Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentáře

< >

Loading Screen Simulator

 • PC 5
Omlouvám se za krátkej komentář, ale i tak mi zabere víc času ho napsat, než dohrát hru...

Takže o co jde? Spustíte hru a naběhne vám načítací obrazovka.
V jednom rohu tlačítko na vydělávání (asi znázorňuje klikání na reklamy) a v druhém obchod s bájo předměty. Pro zkrácení dlouhé chvíle při načítání hry si můžete koupit například odpočítávání, nápis Loading, nebo media player. Není to skvělé? Není, ale zase nasbíráte během deseti minut celkem dost achievementů :) Doporučuji si na Steamu buď přečíst návody, nebo si nastavit na myši makro. Jinak jí totiž zničíte dřív, než hru dohrajete.

Hra je zadarmo, takže si jí každej může zkusit a kdo se chce dozvědět jak to skončí, může si odkrýt spojler :)

Aby to bylo jesště horší, než to je - na konci načítání se vám ukáže gif s koťatama

Pro: Achievementy, dá se rychle dohrát

Proti: vůbec nemusela vzniknout

+15

Mashinky

 • PC 100
Českej Transport Tycoon a nikde žádnej komentář? To se musí napravit.

Komentář píšu v době, kdy jsou hotový čtyři epochy ze slíbených sedmi. I tak je ve hře rozhodně co dělat a zabaví vážně nadlouho.

Ale pěkně od začátku.
Už jako malej kluk jsem mašinky miloval. Ať to byla malá modelová železnice v pokojíčku, nebo opravdový nádraží u babičky za oknem. Vláčky jsem prostě miloval, stejně jako je teď miluje můj syn. Když jsem trošku povyrostl a pořídil jsem si (byl mi pořízen) první počítač, objevil jsem kouzlo hry Transport Tycoon(dál už jen TT). U té jsem vydržel sedět dlouhé večery, někdy i noci. Spojovat města, továrny, budovat koleje, silnice a snažit se vydělat na tunel přes celou mapu. Jó to byly časy. Vždycky jsem si říkal jak je možný, že nikdo na úspěch TT nenavázal - jasně byly tu hry jako Transport Giant, Trains & Trucks Tycoon, Cities in Motion atd, ale žádná z nich mě nedokázala pohltit, tak jak se to povedlo tétéčku.

Až doteď...
Protože po sedmi letech vytváření Jan Zelený vydal Mashinky.
Principy hry jsou TT dost podobné, ale jeden zásadní rozdíl tu je. Narozdíl od předchůdce se tu setkáme "jenom" s vláčky. Proč ty uvozovky? Protože to úplně stačí.

Jako vždy začnete jako malej podnikatel s dluhem na krku a snem stát se dopravním magnátem. Tak postavíte nádraží, pár kolejí, další nádraží, k němu depo a v něm koupíte svůj první nejpomalejší vlak na světě. Vyšlete ho na trať a čekáte až odveze dřevo z lesa na pilu. Když tam konečně dojede, zjistíte že pila vyrobí prkna, které je potřeba odvézt do výrobny nářadí. Super, postavíte další nádraží, k němu depo a pořídíte si druhej nejpomalejší vlak na světě kterej bude vozit prkna. Jenže samotný prkna na výrobu nářadí nestačí, takže další trať s uhlím, s železem... Kouknete na hodiny, zhrozíte se - ale přece jen by ještě chtělo dodělat tohle a tohle... Zase je to ta hra, která vás chytne a nepustí.

Oproti TT je tu ještě jeden zásadní rozdíl. Ve hře jsou totiž místo peněz různé druhy žetonů - jiné dostanete za přepravu osob, jiné za zboží, uhlí atd. Jak se dostáváte ve hře dál a dál, hra vám bude prodávat vláčky za novější a novější žetony. To znamená, že pokud chcete jít s dobou a nezůstat u parních lokomotiv, musíte se chtě nechtě postarat o všechna odvětví na mapě. Když nasbíráte dostatek požadovaných žetonů, můžete se posunout do další epochy - od uhlí k naftě, od nafty k elektrice - celkem se dočkáme sedmi epoch.
Původní tratě který postavíte na začátku samozřejmě novým vlakům přestanou stačit, takže přijde čas na jejich výměnu za novější. K tomu vláčky zestárnou, takže se dočkají výměny i oni. V podstatě pořád je ve hře co dělat. K tomu vám starostové měst nabízí každou chvíli úkoly typu spoj naše město A s městem B, odvez z lesa u našeho města 500 tun dřeva atd.
Když už si budete od všeho toho stavění chtít na chvilku odpočinout, můžete se "teleportovat" do kabiny kteréhokoliv vláčku a kochat se krásnou malovanou grafikou.

