@S4TW (22.04.2024 16:17): jo to jsem si taky říkal, že u mafie remaku taky řvali a nakonec tam toho Vašuta dotáhli :) (teda pokud je to pravda, co se tehdy psalo).
@pajmič (22.04.2024 16:18): mě vlastně překvapilo, že pokračujou v tom nijakým příběhu z jedničky, klidně bych hrál za jinou postavu, Jindrova story je mi tak nějak buřt (ale zároveň mě ani nijak neuráží).
Tak Wingefors se rozhodl zbavit dluhu tak, že Embracer rozdělí na 3 firmy a všechen dluh hodí na Asmodee, výrobce deskovek xD A Warhorse a ostatní AAA studia teď spadaj pod "Middle Earth Enterprises & Friends" což je hilarious placeholder název, jsem zvědav s jakým názvem se pak vytasí. Ale asi dobrý že firma pod kterou Warhorse spadaj na tom bude finančně výrazně líp.

@pajmič (22.04.2024 15:44): já čekal retribution a taky mě to překvapilo. Asi dva důvody, deliverance je už známej brand kterej se jim nechce měnit (hlavní důvod) a pak separátní že deliverance II je přímý pokračování jedničky a dokončuje Jindrovo příběh, tak jim to takhle sedne víc. Ono původně KCD měla být tří-aktová hra s několika mapami, ale zkrouhli to na jednu (ikdyž samotná hra pak byla stejně dost obří).

@S4TW (22.04.2024 13:07): tak minimálně Jindra a Ptáček asi ne, když jejich dabéři řekli že je zatím nikdo nekontaktoval a přitom už se na dabingu dle všeho asi pracuje.
Jsem jediný kdož je zklamán z toho názvu? Jsem se naivně domníval, že "Deliverence" je podnázev pro Kingdom Come. Pravděpodobně se jim nechtělo vymýšlet nový podnázev. "Kingdom Come II: Resurgence/Retribution/Redemption/Renesance.....to poslední by vlastně asi tak špatně neznělo :)
@S4TW (22.04.2024 09:40): No, v době oznámení se říkalo poloprofesionální. Ale nakonec to dopadlo tak, že většina jsou herci, ale ne všichni jsou dabéři, lehce to tam kazí pár amatérů, protože prostě vyčnívají, to nemyslím nějak zle, a paradoxně tam pak vyčnívají i ti profíci.

Je to nesourodé, není to ani zdaleka dokonalé, ale jak jsem tu hru teď odehrála na Switchi, vlastně se mi výsledek docela líbil. Což neznamená, že na něco nenadávám takových každých pět minut. Ale já občas nadávala i na angličtinu.
Teď jsem fakt zvědavá... Přímý dohled, velká produkce, dá se očekávat, že nedojde na nějaké velké výkyvy... Mám velká očekávání, snad nebudu zklamaná. Ale i kdyby, stejně jako u jedničky to bude bez ohledu na kvalitu jeden z nejzajímavějších počinů, co tu kdy vznikly.
@S4TW (22.04.2024 10:09): jojo mám, ale já tam potkal úplně všechno (npc bez hlav, mizející padací mosty, mizející šutry, lítající jeleni, NPC co někam měly jít a nešly atd.). Já nikdy neměl moc smůlu na bugy, tak jsem si to s KCD vybral.

edit: plus teda zatím jsem v těch úvodních lokacích tak jsem zvědavý jak to bude šlapat v otevřeném světě, ale dyžtak si to holt hodím do geforce now no.
@S4TW (22.04.2024 09:40): to je jasný originál je prostě originál. Ale zase takovej Warcraft 3 s českým dabingem, to je zážitek doslova do konce života :)

Jinak teda musím říct, že přes ten bugfest jsem úplně zapomněl na kvality, který tahle hra má. Je to fakt úplně jiný než cokoliv jinýho. Plus je tam vidět ten obří smysl pro detail, které české hry tak často mají. Uvidíme kam až dojdu, ale zatím si to užívám (i když NPC pořád mizej, ale nehraju to na žádným děle no).
@Walome (22.04.2024 09:19): jo, koukám na to, že to teda asi zkusím v tom českém dabingu, nicméně když si tak pročítám, kdo na tom pracoval, tak nazvat to amatérským dabingem je hodně silné slovo :D, pak teda nevidím úplně důvod, proč by KCD 2 mělo mít jiné dabingové složení...

