Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Nejočekávanější hry roku 2016 - 2. část

Posledně jsme si řekli co v TOP 20 není, teď si řekneme, co v TOP 20 je. Také vítěz není tak jasný, jak by se mohlo zdát.

19. - 20. Horizon Zero Dawn

16 bodů
Studio: Guerrilla Games
Datum Vydání: 2016 (PS4)
Nejočekávanější pro: Marcusss"Guerrilla Games se s Horizon Zero Down pouští do svého prvního akčního RPG, ve kterém primitivní zbytky civilizace sdílejí svět s robo-dinosaury."


19. - 20. No Man's Sky

16 bodů (loni 13. místo)
Studio: Hello Games
Datum Vydání: červen 2016 (PC, PS4)"Vôbec neviem čo od tohto čakať, ale vyzerá to dosť zaujímavo." (Coldplaz)


18. Overwatch

20 bodů
Studio: Blizzard Entertainment
Datum Vydání: Q1/Q2 2016 (PC, PS4, Xbone)
Nejočekávanější pro: MIGtheDRAGON, patolog"Multiplayerová týmová střílečka od Blizzardu, která v sobě kombinuje prvky z MOBA her a Team Fortress 2, zabalená do tradičně vysokých produkčních kvalit. Jako fanboy Blizzardu jsem zvědavý, jak se americkému studiu povede vstup na pole akčních her. Konkurence v tomto žánru je velká, ale dojmy ze záběrů z uzavřené bety jsou zatím velmi dobré. Overwatch vychází na jaře příštího roku." (patolog)

"Nejsem žádný Blizzardí fanboy - vlastně naposled jsem od nich pořádně hrál snad ještě Diablo 2 - ale hernajs, Overwatch vypadá po čertech vypečeně. " (j.calling.2bad)


16. - 17. Cyberpunk 2077

23 bodů (loni 16. místo)
Studio: CD Projekt RED
Datum Vydání: ??? (???)
Nejočekávanější pro: Tarhiel"Nebudem hovoriť, čo všetko v hré má byť, pretože to zatiaľ nevieme – máme vágne infromácie. No po hernom, príbehovom a finančnom úspechu Zaklínača 3, vôbec nepohybujem o tom, že CD Projekt Red nám naservírujú skvelú hru. Harebrained Schemes a CDPR sú ú mňa jediné štúdiá, pri ktorých platí, že stačí, aby otvorili ústa, a ja ich ani nenechám dohovoriť a odpoviem: „Shut up and take my money!" (Tarhiel)

"Stále ještě nic nevíme, ale i tak se všichni neskutečně těšíme, čím nás zase CD Projekt nadchne." (Zoltan)


16. - 17. Tom Clancy's The Division

23 bodů (loni 11. místo)
Studio: Ubisoft
Datum Vydání: 8. březen 2016 (PC, PS4, Xbone)"Kromě odkladů hry a odkladu blížící se bety mám dojem, že po The Division zůstalo tak trochu ticho po pěšině, a i díky oznámení Wildlands se tato hra v mém žebříčku propadla na pátou pozici. I tak jsem ale zvědavý, co se z této hry vyklube, ať už to dopadne jakkoli. Potenciál tam je slušný, nadouvající se otazník však ke hře přilepuje fakt, že ji vyvíjí Ubisoft." (Pride4u)

"Tohle mám v merku čistě ze zájmu, co z toho vyleze. Bohužel se mluví hlavně a jen o MP složce hry, takže asi zase ostrouhám, a i kdyby nějaký SP přítomný byl, bude jen výplní na chvíle, kdy vypadne internetové připojení. A nějaké plánování a taktika jde tedy stranou. Z dostupného to vypadá jak nějaký Ubisofťácký kooperační klon multiplayeru Call of Duty. Další položka, která má moji pozornost spíše jen ke zjištění, kam to dospěje. " (MartinezZ)


15. Firewatch

24 bodů
Studio: Campo Santo
Datum Vydání: 9. únor 2016 (PC, PS4)
14. Divinity: Original Sin 2

27 bodů
Studio: Larian Studios
Datum Vydání: prosinec 2016 (PC)
Nejočekávanější pro: Falagar, RNDr. Gunár Pavel"Větší, lepší a propracovanější pokračování RPG hitu s tahovými souboji. " (Zoltan)


13. The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine

29 bodů
Studio: CD Projekt RED
Datum Vydání: Q1 2016 (PC, PS4, Xbone)
Nejočekávanější pro: Arcee, Pride4u"I když nepůjde o plnohodnotnou hru, vývojáři z CD Projektu RED mají moji plnou důvěru, a po tom, co přinesl přídavek Hearts of Stone, věřím, že tohle půjde označit přinejmenším za poctivý datadisk a že nás to všechny zase vtáhne na nějakou tu desítku hodin do vynikajícího světa třetího Zaklínače." (Pride4u)

