Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gran Turismo 2

11.12.1999
88
39 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

The next stage of the real driving simulation.

Po úspěchu Gran Turismo (1997) bylo brzy rozhodnuto o tvorbě pokračování. Původní záměr, nabídnout co nejdokonalejší a nejrozsáhlejší závodní simulátor zůstal nezměněn a sám Kazunori Yamauchi uvedl, že druhý díl byl od začátku plánován tak, aby svého předchůdce bezvýhradně překonal. Gran Turismo 2 představil hned 650 ovladatelných vozů, zejména japonské výroby a 27 závodních okruhů v několika závodních kategoriích.

Stejně jako v předchozím titulu platí, že jsou hráči nabídnuty dva herní režimy, arcade a simulation. Zatímco ten arkádový nabízí poježdění s volně přístupným portfoliem strojů, simulace je založena na systému postupu závodníka kariérou - od začátečníka, až po profesionála, jemuž jsou odemčeny i ty největší závody.

Důležité je získávání licencí v řidičské škole, ta obsahuje rozdílné úkoly. Po jejich splnění vždy obdržíte závodní licenci pro vyšší kategorii. Finanční odměny za vyhrané závody stoupají dle úrovně závodu. Peníze lze investovat do nových strojů či modifikací, které pomohou těmto strojům dosáhnout vyšších výkonů.

Novinkou oproti prvnímu dílu je obsažení offroadových rally závodů, které se na rozdíl od klasických okruhů jezdí známým stylem z bodu A do bodu B. Rally režim doplňují také příslušná vozidla, například Mitsubishi Lancer Evolution, Subaru Impreza Rally Car či legendy značky Lancia, vozidla Delta HF Integrale a Stratos, který lze tuningem proměnit v Lancia STRATOS Rally Car 77.


Poslední diskuzní příspěvek

@Drolin (02.02.2020 19:43): Co se týče úpravy aut, šlo aut překopat tak, že z něj mohl udělat zdechlinu. Myslím, že kamarád mi předělal Mitsubishi 3000 GT na totálně nepojízdné auto (snad vyměnil převodovku, na rychlejší otáčky, sice jsem každou zatáčku vyhrál ale na rovině mě všichni dojeli :) ) Snad to bylo GT2 :), vlastně jiné auta PS1 nehrál.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS1 90
Gran Turismo 2 patrí medzi najlepšie hry, ak nieje najlepšia hra, čo môžte na Playstation 1 si zahrať. Svojou komplexnosťou, pocitom z jazdy a mnohými iným vecami, na ktoré sme doposiaľ neboli zvyknutý. Mnoho hráčov sa k hre stále vracia, čo z hry robí nesmrteľný klenot medzi automobilovými hrami.

Grafikou hráča určite neosloví a nových skôr odradí. Tá ma svoje roky najlepšie za sebou a nieje to „TO" na čom hra stojí. Je to práve hrateľnosť a množstvo všelijakých možnosti čo hra na svoju dobu ponúkala. Mňa ako neschopného pretekára, ktorý ma problém s každou prudšou zákrutou, nesmierne oslovila. Množstvo aut, ktoré hra ponúkala bolo priam neuveriteľné! Každý automobilový nadšenec (ja nie som) si príde na svoje.
Hra je rozdelená na dve časti. Takzvaný „Arcade" mód, kde si vyberiete a auto a okruh a jazdíte si. Sem si môžte zahrať aj s kamarátom na splitscreene. Potom tu máme „Simulation" mód, kde si môžte vyskúšať profesionálnu kariéru pretekára. Možností je tu naozaj mnoho. Aby hráč mohol závodiť a aj mal prístup k rôznym autám, musí si spraviť najprv autoškolu a to podľa licenčných kategórií. Začínaš s nejakou šunkou a postupne si šetríš prachy, vylepšuješ auto, nakupuješ ďalšie až z teba sa stane najlepší závodník.

Aké jednoduché, že? No najprv sa musíš skutočne naučiť jazdiť ak chceš vyhrávať. Každé vozidlo je iné a aj chvíľu trvá kým sa človek adaptuje. Nejde ti to? Môžeš si natrénovať jazdu pred samotným pretekom. Potom ten pocit z výhry je nadmieru uspokojivý. Hráč tu dokáže utopiť množstvo času a stále sa hry „nepreje". Nudia ťa už klasické závodné okruhy? Môžeš si vyskúšať zajazdiť „rally". Výborne vybraté pesničky Vás vtiahnu do hry, z ktorej sa človek len s ťažkosťami vymaní.

Pozor hra je vysoko návyková, hráte len na svoju vlastnú zodpovednosť! Odporúčam!
+18