Jinak obecně já mám asi senzitivnější averzi vůči českému dabingu, než je standard, mě teda i profi český dabing u filmů/seriálů, neskutečně tahá za uši... ale jak tu již bylo zmíněno, jestli se někam hodí, tak je to KCD :)
@S4TW (22.04.2024 08:51): jo to mě nekonečně fascinuje i u Netflix stránky. Vyjde nějakej film a tam 5 dotazů A MÁ TO DABING???

Jinak teda nevím jak moc je to amatérský, ale mně to přijde slušný. Plus bych se vsadil, že pár hlasů jsou skuteční herci. Rozhodně to není na úrovni Fenixe, čehož jsem se bál. Kdybys mi neřekl, že je to amatérské, tak to snad ani nepoznám (zatím).

Jen teda nesedí to co je psáno, a to co je namluveno. Mi přijde, že titulky byly otrocky překládáný z eng originálu (jsou tam takovýty klasicky anglicismy, jakože oslovávní na konci věty atd.), kdežto dabing zní poměrně přirozeně, jen občas mě zatahá nějaký slovíčko za uši (třeba slovo fakt atd.), ale to je spíš o tom jak to kdo cítí. Takže zatím amatérský dabing lepší než ofiko titulky :)

@rikuhahl (22.04.2024 09:01): mně se líbilo, že slyším jak anglicky mluvící hráč slyší naše jména a názvy atd :) ale jinak jo ta čeština tam zní hezky. Jen mě mrzelo že Němčour nemá přízvuk :D
@rikuhahl (22.04.2024 09:01): samozřejmě, že by to bylo fajn v této konkrétní hře, ale chápu, proč tomu tak u prvního dílu nebylo a už méně chápu, že si někdo tu hru opravdu užije až po 6 letech s amatérským překladem, který prostě je.... amatérský... ale souhlasím, že bude fajn mít možnost si tu hru dát s kvalitním (SNAD) dabingem v češtině kvůli imerzi.,..
@S4TW (22.04.2024 08:51): Český dabing je fuk u drtivý většiny her, i u tý Mafie by nebyl potřeba. Ale pokud se hra odehrává v českých zemích a jsou tam lidi, kteří by evidentně mluvili česky, tak je přece v zájmu autentičnosti v pořádku, že je ta čeština vyžadována, ne?

Mně osobně ta angličtina prokládaná těmi různě zkomolenými českými jmény a místy dost kazila zážitek, což je špatně.

Obecně s tebou ale samozřejmě souhlasím.
@Walome (22.04.2024 07:24): je masakr, že v roce 2024 stále tolik lidí bere český dabing jako nejsilnější stránku hry (mluvím obecně o diskuzích různě po internetech, aby se někdo nechytal slovíčka)... já jsem nesehnal titulky k jednomu dánskému filmu a byl jsem nucen si to dát s dabingem, zážitek padne tak o 30%, jak je to hrozný, hlavně ten zvuk je pak úplně doje.... což samozřejmě u her není takový problém, ale upřednostnit amatérský dabing, který prostě zní hrozně, když to nedělají profesionálové... no, každému, co jeho jest :)
A on si nekdo pamatuje nejake hlasy? Ja to hral s dabingem vcera, a ze by mi nejaky hlas utkvel se rict neda.

Jinak by me zajimalo co vsichni ti hlasiti patrioti rikaji na spatnou gramatiku ceskych titulku, to jim, hadam, nevadi. Hlavnezejetoceskyvoe!

