@DatnessX (komentář): Číslo za nickem je něco jako unikátní identifikátor, aby více lidí mohlo mít stejný nick. Zavedl to battle.net 2.0 již v roce 2010 při příležitosti vydání SC2. Používá to i třeba Discord...

A kdo dal tomuhle komentáři pluska, tak má asi dost nízké standardy. :)
V případě pokračujících problémů s pády které se budou stupňovat zkuste nastavit "Particles" v grafickém nastavení na low.
@Karasman (22.06.2023 18:28): Vzal jsem za 15€, rozehrál kampaň, vše v pohodě až do jedné kampaně za nemrtvé. Dvakrát mi to spadlo v jedné misi po delší době bez checkpointu nebo savu, seru na to.
Kdyby nekomu chybel cesky dabing, je na moddb. Odkaz nedavam - nevim, jak je to s legalitou. A ja nejsem zadnej zlocinec.
Vida, ani jsem si nevšiml, že je to v akci. Docela mě láká do toho jít a projít si kampaň (MP mě nezajímá). A proto dotaz pro majitele - probíhá pořád nějaký vývoj a opravy bugů nebo už je to komplet pohřbené?
Reforged je vážně jako bomba která nepřestane vybuchat. Vzhledem k těm slevám jsem se rozhodl do toho jít, získat bonusy do jiných her, snad způsob jak to nainstalovat a vážně napsat co nejvíce objektivní recenzi.

Koupil jsem včera, do teďka se mi Reforged neukázal v knihovně, při instalaci classicu to nelze změnit do Reforged grafiky, a co jsem četl nejsem jediný komu se to stalo. Musel jsem nakonec právě teď poslat ticket a doufám, že se to vyřeší, ale tohle je vážně jako bizardní komedie.
Dá se do Warcraft reforget dát český dabing ? Vlastním krabicovou CD verzi Warcraft 3 včetně DLC Frozen Thorne, je možné ten dabing zkopírovat do reforget ?

Obsahuje Warcraft reforget i Frozen Thorne, nebo to obsahuje jen základní hru reign of chaos ?
Prý je reforget špatný....já ho nemám, a proto mě zajímá v čem a proč je přesně špatný a týká se to multiplayeru nebo  singleplayeru ? Mě zajímá hlavně singleplayer hlavně kampaně.

Mě osobně se grafika reforget hodně líbí ,zvláště ty modely a styl grafiky ( původního Warcraftu se mi grafika líbila opravdu hodně taky ). Obsahuje Warcraft reforget nějaké bonusové nové kampaně, nebo je to úplně stejné, tedy doslova přesný remaster, který nic nového nepřidává ? Jinak, dá se v nastavení Warcraft reforget přepnout do původní grafiky originální Warcraft 3 ?
Jestli někoho zajímá stav hry, je to pořád garbage. Blizz na to už sere úplně a nevychází ani žádné updaty. Mrtvá hra, nějaký ten měsíc zpátky navíc vyhodili celý ten tým, co na Reforged dělal.
@Duchino (07.01.2021 15:16): Tak v případě prvního dílu je ten rozdíl opravdu markantní, to uznávám. Zajímalo mě však, co ti specificky vadí na grafice DE druhého dílu (o čemž jsi tu psal), jelikož ta je stylově originálu vcelku věrná.

A jinak teda zrovna AoE 2 byl uváděn v souvislosti s W3 Reforged právě jako příklad, jak se to má dělat.
@Redfield (07.01.2021 15:04): Nepopírám, máš pravdu. O tom, že tyhle mise už před tím někde existovaly jsem nevěděl.

@MCZ (07.01.2021 14:35): Trochu jsem se tu navezl do AoE: DE, ale nemám proti nim nic objektivního. Mně se zkrátka graficky víc líbí zpracování původní, čistě estetika, nic, co bych mohl definovat. Jinak je to dobrá hra a obsahu tam přidávají pravidelně dost.
@Duchino (07.01.2021 11:58): Ano, mise 3-5 byly v demu Reign of Chaos a pak ve Frozen Throne, kde byly společně s War Chasers jako custom campaign (což byla myslím nová funkce editoru v FT). V alespoň jedné podobě mise měly dabing, videí je z toho dost.

Podstatné je, že to byly už dávno existující mise, nic s čím by přišlo exkluzivně Reforged. Že to Blizzard po patnácti letech za 30 euro připojil na své místo, je stěží změna hodná aplausu.
@Duchino (06.01.2021 21:17): Můžu se zeptat, co přesně se ti nelíbí na AoE II graficky? Jako nějaké stylové odchylky tam jsou (a psal jsem o nich v komentáři), ale jinak se dá spousta toho grafického pozlátka povypínat nebo utlumit.
@Cathan (06.01.2021 21:31): No vidíš a mně by třeba nevadila předělávka Diabla 2 v podobném duchu. Spoustu z těch slibů taky v průběhu vývoje upravily. Někomu to může přijít jako výmluvy, ale pro mě se s tím vypořádali ještě před vydáním. K technické stránce už jsem toho napsal hodně.

