TOCA Race Driver

Pro Race Driver, DTM Race Driver, V8 Supercars: Race Driver

23.08.2002
28.03.2003

První díl "novodobé" série TOCA (jinak už čtvrtý), od kterého se začal používat přídomek Race Driver a hra se trochu přeorientovala k arkádovosti.

"Race Driver" proto, že už nehrajete za anonymního jezdce a jen tak neskáčete z jednoho závodu na druhý. Nyní jste Ryan McKane, který jde ve stopách svého otce, jenž zemřel při závodech. Začínáte jako mladý zelenáč a postupně se propracováváte až na vrchol jezdeckého žebříčku.

TOCA Race Driver obsahuje širokou paletu různých závodních sérií od DTM, přes australské V8 speciály a americké oválové závody až po placaté Loly. Dále řadu licencovaných okruhů a kolem 44 vozů různých tříd.

Hry ze série TOCA jsem hrál jenom dvě. Mou oblíbenou dvojku a první díl Race Drivera, který se vydal novým směrem. Série určitě potřebovala trochu oživit, ale tomuto titulu se to moc nepovedlo.

Ano, nyní už jsem dostal jméno a jako Ryan McKane jsem vyrazil závodit, ale vůbec to není ono. I když je fajn, že závodních vozů a tratí je spousta, něco tomu prostě chybí. Závodění mě vůbec nebavilo a celý systém postupného stoupání žebříčkem také není nejlépe vyřešen.

Navíc ovládání je nějaké zvláštní a nereaguje tak, jak bych si představoval. K prvnímu Race Driverovi se už určitě nevrátím, je totiž spousta lepších závodních titulů.

Pro: pokračování série, Ryan McKane, spousta závodních vozů a tratí

Proti: závodění je nuda, ovládání, postup žebříčkem