Jinak mi prijde az fascinujici jak se lidi zacyklili a jsou po 6 (!) letech opet schopni resit to samy tema a stejne hulakat jako pred lety, ze chteji dabing. Bruh je to 6 let, smir se s tim.
@Brasikona (21.04.2024 17:35): Přesně o tomhle jsme se bavili s kolegou. Že když dabing k jedničce vznikl jako fan projekt, nemusí mít dvojka stejné dabéry. Přesně tohoto kočkopsa jsem se bál. Fakt výborný...
@Paul (21.04.2024 18:23): Ono jde o to, že Warhorse oficiálně k lokalizacím nic nechtělo říkat. A to vlastně platí. Já s Tobim ten večer mluvila, řekl mi bez komentáře, a i když to ještě ten večer obletělo všechny české herní weby, Tobi si dal ještě ráno tu práci a odpověděl mi do zpráv na otázku, zda něco oznamovali (kterou jsem mu předtím psala večer) "ne", takže v tom evidentně pokračují. Nejde jen o češtinu, jde o všechny jazyky. Český distributor to ovšem viděl jinak a navzdory tomu, že WH o jazycích nechtělo mluvit a pořád je to "bez komentáře", tak to propálil v tiskovce. Takže tak.
@Brasikona (21.04.2024 17:35): Viděl jsem včera pokec s Tobim (první video, 1:05:30) kde se ho nějakej polskej streamer ptal na českej dabing, a odpověď byla že "so far we have english only and we are considering which languages will be in the game, but so far I have no clear answer." Což mě docela překvapilo když už český weby ten dabing jakože potvrdily.
Když už tu řešíte Jindru, tak vám to tu naruším, protože mám drobnou novinku k českému dabingu: https://www.vortex.cz/cesky-dabing-kingd ... bude-mit-jine-hlasy/

Jsem fakt zvědavá, jak to nakonec dopadne. Chystám se využít angličtinu i češtinu, protože Tom McKay je za mě boží a s Lukem Dalem mají skvělou chemii ve svých rolích i mimo hru, a češtinu samozřejmě kvůli tomu, že je to můj koníček, že ano.
@Sadako (21.04.2024 15:04): Že by Jindřich byl tupý vidlák mi přijde tedy jako značně tendenční zhodnocení, je to prostě mladej kluk ze stavu, ke kterému patřila drtivá většina tehdejší společnosti. Ve skutečnosti jej hra vykresluje jako bystrého, což je reflektováno třeba při úspěšných dialogových hodech.

Že je KCD nejimerzivnější RPG je sice dojem, ale založený na řadě objektivních faktů, ke kterým patří především pěkně dlouhá řada designových rozhodnutí, jejichž těžiště je v realismu, zcela neobvyklém pro tento typ her. Ale jistě, pokud tyto skutečnosti recipient nevnímá nebo nedokáže z nějakého důvodu ocenit, dojem může mít jiný, jakkoliv je podle mě vzdálenější pravdě. ;-)

@AlieN (21.04.2024 14:48): Ten příběh je za mě solidní standard, not great, not terrible. Proto jsem také předtím psal, že bych ale od pokračování chtěl něco víc než kvalitu devadesátkové filmové produkce. :-)
@Adieu (21.04.2024 14:10): Ono je to spíš ta hra nenabízí nic, co by mě zajímalo nebo to nenabízí ve formě a skupenství, aby mě to zajímalo a ještě je herní avatár tohle, ne, děkuji. Protože "nejimerzivnější" je velmi subjektivní pojem (a dojem), musí se to potkat na ose dílo-recipient a třeba mě KCD míjí o několik galaxií úplně vším. Koho naopak ne, ten si tu hru zahraje (protože je zjevně cílová skupina tohoto výrobku) a přijde mi pravděpodobnější, že spíš než Jindrův ksicht bude řešit třeba jeho story.

