Tak jsem zjistil, že zatímco celé závodní pole si v dešti vesele jede dál, já nejsem s tím starým BMW M1 schopen projet ani zatáčku :-(. Jakoukoliv rychlostí. Ale jinak až do deště celkové vedení.
Boha ono to nemá steam cloud savy.... Takže motokáry znovu, ach jo...

@FildasCZ (04.06.2020 19:11): Po čtyřech měsících asi pozdě, ale nastavení grafiky třeba tady. U kariery musíš dát "new" a pak vyplnit všechny čtyři položky u jména a na následný obrazovce potvrdit osmej tier.
PC2 doporučuju spíš než jedničku. Je to víceméně to samý, ale je toho víc a je to trochu lepší.
Pro mě zatím nejzábavnější auta od dob GTR 2: FIA GT Racing Game!

Už jejich Need for Speed: Shift byl zdaleka nejlepší NFS, a tady jen formu potvrzují (také jde o bývalé členy SimBinu). Časem jsem zvědav na druhá díl Project CARS 2 (tak to snad bude zase v nějakém bundlu), ale tyto auta asi nemají konkurence (konzolovou Forzu nepočítám, a Gran Turismo asi už nemá formu jako na přelomu milénia).
@Aaron_Hill (28.07.2017 14:55): V DLC jsou mooooc hezký a zábavný auta, za těch pár kaček bych neváhal. Máš na PS4 volant? Podpora gamepadu je hodně svojská = chce to věnovat spoustu čaasu nastavení aby se to dalo nějak kloudně řídit, není to vůbec přívětivý.
@Kwoky (28.07.2017 14:39): No spíš bych to bral jako výplň času před Gran Turismem. Na druhou stranu mě naprosto s*rou omezení v základní hře alá Asseto Corsa. Jestli se ale Project Cars dá ale hrát v pohodě, bude snad stačit základ.
@Aaron_Hill (28.07.2017 14:31): Kolik času se hrou strávíš (tedy jak velký fanda závodů jsi)? Pokud spíš hodně, tak bych šel do GOTY. Já mám na PC základní verzi bez DLC a nemám pocit, že bych nějak trpěl nedostatkem :)
Dotaz na verzi pro PS4. Má smysl kupovat GOTY verzi za 499,- nebo stačí základ za 359,-?
@USER47 (17.04.2017 18:03): Multiplayer je v pohodě hratelný, Roman byl občas trochu histerka :) Jen tě možná vyvedu z omylu s tím gamepadem, jde to, ale pořádně se u toho nadřeš, moc přívětivý to není.

Pro jízdní zážitek a pocit ohromně záleží na nastavení ovládání nejen v Options, ale i pro jednotlivá auta zvlášť, což spousta lidí přehlíží. Proto speedevil možná řídí vznášedla :) Ač byl úmysl dobrý, to ovládání jde opravdu krásně odladit pro každý auto, tak provedení kulhá na obě nohy. Je to moc komplikovaný a jedna z věcí co bych rozhodně vytknul a přepracoval.
Já hraju na gamepadu, takže AC by na mě bylo možná trochu moc simulátorový, pokud vím, tak je stavěný především na volant. Navíc mi z videí přijde graficky o dost horší.

Předpokládám tedy, že tohle už je tedy asi vyřešený, nebo to nikdy nebylo tak horký, že?
"Tímto chci varovat hráče, kteří by si chtěli tento titul ještě pořizovat. Patch 7 rozbil totálně celou hru a vzkazy od vedení týmu, hovada Iana Bella, jsou, počkejte si na pCars 2.
A ani se nepokoušejte si stěžovat kdekoliv na oficiálních fórech, pouze okamžitě koupíte ban."
@USER47 (17.04.2017 16:59): Netušim, co je myšleno tim "rozbitý a nefunkční", ale podle mě to funguje. Kdysi jsem měl problém s grafikou hry, ale s tim už jsem se smířil. Horší je to možná s fyzikou. Už jsem u NFS Shift/Shift2 popisoval, co mě vadí na fyzice hry (jakože jsem měl pocit, že řídim místo auta vznášedlo a ani přechod z klávesnice na volant(!) tomu nepomohl... atd...). CARS je sice v tomhle o něco lepší, ale pořád tam "smrdí" ta fyzika ala NFS Shift. Já si občas na chvíli zajezdim, ale vždycky si pak musim spravit chuť v Assetto Corsa, kde mi vyhovuje nejen fyzika aut, ale i graficky je pro mě AC přijatelnější! Takže CARS vlastně nepotřebuju.
Jak je na tom v současnosti MP a hra celkově? KRoman47 dole v diskuzi psal, jak je to celý rozbitý a nefunkční, předpokládám, že je to jen nějaký přestřelený drama...nebo je s hrou opravdu něco blbě? Přemýšlím, že to koupím...
Nejsem schopnej si nastavit gamepad abych mohl plynule zatáčet, jezdim to trochu jak na klávesnici, ale to je asi moje blbost, chápu že volant je lepší.

