Mass Effect 3

@Malignus (10.07.2017 22:42): Já se v jedničce dostal na level nějak 45 za 20 hodin, ale je fakt, že v té jedničce jsem ignoroval těžbu surovin, protože mi to přišlo zbytečné a neviděl jsem v tom nějaký velký užitek. Ve dvojce už to bylo nutné pro upgrade lodi, tak tam jsem to dělat musel.

Jinak třeba taková Liara mi přijde ve dvojce a trojce jiná než v jedničce. Celkem zdrsněla podle mě.

@pajmič (10.07.2017 21:42): Tak mně se Grunt dost líbil už v původní dvojce bez DLC. Takový dost drsný typ, ale zmatený :-) Nebyl to nějak komplikovaný složitý charakter, ale právě ta jeho jednoduchost a pocit nadřazenosti, to se mi u něj líbilo.

@SilentWolf (10.07.2017 20:41): Na Samaře a Thaneovi se mi líbila originalita. Samařin kodex a její pravidla. Thane byl zase poměrně netradiční nájemný vrah.

@CrocoRay (10.07.2017 20:17): Jednička mi trvá vždycky dlouho, protože si vždycky užívám rozhovory (nepřeskakuju) a zatím jsem to dohrál jen za vojáka (60 lvl) a to mi zabralo asi tak 40 až 50 hodin na lvl 50, ale já vždy hledám minerály apod. Ale před rozehráním dvojky chci mít všechny classy na lvl 60. :-D

Wrex se mi v jedničce líbíl a taky je jediněj, jehož hlášky si pamatuju. Například ve výtahu s Garrem ( O Garrovi: "Měli bysme ho nechávat na lodi, jinak mu hrozí s rážka s realitou.") nebo když asarijce na konci Virmiru oznámím výbuch atomovky, načež se asarijka prohlásí, že "to přeci nemůžu" a pak vyděšeně zdrhne, přičemž Wrex jen suše poznamená: "Teď jste ji dostal." :-D Liara mi je sympatická, protože je trochu jako já a Tali... No, líbila se mi BSG. :-D A ještě Wrexova hláška z Noverie: "Nevím, co všichni na ní viděli. Vždyť byla oblečená." :-D

@Malignus (10.07.2017 19:58): Tali a Liara mi přijdou v pohodě a dá se s ními pokecat na zajímavá témata, ale jinak mě tolik nebraly. Wrex se mi líbil hlavně ve dvojce, kde už ti sice nepomáhal, ale měl tam docela dobrou pozici a celkově se mi líbilo jeho charisma a to, kam to až dotáhl a jaké si dělá ambice. Ale krogany mám rád celkově, takže hned po Garrovi následovali Wrex a Grunt nebo jak se přesně jmenoval.

Jinak já myslel právě, že jsi dojel první dva díly nebo celou trilogii. Ta jednička ti zabrala jak dlouho na dohrání? Podle mě hlavní linka zabere tak 10 hodin. S vedlejšími questy tak 20. A kompletní dohrání se vším všudy by to mohlo trvat tak 30-40, ale to myslím 100% dohrání. Dvojka mi přijde delší, ta už by samotná dokázala zabrat určitě tak 40+ hodin na dohrání 100%. Ale jako na takové poctivější dohrání těch dvou dílů, si myslím, že těch 50 hodin stačí. I když určitě jsem o něco přišel, to nepopírám :-)

Jinak která postava nebo postavy vám přišly tak nejvíce oblíbené, co se týče trilogie. U mě jednoznačně vede Garrus, když nepočítám hlavního hrdinu. Ale jinak celkově se mi líbí ty momenty, jak se staří známi potkávají po delší době a rýpou do sebe na přivítanou apod. Třeba setkání Jack na té univerzitě.

Ale co se týče toho systému úkolů apod., tak mi to přijde takové trochu nepřehledné a hra už moc nenavádí k cíli. Sice ty úkoly většinou nějak náhodně splním, že obkecávám postavy, ale spíše je to o náhodě nebo trochu o domýšlení, kam bych mohl jít hledat. No, ale dá se na to zvyknout.

Akorát ještě to prozkoumávání planet mi přijde jiné a nevidím tam nikde suroviny. Loď se tam vylepšuje nebo hra už teď sází na něco jiného? Myslím, co se týče ovlivňování konce.