"Třetího Zaklínače řadím mezi nejlepší hry poslední dekády, první DLC se také velmi povedlo, takže od druhého čekám opět mistrovskou práci a budu doufat, že nebude poslední." (Zoltan)


12. Dark Souls III

37 bodů
Studio: FromSoftware
Datum Vydání: 12. duben 2016 (PC, PS4, Xbone)
Nejočekávanější pro: Can, j.calling.2bad, LIUWIL, pipboy, SilentWolf"Mnozí již trpí jistou únavou, co se týká Souls her, ale já to mám právě naopak. S vědomím, že to bude poslední díl, je to první hra, u které odmítám cokoliv sledovat předem a pak i koukat na video strategie k bossům. Tohle bude poslední titul série, a tak k němu přistupuji. Větší natěšenost být nemůže." (SilentWolf)

"Vzhledem k té milé skutečnosti, že toto má opět na svědomí Miyazaki, a že to slibuje pár prvků z Bloodborne, nemám nejmenší pochyby o tom, že by se z toho mohla vyklubat doposud nejpompéznější Souls hra." (j.calling.2bad)

"To ani nepotrebuje komentár, len dodať, že aspoň bude mať človek čo hrať keď sa dožije dôchodkového veku – náhodou. :-)" (MickTheMage)


11. Hitman

43 bodů
Studio: IO Interactive
Datum Vydání: 11. březen 2016 (PC, PS4, Xbone)
Nejočekávanější pro: Coldplaz, JendaF, Walome"Když pominu debilní název (je opravdu takový problém dát hře nějaký přídomek?), po ne vyloženě mizerném, ale nikterak zázračném Absolution bych si jako jeden z těch, koho zatím nejvíc bavil Hitman: Blood Money, na něčem rád spravil zabijáckou chuť, a tak se budu držet naděje, že právě to by mohl chystaný Hitman přinést." (Pride4u)

"Hitman je jedna z mojích najobľúbenejších sérií a Absolution bolo dosť veľkým sklamaním, teraz to vyzerá že sa IO poučili a že prinesú späť otvorený level design z Blood Money, len si nie som istý týmto skoro early access formátom vydania." (Coldplaz)


10. Torment: Tides of Numenera

49 bodů (loni 9. místo)
Studio: inXile Entertainment
Datum Vydání: 2016 (PC)
Nejočekávanější pro: Flowerpot, HEX, jablek, Victor, tloucihlavouostul"I když posledních několik let bylo na RPG neuvěřitelně plodných, tak krále žánru pro roky budoucí bude možné korunovat až s příchodem Tormentu." (HEX)

"Duchovní pokračování Planescape: Torment mělo vyjít už v zimě 2015, ale nakonec byla hra odložena. Podle prvních gameplay videí vypadá dostatečně filozoficky, ukecaně a vizuálně pěkně, takže je mé očekávání vysoké." (Zoltan)


8. - 9. Mafia III

51 bodů
Studio: Hangar 13
Datum Vydání: 2016 (PC, PS4, Xbone)
Nejočekávanější pro: joddy, Jumas"Bude to sice nejspíš hodně odlišná hra, než předchozí dva díly, ale předpokládám, že si Mafia III udrží vysokou kvalitu a New Orleans se hezky pročistí. Bohužel podle mě nevyjde už příští rok, ale až v ten se sedmičkou na konci." (Jumas)

"Ach, Mafio, Mafio, co se s tebou stalo? Dobře, nebudu rozdmýchávat debaty o tom, co vše je v dosud zveřejněných záběrech špatně. O tom bych mohl sám mluvit hodiny. Tuhle hru umisťuji do tohoto žebříčku pouze ze zvědavosti, jaká výsledná hra bude. Můj odhad? Americký akční film s tisíci výbuchy a Rambo hlavním hrdinou." (davidjaho)

"I přesto, že mě ukázaný gameplay dost zklamal a mám pocit, že se ze hry vytratí mafiánská atmosféra, tak jsem celkem zvědavý, co z toho vznikne. I když to zatím připomíná spíše gangsterské GTA." (Gordon)

"Určitě to nebude tak dobré jako první díl, možná to nebude ani tak dobré jako druhý díl, přesto Mafii 3 dávám na třetí místo. Těším se na Vita, těším se na rozřešení Joeova osudu (určitě neumřel), těším se na házení nepohodlných lidí krokodýlům a těším se na další ponurou atmosféru mafiánské rodiny. Snad tvůrci přidají opět i retrospektivní misi a zapamatovatelné město se spoustou easter eggů, dobře ovladatelný vozový park a pozornou policii na křižovatkách." (Fatality)