@AlieN (21.04.2024 14:48): Exactly, a pokud někomu vadí, že bude hrát za tupého vidláka, je slušná šance, že tu hru nebude hrát vůbec, zejména, když ho hra nezaujme ani ničím jiným. A bude-li někdo zaujat např. soubojákem a settingem a nebude mu po chuti vidlácká postava, spíš bude kritizovat to, že je Jindra napsaný jako vidlák než to, že tak vypadá, si tak myslím.
@Sadako (21.04.2024 14:05): Však to byla pointa - ten hrdina začal jako tupý vidlák, takže také měl vypadat jako tupý středověký vidlák. Tohle McKay i svým herectvím dobře vystihl (jak ale zvládne ve dvojce přerod do rytíře a obecně postavy kterou bych měl brát i nějak vážně, to tedy nevím).

Jinak samozřejmě že je ta postava charakterově nezajímavá - KCD se snaží o styl Bethesdích her, ta postava je prázdná nádoba do které by si hráč měl něco nalít v rámci herních možností. Takovéhle výtky jsou spíš důsledkem toho že absolutně nezajímavý je jeho příběh... ale to už je na jinou diskuzi.
@Sadako (21.04.2024 14:05): Já tedy ve hrách estetiku řeším dost, ale nechat si ujít nejimerzivnější a nadto nefantasy RPG současnosti pro vzhled hlavního charakteru, připadal bych si jako nějaká emo sněhová vločka, co přistává do reálného světa z BG3. :-))
@M.a.t.t. (21.04.2024 13:19): Já si taky myslím, že kdo to hrál, tak se vzhledem jako vzhledem neměl problém, neb hráči, co hodně řeší estetickou stránku věci a zejména vzhledu herního avatára se KCD nedotknou ani pětimetrovou tyčí na dráždění opic, jsem toho důkazem :D (OK, těch důvodů je víc, ale tenhle je tam taky). V traileru hlavní hrdina vypadá jako Radovan "nejsem vyhazovač, jsem intelektuál" Kaluža, no way in hell.
@M.a.t.t. (21.04.2024 13:19): Hmm, tak to by mě ale zajímalo, v čem je Jindřich nezajímavější postava než dejme tomu ten bezejmenný panďulák z libovolného Gothicu. :-) Nebo třeba v čem je nezajímavěji napsaný než Geralt z prvních dvou Zaklínačů. Nebo pokud vezmu lineárnější žánry, v čem je třeba neoriginálnější a nezajímavější než zcela archetypální charaktery Plague Tale.

Jinak já zjevně neříkám, že Tom McKay nepůsobí dostatečně charismaticky, naopak, má ovšem takové charisma roztomilého kluka, kterým ten Jindřich na začátku prostě je, aby to bylo RPGčko, ve kterém se z nuly vytáhneš nahoru, ale omezeno možnostmi historických reálií. Také bych tedy radši viděl Jindřicha odpočátku jako nízkého šlechtice než syna kováře, ale co už.

V KCD jsem úplně miloval ty neúspěšné hody v dialozích, jak skvěle je to napsané i zahrané - často to byla taková sranda, že mi vůbec nevadil ten neúspěch. Zároveň však má McKay přesahy, takže dokáže zahrát i více než jen toho klučinu, v čemž vidím velký příslib do toho druhého dílu, ve kterém ostatně i vypadá ve tváři výrazně vyzráleji.
@Adieu (21.04.2024 13:02): V tomto bode s tebou teda veľmi nesúhlasím, Tom McKay pôsobí ako herec dostatočne charizmatický, v hre je doslova použitá jeho podoba a ozaj si nemyslím, že kritika pramení z jeho vzhľadu. Skôr je to o tom, ako relatívne nezaujímavo pôsobí jeho postava, čo je aj dôvod prečo až tak ideálne nesedel ani mne. V dvojke to už môže byť, samozrejme, trochu inak.
@GodOfTheSick (21.04.2024 11:58): Jo tak to mají jistě autoři těch žebříčků pravdu. Na to, že je KCD rpgčkem s nemožností hrát za jiný charakter, je podle mě naopak jedním z nejlepších příkladů, kde to funguje, a Tom McKay je velmi zábavný herec s širokou paletou obličejových i hlasových projevů. Jeho obsazení funguje geniálně s ohledem na ludonarativní integritu. Jestli náhodou nevadí hlavně lidem, kteří chtějí hrát za více charismaticky archetypální sexy charakter anebo za ještě více sexy holčičku.

