Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Final Fantasy Tactics

Final Fantasy Tactics: The War of the Lions

90
2 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
strategie > tahová strategie
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
28.01.1998 PS1
05.10.2007 PSP
17.09.2009 PS3
04.08.2011 iOS
28.08.2012 Vita
04.06.2015 Android
Vývojáři:
Square, Tose Co. (PSP verze, iOS verze, Android verze)
Oficiální stránky:
https://web.archive.org/web/20031004230514…
Příběh hry sleduje mladého panoše Ramzu ze šlechtického rodu Beoulve, jenž byl společně se svým neurozeným přítelem Delitou Heiralem vychován, aby si vážil spravedlnosti a rytířských ctností. Společně jsou ale vtaženi do občanské války o korunu království Ivalice, během které jejich přesvědčení projde nejedním testem.

Tactics kombinuje tradiční prvky série Final Fantasy s hratelností strategických RPG, jako je série Fire Emblem. Tahové souboje se odehrávají na izometrické čtvercové mřížce, po které postavy manévrují podobně jako v šachu. Každá z postav má sadu skillů, ať už pomocných (léčení či různé buffy) či útočných (damage kouzla, různé debuffy), kterých je nutno využít pro úspěšné zdolání všech úrovní. Na postavy má vliv i výška terénu. Schopnosti postav určuje komplexní Job systém, se kterým si můžete z 19ti povolání, mezi kterými kromě klasických fantasy archetypů najdete i méně obvyklé matemágy nebo dragouny. vytvořit vaši ideální partu hrdinů. Kromě schopností je možno váš tým vylepšit velkým množstvím různého vybavení.

Na PlayStation Portable vyšla hra ve verzi s podtitulem War of the Lions, která se liší především novými animovanými předěly, opravou jistých bugů z původní verze, dvěma novými hratelnými postavami (Luza z Final Fantasy Tactics A2 a Balthier z Final Fantasy XII) a dvěma novými povoláními (Dark Knight a Onion Knight).


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.