@stepankoby1 (06.01.2021 21:30): To máš pravdu.
@Duchino (06.01.2021 21:17): Zkusím to tedy vysvětlit trochu jinak. Já ten rozdíl samozřejmě poznám, ale je tak minimální, že jeho existence je irelevantní. Což by nebyl naprosto žádný problém, pokud by zbytek té hry byl v pořádku. Ale proč má Reforged tak brutálně nízké hodnocení?

1. Nesplněné sliby.
2. Hra působí nedodělaně.
3. Textury avatarů jsou jak špatný vtip.
4. Tunu bugů.
5. Zdůrazním to ještě jednou - Reforged nenabízí nic, co by nenabízel originál. Co hůř, originál je v mnoha ohledech lepší. A Blizzard za to chtěl tisícovku. Jak řeklo také mnoho jiných, mnoho části vypadá jako fan-made akce. Což by se dalo tolerovat, ale znova - Je to Blizzard, ne Honza z horní dolní.

Abych to podtrhnul, zde je porovnání jedné z klíčových scén z old a reforged. Zatímco Reforged působí jako nějaká představa jak by to teoreticky mělo v roce 2020 vypadat, old pracuje skvěle s tím co má a to perfektně.

Já jsem rád za každého člověka který s tím je spokojen. Ale Reforged je prostě je špatný vtip, který doufám nebude Blizzard opakovat, protože hráči ukázali, že si nenechají kálet na hlavu.
Black Mesa je remake. Mafia: DE je remake. Ani v jednom případě to nejede ani na stejném enginu. Prosím nemixovat s remastery. Chápal bych u Fable: Anniversary, kdyby si to někdo pletl, ale jinak ten rozdíl tak složitý není. :D
@H34D (06.01.2021 17:26): Čistě statisticky je dnes na Steamu šestijádro s grafikou gtx 1060 nejrozšířenější konfigurace, nicméně hra jede dobře i na integrovaných grafikách. Teď se budu trochu chválit, ale myslím si, že přehled mám velice slušný a za rok dohraju většinu zásadních her na všemožných platformách od Nintenda přes mobily až třeba k VR na PC. Nemyslím si tak, že by mé hodnocení bylo výsledkem neinformovanosti, spíše rozdílného vkusu. Black Mesa je slušný remaster, to je pravda, nicméně ten mám ještě rozehraný a tak nechám hodnocení stran, už kvůli tomu, že jsem slyšel, že nejvíce předělané jsou až poslední lokace. No a AoE II se mi vysloveně nelíbí graficky, podle mého HD verze, která se také prodávala jako remaster zvlášť, vypadá lépe a je méně náročná, což beru u RTS jako plus. Ještě k té kampani - byly přidány mise v prologu a pozměněny mise za Arthase v datadisku, to tam píšu. Třeba ten prolog beru jako celkem zásadní příběhovou věc, protože v něm dochází k setkání s Vol'jinem a lépe to tak zapadá do příběhu WoWka. Pozdější mise jsou pak upravené, aby nebyly zdlouhavě jen o budování základen bez nápadu. V tomhle proti Warcraftu remaster Starcraftu selhává, protože z dnešního pohledu (zvláště při srovnání s druhým dílem) je náplň spousty misí dost nenápaditá.

@Cathan (06.01.2021 14:20): ;-)

@pajmič (06.01.2021 17:39): AoE 2 jsem zkoušel a už jsem ho tu vzpomínal, ale C'n'C je můj rest, to musím dohnat, až zas bude na Steamu v akci, prý se hodně povedl.

