Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gremlin Interactive

Spojené království
Založeno 1984, zrušeno 1999
Firma Gremlin Interactive byla založena Ianem Stewartem a Kevinem Norburnem, v místě jejich počítačového obchodu Just Micro, v Sheffieldu roku 1984 jako Gremlin Graphics. Později, v roce 1994, byla přejmenována na Gremlin Interactive.

Gremlin tvořil zezačátku hry hlavně pro ZX Spectrum a Commodore 64. Slavné byly zejména Wanted: Monty Mole a Thing on a Spring.

V 90. letech se Gremlinu podařilo vytvořit první plně 3D fotbalový simulátor - Actua Soccer. Úspěch slavila také série závodních simulátorů Lotus a Premiere Manager. Gremlin se odvážil konkurovat Electronic Arts a začal každoročně vydávat své vlastní série sportovních her (golf, tenis, fotbal, hokej). Dokonce v roce 1996 odkoupil DMA Design, tvůrce Grand Theft Auto. O dva roky později slavil další úspěch s leteckým simulátorem Hardwar.

V roce 1999 byl však Gremlin Interactive, který měl v té době již více neže 300 zaměstnanců, odkoupen Infogrames a přejmenován na Infogrames Sheffield House. O čtyři roky později se brány společnosti definitivně uzavřely a budova, ve které sídlila, byla srovnána se zemí.

Nejlépe hodnocené hry