Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

TOCA Race Driver 2

Codemasters •  Sumo Digital (PSP)
13.04.2004
14.04.2004
05.10.2004
01.09.2005
80
32 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Druhý díl závodní série TOCA nabízí 35 licencovaných, moderních, závodních aut, 31 traťových lokací a 48 jednotlivých tratí. Závodit v něm lze s až 20 dalšími počítačovými soupeři, či v multiplayeru ve 12 lidech. Z dostupných vozů tu nechybí např. Ford GT, Aston Martin, Jaguar XKR, Ford Mustang 1968, Formula Ford, Mitsubishi 3000 GT, Ford 9000, Subaru Impreza WRX, Land Rover a AMG Mercedes CLK. Herními módy jsou v singleplayeru Kariéra, Vlastní závod a Závod na čas.

Zatímco v kariéře nyní můžete opakovat ten závod, co se vám zrovna nepovede, v případě, že si poškodíte auto nebo zrovna prohrajete, a to díky položce Restart Race, která v minulém díle zcela chyběla, tak ve Vlastním závodu si můžete vybrat stupeň obtížnosti, počet kol, vyladění a výběr automobilu, výběr jezdce a týmu. Pochopitelně také i tratě, či možnosti si určit, zda pojedete nejdříve kvalifikaci, nebo jestli zastavíte během ostrého závodu i v boxech. Tento mod se celý zpřístupní až poté, co úspěšně dokončíte kariéru. V průběhu jejího plnění budou ve vlastních závodech dostupné jen ty, jež jste si v ní doposud odemkli. Ve třetím herním režimu Závod na čas je pak Vaším úkolem co nejrychleji dojet do cíle, než Vám vyprší stanovený časový limit.

Co se týče soutěží, absolvujete závodní klání v Sunshine Series, Convertible Tour, 68 Mustang Challenge, Formula Ford, Pacific American, Supercopa, Lihgtning 500, Super Truck Racing, Vintage Classic, Euro Rally, Duez Trophy, Bowler Rallycross, Truman Stockcar, Global GT Lights, Coast to Coast, Mustang Challenge 2000, Street Series, Koenig Speedfest, Excalibur Cup, XKR Series, V8 Supercars, American 1000, World GT, Hotrod Streetrace, Pacific Street, Supercar Cup, Duez Cup, Masters Grand Prix, Calibrurn Classic, Mamba Single Day a řadě dalších. O velkou rozmanitost prostředí a jezdeckých disciplín tedy není nouze.

Herně je TOCA Race Driver 2 kompromisem mezi simulátorem a arkádou, kdy lze poškodit auto, čelit zdatným soupeřům, oplývajícím poměrně vyspělou umělou inteligencí, což se projevuje hlavně v pokročilé fázi hry a vliv na to má i zvolená volba hráčem preferované obtížnosti. První díl kdysi uhranul interaktivně provedeným hlavním menu a přijímáním zpráv z mobilního telefonu, nic takového tu už ale není. Mezi další změny patří přehrávání cutscén v příběhovém módu kariéry, jež jsou tentokráte z pohledu vlastních očí, kdežto v prvním díle je bylo možno pozorovat z pohledu třetí osoby.


Poslední diskuzní příspěvek

@themacs (26.10.2019 12:24): no trojku sem ted sehnal na bazaru za pade, protoze tu sem v obchodech prosvih a uz se pak nedala koupit a na steamu ji taky stahly, takze od stredy ji mam taky, jen musim do velkyho kompu nacpat spatky dvd mechaniku :) , ja auta moc nejezdim, ale toca 2 a 3 fyzicky model mi zrovna sedl , tak me to bavilo

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Pořád celkem poctivá závodní ňamka, v současné době se ale nemůžu zbavit pocitu, že šlo jen o takovou rozcvičku / mezifázi mezi originální jedničkou a k dokonalosti dotaženou trojkou. A pochutná si každý.

S příchodem TOCA 3 hra každopádně zle ztratila na ceně.
+2 +3 −1