LEGO Marvel Super Heroes

22.10.2013 PCPS3VitaX360WiiU
15.11.2013 PS4
22.11.2013 XOne
18.02.2014 DS3DS
Vžijte se do rolí členů týmu "mstitelů", jako je neohrožený Kapitán Amerika, borec Iron Man nebo božský Thor. Těšte se také na Spidermana, Hulka, nebo Černou vdovu. Mezi záporáky se objeví Zelený skřet, Victor Von Doom, Loki, Sandman či Magneto. Hlavní zápletka hry se točí kolem šíleného boha Lokiho, který se z nejasných důvodů nemůže vrátit do domovského Asgardu. Spolčí se proto s dosud neodhaleným antihrdinou a rozpoutá ve světě lidí chaos. Jako základna hrdinských výprav za dobrodružstvím slouží americký New York. Ve hře se dostanete i na spoustu reálných míst světa. Bohužel opět chybí online multiplayer. Hrát můžete ve více lidech, a to lokálně, na jednom PC či konzoli.

Timanris: to asi jo, přeci jen těch hrdinů je spousta. Hele nehrál jsem to, ale stejně myslím že tam Batman nebyl. :) Ten je z konkurenčního…

Celou hlavní kampaň skládající se z 15 epizod, jsem odehrála s přítelem ve splitscreenu. Musím říct, že občas to bylo k naštvání, protože se obraz občas nezaměřil na činnost potřebnou k postupu a nebylo vidět, co dělám. Jinak to byla sranda.
Po odehrání hlavní kampaně jsme měli pouhých 16% z celkového postupu. Zbytek misí se odehrává v otevřeném světu, kterým je město New York. Můžete se vozit v autech, sbírat mince, nebo všechno rozbíjet.
Některé mise jsou splnitelné pouze s určitým charakterem, který je potřeba v jiných misích odemknout, což je celkem matoucí, neboť po hlavní misi máte jen pár charakterů a hledat na náhodu úkoly, které můžete splnit je nic moc.
Celkově se jedná o chytlavou hru, kde spolu spolupracuje například Thor se Spider-manem a Deadpoolem najednou a zahrajete si za spousty různých hrdinů.
Máte radi Lego? Máte radi superhrdinov zo stajne Marvelu? Tak potom je táto hra určená práve pre Vás!
Čím iným začať hru, ktorá robí reklamu vyššie spomínaným spoločnostiam než otrepaným reklamným sloganom.

Ale teraz už vážne. Zatiaľ som nehral žiadnu Lego hru a keďže ich je už celkom úctyhodný počet (a stále sa rozrastajú), siahol som práve po tejto, pretože predstava Lego Avengerov ma celkom lákala už v dobe vydania hry aj filmu. A vlastne tomu tak aj je. Pod ruku sa Vám dostane ohromný počet rôznych hrdinov, z ktorých každý disponuje špecifickými schopnosťami. Hra ich v príbehovom móde predstavuje postupne a teda vždy viete ktorého treba zrovna použiť.

Spočiatku som sa obával skutočnosti, že ide o hru určenú mladším hráčom, ale moje obavy sa po prvých pár leveloch rozplynuli. V podstate je to podobné ako s modernými animákmi – síce sú určené hlavne pre deti, ale bez problémov sa pri nich prebavia aj dospelí.
Hra sa hrá ako tradičná akčná adventúra. Teda okrem akcie, ktorej si užijete dosýta, a rozbíjania všetkých možných lego predmetov sú úrovne plné rozličných menších či väčších rébusov založených práve na špecifických schopnostiach jednotlivých postáv. Spočiatku som sa moc nechytal (sakra, neviem či by som sa tým mal zrovna chváliť :D), ale akonáhle som pristúpil na pravidlá hry, nerobili mi hádanky žiadny problém.

Hra má vlastný príbeh inšpirovaný komixami a filmami a pôsobí ako taká milá paródia. Dialógy sú nahláškované a nie je núdza ani o komické situácie. Párkrát som sa dokonca aj nahlas zasmial, takže za mňa dobré.

Grafika je celkom jednoduchá, veď čo by ste čakali od hry z Lega? Potešilo ma, že som mohol rozbiť takmer všetko v dosahu. Občas síce zahaprovala kamera, ale na žiadne vážne problémy som nenarazil.
Hra disponuje aj veľkým otvoreným svetom, ale túlanie sa po meste a plnenie vedľajšákov ma až tak neoslovilo. Príbehové misie mi sadli viac.

Čo dodať? Lego Marvel Super Heroes je síce niekedy až moc jednoduchá, ale stále veľmi zábavná plošinovka/akčná adventúra s hromadou postáv, z ktorých si každý nájde svojich. Môj prvý kontakt s Lego hrami teda dopadol na výbornú. Snáď budú Lego Avengeri rovnako dobrí.

Pro: široký výber známych aj menej známych postáv, zábavné puzzly, vtipné dialógy, príbeh

Proti: otvorený svet, niekedy až moc jednoduché

Naše známé LEGO hry od Taveller's Tales se přehoupli k Marvelu a alespoň můžeme mít pohromadě většinu komiksových postav narozdíl od filmu. Bylo to až netypické vidět Spider-Mana po boku Fantastsické čtyřky (smích).
Tento " LEGO díl" se mi líbil zatím nejvíce, a přesto u tohoto "dílu" mi nevadilo, že se většinou stejné herní prvky opakují. "Tandemový seskok" z letadla přímo do centra New Yorku je velice zábavné, hlavně když se snažíte proletět lego kruhy a připadáte si jako cirkusák v otevřeném šapito.

Velice mne pobavil nápad ve stylu GTA, kde si můžete vzít jakékoliv auto a projíždět se po celém New Yorku a plnit i té vedlejší úkoly. Moc výhrad k této hře nemám, jenom to, že hra nepřináší nijak zlváštní velké novinky a po delším hraní i chvilkama nudí. Že bych jí mohl hrát pořád? Se opravdu říci nedá i tak 85% je pro mě nadprůměr.

Pro: Marvel a jeho komixové postavičky dohromady

Proti: Po delší chvíli začne nudit.