Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gran Turismo 2

89
23 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > závodní simulátor *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
11.12.1999 PS1
Vývojáři:
Polyphony Digital
The next stage of the real driving simulation.

Po úspěchu Gran Turismo (1997) bylo brzy rozhodnuto o tvorbě pokračování. Původní záměr, nabídnout co nejdokonalejší a nejrozsáhlejší závodní simulátor zůstal nezměněn a sám Kazunori Yamauchi uvedl, že druhý díl byl od začátku plánován tak, aby svého předchůdce bezvýhradně překonal. Gran Turismo 2 představil hned 650 ovladatelných vozů, zejména japonské výroby a 27 závodních okruhů v několika závodních kategoriích.

Stejně jako v předchozím titulu platí, že jsou hráči nabídnuty dva herní režimy, arcade a simulation. Zatímco ten arkádový nabízí poježdění s volně přístupným portfoliem strojů, simulace je založena na systému postupu závodníka kariérou - od začátečníka, až po profesionála, jemuž jsou odemčeny i ty největší závody.

Důležité je získávání licencí v řidičské škole, ta obsahuje rozdílné úkoly. Po jejich splnění vždy obdržíte závodní licenci pro vyšší kategorii. Finanční odměny za vyhrané závody stoupají dle úrovně závodu. Peníze lze investovat do nových strojů či modifikací, které pomohou těmto strojům dosáhnout vyšších výkonů.

Novinkou oproti prvnímu dílu je obsažení offroadových rally závodů, které se na rozdíl od klasických okruhů jezdí známým stylem z bodu A do bodu B. Rally režim doplňují také příslušná vozidla, například Mitsubishi Lancer Evolution, Subaru Impreza Rally Car či legendy značky Lancia, vozidla Delta HF Integrale a Stratos, který lze tuningem proměnit v Lancia STRATOS Rally Car 77.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.