Ale co mě naštvalo byl závod ve Spa: mám za sebou zastávku v boxech je mlha, ale sucho, kolo po mě začínají zastavovat ostatní a po dalších 2 kolech začíná pršet. Já musim zajet do boxů pro mokré pneu jinak ztrácim 10 sekund na půl kola, ale oni to dojedou uplně v pohodě. Tohle mě fakt sere.
Dá se nějak pořešit, aby hra nevracela ve Windows 10 pozadí plochy do defaultu? Koukal jsem po netu, ale tam s většinou věnovali starší verzi Windows. Tak ne do toho začnu vrtat, a hledat další řešení a postupy, tak jestli už to někdo nemá vyřešené, abych neobjevoval kolo.
@ajne (16.02.2017 11:37): V tomhle je super Assetto Corsa a to je taky důvod proč ho mám pořád na disku. Je tam celkem dost povedených modů. Samozřejmě, že balastu je taky spousta, hlavně u tratí, ale jsou i opravdu povedené, které si s těmi originálními v ničem nezadají.
@lseling (16.02.2017 06:30): Tak jsem na to kouknul, a to je to, co jsem našel původně, tj. ty auta jsou importována z SHIFT 2, a ten nemám, ani jsem neměl v plánu zakoupit. Škoda. Project CARS je opravdu úžasná simulace, ale taková modifikace jako v r-Factoru taky není k zahození (byť je jasné, že realismus chování aut od modderů nemá na oficiální). Ale projet se v takovém starém UNU na trati TopGearu v Dunsfoldu má něco do sebe :-)
Zdravím, chci se zeptat, existují na Project Cars i různé neoficiální modely aut a tratí? Vypadá to že ne, narazil jsem jen na pár aut, které se importují z Shift 2, ten ale nemám. Jinak jsem nic nenašel. Existuje někde něco, nebo je modding u této hry na nule?
@Kwoky (08.02.2017 21:37): Jo, už se těším. Build od buildu se to zlepšuje, různé povrchy jsou fajn, jezdí se to dobře. Opravdu se mi líbí model a záměr přepracovaných pneumatik. NAvíc doufám, že se do výsledku dostane víc poznámek a připomínek, které měl v design dokumentu na začátku Nick Hamilton. Vzal to hodně z pocitovýho hlediska a celého toho závodního kolotoče. Vozový park teď navíc uspokojí asi opravdu každého, spousta krásných nových aut na ježdění. Uvidíme jak to do sebe na konci všechno zapadne, držím palce aby ano, i když tentokrát už z toho eura mít nebudu :)
Tak včera jsem si pohrál s nastavenim, vyzkoušel hru jako takovou. Musim uznat, že při startovní pozici se mi hra celkem znatelně laguje, ale jinak mi všecko jede na medium-hard. Grafika úžasná, nemám slov. Je to i celkem detailní hra, v mnoha směrech. Jen mi asi chybí hudba během jízdy. Jízdní model na můj vkus nezvyklej. Zatim ale paráda. Můj notebook odpovídá miminálním požadavkům hry, takže optimalizace fajn.
@Paul (19.12.2016 21:24): Jo, je to příjemná záležitost, já už mám celkově zpátky nějakých 145 Eur Která banka ti to dá? :D Škoda, že na druhý díl už mají klasického investora, hned bych do toho šel zase.
Teď koukám na mail a že mi Slightly Mad poslali 11 eur. Kouknu na paypal výpis za poslední dva roky, a z mé investice, kdy jsem hru backnul za 25 eur, už mi poslali 72 eur. Tenhle crowdfunding model se mi líbí :)
Na mě to má až moc podrobný nastavení s miliónem voleb. Někomu to možná vyhovuje, ale než to člověk všechno vyzkouší tak zešediví.
@Rapier (15.12.2016 21:01): Já bych to zase tak bledě neviděl. Hra má podporu do dnešních dnů, nějaký fix vyšel i minulý měsíc, byť teď většinou řeší už jen nový periférie a VR.
@KRoman47 (30.12.2015 08:42): hm tak vidím, že jsem udělal zatraceně dobře, že věřím týmu co stojí za Forza Motorsport 6!