Mashinky jsou prostě zábava a pokud jste měli rádi TT, určitě jim dejte šanci. I když hra pořád není hotová, získala už tolik různých ocenění, že by se za ně nemusela stydět ani velkorozpočtová hra.
Já hru můžu doporučit všema deseti a proto jí dávám 10/10

Pro: Hodiny a hodiny zábavy, mašinky, grafika, návaznost průmyslu, není to jen kopie

Proti: nic

+28

Titanfall 2

 • PC 80
Hru jsem koupil až dva roky po jejím vydání za pár korun, takže jsem čekal, že mulťák už bude po smrti, ale chtěl jsem si po dlouhý době zahrát nějakou hru, kde se budu cítit velkej :) No, nedopadlo to úplně jak jsem čekal a místo svojí velikosti jsem poznal spíš svojí neschopnost. Uvnitř titána všechno v pořádku. Byl jsem nejsilnější, nejrychlejší a nejpřesnější, ale když jsem z něj vylezl? Umřel jsem tolikrát jako snad nikdy předtím. A dokonce nemyslím v soubojích. Mám namysli pasáže, kde skáčete po zdech, stropech, sloupech a dalších nástrahách, které by vyděsili i Laru Croft. Já jsem na tohle prostě levej, takže se divím, že hru jsem nakonec zdárně zdolal.

A to za necelých 7 hodin.
Ano, není to hra na dlouhý zimní večery - pokud si jí koupíte kvůli singlu, dá se dohrát za jeden večer (speedruny dokonce za hodinu), ale ten večer si celkem užijete. Ze začátku se seznamujete s ovládáním vašeho titána a vašeho... těla. Druhá část pro mě byla celkem utrpení kvůli častému umírání při hledání správné cesty. Můžete si nechat ukázat správnou cestu, ale to pak není zábava. Ale pak přišla další část, která mě dost překvapila. Mohl jsem vracet čas do minulosti. Do té kde nebyla půlka planety zničená. To si tak jdete místností, kde je pod váma ohromná díra po výbuchu - kudy dál? Vrátíte čas a projdete místností v době před výbuchem. Na druhý straně místnosti jsou ale zavřený dveře, jenže vy můžete zase posunout čas do dnešní doby po výbuchu, kdy jsou dveře už zničený. Takže tahle část hry mě bavila, asi hlavně proto, že jsem jí vůbec nečekal.

Na konec ale přišlo to, kvůli čemu jsem hru koupil.
Souboj titánů - ono sednout si do tý velký plechovky, a ničit všechno kolem sebe je prostě super pocit - škoda jen, že se nedá zničit i prostředí hry. Zdi jsou prostě nerozbitný, nehořlavý, titánoimunní. Ale i tak je super šlapat po těch mrňavech lidech, co si myslí, že vás dostanou z vašeho obřího robota a zabíjet ostatní titány jednoho za druhým. Bohužel člověk se nedočká žádnýho opravdovýho bosse. Sice se tu a tam objeví titán, kterýho vám hra společně s jeho majitelem představí, ale že by to byla nějaká výzva? To se říct nedá. Ani z konce si na zadek nesednete. V podstatě všechno co ve hře zažijete je takový nějaký - nedodělaný. Každou vteřinu vás napadne deset věcí, jak by ta hra mohla být lepší. Prostě by chtěla víc lásky.

To ale neplatí o mulťáku - ten je prostě zase skvělej , jako byl v jedničce. A navíc rozhodně ani po dvou letech od vydání rozhodně není po smrti. Do hry se připojíte za chvilku a pak už jen šíříte zkázu a nenávist. A je to zábava - nevím jestli je to kvůli skvělýmu pocitu ze střelby a spoustou možností úprav vás i vašeho titány, nebo kvůli zábavným mapám, nebo tím, že se musíte trošku snažit, aby jste si vašeho titána mohli přivolat - ale prostě všechno dohromady funguje skvěle stejně jako v jedničce.

