StarCraft: Remastered

strategie > real-time strategie *
14.08.2017
Blizzard Entertainment
StarCraft: Remastered je předělaný StarCraft (1998) včetně datadisku Brood War z téhož roku. Remaster si zachovává hratelnost a atmosféru z původní hry, kterou předčí mimo jiné výrazně vylepšenou grafikou až ve formátu UHD (4K), přepracovaným videodoprovodem a vylepšenou zvukovou stránkou. Updatem prošel i multiplayer - matchmaking byl upraven na úroveň současných her od Blizzardu a dále můžete využívat speciálního cloudového úložiště pro vaše soubory. Uložené hry, replaye, custom mapy i vámi nastavené klávesové zkratky se po připojení do hry automaticky načtou. V neposlední řadě je možné si Remastered verzi propojit s původní hrou a váš stav včetně statistik nahrát do Remastered verze. Hra je přeložena celkem do 13 jazykových mutací.

Podpořte Databázi a kupte si hru přes Heureka.cz

Tyrael
Tyrael

DEU: z mého pohledu byli vždy nejefektivnější guardiani....zvlášt že šlo využívat nedopných terenu....aby se knim pozemní jednotky nemohli ani…

Remaster Starcraftu jsem přivítal s nadšením, dokonce jsem si ho předobjednal (přece si nenechám ujít alternativní podobu hlavních budov). Vysledek mě ale trochu zklamal, naivně jsem očekával, že remaster přinese nějaké speciality.

Co se týká úprav grafiky, ty jsou velice fajn...popravdě mě zaskočil detailnější vzhled "sunken colony" a dalších budov/jednotek, jejichž vzhled jsem měl zafixován jako rozmázlou siluetu (hmm... ta šmouha v původní grace jsou psi-úponky zealota... atd.)
Zvlášt vložené kresby popisující události, namísto pouhého zeleného textu na černém pozadí.

S vývojem remasteru přišly i novinky jako nastavitelná časomíra nebo počítadlo akcí za minutu (dostupné i v původní verzi). Lze vidět opravdové zacílení na multi-playerovou komunitu. A je to dobře.

Štve mě, že tvůrci nepřidali nic jiného navíc. Něco jako novou kampaň. Prázdných míst od počátku prvního dílu k začátku druhého je dost, nabízí dostatek bílých míst, čekajících na zpracování/objevení. K čertu, mohli tam aspoň vložit tři mise odehrávající se na Chau Saře, které byly dostupné pouze v demoverzi původní jedničky.

I když kromě grafických změn Remaster nic nového nepřinesl, a jedná se jen o šlechetně vyhlížející avšak prachsprostý způsob na tahání peněz, hra je původní.
A původní hře jsem dal 100%, i když mě remaster plně nenadchnul, nebudu z tohoto hodnocení odebírat.

Blizzard vyslysel prani zejmena korejske herni komunity a jimi dodnes hranou RTS, ktera je v Koreji popularni asi jako ledni hokej v Kanade kompletne predelal do moderniho grafickeho kabatku. Vse ostatni zustalo pri starem, s vyjimkou prepracovaneho matchmakingu multiplayerovych her, ktery autori predelali na uroven dnesnich her. Hratelnost je stejna jako pred temer dvaceti lety. Nikomu neberu nadseni zahrat si puvodni StarCraft a StarCraft: Brood War v moderni grafice. Nicmene komplikace s kontrolou skupin, budov, obsluhou workeru a pathfindingu mi vadili uz pred dvaceti lety a a hru si kupovat nebudu. V dnesni dobe jsou RTS jiz jinde a pokud se budu z nostalgie chtit vratit k pribehu kampani puvodnich dvou dilu, pustim si Mass Recall pro Starcraft 2 a budu je mit s modernim ovladanim.

Pro: graficky vyrazne vylepseny puvodni Starcraft + Brood War, vylepseny matchmaking multiplayeru, zachovava si atmosferu puvodni hry

Proti: chyby z puvodni verze hry zustaly, zadny novy herni obsah, hra se chova typicky dobe sveho puvodniho vydani