Jinak myslím, že chytat se toho hledání meče jako hlavní náplně příběhu může být poněkud naivní, očekávám, že příběh se bude věnovat mnohem závažnějším dramatům a návrat meče do rukou Jindřicha bude jen symbolickým završením cesty k rytířství - a že jím bude pasován.
no taxuper, nainstaluju to že jako budu pokračovat tam, kde jsem nedávno skončil a hra mi načetla savy z roku 2018 a moje nejnovější savy nikde nejsou...

@rikuhahl (21.04.2024 08:44): dvě chybky a psa jsem tipoval, ale zase jsem to měl nejrychleji!
Mě teda udivuje, že se rozhodli pokračovat s Jindrou, když se ve všech žebříčcích o nejnudnější hlavní postavu umísťuje na prvních místech. Naprosto nezajímavej charakter, nemá co nabídnout. Fotra a meč našel, tak teď bude na pozadí husitských válek hledat babiččin kapesník? Od Vavry nečekám zázraky. Ostatně ten trailer je jen přehlídka klišé, žádná snaha vybočit a zaujmout někoho jiného než masu.
To hazeni hoven na nemeckej barak je proste nejlepsi uvod do hry :D pobavilo stejne jako pred 6 lety.
@Gordon (20.04.2024 14:07): Ja som si ani nikdy nemyslel, že je. Už prvá Mafia bola v niektorých aspektoch poslabšia, akokoľvek na ňu viacerí pejú z nostalgie ódu, ale budiž, na tú dobu to bolo spracované veľmi kvalitne a on aj sám priznal, že nie všetko mu tam fungovalo. Zjavne sa však nedokázal pozvniesť na to, že remake vznikal bez jeho účasti a hoci tam scenár viackrát naprával jeho chyby, kritizoval ho až neúmerne a označil ako bezduchý :D

Čo sa týka príbehu Kingdom Come 2, môj prvý dojem že je pôjde o úplne klasický sequel - tj všetko musí byť väčšie, epickejšie, výpravnejšie. I tak verím, že zle spracovaný nebude, dosť možno bude aj niečo zábavnejší ako celok ale neprekvapilo ma keby to skutočne najlepšie z hry skutočne nepísal on, ako tomu bolo asi aj v jednotke.
@Gordon (20.04.2024 16:29): Jo, taky nechci být nactiutrhačnej, je to sice zapšklej páprda a jako osobu jej nemám rád, ale cením si jeho přístupu k hernímu designu a nebýt té jeho paličatosti, možná by řada skvělých projektů neexistovala. Ale přesně no, ohledně writingu podle mě dávno narazil na své limity.
@pajmič (20.04.2024 15:44): Já mu ten nápad neberu, určitě je schopnej si prosadit své a obhájit si implementaci spousty věcí, ve výsledku to jsou ale jen nápady, který za něj realizuje někdo jiný a to co má dělat, tedy psát příběh, tak v tom tak dobrej podle mě není a měl by to přenechat jiným, třeba tomu, kdo psal Johanku a předat jen základní strukturu příběhu.
@Gordon (20.04.2024 14:07): Vávroun se opět stává obětí svého úspěchu. Založíš malou firmu, máš prakticky veškerou kontrolu a kreativitu na projektem. Ten vydáš, náhle vydělá prachy, tým se značně rozšíří a hle! Najednou už nemůžeš dělat věci, který si dělal před tím a z nudy se kopeš do análu. Ještě že jsou ty asociální sítě, takhle má Vávrič alespon jak zabít čas. :D nebýt xitchbůku možná by už vzal roha, za dob 2K takový luxus neměl :D
@Adieu (20.04.2024 11:55): @M.a.t.t. (20.04.2024 12:27): Upřímně, Vávra opravdu není nejlepší scénarista a myslím, že si kritiku zaslouží, když sám kritizuje kde co.

