Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sumo Digital

Spojené království
Založeno 2003
Nezávislé vývojářské studio Sumo Digital bylo vytvořeno čtyřmi bývalými zaměstnanci studia Infogrames Sheffield House (původně Gremlin Interactive), které bylo ve stejném roce zavřeno. Zakládajícími členy byli Carl Cavers (pracoval u Gremlin Interactive jako Studio Manager), Paul Porter (pracoval nejprve pro Revolution Software a pak pro Gremlin Interactive), Darren Mils (pracoval jako animátor a kameraman pro různé televizní stanice a poté pro Gremlin Interactive jako Lead Artist) a James North-Hearn. V srpnu 2007 studio zakoupila americká společnost Foundation 9 Entertainment, nicméně v listopadu 2014 se managementu podařilo odkoupit společnost zpět. Studio má hlavní sídlo v anglickém Sheffieldu a jednu pobočku v indickém městě Puné, založenou v roce 2007. Z původních 15 zaměstnanců se firma rozrostla na 270 zaměstnanců (údaj za rok 2014).

Studio se orientuje na zakázky pro velké vydavatele (Codemasters, Sega, Microsoft, Sony Online Entertainment a další) a často pracuje na portech her pro konzole. Ve svém portfoliu má hlavně závodní hry (port TOCA Race Driver 2 pro PSP, OutRun 2006: Coast 2 Coast, Sonic Racing série, Hotshot Racing, port Forza Horizon 2 pro X360) a sportovní hry (Virtua Tennis série, Sega Superstars Tennis), ale nevyhýbá se ani dalším žánrům, např. adventurám (Broken Sword: The Angel of Death, Doctor Who: The Adventure Games).

Nejlépe hodnocené hry