Občas mám především z PC her pocit, že tvůrci kašlou na cokoliv, hlavně ať se prodá další díl.

To mě silně připomíná DCS World, tam to funguje podobně. Místo aby doladili původní díl Flamming Cliffs (alias původní Lock On) tak vydají FC 2 a FC 3 a rýžují další a další peníze ačkoliv na začátku ještě v době datadisku Flamming Cliffs k Lock On slibovali hory a doly.....

Na druhou stranu chápu, že vývoj něco stojí a vývojáři jsou taky lidé a musí platit hypotéky, atd.
Chytám rapla už při instalaci. Jelikož jsem si musel nainstalovat steam, chce nyní po mě autorizační kod týhle hry. "Φ" je první, co tam má bejt a nemůžu to tam nijak zkopírovat, napsat, ani klávesové zkratky nefungují i když to přepnu do Aj tu klávesnici. Jsem zoufalej, na netu se mi nic najít nepodařilo. Co mám dělat???
@Kajinek11 (06.08.2016 23:00): Zdar a sílu. Původní záměr byl, že tam budou, taky jsi je v některých alfa buildech mohl v boxech potkat. Ale nebylo to před vydáním dodělané a SMS se rozhodli věnovat palčivějším problémům na dodělání, než byli mechanici. No a s tím dlouhodobým záplatováním po vydání na ně už nedošlo.
Ahoj, v uvodnim intru, ktere se jevi jakoze ze hry jsou videt v boxech mechanici. Ale ja je tam nikdy nemam. Da se to nejak aktivovat? Nebo je to jen fake od vyvojaru :-(
Chci se zeptat, v karieře jsem už najezdil asi 400km s BMW 1M a historické Road TC1 taky asi 400km i když mi to nabídne Formuli Gulf , po odsouhlasení jsem zase u TC1 a 1M. Pořád stejné 3 tratě a stejné 2 auta.Zkouším v karieře vše možné, ale dál nepokračuje. Tak nevím co s tím. Poraďte. Díky. Tonyany.
@Widl (25.11.2015 18:16): Tak jsem poprvé pustil Project CARS a skoro hned (bez toho, že bych věděl, že jde o DLC) jsem sáhnul po nejstarším Lotusu. V mlze a dešti na Spa je to zážitek jako kráva. Permanentní smyk, burácení motoru, nulový přítlak - fantazie. S tímhle vozítkem jsem ještě určitě neskončil.

Jen teda nechápu, proč mám to DLC zadarmo, když na Steamu stojí 7,5 Eura. To je nějaká chytrá feature?
Včera do světa vyplulo další DLC s názve Classic Lotus Track Expansion. Jak už název napovídá, uvnitř se skrývají:

Auta:
- 1965 Lotus Type 40 Ford
- 1963 Lotus Type 25 Climax (F1)
- 1966 Lotus Type 38 Ford (Indy)
- 1967 Lotus Type 51 (FF)

A tratě:
- Rouen les Essarts
- Hockenheim Classic
- Silverstone Classic
@Widl (05.11.2015 12:40): Docela jsem po tom DLC s Japoncema pošilhával kvůli Lancerům, ale odradily mě zvuky, které jsou dost hrozné třeba v porovnání s nedávno přidanými Lancery do Game Stock Car, kde zní fakt skvěle - je to vlastně asi první hra vůbec, kde se zvuk Lanceru povedl (to, co předvedli v Dirt Rally je taky dost ostuda na to, jak mají jinak kvalitní zvuky)...