@CrocoRay (10.07.2017 12:44): Sám jsem to hrál bez něj, ale je to nějaká další možnost zakončení trojky, kterou vydali po nevoli a nespokojenosti hráčů s původními konci :)

Měl jsem na mysli u jedničky Mass Effect: Bring Down the Sky a u dvojky např. Mass Effect 2: Zaeed - The Price of Revenge, nebo Mass Effect 2: Normandy Crash Site, ale je pravda, že ani jedno z těhle DLC nedosahuje kvalit těch placenejch.

@Malignus (10.07.2017 07:55): Tak na 100% jsem to určitě nedohrál. U jedničky jsem na vedlejších planetách nezkouamal anomálie a netěžil všechny suroviny, protože mě to nebavilo. U dvojky jsem vytěžil jen dostatek surovin potřebných na absolutní upgrade lodi. Ale vedlejší úkoly jsem plnil skoro všechny. Loyalty mise úplně všechny. A rozhovory jsem projížděl poctivě a všechny vykecával. To mi jako pořádné dohrání stačí. Samozřejmě, že jak někdo "pořádným" myslí opravdu kompletní dohrání, tak bych musel ještě dalších 30 hodin přidat. Ale podle mě zbytečné, protože obsah, který jsem ignoroval by mi už nijak statistiky nevylepšil a celkově už mě tolik nebral.

@rikuhahl (10.07.2017 07:36): Město nebo celá planeta. Jaký je mezitím rozdíl? :-D

Tak rozehráno. Sice nevím, jak na tom budu se silami, když jsem za poslední 4 dny dojel první dva díly a strávil u nich skoro 50 hodin, ale musím říct, že trojka mě celkem chytla a je tam vidět obrovský skok.

Hlavně tedy v akci, která už mi docela dost připomíná Gears of War vidím velký skok. Jednička si mě chytila hlavně RPG systémem a příběhem. Dvojka sice akci měla vylepšenou a byla už tímhle směrem o dost více zaměřená než první díl, ale až ve trojce mám z ní opravdu dobrý pocit.

Jinak co se týče úvodu, tak už to působí více filmově a na efekt. Jednička začínala tak pohodě a ve trojce rovnou útok na celé město :-) Ale líbilo se mi to.

A řekl bych, že to asi bude o něco těžší než dvojka. Ve dvojce mě v krytu nikdo nebyl schopný zasáhnout a za celou hru jsem chcípnul asi tak 3x a to pokaždé kvůli nějaké debilní chyby a nepozornosti. Tady už mě dostali málem ze startu, když jsem se kryl za překážkou. A líbí se mi jinak ještě to, že tu přechází i levely z dvojky. Dvojka to nějak z jedničky ignorovala.

To, že si nemužeme ponechat současnou formu, jsem bral jako transcendentální skok. Všude se dá najít nějaká paralela s biblickým světem, knihou Zjevení, třeba že Reapeři jsou andělé (14/15), ale nemužeme to brát doslova. To sou věcy, který dnešním chápáním člověk ani nemuže pochopit. Stačí, když ví, vo co de.

PS Vidím, že ještě nikdo nedočetl muj komentář do konce (ani nemuže ha ha), a tak vyhlašuju soutěž o 100 bodu, který si pak u mě muže vyměnit za stravenky na oběd!

@vodkasesemtexem (04.06.2017 15:37): Smrťáci jsou syntetické stroje stvořené k ochraně života před životem, to znamená že zníčí život těsně před tím než se zníčí trvale samo, tím vytvoří prostor pro život nový a život předchozí uchovají v sobě jak materiálně tak jako databázi celé historie daného života, nic náboženského v tom není.

Nebo jsme hráli každej jinou hru. Přiznám se, že jedničku jsem vzal hopem a vlastně pořádně nehrál, protože má nezáživný souboje, ale už hned na Ranochu ten menší Reaper povidá, že reprezentuje řád a my chaos. Pokud ses dostal na konec, tak to dítě nemele o ničem jiném. Tvoje děti vytvoří znovu syntetika a chaos se vrátí. Vážně se zkus nad tím zamyslet, protože je to o pohledu, jakým se na problematiku díváš. Pořád je ještě čas se obrátit na víru, ale do sedmý polnice už moc nezbývá!