Grafiku asi nemá cenu hodnotit, některý části hry vypadají super, některý už tolik ne - ale když si člověk vezme, že to jede na Source - hodně toho hře odpustí. Zvuky a hudba jsou takový, jaký by měly u AAA hry být, ničím nevybočují z dnešního standardu.

I když to ze začátku asi nevypadalo, tak hru rozhodně můžu doporučit. Druhá půlka singlu je rozhodně zábavná a i když není dlouhá, tak za zahrání stojí. Hlavní částí hry je ale multiplayer a tam nemám co bych vytknul. Technický problémy jsem se hrou žádný neměl, nepadala, nesekala se - takže celkově je to rozhodně nadprůměr a tedy 8/10


Pro: Multiplayer, druhá polovina singlu, pocit velikosti

Proti: Krátký singl, na můj vkus zbytečně moc skákání

+18

The Crew 2

 • PC 40
Dlouho jsem se přemlouval, že nebudu hru hodnotit, dokud nebude kompletní, ale čím dál víc ve mě převládá pocit, že já jsem kompletní hru zaplatil, takže kompletní být měla v době vydání. O čem mluvím? Hra bohužel vyšla čistě jako singleplayer. Sice v okolí (když máte štěstí) občas potkáte živého závodníka, ale můžete na sebe tak maximálně zatroubit. A TO NENÍ ZÁBAVA. Opravdový mulťák se ve hře objeví půl roku od jejího vydání (a pokud to bude jako u jedničky, další půl rok bude nehratelný).
Proč se vlastně Ivory Tower rozhodli vydat další hru, místo toho aby první díl dovedli k dokonalosti? Protože se rozhodli, že do skvělé závodní hry přidají letadla a lodě... To je vlastně oproti prvnímu dílu největší změna, jinak pokud jste hráli původní hru, budete jako ryba ve vodě. A to doslova, protože opět budete brázdit ty stejné silnice Severní Ameriky - A TO NENÍ ZÁBAVA. Ne, že by mapa byla úplně stejná, města jsou teď větší, silnice jsou upravené a celkově na mapě přibyla spousta věcí, ale změna umístění by hře rozhodně prospěla.
Grafika se oproti jedničce moc nezměnila, místy je to lepší - místy je to horší, ale celkově to není nic, co by vás mělo nadchnout. Při západu slunce to sice vypadá, že se autoři vytáhli, ale časem zjistíte, že je to jen tím nasvícením a přes den mají všechny silnice jednolitou texturu, většina domů jsou jen krabice s natisknutýma oknama a celkově se s detaily šetřilo, kde se dalo. Na druhou stranu si zahrajete na plné detaily i na starších počítačích. Pokud bych měl srovnat jedničku s dvojkou - tak líp se mi koukalo na starší díl.
Chtělo by to něco pozitivního, ale na řadě je část "Jak se to hraje", takže zase nic. Příběh nemá cenu řešit, zase jste jednou nejlepší závodník na planetě a musíte to celému světu dokázat, je to prostě jen taková omáčka, aby jste věděli proč pořád dokola jezdit víceméně stejně nudné závody. Nudné? Ano, protože catch-up.... Vlastně je úplně jedno, jak celý závod jedete, AI pojede podle vás. Důležité je nebourat na posledním kilometru a mít auto doporučené úrovně, pak v podstatě prohrát nemůžete. A TO NENÍ ZÁBAVA.
U lodí je to jestě horší, tam až na pár závodů nemůžete prohrát snad v žádným případě i když závod odcouváte - a to se pomalu dostávám a aktivitám. Znáte to z jedničky - desítky úkolů po celé mapě: Slalom, sbírání beden, skoky za které jste dostávali vylepšení pro auta, takže jste je jezdili pořád dokola. Tak tady za ně dostanete víceméně prd a ještě není problém je všechny dokončit napoprvé. A TO NENÍ ZÁBAVA.
Co ale zábava překvapivě je, jsou letadla. Ze začátku si sice vystačíte s pár triky na volném prostranství, ale až se k tomu postupně přidá let skrz checkpointy, tak si konečně zanadáváte když vám první místo desetkrát za sebou unikne o půl vteřiny jen proto, že jste v tý rychlosti proletěli branku vzhůru nohama. A TO JE ZÁBAVA.
Počet vehiklů je podobný jako v prvním díle, ale bez mulťáku se garáž rozrůstá pomalu. Za závody nedostáváte žádný balíky a pořádný auta stojí pořádný peníze, takže pokud jste sběratel, budete muset pořád dokola jezdit ty stejné závody. A TO NENÍ ZÁBAVA.
Mě dohrání trvalo 40 hodin, ale bohužel konec ve mě místo pocitu naplnění spíš probudil pocit zklamání. Co teď? Mám pořád jezdit po stejný mapě jako před třema rokama a jezdit ty hloupý závody, který nejdou prohrát? Budu mít chuť za půl roku tu hru instalovat kvůli mulťáku, když v tý době vyjde nová Forza Horizon? Neměl jsem tu hru koupit až bude kompletní? Vážně nešlo původní hru upgradovat o letadla a lodě a místo toho roztrousit komunitu do dvou her? Vím že ani jednička v době vydání nebyla dokonalá, ale člověk by řekl, že se autoři poučí...
TAKHLE TO BOHUŽEL NENÍ ZÁBAVA...

