Sonic & All-Stars Racing Transformed

31.01.2013
07.02.2013
01.01.2014
23.04.2014

Sonic & Sega All Stars Racing Transformed je pokračování svého předchůdce z roku 2010, ale tentokráte se závody nebudou odehrávat jen na zemi, ale jak již název napovídá, tak díky transformaci vašeho vozidla i ve vzduchu a ve vodě.

Ve stylu klasických "kart racing" závodů ve hře nejde jen o vaše řidičské dovednosti, ale především o to, jakým způsobem dokážete využít vylepšení získané během závodu. Krom známých postav ze série Sonic se zde objeví i většina postav značky Sega, ale taky například postavy ze hry Team Fortress 2 nebo z filmu Wreck-It Ralph. Hra nabídne 4 mody a to World Tour, Grand Prix, Time Attack a Single Race, v nichž si hráč vyzkouší několik typů závodů jako boost Race, drift challenge, versus a mnoho dalších. Nově PC verze obsahuje nejen lokální, ale také online multiplayer.

No jasně že s gamepadem. Z hlediska gamedesignu mi přijde dost nešťastné, že mě hra nutí hrát na vysokou, dost frustrující obtížnost, jen abych mohl dál.

Parádní hra *****
Nikdy by mě nenapadlo, že budu hrát cokoliv se Sonicem, a už vůbec, že budu závislej na něčem se Sonicem. A je to tady, tahle hra se prostě povedla. Ať už zábavným singlem, kde máte na výběr spoustu režimů, tak hlavně mulťákem, protože s kámošema je to prostě pecka :) Grafika parádní, velkej výběr vozítek, skvělé tratě, kde začínate na kolech a ve třetině závodu se trať zatopí, tak se vaše vozítko promění v loď a v další třetině v letadlo. Tohle fakt hodně přidává na hratelnosti. Pak jsou tu zvuky, což je asi jediný co můžu zkritizovat, protože neustálé opakování toho co zmáčknu od komentátora v menu je fakt otravný, ale tak nějak to ke hře asi patří, připomíná to starý automatovky. No, každopádně hru doporučuju hru každýmu vyzkoušet, já jí sice koupil v Humble Bundle, ale nelitoval bych peněz ani kdybych jí koupil normálně.

Pro: Grafika, Zábava, Ovládání, Tratě

Proti: Zvuky v menu

to se mi nechce věřit...
Odporná zvířata typu modrý ježek, růžová opice. Strašný komentátor a hudba jak ze starých videoher, občas disco občas kytary... Další věc co obvykle nepřekousnu jsou blikající neonové tratě (zhruba každá šestá), a například závod vám odmává roztomilá žlutá infantilní hvězdička s očičkama... no absolutní vrchol nevkusu!

Jenže když ono je to tak zábavný!
Zrychlováky! - solidní speed boost, nutno trochu dovednosti do něj najet
Zbraně! - po sebrání balíku zbraní, se vám vygeneruje jedna z osmi zbraní
Rozdvojky, zkratky! - nutno volit ideální cesty, do zkratek bývá obtížné najet
Transformers! - jste auto, potom loď, potom letadlo! tři odlišné druhy řízení, když vynechám vlastnosti kár
Překážky na trati! - nutno reagovat na různá chapadla, ostny, díry... a pokud vedete, tak se trať před vámi teprve tvoří, staví, upravuje laserem = první to má těžší = vyváženost která drží peleton více po kupě, jak geniální
Design tratí! - skoky, loopingy, sklon 80 stupňů dolů, po cestě vždy nějaké nápovědy kudy jet ,že ani v první jízdě nikde nezabloudíte... a jako bonus se trať občas změní, tuhle spadne most, takže vás to předělá na loď a jedete po řece...

při představě že vlastním tři gamepady, že vidím 4 lidi na jedné obrazovce, pociťuji blaho

edit: ozkoušen multiplayer, nic moc, lidi se po kupě moc nedrží

Pro: zábava

Proti: vkus