8. - 9. Mirror's Edge Catalyst

51 bodů (loni 30. místo)
Studio: EA Digital Illusions CE
Datum Vydání: 26. května 2016 (PC, PS4, Xbone)
Nejočekávanější pro: Fritol, jjjaaarrraaa, Vyrida"První gameplay ukazují, že druhý díl parkourové akce Mirror's Edge vyslyšel názory fanoušků a hra se opravdu bude odehrávat v otevřeném světě. Hráči tedy pro své uspokojení bude stačit náhodné hopsání po městě, které doplní nová variace triků a komb." (kristmeister)

"Mirror's Edge bola dosť zaujímavá a originálna hra na svoj čas a pokračovanie je určite skvelá vec, len neviem ako moc zjednodušia mechaniky oproti prvému dielu." (Coldplaz)

"Hrál jsem první díl a nadchnul mě. A když jsem se dozvěděl o přípravě dvojky, srdíčko mi poskočilo radostí. :-)" (Kwoky)


7. DOOM

52 bodů (loni 14. místo)
Studio: id Software
Datum Vydání: Q1/Q2 2016 (PC, PS4, Xbone)
Nejočekávanější pro: Chark"Nový díl Doomu se na E3 ukázal v naprosto pozitivním světle a ukazuje, že na to stále ještě má. Do hry bylo přidáno ještě více krve a gore scény rozhodně člověka dokáží nabudit. Návrat starých zbraní rozhodně neurazí, jelikož už v předešlých dílech bylo ukázáno, že do hry prostě patří. Monstra vypadají tak odporně, že jediné co je udělá hezčími, bude dávka broků." (kristmeister)

"Návrat klasiky, který snad autoři nepokazí. A nejvíc se těším na multiplayer." (Chark)

"Čtvrtý Doom jsem do svého žebříčku zařadil hlavně z důvodu, že mám tuhle sérii hodně rád. Z traileru mě zaujal jen klasický zvuk zavírajících se dveří, ale to je asi tak vše. Gameplay mě už nezaujal vůbec. Když si však vzpomenu, že trojka u mě před hraním také nevzbuzovala kdovíjaké sympatie a vyklubal se z toho kvalitní kousek, budu doufat ve stejný scénář." (Jumas)

"Měl jsem možnost hrát multiplayerovou alfa verzi hry a dojmy jsou překvapivě dobré. Hra si bere inspiraci ze sérií Quake (Quad Damage) a Unreal Tournament (double jump, osobní teleport) a nabízí zběsilou skill-based akci, jakou bych od mazáků z id Softu čekal. Jen některé "moderní" prvky si mohli odpustit (možnost nést pouze dvě zbraně najednou). V alfa verzi byla hratelná pouze jedna mapa a jeden herní mód, takže zatím je samozřejmě příliš brzo nějak hodnotit, ale vypadá to slibně." (patolog)


6. XCOM 2

56 bodů
Studio: Firaxis Games
Datum Vydání: 5. únor 2016 (PC)
Nejočekávanější pro: Gonzales, MartinezZ, Ronik"Prvý remake XCOMu bola v konečnom dôsledku veľmi fajnová hra. Iná ako pôvodná hra, ale pritom rovnako zábavná. Netešiť sa na pokračovanie by bola si celkom chyba." (MickTheMage)

"Tady není moc co dodávat. XCOM se vrací a tentokráte se zápletkou nápadně podobnou UFO: Aftershock. Hra slibuje velké věci, avšak obávám se že hra pohoří na malé odlišnosti od předchozího dílu. Očekávám tedy mírný pokrok v mezích zákona v již hodně vypilovaném základu hry." (davidjaho)

"Moc už moderní a aktuální hry nehraju, a tak ztrácím přehled, ale z těch posledních, na kterých spočinula má pozornost, byly Enemy Unknown a hlavně Enemy Within z těch nejlepších a docela se těším a zároveň trochu obávám, kam se autoři pokusí XCOM 2 posunout, nicméně pro mě je to hra, o které vím, že se mi v knihovničce vyskytne." (MartinezZ)


