Mass Effect 3

Tak dnes som celú trilógiu dohral už po tretí krát. Informácie a štatistiky:
John Shepard - Vanguard - Cestovateľ - Vojenský hrdina - Paragon
ME1:- Rachni kráľovná oslobodená
- Kaidan neprežil
- Rada zachránená
- Úroveň 51
- Paragon 100% / Renegade 0%

ME2:- Heretici zničení
- Všetci členovia tímu sa stali loajálnymi
- Všetci členovia tímu prežili Suicide mission
- Collectorská základňa zničená
- Úroveň 30
- Paragon 100% / Renegade 16%

ME3:- Rachni kráľovná znova zachránená
- Genofág vyliečení
- Mier medzi kvarianmi a gethmi
- Syntéza (zelený koniec)
- Úroveň 56
- Paragon 100% / Renegade 3%

Počas celej trilógie vzťah s Liarou.

@USER47 (22.04.2017 23:50): Já už nad tímhle zlomil hůl dávno, tenhle typ lidí si bude pořád myslet svoje ať jim dáš jakýkoliv argument, i kdyby ti na to neměli co říct, tak si budou vymýšlet tyhle hovínka.

Wtf, vodkovi došly prášky a dal se na víru? To je zase strašná kupa sraček...

Pro mě byl největší přínos ME v tom (kromě toho, že mi potvrdil indoktrinaci), že přišel s myšlenkou, že nás syntetika zničí. Krásně tam na modelovym příkladu vztahu pilota s robotkou demonstroval, že lidstvo sešlo z cesty. Galaxie mohla fungovat dál, Gethi už nepředstavovali fyzickou hrozbu, přesto muselo dojít k restartu. Proč asi. Protože to nebylo záměrem Stvořitele.

Pokud ti někteří tví známí řekli, že sci-fi je blbost, tak byli asi příliš přízemní na to, aby si dokázali představit svět za horizontem našeho vnímání. Já netvrdím, že jiné světy neexistují, nicméně ta technologie, která je nám dnes podsouvána, pochází ze samotného pekla a cílem tzv inteligence (katalyzatora) není objevovat další světy, ale zničit člověka, boží dílo, respektive oddělit zrna od plev. Myslete dvakrát a rychle, protože konec je už blízko. Brzy už budete mít možnost vylepšovat svá těla ruznými nanotechnologiemi, jako by to bylo normální, protože člověk ztratil směr a ponětí o přirozeném řádu. Pozitivní je, že se nám to v těch příbězích pořád snaží připomínat, ale jak už jsem psal, čas se krátí.

@Malignus (22.04.2017 20:38): Dohrál za Malkavian minulou zimu (měl jsem to rozehraný přes dva roky) a pravděpodobně nenapíšu ani komentář, protože by byl tak rozlehlej, že by na ostatní ani nevyzbylo místo. Mám to rozehraný ještě za kouzelnici. Nicméně závěry jsem vyzkoušel všechny. Poprvý jsem s nima hezky vyjebal, pak už to byly ty horší konce musel jsem zase vyzoušet uplně všechno.

Pro mě je sci-fi opakem fantasy, budoucnost versus minulost, svět čar a kouzel jen nahradí věda a technika, nicméně cokoli mužeš narvat kamkoli. Sci-fi je opravdu přitažený za vlasy, protože jestli si někdo myslí, že opustí tudle "planetu" a bude se procházet po palubě Entršajz, tak to se hodně spletl. Svoji pout ukončí hezky tady dole na zemi. Lidské tělo je se Zemí spjato, nemužeme existovat jinde, i kdybychom vymysleli umělou gravitaci, přidali kyslík a zásobu sendviču, je to prostě složitější, než se na první pohled zdá, a o to je zajímavější, že to nikomu z ustavu akademie věd nevrtá hlavou. Nicméně hezký sen! A proto tolik naivních jedincu žije v realitě, že si jej jednou splní.

@vodkasesemtexem (22.04.2017 20:06): Dohrál za Brujah, Toreador a Malkavian. :-)

Ve všech dílech se odrážejí zkušenosti, poznatky a sny lidstva. I když někteří tvrdí, že sci-fi nemá s realitou nic společného, není to pravda.

Když jsem byl mladý, miloval jsem strategie, protože zatínající se železné pěsti jsou bomba. Časem jsem začal dávat přednost propracovanějším osobním příběhům.

Jako že přežiju utok? Od toho je tam to minimum, ne? Rozhodně to asi nezmění vývoj. Nevím, jestli se má snažit spojit Quariany s Gethy.

