StarCraft: Remastered

strategie > real-time strategie *
14.08.2017 PC
Blizzard Entertainment
StarCraft: Remastered je předělaný StarCraft (1998) včetně datadisku Brood War z téhož roku. Remaster si zachovává hratelnost a atmosféru z původní hry, kterou předčí mimo jiné výrazně vylepšenou grafikou až ve formátu UHD (4K), přepracovaným videodoprovodem a vylepšenou zvukovou stránkou. Updatem prošel i multiplayer - matchmaking byl upraven na úroveň současných her od Blizzardu a dále můžete využívat speciálního cloudového úložiště pro vaše soubory. Uložené hry, replaye, custom mapy i vámi nastavené klávesové zkratky se po připojení do hry automaticky načtou. V neposlední řadě je možné si Remastered verzi propojit s původní hrou a váš stav včetně statistik nahrát do Remastered verze. Hra je přeložena celkem do 13 jazykových mutací.

Remaster Starcraftu jsem přivítal s nadšením, dokonce jsem si ho předobjednal (přece si nenechám ujít alternativní podobu hlavních budov). Vysledek mě ale trochu zklamal, naivně jsem očekával, že remaster přinese nějaké speciality.

Co se týká úprav grafiky, ty jsou velice fajn...popravdě mě zaskočil detailnější vzhled "sunken colony" a dalších budov/jednotek, jejichž vzhled jsem měl zafixován jako rozmázlou siluetu (hmm... ta šmouha v původní grace jsou psi-úponky zealota... atd.)
Zvlášt vložené kresby popisující události, namísto pouhého zeleného textu na černém pozadí.

S vývojem remasteru přišly i novinky jako nastavitelná časomíra nebo počítadlo akcí za minutu (dostupné i v původní verzi). Lze vidět opravdové zacílení na multi-playerovou komunitu. A je to dobře.

Štve mě, že tvůrci nepřidali nic jiného navíc. Něco jako novou kampaň. Prázdných míst od počátku prvního dílu k začátku druhého je dost, nabízí dostatek bílých míst, čekajících na zpracování/objevení. K čertu, mohli tam aspoň vložit tři mise odehrávající se na Chau Saře, které byly dostupné pouze v demoverzi původní jedničky.

I když kromě grafických změn Remaster nic nového nepřinesl, a jedná se jen o šlechetně vyhlížející avšak prachsprostý způsob na tahání peněz, hra je původní.
A původní hře jsem dal 100%, i když mě remaster plně nenadchnul, nebudu z tohoto hodnocení odebírat.