5. Rise of the Tomb Raider (PC)

61 bodů (loni 7. místo)
Studio: Crystal Dynamics
Datum Vydání: Q1 2016 (PC / Q4 2016 PS4 / vydáno - Xbone, X360)
Nejočekávanější pro: Kwoky, Starletka, Wolwerine"Tomb Raider z roku 2013 považuji za možná nejlepší herní restart, co jsem kdy hrál, takže při oznámení pokračování se stalo RotTR mojí nejočekávanější hrou. Navíc z ukázek je patrné, že vývojáři se drží zajetých kolejí předchozího dílu, u kterých doplnili více kobek, puzzlů a destinací. I když nejsem velký fanda DLC posledních let, tak za slovanskou mytologii v DLC Baba Yaga - The Temple of the Witch rozhodně vývojářům palec nahoru." (Wolverine)

"Už původní restart série byla povedená tříáčková hra, a poněvadž už máme k dispozici recenze a ohlasy od konzolistů, je celkem zjevné, že asi jediné, co by mohlo Laru Croft na její cestě na PC poslat do kolen, je zmršený port. Nezbývá tedy než doufat, že se vývojáři poučí od kolegů z Rocksteady a jejich neslavného rytíře z Arkhamu a nepřidají další plivanec na nás PCčkáře do již velmi bohaté sbírky." (Pride4u)

"Hrál jsem předchozí díl, a i když jsem měl své výhrady, hodně mě to bavilo. Věřím, že mě stejně tak bude bavit i další díl." (Kwoky)


4. Dishonored 2

80 bodů (loni 90. místo)
Studio: Arkane Studios
Datum Vydání: Q2 2016 (PC, PS4, Xbone)
Nejočekávanější pro: GodOfTheSick, Zoltan"Jedničku jsem zatím nehrál, ale z reakcí na ni čekám velkou pecku. To samé očekávání budu mít i u dvojky a doufám, že si užiju spoustu stealth prvků, které mám u her velmi rád." (Jumas)

"Dishonored bola dobrá, ale dosť preceňovaná hra, ale som zvedavý, či sa Arcane poučia a napravia chyby s prvého dielu (i.e. žiadny nezmyselný morálny systém, lepší stealth, originálnejší príbeh)." (Coldplaz)

"Dishonored byl pro mě největší překvapení za posledních pár let. Stealth akce se skvělým level designem, hratelností a atmosférou. Snad tvůrci při tvorbě ambicióznější dvojky dokážou zachovat kouzlo prvního dílu." (patolog)

"Pokračování vynikající stealth akce, kterou každý fanoušek dohraje dvakrát - hráč si totiž musí vybrat, zda hrát za Corva nebo Emily Kaldwin." (Zoltan)


3. Mass Effect: Andromeda

87 bodů (loni 30. místo)
Studio: BioWare
Datum Vydání: Q4 2016 (PC, PS4, Xbone)
Nejočekávanější pro: Eru, M.a.t.t., sgtfury, Socrates"Tu som mierne opatrný. Bude to ešte RPG? Budem tam mať vlastne vytvorenú, formovanú postavu? Ako sa to bude hrať? Neskĺzne to do nafúknutej nudy á la Dragon Age Inquisition? Samé otázky, žiadne konkrétne odpovede. Na druhej strane Mass Effect bol fajn vesmírom, neoriginálnym, ale so značným kúzlom." (MickTheMage)

"Co dodat, nebýt konce trojky, asi bych celou sérii hrál furt dokola. Bohužel ten konec to povznesl- pro mě -na podruhé nehratelnou sérii. Nový start vítám." (SilentWolf)

"Ať už mě konec trilogie vyvedl z klidu jakkoliv, nemění to nic na tom, že ten svět byl vybudovaný výborně, a že i kdyby se autoři, jak proklamují, vůbec známého děje nedrželi, dává to slušnou šanci na další zajímavý sci-fi kousek z pohledu třetí osoby, kterýžto pohled kupodivu jinak vůbec nevyhledávám. Ve watch listu to mám třeba už jen pro to, abych viděl, co se z toho vyklube." (MartinezZ)

"Série Mass Effect byla kvalitativně kolísavá, ale i tak velice zábavná space opera. O dalším dílu se toho moc neví, snad jen to, že si dávají Bioware opravdu záležet a že tam nebude Commander Shepard. Tak uvidíme, her v tomto žánru je jako šafránu a pěkný výhled na plynného obra na obloze neomrzí nikdy." (Zoltan)


2. Kingdom Come: Deliverance

97 bodů (loni 2. místo)
Studio: Warhorse Studios
Datum Vydání: Q2/Q3 2016 (PC, PS4, Xbone)
Nejočekávanější pro: davidjaho, Gordon, Malis, Paul, rianty, sten, Zbyisek"Snad nejambicióznější český herní projekt, snaží se být realistická a přesto zábavná. Hra má nášlápnuto na nejlepší hru ve své kategorii, nemá totiž žádnou konkurenci. Hra bude totiž jediná svého druhu, Realistické RPG ve středověku ve skutečné historii a skutečném místě, v Čechách." (Gordon)