@Brasikona (06.01.2021 19:13): Faktem je, že hranice mezi remasterem a remakem je občas dost křehká, ale moc nemůžu souhlasit s tím prostým upscalem nebo s nějakou špatnou kvalitou toho souboje Ilidan vs. Arthas. Dost je toho záležitostí vkusu, ale ta grafika podle mého doznala zásadních změn zejména v modelech jednotek.
Mafii bych sem ani úplně netahala, protože remake a remaster je trochu rozdíl (maximálně tak dvojku a ta je katastrofická), nicméně to, že hlásali s názvem "Reforged", že to nebude právě jen pouhý remaster, ale něco víc a dočkáme se změn a rozšíření, aby to lépe šlo dohromady s WOW včetně voice actingu, což pak někdy na konci 2019 sice odvolali s tím, že "fans to mají rádi takhle", tak nakonec měnili jen design. Ok, dobře, fanoušci po tom opravdu křičeli, ale mám takový pocit, že jsem jim to nakonec hodilo jako výmluva, ale budiž, můžeme v tom vidět vyjití vstříc fandům. Ale pro mě osobně fakt, že se pořádně dělali jen s úvodním filmečkem kvůli představení a zbytek jen upscalovali, dost vypovídá o celkovém snažení tvůrců... (A jo, ten souboj s Illidanem je pro mě hodně špatný vtip, to i ta původní cutscéna vypadala lépe.)
@Duchino (06.01.2021 13:56): Chápu, že můj post nelze nebrat jako částečnou urážku, ale svým mínuskem jsem jen vyjádřil svůj názor, stejně jako ty si svůj názor vyjádřil v samotném komentáři. Podle mě je zavádějící, když píšeš, že kampaň je po letech "konečně dotažená" a mise jsou "o dost nápaditější". Na kampani se změnily jen maličkosti, z toho co píšeš nabyde čtenář jiného dojmu. Souhlasím s tím, že hráči se "musejí adaptovat na novou dobu, ve které se práva duševního vlastnictví daleko více hlídají než dříve", ale jinak když označuješ Reforged za příkladný počin, tak to je bohužel absurdní.

Starcraft Remastered je takový decentní remaster, který zachovává vše, co bylo hře vlastní a jen překresluje grafiku. Mafia: DE je takový krok stranou, co se týče příběhu, někomu se může líbit, někomu ne. Nelze však říct, že by byl vyloženě špatný. Black Mesa je ultimátní remaster Half-Lifu, mistrovské dílo. A Age of Empires II: DE je naprosto vynikající remaster, který opravdu jen vylepšuje. W3: Reforged je proti tomu kus hovna a jestli píšeš, že je to příkladná práce a dáváš tomu de facto 100%, když vezmeme v potaz, že 5% si odečetl jen za to, že to pozměnilo i původní hru, pak bohužel nemáš srovnání, ani přehled. Promiň.

Jo a ten hardware, to je taky směšné, remastery starých her nejsou Cyberpunk, aby musel mít hráč nejmodernější hardware, ta hra zas tak dobře nevypadá. :) Tvoje i7 a GF 1060 mi nepřijde jako mainstream, přijde mi to jako high end. To je snad naprosto jasné, že na takovém HW hra poběží, přijde mi zbytečné to psát a zcestné brát to jako berou minci a ukazatel, že hra je vlastně ok.
@Cathan (06.01.2021 14:12): To si děláš srandu, viď? Nevidíš rozdíl mezi reforged a původní verzí graficky? Tady nevím jak argumentovat. Když mi někdo řekne, že nevidí rozdíl mezi sluncem a měsícem, tak asi taky jen pokrčím rameny.

Jinak proč by neměl konkurenci? Remasterů je dost, ale Reforged považuju za nejpovedenější.
@Duchino (06.01.2021 13:56): Neříkám, že mě z hlavy hned něco napadá, ale protože nemá konkurenci tak se jedná o příkladný počin? Jak? Mělo to velký potenciál, ale nebyl naplněný. Když vedle sebe vidím Warcraft 3 a Reforged, tak buďto rozdíl nepoznám, nebo je Reforged horší - hlavně co se týče textu postav. Ty avatary jsou pak úplné peklo, které připomíná první ročník grafické školy.
Takhle remaster za tisícovku od obří firmy vypadat nemá.
@H34D (komentář): Ve svém komentu teď sám píšeš o špatné optimalizaci, tak by se asi taky slušelo napsat, na čem jsi hrál. Pro příklad, já hru zkoušel na sestavách: mobilní i7 8750H + 1060 max-q (FHD/high), Ryzen 7 2700x + rtx 2070, i9 9900k + rtx 2080Ti (obojí 1440p/high, ve druhém případě 144Hz s g-sync) a po spršce stížností na špatnou optimalizaci také na Ryzen 5 3500U s integrovanou Vegou 8, kde mi hra běžela na medium nastavení dokonce ve FHD plynule. Tak kde je ta špatná optimalizace?
@H34D (06.01.2021 12:08): Konkrétně jaké jsou zavádějící informace? Kampaň je pozměněná a doplněná, takže hodnotit se určitě dá. A na uvedení konfigurace, na které jsem hrál, jsem zvyklý, to bych tam napsal i kdyby se často neskloňovaly technické problémy hry, tak ať je vidět, že na dnes mainstreamovém železe to běží bez potíží. Navíc smysl remasterů chápu především v tom, aby hra běžela na soudobém HW, jinak bych vytáhl ze sklepa Pentium 300MHz s Rivou :-)

