Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The LEGO Movie Videogame

67
24 hodnocení Platformy
Žánr:
dětská > akce pro děti *
adventura > akční adventura
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
07.02.2014 PCPS3PS4VitaX360XOneWiiU3DS
Vývojáři:
TT Fusion
Oficiální stránky:
http://videogames.lego.com/en-us/lego-movi…
The LEGO Movie Videogame je hra na motíve rovnomenného filmu. Dejovo pochopiteľne nevybočuje a rovnako ako film teda rozpráva príbeh obyčajného občana mesta, vytvoreného z Lega. Hlavný hrdina Emmet, sa však zhodou náhod a omylov stane najdôležitejšou osobou v celom meste. A ako to už býva zvykom, ťarcha zodpovednosti bude hlavne na ňom.

Aj v The LEGO Movie Videogame sa hráč ujme viacerých charakterov a nechýba ani podpora kooperatívnej hry. Dôležitou súčasťou je samozrejme aj skladanie kociek, vďaka ktorým je možné zdolávať prekážky. Prostredie je pritom prvý krát v hrách od Traveller's Tales (hoci na hre tentokrát pracovala ich pobočka TT Fusion) vytvorené kompletne z Lega. Za zmienku stojí aj to, že v hre existujú dva typy staviteľov. Prvý typ potrebuje na konštrukcie manuály, tie môže nachádzať priamo v leveloch. Druhý typ má zase schopnosť prevziať kocky priamo z prostredia a vytvoriť z nich niečo nové.


Poslední diskuzní příspěvek

Bilshire (komentář): Tady se tedy skutečně něco skládá, tak abys mohl ovlivnit výslednou podobu? Z LEGO série jsem hrál jen LEGO Harry Potter:…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • XOne 70
Jak už to u LEGO her bývá, jsou herním převyprávěním filmové předlohy. Nejinak tomu je i u The LEGO Movie Videogame, která ale jako první má svou předlohu vytvořenou z kostel LEGA. Tento fakt hraje do karet herní podobě právě proto, protože využívá cutscény přímo z filmu, které nám servírují jakýsi flmový zážitek. Hráč má díky tomu pocit, že je sučástí interaktivního filmu. Ze všech LEGO her má tak LEGO Movie cutscény nejlepší.

Co se týče hratelnosti, tak to je stará známá, a pokud jste již nějaké LEGO hry hráli, tak zde vás nečeká nic nového. Klasických prvků jako zlikvidování určitého počtu nepřátel, hraní miniher pro posun v příběhu, či ničení věcí a přetváření je na něco nového, je tu dostatek. Zde to ale dává větší smysl, jelikož se hra odehrává prostředí LEGA, kde celou podstatou filmu je stavění LEGA a přetváření je na něco nového. Bude vám to tak připadat více smysluplné, nežli v ostatních LEGO hrách.

Cělkově mám z hry dobrý dojem. Pokud berete LEGO hry jako převyprávění filmu jiným způsobem tak jako já, tak si hraní užijete. Skousnete-li i těch pár cutscén s Batmanem, který má naprosto trapný a pubertální humor; pocit monotonie, který vás po chvilce hraní chytne a nepustí; či nezajímavé a trochu otravné postavy, tak si hraní určitě užijete.

Pro: Svižný děj; zábavné mechaniky; filmové cutscény

Proti: Monotónní hratelnost; dětinský humor

+8