"Nepochybuju, že se tahle hra objeví na prvním místě téhle ankety. Velké historické RPG od českého studia Warhorse, odehrávající se v realisticky zpracované české krajině (a v nádherné grafice!) je velkým lákadlem pro každého českého hráče. Sympatické je, že jdou vývojáři v mnoha věcech proti proudu a dělají si vše po svém. Vzhledem ke známým názorům Dana Vávry mám jen trošku obavy, aby se při veškeré snaze o realističnost nezapomnělo, že hra má být taky zábavná." (patolog)

"Pro mě bez debaty nejočekávanější hra roku 2016. Příslib nelineárního příběhu, promyšlených soubojů, které nebudou jen o vašich statistikách, ale i o vašem cviku a krásně zpracovaný svět Čech na konci 15. století a tak bych mohl pokračovat dál. Zkrátka realistické středověké RPG je přesně to, co již delší dobu hledám. Pokud se lidem kolem Dana Vávry podaří dostát svým slibům, budeme moci být zase jednou hrdí na to, že o naší malé zemičce ví celý svět." (davidjaho)


1. Deus Ex: Mankind Divided

113 bodů (loni 65. místo)
Studio: Eidos Montreal
Datum Vydání: 23. srpen 2016 (PC, PS4, Xbone)
Nejočekávanější pro: Fatality, Guldy, Marty McFly, Marty34, Neelixx"Všetko sa odsúva a presúva. Human Revolution má mnoho spoločné s remakom XCOMu. Človek si nebol istý čo od toho môže očakávať a nakoniec sa z toho vyklubalo dôstojné pokračovanie legendárnej hry. Dokáže Mankind Divided nadviazať na úspech a kvality predchádzajúceho dielu?" (MickTheMage)

"Human Revolution nebyl dokonalou hrou, ale ostudu svému slavnému předchůdci neudělal. Od Mankind Divided očekávám vlastně to samé." (Zoltan)

"Díky skvělému Deus Ex: Human Revolution si u mě Mankind Divided zajišťuje první místo a must have titul. Neskutečně se těším na Adama Jensena, jeho uhrančivý hlas a stejně poutavý příběh, který doufejme nabídne i uspokojivější zakončení. Hra bude zčásti i v Praze a tak je to pro našinec i kvůli tomuhle faktu ruku v ruce s kvalitním gameplayem, Deus Ex atmosférou a bojem proti teroristům první místo nejočekávanějších her." (Fatality)


Pro leckoho možná překvapivé vítězství - Kingdom Come se v čele žebříčku objevilo častěji, ale pro Deus Ex hlasovala více než polovina všech účastníků ankety. Jak můžete vidět, letošní výsledky byly na všech úrovních dost vyrovnané, takže v podstatě každý hlas mohl hodně ovlivnit.

S komentáři si letos moc lidí práci nedalo a o to víc bych rád poděkoval těm, co nějaké napsali. Využil jsem jich docela velkou část, ale samozřejmě z daleka ne všechno - kdo se chcete podělit o ty zbylé, komentáře jsou vaše.

pipboy

Diskuze ke článku

Nějak nerozumím, proč od KC:D čekáte, že už teď bude nějak epické a že to bude drama. Z příběhu jsme zatím skoro nic neviděli, a to je dobře. Scénář píše Vávra + 7 lidí, takže nepochybuju, že příběh bude dostatečně propracovaný...
Ale jo, s pořadím bych docela souhlasil. Líbí se mi ten Xbone v závorce, palec nahoru.:-)
Divím se divím, že Andromeda zaujala tak vysokou pozici, když jsme technicky z ní neviděli ani obrázek. A Přijd království Vávrovo není první? To jsou mi věci. Taky se, ale více těším na deus ex :)
tady ta stránka (o nejoč. hrách) mi vždy naprosto stabilně zaseká mobilní prohlížeč.

každopádně Cyberpunk... ví se aspoň, co to má být za žánr? spousta lidí se na to těší, ale vlastně ani neví na co.
@Neelixx (29.12.2015 20:06): Tak napr. na games.cz je Cyberpunk v zozname releasov az v roku 2018! takze davat ho do 2016 je asi dost mimo realitu.