"syntetika chrání nižší život před vlastní zkázou" Hele, a nepleteš si syntetika s Reapery? Reapery ovládá temná síla z nejzazšího konce vesmíru (nebe Iz. 13/3), zatímco syntetika jsme stvořili my, lidi. Respekrive dábel, kterej se pokusí zničit boží dílo tím, že nám nabídne upgrade, o kterém píšeš dál. Jsi takovej Illusive Man z masa a kostí. This is the way which must humanity evolve. A víš, jak dopadl!

Ne asi, toho jsem si taky všimnul. Už to jméno. Shepard. V ME je toho strašně moc, ale všechno mezi řádky. Kdyby to napsali naplno, byla by to nuda jako v neděli v kostele. A hlavně si nemyslím, že všichni mají vědět, co se děje. Dobře ty, vypadá to zajímavě. Jenomže takovejch odkazu je tolik, že to do konce světa nestihneš projít.

Jinak dochází vám, že když si zadrátujete ohradu, zakážete vošklivý výrazy, protože nejste schopni obstát ani v diskusi, že se z vás nakonec stane jen beztvará šedá hmota, která nemá s člověkem už nic společného? Jedině sebestředná kurvička si myslí, že zákazy něco vyřeší. Protože je slabá a ztracená jako ty ovce bez pastýře! Naše společnost je rozbitá na všech urovních a není cesta zpět než skrze totální dezolaci. Je to i logické. Jako když chcete opravit starou barabiznu, je lepší ji radši zbourat a začít znova. To vám potvrdí každej lepší psycholog. Ale těch moc není. Většinou jsou to kravičky, co si nevidí do huby a někdo jim moc povolil řetěz od sporáku.

Kámo, čteš to po sobě? Vždyt ty jsi v těch sračkách až po uši. Dyžtak mi napiš, kde přesně konkrétně v ME se o tom mluví.

"Opakovaně vulgárně útočí na ostatní uživatele." Šiš. To je další problém dnešní společnosti. Zdegenerovaný sluníčka, který se sesypou při první vlně nevhodných slovíček. Hele, nezastávej se mě, já si s ním poradím sám.

@vodkasesemtexem (04.06.2017 13:35): Pochopil si to špatně, v té hře žádný náboženský podtext není a je to celý o tom jak syntetika chrání nižší život před vlastní zkázou a konečným řešením je jí oddálit/potlačovat/nebo povznést se do nového druhu který kombinuje jak organiku tak syntetiku.

@special_plan (04.06.2017 13:47): Já bych volání po zabanování za útok považoval.

Jak zelenej konec? Syntéza? To kecáte! To je totiž zpusob, jak se vyvine současná situace. Určitě jste si všichni dobře všimli, že společnost potažmo celej svět je rozdělen na dva naprosto nesourodý proudy, a nedopadne to jinak, než že z jejich střetu, jejich syntezou vznikne proud nový. Brzy začnete vidět svět v novým světle, protože jsme takhle ... blízko změnám. Svět už nikdy nebude jako dřív a vládnout mu bude jeden král!

"ME není o tom že nás syntetika zničí, nýbrž že celou dobu život chrání aby se nevytratil." A na to jsi přišel jak? Celej Mass Effect ukazuje na uskalí naší civilizace, která se dostala do závěrečné fáze. Respektive bod zlomu jsme už překročili, ted letíme střemhlav dolu. Akorát někteří tupci si pořád nevšimli. Na to je hezký to přirovnání s Titanikem. Homosexualita, chov domácích zvířat, je tam všechno a syntetika, stroje v tom hrají hlavní roli. My pilot dating with hot femabot. Již dnes se objevují zprávy, že bez umělé inteligence nedokážeme pochopit podstatu světa, nebo řešit současné problémy. Ale ve skutečnosti je to past. My naši minulost, to, odkud pocházíme a kam směřujeme, přece dávno známe. Možná mám pro tebe špatné zprávy. Seš prostě jen další indoktrinovanej mentálně slabší jedinec, kterej uvěřil satanovým lžím o evoluci, na kterou se vy darwinisti raději odkazujete, než na Boží řád, kterého se skrze technologii budete pořád snažit popírat. A o tom to je. Oddělit zrna od plev. Takže ti doporučuju sáhnout po Bibli a modlit se za rychlou smrt, protože ráj na zemi tě rozhodně nečeká.

