Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Obsidian Entertainment

USA
Založeno 2003
Studio Obsidian Entertainment bylo založeno veterány ze zavřených Black Isle Studios - Feargusem Urquhartem, Chrisem Parkerem, Darrenem Monahanem, Chrisem Avellonem a Chrisem Jonesem. Zaměřují se na RPG žánr.

Jejich první dva projekty, Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords (2005) a Neverwinter Nights 2 (2006) společně s datadisky Mask of the Betrayer (2007) a Storm of Zehir (2009), byly pokračování úspěšných značek od Bioware.

Jejich první samostatnou hrou bylo RPG/stealth akce Alpha Protocol (2010).

Pod záštitou Bethesdy vytvořili další hru ze série Fallout, Fallout: New Vegas (2010) společně se stahovatelnými příběhovými přídavky Dead money, Honest Hearts, Old World Blues a Lonesome Road (2011).

V roce 2011 vychází Dungeon Siege III, volné pokračování úspěšných ačkních RPG od Gas Powered Games.

V současné době pracují na akčním RPG South Park: The Stick of The Truth a na Pillars of Eternity (dříve pracovně nazývané Project Eternity), jenž má být duchovním nástupcem slavných izometrických RPG běžících na Inifinity Enginu.

Nejlépe hodnocené hry