Ale skor ma zaraza ze som az nahodou dnes zistil ze sa vyraba remake Battlezone (1998) to by inac zamavalo poradim.

ja osobne by som teda Dishonored dal si na 1. miesto spolu s Dark Souls 3 a Divinity 2. Nasledovane Battlezone a Deus Ex.

take KC neverim ze bude v pouzitelnej podobe v 2016. Takze dalsie miesta by som dal skor Doom, Mass Effect a Tomb Raider ako nepravdepodobne hry typu KC, Cyberpunk....

A to este nevieme co naserviruje Harebrained, cize poradie by sa zmenilo okamzite.
Navyse Ultima Ascension ako cierny kon v rukave, ak vyjde 2016.
@Paul (28.12.2015 19:56): Že si práve ty zabudol na Witchera :D

Prvé miesto Deus Ex ma taktiež prekvapuje, hoci som ho mal vysoko. Avšak vôbec neviem, čo je prekvapivé na vysokom umiestnení Tomb Raidera (pretože predošlý diel bol výborný a nový sa na konzolách podľa všetkého taktiež vydaril) a ani Mass Effectu, ktorý som popravde čakal možno aj vyššie. Pózerov, ktorých hra bavila, ale vďaka koncu ju celú zhodili ako príšernú predsa nemôže byť až toľko, nehovoriac o tom, že mnohým ten koniec nevadil a iní sa nad neho dokázali povzniesť :)

To už ma skôr prekvapuje relatívne vysoké umiestnenie Mafie, keďže sa tu zatiaľ skôr hatuje a Kingdom Come, ktorý je stále istou neznámou a nie som vôbec presvedčený, že Vávra dodrží aspoň polovicu toho, čo sľúbil. Ale tak snáď :)
Žebříček je ok, já osobně Cyberpunk 2077 ze svýho top vyřadil, kdybych věděl, že vyjde letos, tak by byl mezi prvními třemi.
"V anketě vyber 3 až 10 her, které mají vyjít v roce 2016, či později" .. tak nevím proč si stěžovat na Cyberpunk. Já pro něj hlasoval a moc se těším. Jinak první místo mě také docela překvapilo. Každopádně jsem objevil spoustu her o kterých jsem neměl tušení, takže za anketu díky.
Na Deus Ex se sice těším jak pes na salám, ale na první příčce bych ho nečekal (tím nechci říct, že by mi tam vadil). A Mass Effect na třetí příčce mě taky překvapil.

Jinak přidávám se ke stížnosti na Cyberpunk, ten podle vývojářů v roce 2016 určitě nevyjde.
Ale jo, KCD a Dishonored vysoko jak má být, Deus Ex divný, ten bych dal níž, ikdyž nevypadá zle (plus Praha láká). Pro Blood and Wine jsem zapomněl hlasovat, ten by asi byl nahoře, láká mě i víc než KCD.
No som hlavne rád že tam mám aj svoje komenty

Hlavne ten blbý koment k No Man's Sky, videl som už niekoľko herných videí a stále netuším o čom to má byť :D
A ani som si nevšimol že som meno vývojárov Dishonored napísal nesprávne, oni sa volajú Arkane, nie Arcane.

A neviem čo ľudia čakajú od nového Tomb Raidera keď reboot bola úplne generická hra plná všetkých klišé moderných hier.

Tá Kingdom Come hra vyzerá tiež super, ale Vávra to bude pravdepodobne chcieť tak prepracovať, že kompletná verzia vyjde možno o 5 rokov.

Inak môj top bol
1 Hitman
2 Quantum Break
3 Dishonored II
4 Shadow Warrior 2
5 Serious Sam 4
6 DOOM
7 Far Cry Primal
8 Mirror's Edge Catalyst
9 No Man's Sky
10 Deus Ex
@Zoltan (28.12.2015 11:08): me zas teda Dishonored 2 prijde absurdne vysoko, tipoval bych ho tak na 8. misto :D To same Hitman.

No Deus Ex je u spousty lidi v TOP5, obvykle na 3. miste. KCD kdyz nebyl v topu, tak byval casto spis "z povinnosti" na konci zebricku za bodik. (Jako co si budem povidat, zatim z te hry nesrsi absolutne zadny drama.)

Ale teda je to uz treti rocnik, do spamovaciho liebesbriefu to pisu, ale stejne je dycky nekdo prekvapeny, ze v nem jsou hry co vyjdou za vic nez rok >_>


(Hmm, koukam ze u Firewatch jsem popisku smazal a zapomnel pak napsat novou... no co uz >_>)
Mě je ta hlavní postava v Deus Exu strašně nesympatická, dabing mi nesedí a to nemluvím o tragickém lip-syncu. To, že je na 1. místě mě fakt překvapuje, stejně jako vysoké umístění dalšího Mass Effectu. To zklamání z konce trojky asi moc lidí neodradilo.
@JohnCZ (28.12.2015 11:55): Překvapení to je, Human Revolution nebyl žádný zázrak a nečekám že tohle nebude lepší. Taky bych čekal, ze se dlc pro vičra umistí výše, vzhledem k místní koncentraci fanboyu.
Takovych pet let zpatky bych si nedokazal predstavit, ze hlavnim duvodem, ktery me bude odrazoval od hrani Tomb Rider hry bude Lara samotna. Ten jeji novy design je mi tak strasne proti srsti...

