Project CARS

simulátor > závodní simulátor *
07.05.2015 PC
08.05.2015 PS4XOne
Project CARS (alias Community Assisted Racing Simulator) je realistický závodní simulátor vytvořený ve spolupráci s hráči, díky ve své době pokrokové crowdfunding kampani.

Hra se snaží pokrýt širokou škálu závodních tříd, aby dala na výběr opravdu každému fanouškovi čtyř kol. Najdete zde běžné silniční vozy, super sporty, americké muscle cars, GT speciály, Le Mans prototypy, formule i třeba motokáry. To vše lze prohánět na reálných i smyšlených okruzích (včetně Masarykova okruhu) a také venkovských závodů z bodu do bodu. Celkově jde o více než 60 tratí.

Tradičně pojatá kariéra začíná vcelku netradičně. Tentokrát totiž nemusíte začínat jako úplný nováček v nejnižších třídách. Lze podepsat první kontrakt s týmem a rovnou skočit do Le Mans prototypů, pokud si na to troufáte. Poté dle vašich výsledků následují nové závody, týmové nabídky, sponzoři a další závodní třídy.

Project CARS běží na Madness enginu, vytvořeném pro semi-simulátor Need for Speed: Shift a jeho pokračování. Engine byl zásadně modifikován pro mnohem realističtější jízdní model s pokročilou fyzikou. Hra nabízí nastavení jak pro začátečníky, tak i ostřílené virtuální závodníky s širokou paletou podporovaných volantů.

Hra vychází také na konzole PlayStation 4 a Xbox One. Nechybí ani podpora moderních technologií jako virtuální realita Oculus Rift či 4K rozlišení.

budvarek: Je roky čekal na rFactor, ale v průběhu doby se mi to nějak ztratilo z dohledu - podobně jako AC. Určitě to ale budou kvalitní závodní hry.

Teda, nic lepšího zkrátka pro hardcore hráče není. O tom není pochyb. Grafika je velmi pěkná, vozy snad hezčí než v reálu a jízda v bouřce je vizuální orgasmus.
Hru zatím hodnotím po chvíli hraní, až si koupím volant a trochu vylepším počítač, tak bych mohl hrát bez sekání, můžu hodnotit znova.

I na klávesnici máte ale ten výborný pocit, že takto se to auto zkrátka chová na hranici možností. Pokud jste někdy jeli na závodní trati doopravdy, určitě víte o jakém pocitu tu mluvím. Trochu klame rychlost, zdá se to pomalejší, než ve skutečnosti ukazuje tachoměr a to je ten důvod, proč se občas můžou zdát reakce vozů přehnané, vzhledem ke skutečné číslovce na tachometru ale nemůžu říct ani slovo.

Bohužel hru trápí docela dost bugů - hlavně po zvukové stránce na vysoké otáčky je to docela problém. Pokud jedete výletní tempo, charaktery jednotlivých aut jsou parádně a hlavně reálně podány. Barytony, chrapláky, bublání mercedesu atp , ach bože to je paráda !

Pro: Realističnost jízdy, grafika, pocit jako za volantem, zvuk na nižší otáčky, spotíte se

Proti: Hra není ještě úplně dobře optimalizovaná, náročná na výkon počítače, spotíte se !

Jedná se o bezesporu kvalitní hru ze závodnícké branže. Existující tratě, hezká grafika, vcelku realisticky se chovající model řízení, detailně zpracovaný vozy podle svých předloh (třeba mě velmi dobře známý interiér fordky včetně rádia atp. - chvílema jsem si připadal, že sedím opravdu v autě)

I pustil jsem se s chutí do své profesionální kariéry. Motokáry mě ale moc nevzaly a tak jsem se vrhnul přímo do automobilovejch okruhů. Celkem realisticky jsem se tak zúčastnil několika závodů, abych došel k závěru, že přestože u hry jako takové si nemám moc nač stěžovat, nebaví mě. Může za to asi má obecná nechuť k automobilové kultuře či co, ale prostě mě nic netáhnulo vpřed.

Brzy jsem tak kariéru vzdal a dal si místy několik nastavitelnejch tratí (nejvíc mě oslovil ten závod na dálnici), ale ani to nebylo na dlouhé hodiny zábavy.

Pro zapřisáhlý závodníky a automobilový nadšence zřejmě super volba, nevím proč jsem si myslel, že by to mohlo výraznějc bavit i mě, když mě tato problematika v podstatě výrazněji neoslovuje ani v reálu.

75%

Pro: Grafika, detaily, snaha o realistické zpracování

Proti: Za chvíli nuda