Pro: Letadla

Proti: Opět stejná mapa USA, změny spíš k horšímu, multiplayer po půl roce od vydání

+13

FlatOut 4: Total Insanity

 • PC 65
Tohle je konečně Flatout jak ho známe z prvních dílů - spousta aut, tratí, šílená rychlost, bouračky, výbuchy... Ale popořadě :
Hra obsahuje celkem 10 módů, ať už jsou to závody, závody s powerupy, arény, time trialy atd... To všechno na dvaceti tratích a 4 arénách...
Grafika sice neurazí, ale žádná hitparáda to taky není. Model poškození občas udělá fakt zajímavý ohyby karoserie. Takový dost nereálný.
Co se týče muziky, tak ta je typická Flatoutí - Rock, rock, rock...
Ovládání je prostá arkáda, ale simulátor od hry asi nikdo nečeká.
Ale co je nejdůležitější to je hratelnost a ta je prostě parádní, stejná jako když tahle série teprve pronikala mezi fanoušky.
Bohužel se hra začala prodávat za celkem vysokou cenu, kterou po předchozích zkušenostech zaplatí jen málo kdo, takže v mulťáku zatím moc lidí nepotkáte (píšu 10 dní po vydání a hru má podle steamu cca 3000 lidí).
Celkově bych díky zastaralé grafice a prázdným serverům hru ohodnotil 65%, minimálně pokud jí budete kupovat za tuhle cenu - ale pokud jí koupíte okolo 20€ - rozhodně nebudete zklamaní :)

Pro: Zábava, Spousta tratí, Spousta aut a jejich vylepšování

Proti: Grafika, málo lidí v mulťáku

+11

The Crew

 • PC 95
EDIT únor 2015: Zvednuto hodnocení, trochu jsem se s tím opozdil. Teď už vidím hru v mnohem lepším světle. Online funguje, hráčů je dostatek, peníze se dají už normálně vydělávat, takže jediné co mi vadí teď je to, že přídavek Wild RUN není součástí Season Pasu. Ale i tak se hra stala jednou z nejlepších závodních arkád poslední doby.

Takže... Začnu tím, že na hru jsem se těšil od jejího představení, videa vypadaly super, beta mě bavila, vypadalo to, že mi zkrátí čekání na další GTA, ale bohužel to nakonec dopadlo trošku jinak, než jsem doufal...