Obhajování hovna na talíři jako zajímavého, alternativního přístupu ke kulinářskému umění. Pouze na DH.

Bohužel se na DH nehledí na dodržování pravidel, jinak by tady ten člověk už dávno nebyl.

Ja se ho taky musim zastat, je to takove ,,co na srdci to na jazyku,, a je to pekny protipol strojenemu a spolecensky prijatelnemu psani. Jasne je to silenej balast, obcas to nedava vubec smysl ale ma to styl a je to docela sranda:)

@mvp23 (03.06.2017 19:44): Já jo. Pár zajímavých myšlenek tam je, ale bohužel nejsou nijak rozvedené a topí se v balastu, takže to ve výsledku působí jako nesmyslný plky. Škoda. Mohl to být zajímavý komentář.

Tady aspoň vidíte, jaké účinky má nadměrná konzumace vodky se semtexem. Je to naprosto nepřehledná (šílená?) změť myšlenek a dojmů.

@USER47 (03.06.2017 16:32): Mně ty pluska vůbec nevadí. Já se spíše divím, že to někdo hodnotí, protože mi něco říká, že z těch lidí to stejně asi většina nepřečetla celé :-) Teda možná se pletu a přečetli to všichni, ale dost možná že to znich taky celé nepřečetl ani jeden.

Každopádně se Absinthovi divím, že si s tím dal tolik práce. Teda pokud to není z větší části jen odněkud kopírované. Naštvat tím nikoho nenaštve (co se týče zdravých lidí) a číst se to bude chtít opravdu málo lidem, takže jediný účel je asi pro vlastní potěšení, že si to celé napsal pouze pro sebe a pak to tu zkopíroval celé jenom ze srandy.

Ale zase je fakt, že tím na sebe docela dost upoutal pozornost. Já bych tu sice nepsal, kdyby se tu nerozjela taková diskuze, ale spoustu lidí to evidentně začalo fascinovat hned na první pohled :-))

Já akorát nechápu, odkud se k těmhle nesmyslnejm grafomanskejm výměškům berou ty plusy...

Tak dnes som celú trilógiu dohral už po tretí krát. Informácie a štatistiky:
John Shepard - Vanguard - Cestovateľ - Vojenský hrdina - Paragon
ME1:- Rachni kráľovná oslobodená
- Kaidan neprežil
- Rada zachránená
- Úroveň 51
- Paragon 100% / Renegade 0%

ME2:- Heretici zničení
- Všetci členovia tímu sa stali loajálnymi
- Všetci členovia tímu prežili Suicide mission
- Collectorská základňa zničená
- Úroveň 30
- Paragon 100% / Renegade 16%

ME3:- Rachni kráľovná znova zachránená
- Genofág vyliečení
- Mier medzi kvarianmi a gethmi
- Syntéza (zelený koniec)
- Úroveň 56
- Paragon 100% / Renegade 3%

Počas celej trilógie vzťah s Liarou.

@USER47 (22.04.2017 23:50): Já už nad tímhle zlomil hůl dávno, tenhle typ lidí si bude pořád myslet svoje ať jim dáš jakýkoliv argument, i kdyby ti na to neměli co říct, tak si budou vymýšlet tyhle hovínka.

Wtf, vodkovi došly prášky a dal se na víru? To je zase strašná kupa sraček...

Pro mě byl největší přínos ME v tom (kromě toho, že mi potvrdil indoktrinaci), že přišel s myšlenkou, že nás syntetika zničí. Krásně tam na modelovym příkladu vztahu pilota s robotkou demonstroval, že lidstvo sešlo z cesty. Galaxie mohla fungovat dál, Gethi už nepředstavovali fyzickou hrozbu, přesto muselo dojít k restartu. Proč asi. Protože to nebylo záměrem Stvořitele.

Pokud ti někteří tví známí řekli, že sci-fi je blbost, tak byli asi příliš přízemní na to, aby si dokázali představit svět za horizontem našeho vnímání. Já netvrdím, že jiné světy neexistují, nicméně ta technologie, která je nám dnes podsouvána, pochází ze samotného pekla a cílem tzv inteligence (katalyzatora) není objevovat další světy, ale zničit člověka, boží dílo, respektive oddělit zrna od plev. Myslete dvakrát a rychle, protože konec je už blízko. Brzy už budete mít možnost vylepšovat svá těla ruznými nanotechnologiemi, jako by to bylo normální, protože člověk ztratil směr a ponětí o přirozeném řádu. Pozitivní je, že se nám to v těch příbězích pořád snaží připomínat, ale jak už jsem psal, čas se krátí.