Promítá do toho ten svuj nekonečný pesimismus a filosof "hadr" moudra, stačí se vrátit k mafii.
Doufám, že ve dojce bude jeho vlivu co nejméně co se týče příběhu, snad tedy to jeho působení na sockách mělo pozitivní dopad na jeho produktivitu. :-D
Má největší obava pramení z toho, kolik ze scénáře psal sám Vávra, a ošívám se, že bude mít v tomto ohledu jistě opět hlavní slovo. Doufám totiž ve více než nějaký devadesátkový standard, vypocený tím ufňukaným buranem. Už jednička trpěla takovým tím současným cynickým a parodizujícím náhledem na víru, od které si držela odstup, což je asi nejtypičtější neduh i současných historických filmů, viz Scottův Poslední souboj, kde vysoká francouzská aristokracie šoustá v satanistických grupáčích jak nějaká opiem sjetá ruská šlechta v 19. století.

I z toho důvodu se mi tak líbilo A Woman's Lot, že to konečně řešilo dobově příznačné náboženské téma. A nějak jsem to nikde nenašel, ale vsadil bych se, že to psal právěže někdo jiný než Vávra.
Těch aktivistů je sice menšina, jak píšete, ale vliv maj dost výraznej, mně právě proto nepřijdou jen tak pro zasmání. Spíš je skoro děsivý, kam to vede.
Jinak na dvojku jsem natěšená! Abych napsala taky něco k tématu KCD :D
Jsem trochu mimo, Vávra je stále v Warhorse Studios? Myslel jsem, že když prodal svůj podíl, že šel i pryč. Že snad jen napíše scénář pro KCD 2.
Úplně vidim to etnický dilema, kdy na jednu stranu jsou ve hře židi, na druhou stranu je hráč může všechny pozabíjet.
@Fritol (19.04.2024 15:46): Nehovoříš nepravdu, ono to s tím souvisí. Ovšem na druhou stranu IGN a Kotaku nejsou noname, což jen nahrává předpokladu, že tam opravdu nepracují chytří lidé, ale mamlasové kterým je gaming naprosto u zádi.
@pajmič (19.04.2024 15:33): Ještě otázka, zda to ti novináři dělají z přesvědčení nebo je to vychcaná taktika na prokliky akorát. Kdybych byl noname neseriózní novinář, který je každému u zadku, což herni novináři vesměs jsou, a byl bych placený od prokliku na článek, tak bych občas nějakou takovou sračku beztak taky napsal. :D

@Marcusss (19.04.2024 13:29): V rámci DH bych to nehortil, tady se tomu zasmějeme akorát. Naopak se tady spíš někdo občas rozvášní se svou xenofobii než s tím, že by obhajoval "SJW" v takhle nesmyslných případech.
@Fritol (19.04.2024 11:10): Vtipný je, že v dnešní době nevíš, zda si někdo dělá prču a trolí nebo je seriozní. On ten několikaletej výplach mozkoven funguje na mnoho lidí. Normální člověk když slyší slovo "deverzita" ve hře, představí si vícero zbraní, brnění, různorodá prostředí, bohatší možnosti v kraftování či rozhovorech. A pak jsou tu třeba mongoloidi z Kotaku, co v imersivní historicky akurátní sředoevropský hře chtějí mít černoušky, transky, tlustochy na vozejčku atd. To nejsou herní džurnalisté, ale aktivisté s mozkem o velikosti zaječích varlat. To nelze brát vážně :)
Ta hra může vypadat sebelíp a plnit jakékoli škatulky, ale někde na nějaké diskuzi či fóru někdo to téma vytáhne,

A ne nutně vážně - jako troll, jako vtip, jako "hahaha pamatujete na to" atd. A tam to někdo uvidí a roztáhne to na další fóra, lidi se začnou pohoršovat a celá ta debilní diskuze je zase na stole.
V principu přesně jak se stalo tady.