Příběh: Kdyby ve hře nebyl, nic se neděje - je to po stoosmdesátý druhý, co je použitá stejně hloupá zápletka... Pokud nechcete vědět ani začátek příběhu, skočte na další odstavec. Hra začíná netradičně tím, že vašeho bráchu zabije hlavní boss Kudla, přijede zlej agent FBI a vražda je na vás. Po pár letech vás ve vězení navštíví jiná agentka a řekne vám, že ví že jste to nebyl, že vám nabízí svobodu výměnou za pomoc při dopadení úplatného agenta FBI, který vás zavřel a také pravého vraha vašeho bráchy... Takže prostě jako vždycky v závodní hře/filmu...
Celou hru budete odemykat nová území a bojovat o postavení v hiearchii gangu, aby jste se nakonec dostali k hlavnímu bossovi... To znamená spoustu závodů, ať už na čas, proti soupeřům, sbíráním krabic vyházených z letadla, ujíždění policii, ničení soupeřova auta a... to je vlastně všechno, žádné překvapení se ani tady nekoná...

Herní mapa: Jedna z pozitivních věcí hry - mapa je fakt ohromná. Jedná se o zmenšeninu celých spojených států, přejetí mapy trvá něco okolo hodiny a narazíte na spoustu známých měst, staveb a lokací... Projedete se po pohřebišti letadel, v Grand kaňonu, závítáte do hor, vyzkoušíte jízdu po pláži atd... Tentokrát na mapě opravdu všechno žije. Ve městech chodí lidé, mimo města běhají všude zvířata, létají letadla, helikoptéry, prostě je mapa uvěřitelná. Na každém kousku vás čekají různé úkoly jako třeba slalom po silnici, rychlá jízda po co nejdelší dobu, skoky do dálky a podobně. Jak už to u ubisoftích her chodí, mapu si musíte postupně odemykat, aby jste mohli využívat rychlého cestování.

Auta: U závodní hry to nejdůležitější a taky jeden z největších mínusů hry. Aut je prostě málo a až na pár kousků nikoho nepřekvapí, protože jsou prostě v každé závodní hře milionkrát dokola. Camaro, Mustang, Mustang, Camaro + pár americkejch klasik jako třeba Mustang a Camaro. No, pak samozřejmě Porsche, Nissan 370Z, dva bavoráky, Aston, Bentley, Lamborghini, Focus, Golf, Corvetta, Skyline, Huyara a Camaro s Mustangem...
Žádné z aut mi nepřirostlo k srdci, kromě BMW M5 a to má kladný body jen za jízdu v serpentinách na sněhu a do kopce...
Jediný auto, na který jsem se těšil je LaFerrari, na který se pro změnu nedá normálně vydělat... Průměrně za závod obdržíte 2000 herní měny, cena auta je přes 700 tisíc... Takže zábava. Je tu sice pár závodů, za které obdržíte 50000, ale to jsou závody na hodinu až dvě a na to fakt nemám nervy.
Pak je tu ještě jedna skupina aut a to jsou offroady - například Hummer za podobnou cenu jako LaFerrari - pecka... Naštěstí z většiny běžných aut si můžete vytunit vlastní offroadový speciál, ale o tom v další části...

Tuning: Na videích všechno vypadalo parádně, milion součástek pro každé auto, Porsche přestavěný no offroad a nakonec ani tohle se nepovedlo. Zdaleka ne každé auto můžete upravit na jakoukoliv skupinu aut a ještě menší počet má na výběr víc jak dva nárazníky... Pokus hezkej, ale nakonec tohle pro mě bylo největší zklamání. Čekal jsem úpravu výšky auta, piplání se s nejlepším nastavením motoru, výběru součástek a nakonec to dopadlo tak, že za každej závod dostanete něco pro vaše auto a tím to hasne. Namontujete všechno co dostanete a hurá do závodu.

Obtížnost: Aneb další hřebíček do rakve... Pro každý závod máte doporučenou obtížnost, tzn level auta, když ho máte nízkej nevyhrajete, musíte se courat po mapě a skákat, kličkovat nebo hrát starší mise, aby vám trošku stoupnul level... Hloupý na tom je že máte pro závod doporučený auto s levelem 500 - když budete mít 499, tak většinou nemáte šanci vyhrát, vylepšíte ho o 0,01% na level 500 a závod téměř nemůžete prohrát, soupeři na vás totiž budou před cílem čekat, případně pokud se vám podaří vás dojet, na posledních checkpointech dostanou meganitro, doženou vás a pokusí se to hrát chvilku napínavě. Ze začátku to člověka baví, aspoň se něco děje, ale později zjistíte že nemá cenu se nějak zvlášť snažit...