Kazdopadne za me tak Mirror's Edge, Dishonored 2 a Mass Effect. Ackoli pravdepodobnost, ze si neco z toho skutecne zahraji se rovna nule.
To vypada, ze vetsina her z 2016 žebříčku by v tom roce 2016 fakt mohla vyjít.
Můj žebříček her pro anketu:

1. Oddworld Abe's Exoddus HD

Minulý rok, byl u mě na prvném místě HD remake Abe's Oddysee alias New 'n' Tasty, takže myslel si snad někdo, že by u mě mohla mít první místo nějaká jiná hra než druhý díl Abeho dobrodružství? HD remake Exoddusu byl ohlášen již v dubnu tohoto roku, tudíž dychtivě očekávám nové informace či první screeny. Pokud se Exoddus ponese na vlně New 'n' Tasty, značně by to mohlo překopat můj žebříček nejlepších Oddworldovek. Nejvíce se asi těším na konečnou podobu úrovní, protože už v původním díle to bylo vážně něco. Taktéž jsem zvědav na gameplaye Glukkonů a nové cut-scény ze kterých by snadno šel udělat celovečerák.

2. Resident Evil Zero HD Remaster

Remake remaku prvního dílů mé nejoblíbenější hororové série přinesl spoustu kladných hodnocení, tudíž byla jen otázka času, kdy dozazí další remasterovaný díl. Zpočátku to vypadalo, že z útrob firmy Capcom vyleze dvojka, nakonec ale autoři sází na údálosti, co se staly před sídlem zla ve hře "Sídlo Zla" (pro nechápavé je to český překlad). Za největší tahák hry považuji přepínání postav přímo ve hře.

3. Doom

Nový díl Doomu se na E3 ukázal naprosto v pozitivním světlě a ukazuje, že stále na to ještě má. Do hry bylo přidáno ještě více krve a gore scény rozhodně člověka dokáží nabudit. Návrat starých zbraní rozhodně neurazí, jelikož už v předešlých dílech bylo ukázáno, že do hry prostě patří. Monstra vypadají tak odporně, že jediné co je udělá hezčími, bude dávka broků.

4. Need for Speed

Pro čtvrté místo jsem se rozhodoval mezi Mirror's Edge 2 a novým dílem Need for Speed. Nakonec volím NfS z toho důvodu, že hra se vrací ke kořenům série Underground, tudíž nás čeká opět kvalitní tunning vozů, který už vážně byl potřeba. Přes padesát vozů, stovky závodů a závodní ikony, co více si přát.

5. Mirror's Edge: The Catalyst

První gameplay ukazují, že druhý díl parkourové akce Mirror's Edge vyslyšel názory fanoušků a hra se opravdu bude odehrávat v otevřeném světě. Hráči tedy pro své uspokojení bude stačit náhodné hopsání po městě, které doplní nová variace triků a komb.
Wow, ten Deus Ex na prvním místě mě překvapil. HR mi přišel těžce průměrnej v rámci AAA her.

Nějak jsem pozapomněl hlasovat, takže ještě můj žebříček:

1. Zaklínač 3: O víně a krvi
2. Kingdom Come: Deliverance
3. Mass Effect: Andromeda
4. Elex
5. The Rise of the Tomb Raider
6. Hellblade
7. Mafia 3
8. Tom Clancy's The Divison
9. Cyberpunk 2077
10. Mirrors Edge 2

Quantum Break a Uncharted 4 mě taky zajímají, ale to si asi jen tak nezahraju.