@Malignus (22.04.2017 20:38): Dohrál za Malkavian minulou zimu (měl jsem to rozehraný přes dva roky) a pravděpodobně nenapíšu ani komentář, protože by byl tak rozlehlej, že by na ostatní ani nevyzbylo místo. Mám to rozehraný ještě za kouzelnici. Nicméně závěry jsem vyzkoušel všechny. Poprvý jsem s nima hezky vyjebal, pak už to byly ty horší konce musel jsem zase vyzoušet uplně všechno.

Pro mě je sci-fi opakem fantasy, budoucnost versus minulost, svět čar a kouzel jen nahradí věda a technika, nicméně cokoli mužeš narvat kamkoli. Sci-fi je opravdu přitažený za vlasy, protože jestli si někdo myslí, že opustí tudle "planetu" a bude se procházet po palubě Entršajz, tak to se hodně spletl. Svoji pout ukončí hezky tady dole na zemi. Lidské tělo je se Zemí spjato, nemužeme existovat jinde, i kdybychom vymysleli umělou gravitaci, přidali kyslík a zásobu sendviču, je to prostě složitější, než se na první pohled zdá, a o to je zajímavější, že to nikomu z ustavu akademie věd nevrtá hlavou. Nicméně hezký sen! A proto tolik naivních jedincu žije v realitě, že si jej jednou splní.

@vodkasesemtexem (22.04.2017 20:06): Dohrál za Brujah, Toreador a Malkavian. :-)

Ve všech dílech se odrážejí zkušenosti, poznatky a sny lidstva. I když někteří tvrdí, že sci-fi nemá s realitou nic společného, není to pravda.

Když jsem byl mladý, miloval jsem strategie, protože zatínající se železné pěsti jsou bomba. Časem jsem začal dávat přednost propracovanějším osobním příběhům.

Jako že přežiju utok? Od toho je tam to minimum, ne? Rozhodně to asi nezmění vývoj. Nevím, jestli se má snažit spojit Quariany s Gethy.

No a kde je zádrhel? Pujdu ještě dál, já věřím i v chemtrails, vodníky a další strašidla! Svět funguje prostě jinak, než jsme si mysleli, nebo měli myslet. A proto nikdy nezmizeli ze scény, zustali spolu s námi at už pomocí bájí, pohádek, či virtuální zábavy. V každém případě to my jsme stvořili demony, protože svět se opravdu točí kolem nás. Nic není jen náhoda. Věřit tomu nemusíte, ale pravda je taková.

@Malignus (22.04.2017 19:57): Hraješ Bloodlines?

Ještě něco, všimli jste si, jak jsou ty ostatní rasy ve vesmíru nahodilý? Žádná z nich nepřevyšuje člověka, jak po fyzické stránce, ze které vycházejí (kostrou, zbytek jsou části zvířat a fantazie designeru), tak po stránce mentální. Všechno je to mix člověčí psíchy (od slova pes). A tady musím ME opět zatleskat, že ačkoli všechny rasy jsou po vizuální stránce takovej mišmaš, tak je přesto dokázal rozdělit, definovat na základě charakterových vlastností, stějně jako upíry v jiným RPG-čku.

Tak jsem si jej celej zvědavej přeci jenom přečetl!

"cirkev dávala zem a ľudstvo do stredu vesmíru" To je prdel, co? Sice nevím, kde si na to přišel, ale je to tak, ačkoli s tím ty, slovenský pastevec koz a homosexuál, nesouhlasíš. To jen potvrzuje správnost toho tvrzení, víš? Stejně jako když nějaká sebestředná kurvička mele něco o ženskejch právech, protože bez nich by nebyla nic. Proč o tom mluvím? Protože ani člověk bez Boha není ničím. No a my jsme se od něj vzdálili natolik, že více věříme v nějaké hvězdy. ME není přímo náboženská hra, nevím, jak jste na to přišli, ale perfektně, citlivě popisuje situaci kolem nás. Když jsme u toho Hollywoodu, tak k roku 2012 vyšlo více blocbusteru, a každý z nich přinášel nějaké poselství. Todle je ten v herním světě.