Grafika, optimalizace, zvuk: Tady jen rychle, videa viděli všichni, kdo hrál betu, ví všechno, nezměnilo se nic - grafika není žádnej zázrak, s čímž se musí s tak velkým světem počítat, ale rozhodně to není ani průšvih.. Auta vypadají fajn, svět se hýbe, občas někde něco hoří a tak. Hra se hýbe solidně, pokud někomu ne, stačí snížit vyhlazování a zahraje si každý s průměrným kompem. Já na i5 3570K 4,2GHz s GTX770 a 16GB ramkou jedu všechno na full 50-60FPS. Zvuky už asi nemá cenu hodnotit vůbec, v dnešní době už se asi nedá na vrm vrm nic zkazit, soundtrack obsahuje cca 60 songů různých žánrů rozdělených podle radiových stanic, navíc si sami můžete vytvořit playlist ze všech songů, které hra nabízí...

Multiplayer a vaše krůůů: Další z taháků hry, aneb poslední zklamání... Z videí se zdálo že založíme skupinu závodníků a budeme bojovat s ostatními skupinami o peníze, auta, území - cokoliv... Sice jsou tu závody frakcí, ale za tři dny jsem nepotkal nikoho, kdo by hru hrál, takže o tom nemám co říct. Takže vaše skupina je akorát k tomu, aby jste s ní jezdili do zblbnutí po mapě a plnili úkoly z misí. Bylo by fajn, kdyby to bylo aspoň k něčemu, ale bohužel. Vezmu si pro příklad stíhání a ničení auta jednoho z bossů. Pokud pojedete sami, bude mít jeho auto 50 "životů", když pojedete misi ve dvou, bude jich mít 100, když ve čtyřech, tak 200 - takže život vám to neulehčí a pokud přiberete do týmu někoho, komu to moc nejde, budete toho muset udělat dvakrát tolik... Navíc musíte sehnat někoho, kdo je v příběhu stejně daleko, protože mise na sebe navazují a hra nepustí hráče k misi, pokud nedohrál předchozí, takže buď budete hrát všechno spolu, nebo bude jeden z vás muset mise opakovat, i když je už jedno hrál... .. To je asi v mulťáku všechno, nepřišel jsem na nic jinýho, co by se dalo dělat, ale po třech dnech už ani nemám chuť potom pátrat dál...

Na finální verdikt mi stačí dvě slova: Velké Zklámání...

Pro: Optimalizace, Mapa, Částečně grafika, čeština...

Proti: Všechno ostatní

+18 +20 −2

Sonic & All-Stars Racing Transformed

 • PC 90
Parádní hra *****
Nikdy by mě nenapadlo, že budu hrát cokoliv se Sonicem, a už vůbec, že budu závislej na něčem se Sonicem. A je to tady, tahle hra se prostě povedla. Ať už zábavným singlem, kde máte na výběr spoustu režimů, tak hlavně mulťákem, protože s kámošema je to prostě pecka :) Grafika parádní, velkej výběr vozítek, skvělé tratě, kde začínate na kolech a ve třetině závodu se trať zatopí, tak se vaše vozítko promění v loď a v další třetině v letadlo. Tohle fakt hodně přidává na hratelnosti. Pak jsou tu zvuky, což je asi jediný co můžu zkritizovat, protože neustálé opakování toho co zmáčknu od komentátora v menu je fakt otravný, ale tak nějak to ke hře asi patří, připomíná to starý automatovky. No, každopádně hru doporučuju hru každýmu vyzkoušet, já jí sice koupil v Humble Bundle, ale nelitoval bych peněz ani kdybych jí koupil normálně.

Pro: Grafika, Zábava, Ovládání, Tratě

Proti: Zvuky v menu

+9 +10 −1

GRID 2

 • PC 85
Tak po odjetí 2000 kilometrů jsem se rozhodnul, že se podělím o svoje zážitky se hrou. Podle Steamu jsem ve hře zatím strávil 35 hodin, takže pár poznatků ve hře mám. Singleplayer jsem hrál cca 2 hodinky a musím říct, že nic tak nezáživnýho jsem dlouho nezažil. Místo abych vydělával peníze, za který si nakoupím a vylepším auta, případně otevřu tratě, získávám akorát víc a víc fanoušků. Auta dostáváte jen tak, za to že dojedete do cíle. Proboha proč?