No a kde je zádrhel? Pujdu ještě dál, já věřím i v chemtrails, vodníky a další strašidla! Svět funguje prostě jinak, než jsme si mysleli, nebo měli myslet. A proto nikdy nezmizeli ze scény, zustali spolu s námi at už pomocí bájí, pohádek, či virtuální zábavy. V každém případě to my jsme stvořili demony, protože svět se opravdu točí kolem nás. Nic není jen náhoda. Věřit tomu nemusíte, ale pravda je taková.

@Malignus (22.04.2017 19:57): Hraješ Bloodlines?

Ještě něco, všimli jste si, jak jsou ty ostatní rasy ve vesmíru nahodilý? Žádná z nich nepřevyšuje člověka, jak po fyzické stránce, ze které vycházejí (kostrou, zbytek jsou části zvířat a fantazie designeru), tak po stránce mentální. Všechno je to mix člověčí psíchy (od slova pes). A tady musím ME opět zatleskat, že ačkoli všechny rasy jsou po vizuální stránce takovej mišmaš, tak je přesto dokázal rozdělit, definovat na základě charakterových vlastností, stějně jako upíry v jiným RPG-čku.

Tak jsem si jej celej zvědavej přeci jenom přečetl!

"cirkev dávala zem a ľudstvo do stredu vesmíru" To je prdel, co? Sice nevím, kde si na to přišel, ale je to tak, ačkoli s tím ty, slovenský pastevec koz a homosexuál, nesouhlasíš. To jen potvrzuje správnost toho tvrzení, víš? Stejně jako když nějaká sebestředná kurvička mele něco o ženskejch právech, protože bez nich by nebyla nic. Proč o tom mluvím? Protože ani člověk bez Boha není ničím. No a my jsme se od něj vzdálili natolik, že více věříme v nějaké hvězdy. ME není přímo náboženská hra, nevím, jak jste na to přišli, ale perfektně, citlivě popisuje situaci kolem nás. Když jsme u toho Hollywoodu, tak k roku 2012 vyšlo více blocbusteru, a každý z nich přinášel nějaké poselství. Todle je ten v herním světě.

"Dej a pointa celej tejto série len nadväzuje na tento egocentrický a naivný kresťanský princíp" přesto si něčeho všimnul, nebo je to jen zarytý odpurce náboženství, Boha, možná i antikrist. Ale vy ostatní si položte racionální otázku, proč se všechny filmová/herní zpracování točí kolem jednoho a toho samého. Dnes v roce 2017, kdy mají homosexuálové, kurvičky a slovenští pastevci rovná práva? Nejsme už dál, abychom si pořád připomínaly pohádky, kde vítězí dobro nad zlem a drakovi se setne hlava, když víme, že je všechno jinak?

Dál tomu nerozumím. Tolkien napsal svou knihu v návaznosti na šířící se komunismus ve své zemi, který považoval za skutečnou příčinu zla. Někdy je ale zlo neurčité, prostoupeno celou společností a není proti komu bojovat. Pak nezbývá než zničit celý svět.

Nazdar buzeranti, jak se máte?

"Pokud mě zaujme, buď ho kladně ohodnotím (zápornou možnost jsem dosud nevyužil), nebo se k němu vyjádřím v diskuzi." No jasně, proč ne. Proč s tím má pořád někdo problém, nebo když mu udělím záporné body?

"To nie je recenzia, to je komentár..." Naštěstí Slováky nečtu, tak ani nemám problém rozpoznat, co se jim zrovna honí v hlavě. Vystačím si s českými retardy:

"On Mass Effect žádné hluboké filozofické dílo není a ani ho tak nemá smysl brát." Ty seš kretén. Máš problém s vlastní identitou, tak těžko mužeš hledat v takovém opus magnum něco víc.

"amerických blbostí přehršel, včetně náboženství, že mi to až dokáže znechutit celé dílo." Ach jo, blahoslavení chudí duchem. No nic. Nebudeme se rozčilovat. Snad jen napíšu, že mě srát už dlouho nebudete!

Gordon se svým názorem překvapil. On by asi každej, kdo si všimne něčeho, co hra vyjadřuje. Ale spíš než o nacionalistickou skupinu se jedná o nadnárodní skupinu. S globalismem se v ME jaksi už počítá. Ale všimni si, že jejich hlavním představitelem je Illusive Man, něco jako iluminát, kterej si myslí, že dokáže temnou energii ovládat a hra nám na konci, který samozřejmě nikdo z vás nepochopil a retardi si nesplnili sen, že se se Shapardem ožení, ukazuje, že byl celou dobu pod jejím vlivem.