"Dej a pointa celej tejto série len nadväzuje na tento egocentrický a naivný kresťanský princíp" přesto si něčeho všimnul, nebo je to jen zarytý odpurce náboženství, Boha, možná i antikrist. Ale vy ostatní si položte racionální otázku, proč se všechny filmová/herní zpracování točí kolem jednoho a toho samého. Dnes v roce 2017, kdy mají homosexuálové, kurvičky a slovenští pastevci rovná práva? Nejsme už dál, abychom si pořád připomínaly pohádky, kde vítězí dobro nad zlem a drakovi se setne hlava, když víme, že je všechno jinak?

Dál tomu nerozumím. Tolkien napsal svou knihu v návaznosti na šířící se komunismus ve své zemi, který považoval za skutečnou příčinu zla. Někdy je ale zlo neurčité, prostoupeno celou společností a není proti komu bojovat. Pak nezbývá než zničit celý svět.

Nazdar buzeranti, jak se máte?

"Pokud mě zaujme, buď ho kladně ohodnotím (zápornou možnost jsem dosud nevyužil), nebo se k němu vyjádřím v diskuzi." No jasně, proč ne. Proč s tím má pořád někdo problém, nebo když mu udělím záporné body?

"To nie je recenzia, to je komentár..." Naštěstí Slováky nečtu, tak ani nemám problém rozpoznat, co se jim zrovna honí v hlavě. Vystačím si s českými retardy:

"On Mass Effect žádné hluboké filozofické dílo není a ani ho tak nemá smysl brát." Ty seš kretén. Máš problém s vlastní identitou, tak těžko mužeš hledat v takovém opus magnum něco víc.

"amerických blbostí přehršel, včetně náboženství, že mi to až dokáže znechutit celé dílo." Ach jo, blahoslavení chudí duchem. No nic. Nebudeme se rozčilovat. Snad jen napíšu, že mě srát už dlouho nebudete!

Gordon se svým názorem překvapil. On by asi každej, kdo si všimne něčeho, co hra vyjadřuje. Ale spíš než o nacionalistickou skupinu se jedná o nadnárodní skupinu. S globalismem se v ME jaksi už počítá. Ale všimni si, že jejich hlavním představitelem je Illusive Man, něco jako iluminát, kterej si myslí, že dokáže temnou energii ovládat a hra nám na konci, který samozřejmě nikdo z vás nepochopil a retardi si nesplnili sen, že se se Shapardem ožení, ukazuje, že byl celou dobu pod jejím vlivem.

Zbytek vysvětlím třeba příště. Jo a hlavně, abych nezapomněl na otázky: 1) Jaký vliv na zakončení má velikost flotily? 2) Pak jsem se chtěl zeptat, jestli jde zachránit Mordina, ale na to už jsem včera přišel.

Trilogie za 300 Kč. Do prdele, zrovna mně musí chybět 1 000 věrnostních bodů, abych to měl zadarmo :-D Co jsem nasraný sekl s prací, se mi moc nechce utrácet teď. Ale láká mě to si dát celou trilogii a třeba potom někdy Andromedu, pokud se rozhodnu ještě někdy pracovat :-D

@BINGMAN (16.04.2017 05:31): Jen abych to objasnil. První úspěch u mě komentář slaví, když ho vůbec dočtu. Pokud mě zaujme, buď ho kladně ohodnotím (zápornou možnost jsem dosud nevyužil), nebo se k němu vyjádřím v diskuzi. Chci říct, že není mým úmyslem vybízet k jeho přepsání, neřkuli smazání. Ebb se rozhodl svůj komentář sdílet a já na něj (kriticky) reaguji právě proto, že v tom vidím určitý smysl.

@Ebb (komentář): Snad by si to zasloužilo určitou explikaci. Pro přílišnou nesourodost (na počáteční větu, která chce být zřejmě kritikou antropocentrismu, se vzápětí nabaluje příliš mnoho dalších motivů) a následný nedostatek argumentačního podkladu, který by mezi tím udal spojitost, komentář neumožňuje čtenáři žádnou intelektuální odezvu. Z textu mi navíc vůbec není patrné, co druhý odstavec dokazuje.

Pokud jde ale o "pouhý" komentář, který má být výlevem doprovázejícím zklamání, pak to hádám stačí.