Jako u jedničky postupujete přes Ameriku, Evropu až do Asie. Super, ale proč si sakra jako v jedničce nemůžu vybírat, kde chci zrovna jet, prostě se musí jezdit postupně. Super, vypínám singl (zapnu ho možná někdy kvůli achievementům) a jde se na mulťák...

A hele, úplně jiná hra...
Na začátku máte tři auta, který nejsou žádný zázraky a od soupeřů s vyšším levelem budete dostávat pěkně na zadek. Po prvním závodu přišlo překvapení. Místo fanoušků jsem dostal pár peněz. Mrknu do garáže a hele, tady se dají auta kupovat za peníze a dokonce jim můžu měnit vlastnosti. Nechápu proč to nejde v singlu, ale tady to funguje. Peněz máte vždycky tak akorát, aby jste si nakoupili auta, který se vám odemykají na základě levelů, ve kterém zrovna jste. Pokud vylepšíte auto na maximum jeho třídy, změní se jeho vzhled a povýší na další level. Paráda, tohle mě baví, jen je trošku škoda, že se závodníci netřídí podle zkušeností, takže se klidně může stát, že v závodě jede 11 lidí s levelem 30 a jeden s levelem 2... To potěší :)

Hratelnosti multiplayeru samozřejmě pomáhá to, že nevíte co můžete od soupeřů čekat. Někdo jezdí čistě, někdo stylem hurá do zatáčky ve třech stovkách, třeba z ní vyjedu první... Fajn je, že když předjíždíte jezdce o kolo zpět, tak jeho auto se kousek od vás stane duchem a můžete ho projet, takže nehrozí že vás z prvního místa sundá jouda, kterej zkouší, co udělá čelní náraz do skupiny jezdců. To samé platí pro hráče se špatným připojením. Aby před vámi neskákalo lagující auto, skáče před vámi lagující duch.

Tratí je ve hře dostatek, i když prostředí se moc nemění. Jako u jedničky narazíte na městské tratě, závodní okruhy a pár tratí na pobřeží. Novinkou jsou live routes, což je závod, kdy nevidíte mapu a trať se v každém kole mění. Tam kde jste zatáčeli v prvním kole doprava, je odbočka vlevo, takže není šance se trať naučit a závody dostávají nový rozměr.

Hodnotit grafiku asi nemá cenu, screeny a videa viděli všichni, takže jen zběžně - modely aut jsou fajn, i když už jsme viděli lepší, tratě vypadají tady dobře, ale neprohlížejte si diváky u tratě a zaparkovaná auta. Je to jako se vrátit o deset let zpátky.
Zvuky jsou na skvělé úrovni, ale to už v dnešní době nikoho nepřekvapí.

Takže za mě 85%, nebýt zkaženýho singlu, kterej naštěstí hrát nemusíte, nebál bych se dát stovku, protože za posledních pár let jsem žádný pořádný závody neviděl...

Pro: Grafika aut, Zvuky, Chování vozů, Multiplayer

Proti: Grafika okolo tratě, Singleplayer

+21 +22 −1

Depth Hunter

 • PC 40
Ať se ta hra tváří jakkoliv, tak je to arkáda bez příběhu :) Nevíte, kdo jste, co jste pod vodu přišli dělat - prostě vás na začátku plácnou do vody a lov ryby... Hm, zábava... Bohužel to je tak všechno, co ve hře děláte... Ale pozor, ve hře jsou žraloci - takže by to mohla být zábava - no, jenže není, protože když na něj chcete vystřelit, vače herní ego zařve něco ve smyslu, že to nejde a máte po ptákách... Po žralocích... Takže si prostě lovíte malý rybičky, hlídáte aby se vám nepřetrhnula šňůra od harpuny a... A to je asi tak všechno... Vlastně ještě jednou za čas musíte něco vyfotit, najít starou vázu apod... To je ještě horší, než chytání ryb... Jediné pozitivum hry je její grafika - sice jsem se nikdy nepotápěl, ale věřím, že takhle nějak to v moři vypadá... Jo, grafika je fajn... Od hry jsem nic nečekal, takže mě ani nemohla zklamat... Ale během hraní mě napadlo asi padesát věcí, v čem by hra mohla být lepší a zábavnější - možná příště... 4/10 - pokud bych nehodnodil grafiku tak 1,5/10

