, že bych hrou nějak prosvištěl. Ve hře jsou i collectibly, které jsem podle ačívů všechny nevysbíral, pokud tě tohle baví. To asi taky trochu prodlouží hru.
Jinak sběratelku mám doma a za litr si to nemůžu vynachválit. Kvalitou mi to přijde i lepší, než leckterá dražší sběratelka:)
@BINGMAN (komentář): opravdu je to tak krátké ? Přemýšlím ze bych si hru zařadil do Herní výzvy jako hra vyšlá letos.
A retail balení je velice pěkné, něco pro Viruse