The LEGO Ninjago Movie Videogame

22.09.2017

The LEGO Ninjago Movie Videogame je herní adaptací stejnojmenného filmu od specialistů na tvorbu LEGO her Traveller's Tales. Příběhově se tak hra zaměřuje na boj se zlým lordem Garmadonem a jeho žraločí armády, která zaútočila na ostrov Ninjago. Hráč se zhostí role několika Ninja postaviček (například Lloyd, Jay, Kai, Cole, Zane, Nya nebo Mistr Wu), kteří kromě různých bojových komb indisponují specifickými schopnostmi, jako je běh po stěně nebo vysoký skok. Nechybí ani klasické řešení hádanek, včetně sbírání různých LEGO kostiček.

K dispozici je celkem 8 filmových lokalit, z nichž každá má svou vlastní jedinečnou výzvu Dojo, kde si hráči mohou vyzkoušet bojové dovednosti a zároveň bojovat se stále tvrdšími nepřáteli. Hra také obsahuje bitevní mapy, ve kterých proti sobě mohou soupeřit až čtyři hráči.

<span class="reply">Hra založena na filmu, který byl založen na TV seriálu založený na hračce, tohle je tedy vrchol :D

To takhle jednou koukám do PlayStation knihovny a ono je tam Lego Ninjago. Kde se tam vzalo? Že by nějaká darovaná hra od Sony? Nebo jsem to koupil? Každopádně se to hodilo, protože haranti v té době sjížděli ninji. Starší už tolik ne, ale nejmladší byl toho zrovna plný. Pro něho to byli předčasné vánoce, že si to může i zahrát. Ve třech letech sice ještě nedisponoval žádným herním skillem, ale hrát se dá i ve dvou, takže si to mohl užít každý. I ti starší, kteří si také občas zahráli.

Lego hra podle lego filmu tentokrát neparoduje, ale přesouvá film do interaktivní zábavy. Hra má slušný spád a baví od začátku do konce. Znalci filmu sice budou vědět co se stane a ani to není moc dlouhé. Jsou tam ale Lego kostičky, které se dají sbírat. Dokonce se dá stavět a díky tomu řešit pár lehčích hádanek. Nemusíte chodit rovnou po dějové lince. Svět Ninjaga můžete prohledávat do omrzení. Plnit všechny úkoly, odemykat figurky a trofeje. Máte tady arénové souboje, závody, můžete si vytvořit vlastní figurky nebo splnit úkol pro NPC postavu. Hra ve výsledku nabízí celkem dost obsahu.

Hra bohužel obsahuje nedostatek, který mě hodně rozčiloval. Tím je kamera. Dlouho jsem nezažil ve hře tak špatnou kameru. Zapomeňte na to, že by jste si jí natočili podle svého. Kamera si žije vlastním životem a často je k vzteku, když není pořádně vidět. Nejvíc mi vadila při závodech. Skákání naslepo ve hře o čas opravdu není nic moc. Stejně jako mizerný frame-rate. Je pěkné, že se na obrazovce hýbe milión věcí. Když se to ale vlastně tak moc dobře nehýbe, bolely mě z toho někdy oči. Méně je někdy víc. Ani Pro verze PlayStationu nepomohla.

Děti ale nic neříkali. byli spokojení, že si mohli zahrát Ninjago. Ten nejmenší tím žil ještě dlouho. Některé vtipy mi přijdou už trochu omšelé nebo trapné. Já ale nejsem cílovka. V tomhle případě jsem byl spíš zprostředkovatel a vlastně jsem se také celkem bavil. Až na tu kameru!

edit 19.1.22: Hru jsem poprvé zkusil v singlu a plynulost je mnohem lepší než ve splitscreenu. Takže jsem hře trochu křivdil a přidávám pět procent do hodnocení.

Pro: pohodová lego hratelnost, celkem dost vedlejší obsahu, pro děti skvělá volba (hlavně když sjíždí Ninjago)

Proti: hodně krátká dějová linie, pšíšerná kamera, pomalý frame-rate na konzolích ve splitscreenu

Zatím všechny ostatní hry od LEGA jsem posuzovala poměrně ovlivněná jejich předlohami. Harry Potter, Lord of the Rings, Hobit,... Zkoušela jsem hrát například i Batmana, ale na něj jsem neměla sílu... Ona snaha o inovaci hratelnosti je pozitivní, pokud se udělá dobře a povede se. The LEGO Ninjago Movie Videogame můžu rozhodně doporučit jako příklad k tomuto tvrzení.
Pořád je to LEGO a některé věci se nikdy nemění... Ale novější ročník je poznat a novinky, které hra přináší dělá dobře. Skutečně mě to bavilo a to i přes to, že předlohu vlastně vůbec neznám. Školáci ninji? Příběh není příliš spletitý a drobnosti ze světa Ninjago pochytáte po cestě. Dle mého subjektivního posouzení ubylo i chyb. Takových těch protivných, kvůli kterým opakujete pasáže..
Pocity veskrze pozitivní, dohráli jsme to dřív než malí školáci (ještě aby ne!). Po dohrání hry klasicky zbývá ještě prostor pro další hraní, odemykání zlatých kostek, arén, dalších postav, vedlejšáků. Takže se zatím ještě neloučíme. Myslím, že i dobrá hra do aktuální doby, dobro bojuje se zlem (a nepřekapivě vítězí), aniž by se hrálo na nějakou temnější notu, atmosféra je veskrze odlehčená.. :)

Pro: zábavná a úderná LEGO hra

Proti: chyby nejsou vymýceny všechny

Parádní lego hra, která vylepšila mnoho aspektů, hlavně boj a grafiku, vyniká samozřejmě i v humoru a kooperaci, ale na druhou stranu neustále zlobí kamera, snad ještě více než v ostatních lego hrách, natočit si ji často nejde, a boje jsou někdy díky většímu množství protivníků a barevnosti ninjago světa poměrně nepřehledné. Výsledku nepomáhá ani inteligence postaviček, délka a dokonce ani přílišná jednoduchost hry, která ve výsledku nenutí příliš se nad úkoly zamýšlet.

Pro: Grafika, ozvučení, lokace, souboje, výběr postav, řada aktivit, vylepšení nepřátel (dokážou se lépe bránit)

Proti: Kamera!, UI, příliš jednoduché, délka hry

Oproti starším lego hrám je tu několik změn. Celkově největší změna je pojetí. Minule lego hry byly spíše zaměřené na puzzle části víc než na akční souboje. Tady je to naopak. Což mi moc nevyhovuje, ale zase se musí nechat, že souboje jsou tu o něco dynamičtější než bývá zvykem. Level design je na poměry lego her docela slabý. Přijde mi, že hra asi neměla ideální rozpočet nebo se při jejím vývoji spěchalo kvůli vydaní souběžně s filmem. Jelikož animace ve hře nebo pohyby lego panáčků jsou strašné laciné. Jsou o dost starší lego hry, které tohle mají zvládnuté lepe. Jako cutsceny jsou zde v hojné míře použité přímo scény z filmu, což umocňuje pocit rychlokvašky. V jádru je to sice pořád přeci jen lego hra, pokud vás baví tak se asi zabavíte.

Pro: Dynamičtější souboje, pořad je to lego hra

Proti: Animace, level design, příběh většinou vypraven scénami z filmu, akčnější pojetí lego hry