Nic proti, @Fritol, ale byla naprosto nulová šance, že by to nikde nikdo nevytáhl. Sám jsi napsal "už to začíná" - což svědčí o tom, že jsi věděl, že je to nevyhnutelné. Doprčit stačí před někým zmínit KCD a hned si vzpomene na tu ne-diskuzi která o tomhle probíhala. Je to nafouknuté drama memeticky trvale spojené s KCD značkou a tím, jakým způsobem se k němu Vávra postavil. Kdyby ses víc snažil, našel bys pravděpodobně podobné diskuzní vlákna o KCD2 ještě předtím než ji oznámili.
@Hrdlodus (19.04.2024 12:15): Přesně. A ve výsledku je teď ta "menšina" obecně větší, protože se rozrostla o idioty co se nad ní pohoršují. A ve výsledku je jich finálně víc, než těch pár volů co to to myslelo vážně.

Už se těším, až to začnou dolovat reakcionářští youtubeři a streameři, aby ten humbuk znova nafoukli v co největší drama. A výsledkem bude, že se zase víc a víc lidí bude vztekat nad vícemébě neexistující "woke" masou co se snaží cancelnout Warhorse.
Největší škoda je, že se nad těmi pro-černošskými kritiky někdo pohoršuje. Je to obskurní menšina, kterou, kdyby furt někdo nesdílel, tak o nich nikdo neví.
Bohužel dokonce autor hry je na tom životně závislý.
@Paul (19.04.2024 11:31): Špatná reklama taky reklama, víš co. Jsem si jistý, že tyhle články v médiích i debilní komentáře na sítích a steamu prvnímu dílu akorát pomohly v prodejích. Hlasitá menšina píše kontroverzní sračky, generuje to prokliky, o hře ví víc lidí a konzervy pak na obranu hru koupí aby tvůrce podpořili v tom "boji". Ve výsledku vyhrají Warhorse a Embracer. Teda dokud nějakému kravaťákovi v Embraceru nejebne a nezačne na Warhorse tlačit. Což se snad zatím neděje.
Jj, black men v našich končinách žijí už dlouhý čas, už přes 30 let :) Plus třeba dalších 30 let zpátky, když se budou počítat ti různí studenti z Afriky, co tu získávali vzdělání pro budování socialismu ve svých zemích. Takže už zbývá vyřešit jen těch cca 550 let, co chybí do děje KCD :)
Jo vlastně jedna věc co mi na tom traileru dost vadí, že MC už nevypadá jako místní ňouma.
Trailer je nehorázně vtipnej.

To obléhání na začátku s framingem, zvukem a šedivostí jak z filmové prezentace druhé světové války. XD

Celý to podání jak z filmu od Guye Ritchieho.

A naprosto miluju ten poslední záběr, kde postavu co ani není ve stejné místnosti kde se zjevně odehraje ten výbuch odhodí tlaková vlna.

Ale je pravda, že to jsou nitpicky a spíš jen kritika traileru.

Dali si s tím práci kluci a holky ve Warhorsu. Snad to nebude moc trpět Danovým boomerismem.

Tím, že je to sequel to aspoň tolik netrpí tím, že Jindra nevypadá na svůj věk. Teda on teď vypadá na 40, zatímco  Markvart z Úlice nezestárl ani den. Ale to se asi dá ignorovat.

