Cities in Motion je dalším přírůstkem do početné rodiny budovatelských strategií, která se nechává inspirovat zakladatelem žánru Transport Tycoon. Nejblíže má ale ke hře Traffic Giant, která se také zabyvá MHD. Ujmete se zde role šéfa soukromé společnosti a vašim hlavním cílem bude vybudovat prosperující firmu a přitom si hledět potřeb obyvatelstva.
Hra nabízí tři rozdílné obtížnosti ve 12 scénářích zasazených do čtyř evropských měst (Vídeň, Helsinky, Berlín a Amsterodam), kde v etapě jednoho století (1920-2020) se svou pílí a šikovností budete pokoušet obstát v kruté konkurenci a vybudovat přepravní impérium (za pomoci dvou částí - ekonomické a stavební). Ekonomická část hry slouží k správnému řízení finanční stránky (dotace, ceny jízdného, investice, půjčky u bank) a ve stavební části budujete novou infrastrukturu samotného města (autobusy, vlaky, letadla, lodě, metro, tramvaje).
Dalšími úkoly budou v jednotlivých scénářích různé požadavky. Ty se týkají třeba ekologie nebo požadavků obyvatelstva, doprovázených podrobnou statistikou (preferování určitého dopravního prostředku, kritika na vaši stranu) rozdělenou do sedmi skupin (podle vzorku obyvatelstva - studenti, úředníci, ženy a další) – pro zdárné dokončení je nutné těchto požadavků dosáhnout. Proti vaší snaze se budou stavět jisté náhodné aspekty v podobě např. demonstrací nebo autonehod.
Hra také obsahuje editor map a mód pro nekonečně dlouhou volnou hru.
Ke hře bylo vydáno celkem 11 DLC balíčků. Některé přidávají pouze stanice metra a různé předměty do měst. Jiné obsahují nová města a kampaně a nové dopravní prostředky, například trolejbusy. Mezi nejznámější DLC patří: German Cities; Tokyo; U.S. Cities; Paris; St. Petersburg; London. Všechna DLC se prodávají v balíčku s názvem Cities in Motion Collection.
Dohráno podruhé :) Pořád jde o relaxační titul ale na novějších systémech zlobí nejspíše optimalizace.
Pro: Grafika, efekty, živé město, přestupní stanice, furt se něco děje.
Proti: Absence jednosměrných silnic a jednokolejky, bugy.