Pro: Grafika

Proti: Všechno ostatní

+16 +17 −1

Ridge Racer Unbounded

 • PC --
Hra na kterou jsem se po zkaženém třetím Flatoutu hrozně těšil - ale bohužel jsem od ní asi čekal víc. Sice se nejedná o vyloženě špatnou hru, ale taky ničím nezaujme... Co mě překvapilo, je od začátku vcelku velká obtížnost - protože poslední dobou mi přijde že vývojáři chtějí, aby jsme hru dohráli za odpoledne a honem si koupili další... To tady určitě nehrozí, protože AI protivníků je dost agresivní a rozhodně vám nenechají vítězství zadarmo.
Další co mě zaujalo je výborný soundtrack - dlouho jsem neslyšel ve hře takhle skvělou hudbu - jedná se většinou o moderní dubstep, který sice normálně nemusím, ale sem se hodí skvěle...
Původně jsem si hru chtěl předobjednat, ale nakonec jsem rád, že jsem to neudělal, rád si hru koupím třeba za tři stovky v akci kvůli mulťáku, ale za cenu, za kterou se prodává nyní je spousta lepších her. Od hry jsem čekal, že to bude něco na způsob flatoutu, ale tady vás hra bohužel nutí víc driftovat, než jezdit. Flatouty jsem měl rád, ale tohle mě bohužel tolik nechytlo. 6/10

Pro: Obtížnost, grafika, hudba

Proti: Stále to stejné dokola, žádné novinky

+8 +9 −1

Battlefield 3

 • PC 100
Hra na kterou jsem si "bohužel" vypěstoval závislost - není den, abych si jí aspoň chvilku nezahrál. Moc nechápu ty nadávky na DICE, jedná se o obrovskou hru, takže s nějakýma problémama se holt musí počítat... Paradoxně na hru nejvíc nadávají ti, co mají ruskou verzi hry (patřím mezi ně) a po každý aktualizaci musí čekat, než někdo nahodí českej update...
Jinak já ještě nenarazil za 215 hodin, co hru hraju na žádný větší problém - sice teď pár dní byly tanky z papíru, ale beru to pozitivně, protože jsem se za tu dobu naučil lítat s helinou :)
Jinak nejvíc času trávím v tanku na Kaspických hranicích - nejoblíbenější mapa ze všech...
Co se týče singlu, tak te není úplně nejlepší, ale hrát se to dá... Sice jen jednou, ale jde to :)
Každopádně BF o singlu nikdy nebyl a mulťák má pro mě nejlepší ze všech her... Jediné zklamání ve hře přijde, když deset lidí čeká na místě pro vrtulník a soupeř si mezitím vklidu obsazuje vlajky - takovej tým mě vždycky donutí hru vypnout a jít jinam... Jinak ale mulťák za jedna s hvězdičkou - fakt se u něj dobře bavím.
Co se týče grafiky, nemá cenu snad ani nic říkat - je prostě super, ale všichni už určitě viděli aspoň videa, takže víte o čem mluvím.
Prostě a jednoduše, ať si říká kdo chce, co chce, za mě 10/10

Pro: Grafika, rozlehlost, zábava, multiplayer, mapy

Proti: 64 hráčů v metru :)

+22 +24 −2

Just Cause 2

 • PC 100
Výborná hra, která si na nic nehraje - je to prostě úžasnej originál a kam se na ní zábavou hrabe GTA (tomu je JC2 asi nejvíc podobné)
Super nápady na mise, obrovská členitá mapa, auta, motorky, lodě, letadla a všechno do sebe super zapadá. Pro mě je to jedna z nejlepších her, kterou jsem kdy hrál - hraju cca 16 let... Teď po opravdu dlouhé době konečně vyšla čeština, takže hru můžu doporučit i těm, kterým dělá angličtina problémy. Jediné co my ve hře chybí, je multiplayer - to by byla megaobrovská zábava :) Ale i tak - 10/10

Pro: Grafika, rozlehlost, zábava...

Proti: chybí mi multiplayer

+18 +20 −2