@Cathan (06.01.2021 12:39): Nějaký lepší remaster z poslední doby bys sem nehodil? Já hrál Mafii Def. Ed., která mi přišla uspěchaná (neustále tě někam teleportovala, místo aby sis tam pěkně dojel), Commandos 2 jsou cenzurované a zabugované, AoE 2 definitivka se mi graficky nelíbí, navíc mi změnili intro a kultovní hudbu v menu. Tak nevím, já byl s Warcraftem spokojen, kdyby takhle udělali remaster dalších her, budu jedině rád - proto příkladný počin.
[neexistující komentář]: Jakože já mínus fakt téměř NIKDY nedávám ale... "Jedná se podle mého o příkladný počin..." Nope xD
[neexistující komentář]: Sorry, že klikám mínus, názor si uměl zformulovat, ale jde o to, že podle mě uvádíš do jisté míry zavádějící informace o stqvu hry, které můžou zmást čtenáře, kteří si o hře nic dalšího nezjistí. Přijde mi, že tvůj koment by spíš seděl ke klasickému W3, když hodnotíš jen zážitek z kampaně.

Závěrem mi přijde poněkud absurdní, že chválíš remaster 18 let staré hry za to, že jede plynule na core i7 a GF1060 :)
Ahoj, nevím, jestli se to tu někde řešilo, ale hra má prakticky všechna menu propojená s defaultním webovým browserem, tudíž spoustu potíží mohou způsobovat různé nainstalované plug-iny. Mně například nešlo měnit grafické options, dokud jsem v Chromu nepovolil adblocker. Nikde jsem se to nedočetl, jen spoustu podobných potíží, ale vážně tahle banalita funguje.
Jen si tu odložím zas jednu osobní zkušenost.

Kamarádovi padá hra do stats screenu. Mi teda občas taky, ale jemu se to děje snad co druhou hru. Zkoušel reinstall, různé mapy, dokonce mu to padá i u 1v1 "ladderu".

Poslouchám ho, jak chorvatsky nadává, pičuje a mlátí pěstí o stůl. Občas se směju, ale jinak je mi ho celkem líto.

Tenhle problém má, co jsem se tak koukal, hromada lidí na BNet fóru. Ze všech postů, které jsem prošel a kde se dokonce asi u 2 z 10 postů objevila odpověď od Blizz supportu, která ale nikam nevedla a jelikož se tam ozvalo třeba víc lidí, tak to prostě Blizz zamkl, s důvodem: "jeden problém jeden post". Fakt pobavilo.

Takže hra je nehratelná, je to rok od vydání a nic se nezměnilo, ani UI, ani QoL, ani autoscroll.
@Clorky (24.12.2020 08:09): Vedeli. Diky bohu. Art i tempo je v remasteru horsi. Co sem ale necekal bylo, ze souboj Illidana s Arthasem bude horsi nez v originalu, kde to byla jen ingame animace. A je. Odporna mobilni grafika.
Hraju kampan a je to dobry. Ja jsem spokojenej. Pokud je toto pro nekoho primarni obsah hry, nemohu osobne odrazovat.
@Clorky (23.07.2020 23:28): Důvěřovat dnes AAA studiím a zejména v případě remasterování či remakování her je podle mě stavění si vzdušných zámků. Já jsem dnes ke většině "AAA" her skeptický a předobjednávám naprosto výjimečně. Doom Eternal mě docela zklamal, protipólem mu ale bylo Red Dead Redemption 2 a Desperados III. A nejen kvůli tematice westernu, ale protože obě hry splnily co jsem od nich očekával.
Blizzard dělá ranked ladder, bude to ready v následujících měsících.
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Ne, jsem kokot, že do nich furt šiju. Pad to zvládl naprogramovat za 5 dní, Blizzard je jen multimiliardové herní AAA studio, pochopitelně jim to bude trvat déle.
@Clorky (20.05.2020 11:29): Však já neříkám, že se reforged povedl atd. souhlasím s tvýma argumentama proč je to sranec... a sám jsem psal, že jsem ho refundul jakmile vyšla zpráva, že to jde i po více hodinách.

Já narážím na nenavist, kterou projevuje obrovská spousta lidí na celou společnost Blizzardu. Nepřijde mi to moc objektivní, přeci každá hra nemusí být masterpiece.. Pamatuji počáteční problémy u GTA IV, ta hra tou dobou pro mě byla témeř nehratelná, refund neexistoval, ale nějak jsme to přežily a dostali skvělej pátej díl.. takovej je život.

Jednoduše si zažádej o refund a oni ti vrátí peníze i po delší době, stejně jako to udělalo dalších tisíce lidí. Pokud bychom měli plivat na každou společnost která za svoji existenci vydá špatnou hru, tak budeme nenávidět skoro všechny.. tolik rozbitých a špatných her vyšlo za posledních 20let a ve většine připadů nikdo peníze zpátky neviděl.