Sonic & Sega All Stars Racing

23.02.2010 PS3X360Wii
26.02.2010 PC
25.05.2011 Arcade
Sumo Digital
Sonic & Sega All Stars Racing je bláznivá závodní hra. Kromě legendárního ježka Sonica tu potkáte i mnoho dalších postaviček ze Sonic série, včetně hrdinů z ostatních arkád Segy. Hra se dá směle zařadit do kategorie "kart racing".

Zběsilé závody plné bonusů, explozí a nepopsatelné rychlosti se vyznačují specifickou grafickou stránkou a tématicky laděnými hudebními motivy. Nejen postavy, ale také jednotlivá závodní prostředí jsou inspirovány konkrétními herními tituly společnosti Sega. Vedle klasických závodních šampionátů na hráče čeká také několik desítek unikátních úkolů, které jsou dostupné v režimu kariéry. Na rozdíl od konzolových verzí hry se v té počítačové nenachází online multiplayer. PC verze naproti tomu nabízí offline splitscreen až pro čtyři hráče na jedné obrazovce, což je u PC her dneška spíše vzácností.

speedevil: Od toho máš PC. Abys použil Google a gamepad si za dvě minuty rozchodil ;-)

Kdy naposledy jsem hrál závodní arkádu ve stylu Revolt se zvířátkovou vizualizací podobnou Wacky Wheels? To už bude velmi dlouho, naposledy právě v době vydání Revoltu. Tento titul se mi dostal do ruky v upravené verzi honosící se přívlastkem Transformed, kde oproti původní verzi jsou menší vylepšení. Hlavní změnou je, že kromě jízdy je vaše auto "transformer" a pokud se setkáte s vodními plochy závodíte v mžiku jako lodě, ve vzduch jako stíhačka atd. Tím se i mění ovládání, takže musíte rychleji reagovat a předvídat.

Samotná hra je výborně vybalancovaná po hratelnostní stránce, kdy mi to často připomínalo starší pecky. K dispozici máte cca 20 závodníků ze světa Segy i mimo něj (např. můžete jet za Team Fortress). Do pěkně zpracovaného herního prostředí občas zasáhnou vnější vlivy, které vás mají zbrzdit a znepříjemnit vaši jízdu. Čekají vás jak klasické závody se soupeři, tak i závody drifting. Na vyšší obtížnost pocítite ztrátu každé vteřiny.

Sonic je na PC portován, tudíž jsou vidět jisté konzolové prvky, i přesto se jedná o slušnou zábavu. Pokud vám dlouho chyběla závodní arkáda, kde si i zastřílíte, pobavíte se prostředím a závoděním - All Stars Racing je jasná volba.

Pro: Arkádové závodění, pěkná grafika, změny během jízdy, spoustu známých hrdinů,

Proti: Obtížnost někdy, nutnost odemykání si závodů