Zbytek vysvětlím třeba příště. Jo a hlavně, abych nezapomněl na otázky: 1) Jaký vliv na zakončení má velikost flotily? 2) Pak jsem se chtěl zeptat, jestli jde zachránit Mordina, ale na to už jsem včera přišel.

Trilogie za 300 Kč. Do prdele, zrovna mně musí chybět 1 000 věrnostních bodů, abych to měl zadarmo :-D Co jsem nasraný sekl s prací, se mi moc nechce utrácet teď. Ale láká mě to si dát celou trilogii a třeba potom někdy Andromedu, pokud se rozhodnu ještě někdy pracovat :-D

@BINGMAN (16.04.2017 05:31): Jen abych to objasnil. První úspěch u mě komentář slaví, když ho vůbec dočtu. Pokud mě zaujme, buď ho kladně ohodnotím (zápornou možnost jsem dosud nevyužil), nebo se k němu vyjádřím v diskuzi. Chci říct, že není mým úmyslem vybízet k jeho přepsání, neřkuli smazání. Ebb se rozhodl svůj komentář sdílet a já na něj (kriticky) reaguji právě proto, že v tom vidím určitý smysl.

@Ebb (komentář): Snad by si to zasloužilo určitou explikaci. Pro přílišnou nesourodost (na počáteční větu, která chce být zřejmě kritikou antropocentrismu, se vzápětí nabaluje příliš mnoho dalších motivů) a následný nedostatek argumentačního podkladu, který by mezi tím udal spojitost, komentář neumožňuje čtenáři žádnou intelektuální odezvu. Z textu mi navíc vůbec není patrné, co druhý odstavec dokazuje.

Pokud jde ale o "pouhý" komentář, který má být výlevem doprovázejícím zklamání, pak to hádám stačí.

@Fritol (15.04.2017 18:15): Tak hodnocení beru spíše jako něco subjektivního snažícího se vyjádřit pocit, jak moc jsem se u hry bavil. U běžných hráčů to rozhodně neberu jako číslo, které by mělo určovat kvalitu hry. Snad jen nuly mi přijdou nefér, kde by alespoň těch 10%, kterých, jak já říkám, by mohlo ocenit, že má hra hlavní menu a fungují klávesy :-)

Jinak samotný názor beru a rozhození svým způsobem chápu, protože každý jsme odlišný. Osobně by mě to ale asi nijak u hry zase tak moc neštvalo a spíše mi jde o to, aby tam byla kvalitní akce, hlavní hrdina mi sedl a gameplay mě bavil. V komentáři čtu, že gameplay ho nějak nezajímal nebo to tak alespoň vyznělo a takový názor mi přijde trochu zvláštní, když se jedná o hru, ale nijak mi to nevadí a beru to jako jeho osobní věc.

Plusko ani mínusko bych dát nemohl. Na jednu stranu mě komentář bavilo číst, ale na druhou stranu bych tyhle věci neřešil a hra by mě nejspíš bavila. Přinejmenším s jedničkou jsem problémy neměl a nemyslím, že dvojka či trojka by v něčem měly být o dost horší.

@CrocoRay (15.04.2017 18:30): Jsi strašně citlivý. Já bych tě chtěl vidět v situaci, kdy se zabouchneš do holky, která si o tobě myslí, že jsi totální kokot. To by teprve byla sranda :-D Mimochodem to nemyslím jako urážku na tebe, spíše si dělám srandu z někoho jiného teď.

Je fakt, že mohl napsat komentář týkající se v první řadě hry celkově a pak věnovat odstavec tady tomu jeho indivudálnímu problému. Pak by se na to dalo dívat trochu líp, něco do sebe to přecijen má. Takhle to vypada že ani nehodnotí hru jako takovou...

@Ebb (komentář): Možná bych nebyl až tak tvrdý. On je záměr poměrně jasný, Mass Effect se snaží nějakým způsobem lidský excepcionalismus nabourávat (Cerberus, potřeba mezigalaktické spolupráce), nicméně protože je těžce limitován svým žánrem (hollywoodská dobrodružná akční jízda), tak často dost asi nevědomky jej obloukem trochu posiluje. Zas tak brutálně tlačené to tam není. Ale vím, co myslíš.

To mě tam spíš ke konci unavoval Shepard, který je ztělesněním narcisovy teenage fantazie. Ale to je už záměr a budiž jak říkáš na konci - když člověk vypne mozek, vlastně si to dost užije. On Mass Effect žádné hluboké filozofické dílo není a ani ho tak nemá smysl brát. Dokonce bych řekl, že proti té kategorii se vymezuje natolik, že ho vlastně nějak tak posuzovat by bylo až nefér. Čímž nechci nijak podrývat legitimitu tvého hodnocení nebo komentáře.