Supr je, že SMS nějak oživili ty historické tratě a doufám, že se objeví i staré Spa, které z nějakého důvodu během vývoje zmizelo ze hry.
Přibylo nove autíčko zdarma, Subaru BRZ (prima!) a vyšlo také DLC s japonskými vozy. Tam mě zaujal jen VI Lancer, takže vezmu někdy ve slevě za babku.
Ahaaa, tak to máš slušnou sbírku. Já měl jen takový ty klasický, který měli všichni - nulový tlak v pneu po boxech, nemožnost připojit se do rozehranýho mulťáku, pevná kamera, atd.
Ono to prý taky mělo co dočinění s tím, jaký stání jsi měl v boxech, tak mám třeba štěstí a Ty naopak smůlu. U CARS je myslím možný všechno :D
@Widl (10.10.2015 19:02): Tak zrovna na Cadwell parku mě to vždycky narazí do zdi, taky se mi tam stalo, že když jsem jel do boxu, tak prostě auto nezajelo tam kam mělo, ale jelo pořád rovně a na konci to napálilo do zdi :D S tím posledním patchem jsem to ještě nezkoušel, takže pořád je tu malá naděje, že už je to nějak opravené... Já mám na ty bugy obzvlášť štěstí :)
Člověče ty boxy opravili už tuším v patchi 3.0. Tam mi to konečně zmizelo na SPA... u jiných tratí jsem problémy neměl (ale nejezdím je ani zdaleka všechny). Boxy jsou automatické vždy, vypnout to nejde.

Cadwell Park je vůbec úžasná trať, mám tam vždy plný ruce práce a je jedno s čím jedu :)

K tomu počasí - druhý díl míří v tomhle ještě výrazně dál, tak doufám, že vyjde vše, co je v plánu.
Takový blbý dotaz - jde nějak vypnout automatické vyjíždění z boxu? Nikde jsem to v menu nenašel a už mě fakt irituje, jak to na většině tratí, co jezdím, naráží při výjezdu do zdi... A taky nějak nechápu, jaktože to pořád neopravili!

Jinak jsem tomu docela přišel na chuť, hlavně kombinace Mercedes 300 SEL + Cadwell Park forest je chuťovka, zvlášť pro někoho, kdo rád powerslidy :)

Ale celkově je to taková docela zvláštní hra plná kontrastů, dost věcí mě tam děsně sere (hlavní menu, zpracování některých tratí, občas grafika, občas zvuky) , ale taky tam dost věcí fakt žeru (občas zvuky, občas grafika, POČASÍ, vozový park, 24h Le Mans) :-)
Tak nějaké ty "novinky", ať to tu nění tak mrtvé :)

Vyšel patch 5.0 dolaďující další drobnosti.

Na konci září, spíš na "žehličkáře" zaměřené, DLC Aston Martin se zábavnou tratí Mojave a pár AM auty. Já jsem na tu starobu, takže kvituju DBR1 - super svezení. A pro našince je z balíčku zajímavý DBR1-2 s kterým získal v roce 2009 Tomáš Enge titul v Le Mans Series.

Na On Demand vyšlo bezplatně Mercedes Benz 300SL, správný, "houpavý", špatně brzdící, velký pekáč.
První výplata za finanční podporu hry dorazila :) Vrací se 110%, dále už čtvrtletně podle toho, co hra utrží dál. Jen tak dál SMS :)

Takže kdo fundoval na WMD, zkontrolujte si paypal.
@KRoman47 (03.09.2015 19:19): Tak to zní dobře, budu pak muset zase od kamaráda půjčit Xbox - jen mě u toho štve ta nepodpora většiny volantů.

Upřímně, dlouhý závod v dešti jsem ještě nejel. Dlouhý v onlinu, kde už se to pogumování projeví, jen za sucha a když si dám mokro, tak jen na pár koleček pro zábavu. Ale mělo by to tam být i s postupným "smýváním" při déletrvajícím silném dešti.
@Widl (03.09.2015 19:08): Podle jeho jízdy a řečí nějakým zjednodušeným způsobem ano, je rozumné se kaluži vyhnout. Sice zřejmě jednoduše provedené, přesto lepší než vůbec. Pak je opravdu potřeba volit jiné stopy. Už tak by tedy měl být poznat mokrý povrch asfaltu a pogumovaného asfaltu, ten pogumovaný začne klouzat a je potřeba jet mimo něj. To asi v pCars také nebude, ale může někdo zkusit a potvrdit?