Každopádně nemůžu říct, že bych se na všechny vyloženě nedočkavě těšil. To platí jen o prvních pěti, ovšem ty ostatní si určitě taky rád zahraju. :)
@Richmond (28.12.2015 09:08): Pochybujem, ze BT4 vyjde tento rok. A Seven Dragon Saga tak maximalne vyrukuje s novym kickstarterom buduci rok :) Btw. Cyberpunk 2077 to imho tiez tento rok neda. To bude len zbozne prianie niektorych ludi.
@Richmond (28.12.2015 09:00): nejsem fandou TR her, ale poslední díl byl parádní a osobně jsem se u něj bavil více, než u Human Revolution. takže i když je Deus Ex nejlepší hra na světě, na nového TR se těším více, než na Mankind Divided.
Tomb Raider sice nepatří mezi nejlepší akční hry v tomto století, ale byla to hodně zábavná hra. A Lara tam vypadá nejlíp ze série :D

Zklamáním je spíš až 4 místo Dishonored 2 :(
@Richmond (28.12.2015 09:00): Předchozí Lara patří k nejlepším akčním hrám, které v tomto století zatím vyšly. Je proto logické, že ji velké množství hráčů očekává se zatajeným dechem. Mnohem víc šokující by bylo, kdyby se vysoko umístilo cokoliv z tvého žebříčku :-)

1. Dishonored 2
2. Doom 4
3. Rise of Tomb Raider
4. Asylum
5. The Walking Dead 3
6. Kingdom Come
7. Torment: Tides of Numenera
8. Cyberpunk 2077
9. Routine
10. Batman: A Telltale Games Series
@Richmond (28.12.2015 09:00): @Fatality (28.12.2015 09:05): Asi fandové starých TR her, co? :) Minulý rok jsem to měl na 4. místě, letos jsem se chtěl vyhnout hrám, které vyšly na konzole už. A jelikož jsem nehrál ty staré díly, tak ten poslední pro mě byl jednou z nejlepších her vůbec. Navíc si nemyslím, že by se něco změnilo kdybych si je zahrál.

Každopádně jsem rád, že nevyhrálo to klasické čecháčkovské honění trika. :) Překvapila mě i Mafia 3 tak "vysoko". Od zdejších rádoby vlastenců bych očekával tak 20. místo při nejlepším.

Jinak můj žebříček:
1. Mirror’s Edge Catalyst
2. Hellblade
3. Deus Ex: Mankind Divided
4. No Man's Sky
5. Mafia 3
6. Tom Clancy’s The Division
7. The Walking Dead: Michonne
8. Rising Storm 2: Vietnam
9. Homefront: The Revolution
10. Kingdom Come: Deliverance
1 bod (10. - 6. místo): Hearts of Iron IV
XCOM 2
Resident Evil 2 Remake
Overwatch
Mirror's Edge Catalyst

2 body (5. místo): Tekken 7
Pro sedmého Tekkena hlasuji především kvůli spekulacím, že vyjde i na PC. Král všech bojovek by se tak konečně dostal na tuhle platformu a to by se mi moc líbilo, když jsem hrál kromě šestého dílu všechny. Ale i kdyby Tekken 7 vyšel nakonec jen pro konzole, určitě to bude skvělá hra. Kromě jiných přibude další z klanu Mishima, matka Kazuyi a Heihachiho žena Kazumi. Kazuya, Jin, Heihachi, Lee Chaolan, celkově rychlý, účinný styl Mishima mám moc rád, takže velká očekávání jsou na místě. Má to být i poslední díl ze série. Ale Paul Phoenix je pořád nejlepší.

3 body (4. místo): Syberia 3
4 body (3. místo): Mafia 3
5 bodů (2. místo): The Last Guardian
Udělat pořádný simulátor realistického vlnění peří ve vzduchu dá práci. Vyjde, nevyjde? Jestli ano, opět mě zcela určitě ohromí stejně, jako se to povedlo prvním dvěma hrám od Team Ico. U traileru z E3 2015 mi běží i dnes mráz po zádech, kdykoliv ho vidím: vztah chlapce s Tricem v mystických ruinách jakéhosi kdysi majestátního hradu silně připomíná zejména Ico a vybavují se vzpomínky. O hře samotné se toho zas až tak moc neví, ale i to je součástí aury her od těchto vývojářů. A kdo ví, třeba nás po několika letech od vydání opět dostihne Last Big Secret.

7 bodů (1. místo): Deus Ex: Mankind Divided


Vítězství Deus Ex mě překvapilo i potěšilo, čekal jsem buď Witcher 3 datadisk (protože Databáze-witcHER) nebo KC. Dále mě překvapilo, že je vysoko Tomb Raider, to bude stejně víceméně další znásilnění dobré značky. Mass Effect bude pokračovat v primitivizaci (to jsem vymyslel) ME univerza a čekal jsem výše Torment (i když já jsem ho do seznamu nezařadil kvůli tomu, že jsem ani nehrál jedničku). Díky pipboyovi za uspořádání ankety.

A jaké byly vaše ostatní tipy?
Jsem úplně šokovanej 5.místem Tomb Raidera. To fakt tolik lidí tohle hraje a dává to i na první místo v očekávaných hrách?