@Ebb (komentář): O hře si nám sice moc neřekl, ale docela zajímavý pohled na věc. Ač mě občas tyhle věci taky trochu štvou nebo spíše unavují, tak jakožto obyčejný casual co se chce bavit nad tím spíš mávnu rukou podobně jako u filmů. Sem tam je někde těchhle, jak já tomu rád říkám, "amerických blbostí" přehršel, včetně náboženství, že mi to až dokáže znechutit celé dílo. Ale to se stává spíše u filmů. Lidstvo vždy v popředí je občas nuda, to je fakt, ale ME3 jsem nehrál, takže tady nebudu soudit. Komentář ale zajímavý, za mě plus.

Tak, konečne som dohral celú trilógiu po druhý krát, tentokrát za ženskú postavu s cestou odpadlíka. ME1: Rada nezachránená, Wrex a Ashley neprežili.
ME2: Collectorská základňa prenechaná Cerberu, Suicide Mission prežili všetci.
ME3: Syntéza (zelený koniec).
Vážne vynikajúca trilógia a určite si ju niekedy zahrám znovu.

@Charllize (27.03.2017 11:44): no já už zaskoroval, svedl jsem svýho navigátora, tu mulatku s britským přízvukem. "Im interested". nebylo to tak těžký, holky na mě docela letěj, když jim mažu med kolem huby. co ty bonboniery, dají se využít?

@Red (27.03.2017 13:18): "nechal operovat jizvy", to myslíš jak? mně se podruhý naksichtě objevily o trochu dřív. na čem závisí, počtu odehranejch hodin? dají se vyoperovat? (a zvětšit kozy?)

Já si za renegátku samozřejmě nenechal operovat jizvy:) Oblečení jsem nikdy neřešil, vše default.

taky přizpusobujete barvu výstroje vašemu charakteru, jako že drsnačka s červenými detaily, sorry-ass v modrý uniformě, brunetka. zase jakou příležitost si zašukat má renegade postava? má s tím někdo zkušenost? já až po dohrání třetího dílu zjistil, že si to mužu s někým rozdat.

jak bez Citadel? já je tam měl. ani nevim, co znamená DLC, ale ty mám asi taky. NECHÁPU, jak někdo muže hrát za mužskou postavu! retardi! připravujete se o zážitek.

@DuDu008 (25.03.2017 15:35): ten slovák si z tebe utahoval, ale kašli na něj, sám nepochopil konec a ted je zklamanej. asi si představoval, že se Shepardem nakonec vyspí a dostane k tomu ještě pul galaxie jako věno.

@Vurhor (25.03.2017 15:41): já to tam rozstřílel na sračky, nejdřív toho malýho smrada a pak jsem si s volbou barvy nemusel lámat 10 minut hlavu.

@Gordon (20.03.2017 22:44): hraju na Sanity s Filtratorem uplně v pohodě.

@Gromnir (20.03.2017 22:13): to mi zase nevadí, že si to rozdává každý s každým, šikovně se tomu genderovýmu tematu vyhli s tím, že do něj nezasahovali. vadí mi ty buzerantský kecy členu posádky. to jsem zíral, když krypl se mi vyplakal na rameno, že mu tam zařval manžela já mu chtěl v tu chvíli vrazit nuž pod žebra, ale neměl jsem na výběr. takhle tu homosexualitu z těch deviantu nedostanem!

když ti poslala vzkaz, tak asi nejdeš moc brzo. já se na ní poprvý vysral, a pak ji vždycky v misi na Citadele odstřelil, přitom je to taková rozkošná broskvička, i když kráva.

vypadá to, že budu muset napsat celý komentář znova.

No u toho zábradlí v Prezidiu jsem ji potkal a dal se s ní dohromady už před tou zprávou v terminálu, ale teď čekám, že to dotáhneme do konce. Tak jestli to není, jen nějaký malý bug, že se prohodilo pořadí. Jen tak mimochodem, vím že Shepard je ten největší kanec ve vesmíru, ale takhle jednoduchý to mít, vlastně s každým druhem, to už Bioware trochu přehnal :)

Hoj, mám otázku na zkušenější. Po prioritě Rannoch mi Ashley poslala zprávu, že se se mnou chce sejít kdesi na Citadele, ale nějak ji tam nemůžu najít. Neví někdo, kde by mohla být, nebo jdu moc brzo?