Musím pořád zahrát někdy jedničku s tím modem co udělá z Jindry teenagera.
Trailer prisernej, nic se nedozvis, ani na tu Kutnou Horu to nijak echt nenalaka (jsem cekal na zaver zaber na zive mesto), story byla uz v jednicce meh, takze zabit celej trailer tim, ze tam sedlak Jindra bojuje jak akcni hrdina, kdyz hra je uplne o necem jinem, to je divny.

Plus si moc dobre pamatuju prvni trailer na jednicku a na to jak to bylo pak rozbity. Takze za me meh. Mozna zkusim tu jednicku na pc spis, jestli nebude zazitek lepsi.

Ono to prej leaklo uz driv protoze to prej hral nekdo z ty Vavrovy youtobe boomer show, ale asi na to nikdo nekouka.
Jako vypadá to vizuálně o fous líp, ted jde o to, zda opravili nedostatky z jedničky a zdali to bude mít lepší story. Taky možná konečně dostaneme ty (před deseti lety slíbený) bitvy armád, když se ten konflikt tak rozšířil.

A Guldyho slíbená pecka nikde, falešný marketing hned na počátku, Ubisoft would be proud :D

@BUMTARATA (18.04.2024 22:19): Copak? Tobě se nelíbí starej dobrej eurojunk, ty mainstrýmovbej kasuále? :)
Tady je googlem z němčiny přeložený preview gamestar.de, ten člověk si to mohl i zahrát.

Second example: If I throw my valuable hat on the ground and a resident spots it, after a while he not only pockets the loot, but also puts the hat on himself! Scenes that happen exactly in the real world - especially at Oktoberfest.

:))
Ten trailer se mi taky zas tak nelíbil, takovej chaotickej, pořád se tam střídá boj a nějaký hlášky a vlastně z toho jsou takové abstraktní informace, ale ta představovačka je fajn.

On tam opravdu bude konečně oficiální dabing? Zajímavé.@Garret (18.04.2024 21:13): lol
Prošvihl jsem 20 hod, páč jsem skládal jedno starší PC, ale trajler rozhodně stojí za to! Teď přemýšlím jaké asi tak budou HW nároky. :)
Bude při vydání českej dabing, to si Warhorsáci oddechnou že nebudou muset furt poslouchat ty nářky. Teda, snad ještě budou i br portuguese titulky, jinak nářky budou pokračovat.

@BUMTARATA (18.04.2024 20:53): jako vtipnej ten kontrast vávry a bocana :)
Trailer horsi nez ty zabery po tom. Skoro bych rekl, ze byl ze starsiho buildu na horsim nasviceni. Ty zabery po tom bylo nejlepsi realtime GI, co jsem ve kdy hre videl. Neskutecny, nektery zabery byly jak real. Neverim, ze to bude takhle vypadat. Zabery z Kutny Hory naprosto fenomenalni, kdo nastavoval SVOGI (nebo cokoli maj svyho), byl genius.
@rikuhahl (18.04.2024 20:18): co ti vadí na příběhu s návazností? Mně to vzhledem k událostem v jedničce i následujícím historickým událostem přijde logický.

@Paul (18.04.2024 20:21): žádný příští týden, potřebuju do vydání odehrát jedničku v češtině a na HC a protože mi odchází NB tak ještě novej stroj, který dvojku zvládne.

Každopádně mi je jasný, kam zamíří příští léto davy fandů na dovolenou: Trosky, Kutná Hora a Český ráj.
Už vidím ty situace na pokladně u Trosek:
Fanoušek: dobrý den, je přístupná ta část zříceniny, kde byla komnata, ve které se Jindřich líbal sTerezou?
Pokladní: vy jste další z těch bláznivých fandů té videohry že? Nezlobte se na mě mladej pane, ale dneska jste už asi 239...

A taky se ke dnešku s konečnou platností mění nejočekávanější hra na DH pro rok 2024 :)