Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
@Kunick (20.05.2019 19:10): Ale je to čistě individální, někdo radší temnou atmosféru, někdo zase více humoru.

Ale rozsahem a možnostmi je objektivě (já vím...) FO2 dále, a tudíž je to i lepší RPG.
@Kunick (20.05.2019 18:57): To už je ale atmosféra, příběh a další individuální předností... jako RP, v rámci možností, vyhrává druhý díl :). Ale samozřejmě jde o nadsázku, jinak to s Bodkinem ani nejde (také dal F2 jen 7/10 ...)!
@Drolin (20.05.2019 13:02): tak tohle není tak jednoznačné. Fallout 2 vychytal těch několik chybek co Fallout měl. Nicméně hlavní příběh (a hlavně ta naléhavost, že pokud s čipem nedorazíš do určitého data) byla ve F1 lepší.
@Tulareanus (20.05.2019 12:54): Tady existuje základní poučka,

Kdo hodnotí lépe Fallout 2 než Fallout, rozumí RPG. Kdo naopak, nerozumí RPG. Tato generace tradovaná metoda na rozlišení znalců od neznalců žánru stále funguje.
@CrocoRay (16.05.2019 19:14): Je to hra, že když uvažuješ jestli ano či ne, tak ti poradím ANO.
Jedna z her, u které jsem měl pocit: Ano, to jsem já, nešikovný kovářský učeň, který to jednou dotáhne hodně daleko. Cesta bude trnitá, ale cíl sladký. Herní svět jsem si zkrátka zamiloval.
@ntz (16.05.2019 19:00): Já celkově ani nemůžu hrát čistě příběh u žádného RPG, protože se pak cítím divně, jestli jsem to vůbec dohrál nebo ne. Navíc já rád skilluju a ignorací postranních věcí se o hodně ochudím.

Já se dívám, že to teď stojí nějakých 600 Kč, tak to není moc.
@CrocoRay (16.05.2019 18:51): vzhledem k tomu, ze se snazim zhubnout (trochu) a nezeru nic s cukrem a ani bilou moukou, tak jsem si dal si segedin se 4ma, polivku a velkou plzen :D

ja vim, me to taky nedava smysl ...

ad. KC:D) to se neda jit jen HL, to je uplny sci-fi ... vykysnes u toho na 50+ hodin ani nemrknes ;)
@CrocoRay (16.05.2019 17:36): a tak jasně že to je v pohodě, ale když už jsme vydrželi tak dlouho..osobně tedy chci hrát komplet verzi se vším všudy, to poslední DLC má být nejrozsáhlejší.
Já furt nevím, či do toho jít. Days Gone mi přišel celkem dlouhý, Rage 2 moc krátký a tohle patří mezi nejdelší hry. Na jednu stranu komenty mě k tomu trochu nutí, ale soubojvý systém prakticky nevím, jak funguje a o hru jsem se nezajímal moc do detailů, protože přímo středověk mě extra neláká, ale grafika super a co se týče samotných RPG a fantasy rubaček, tak ty se mi jako takové líbí.

Jen tady furt nevím.
@Ringo (13.05.2019 19:05): Na vše existují modifikace :). Myslím, že i na souboje? Btw celá hra prý jde projít i bez zabití (mimo jediného případu).

A právě, to je velké plus. Také často navštěvuji hrady a zámky, a střední a severní Čechy mám ze všeho nejraději, takže já jsem byl v tomto směru nadšený. Toto prostě jiné RPG nenabízí.
@Drolin (13.05.2019 14:33): Jinak já jsem milovník českých hradů a prohánět se po krajině s českými hrady musí být ráj na zemi, škoda u KC:D těch soubojů, to je pro mě naprosto něco neskousnutelného.
Drolin: ve výčtu českých RPG jsi zapomněl na českou krokovací a zmenšenou obdobu The Elder Scrolls: Arena - Rytíři Grálu a pak krokovací dungeon Brány Skeldalu, co se týče mainstreamu a pak indie záležitost Cardhalia :-)
Tak jsem si pustil záznam z živého koncertu z Poděbrad. První co mne při poslechu napadlo bylo Pod jezevčí skálou.
Nedalo mi to, a objednal jsem si Royal edici na PC a tentokrát ji dohraji se všemi negativními perky. Přeci jen budu mít (oproti Xboxu) trošičku výhodu v ovládání.
@pajmič (09.05.2019 11:20): What?

Certainly, its quirks are likely to turn away some people, but Kingdom Come is an unapologetically old-school RPG, one which devours...

Frankly, it’s a game very much of the old-school mentality that demands commitment and time

Overall, Kingdom Come: Deliverance is a hugely rewarding experience for RPG fans, especially old-school ones who love a bit of an idiosyncratic role-playing experience.

...

Hratelnost je založena na tradičních způsobech žánru, zážitek je prostě zcela jiný než u Skyrimu nebo Dragon Age (a vlastně i W3), ale navíc to přináší i moderní inovace, co zážitek zlepšují. Prakticky tak jde o dokonalou syntézu vyzobání si toho nejlepšího z RPG her :)). Více to ale časem rozvedu v komentáři.
No já bych stál speciálně o postavičku Jindry, celá sběratelka mě už láká míň. Dá se někde postava Jindřicha sehnat? Pokud by se jí náhodou chtěl někdo zbavit, nechť se ozve.
Hmm, tohle je jeden způsob jak mě přimět koupit třetí sběratelku..

Nečekal jsem že Royal Edition vyjde i takhle. Aspoň Henry nebude na polici jen s Geraltem, ale i Terezou :)

Teda pokud se to bude prodávat i u nás (ta předchozí CE od Deep Silveru se tu neprodávala, musel jsem jít na aukro).
@včelka (04.05.2019 22:40): to je naprosto v poradku vcelko ;) .. ja jsem musel 5% ubrat, pac 100% mam vyhrazeno pro vyjimecne pociny .. ale kdyz tak o tom premejslim, tak dal jsem 100% Alien Isolation, tak je mozna dam i KC:D
Tak jo, investovala jsem do toho 128 hodin (což je asi nadprůměr) a dohráno a jsem nadšená. Stoprocentní hodnocení se může zdát nadsazený, nedostatky se tam asi najdou, ale to mý nadšení moc nezchladilo. :) Možná je to taky tím, že po prvním Zaklínači je to moje teprv druhý RPG, kdo ví, třeba kdybych byla v RPG protřelejší, dívala bych se na to jinak, ale co, teď to vidím takhle. Jo a s nějakejma zásadníma bugama jsem se nesetkala... Tak to je asi vše, co jsem chtěla říct. :D
@Walome (03.05.2019 11:36): Tak já mezitím byl dole, jestli jsem něco nepřehlédl, takže jsem tam lezl nahoru a dolu jak debil. :)

Mimochodem když už dělate tak pěkně větvené questy s možností je řešit více způsoby, tak by nebylo na škodu nastavit, aby po splnění nějaké části nebo questu jako takového, se smázla v dialogu ta možnost to dělat "jinak".

Třeba dovedu cápka ke kováři aby mu vytrhl zub, a po operaci ho na cestě zpět mohu oslovit: "Tak jdeme k tomu kováři, třeba tam teď dojdem." -_-
On na to samože odvětí: "Tak dobře, tak jdem" -__-
A pokračuje v cestě zpátky makat na záhonky... -___-
A tohle bylo i v hlavních questech... -____-