@Phoenix (23.01.2016 23:31): tak jsem nakonec zvolila taktiku normálně do něj střílet a ke konci mu zůstala otevřená hlava tak jsem pak střílela do ní a bylo po něm :) Uf ale bylo to s náboji jen taktak, kdyby měl větší výdrž tak bych ho pak ke konci musela utlouct páčidlem :D
@Matthias (23.01.2016 21:37), @Laurona (23.01.2016 21:24): jj, po zničení tří "světel" jde zabít i "normálně" (jak píše níže Matthias, ustřílet třeba kuší do hlavy), jen to nějakou dobu trvá. Snad u žádného průchodu hrou (včetně prvního dohrání Source asi před měsícem) jsem nedělal to, co se dočteš v každém návodu (tj. střílet Nihilatha do otevřené hlavy raketometem nebo se nějak složitě teleportovat nad něj a hodit mu do ní výbušninu). Přišlo mi to hrozně "haluzácké" (a nemám moc rád Half-Life raketomet, protože jde kulové poznat, jestli jsem se trefil nebo ne).
Mám dotaz...ve finále v závěrečným souboji jsem zničila všechny tři krystaly...dle návodu mám bossovi hodit do hlavy (až se mu otevře) granát.......tak se chci zeptat zda opravdu stačí mu tam hodit výbušninu a bude s ním konec nebo ho mám ještě nějak oslabit?
@Coldplaz (28.07.2015 15:08): Z hororových pro HL1 jsem hrál They Hunger komplet, Survive in Catacombs 1, Afraid of Monsters (původní z roku 2005), Cthulhu a Paranoia. Všechny byly super.

Z hororových pro HL2 jsem hrál Ravenholm, Ep1. The Sprucecape Map Pack a Call of Cthulhu: Dark Edges – The House (Ep1). Nejlepší byl ten prvně zmíněný, to druhé mělo zajímavej konec a to třetí byla hrůza sama o sobě.

A normální mody celkově, k HL1. The Gate, Invasion, Operation Black Thunder.
A normální mody celkově, k HL2. Minerva, Offshore, Strider Mountain.
Aké sú podľa vás nejlepšie single player mody pre Half-Life (Hlavne horrorové, pre 1 aj 2)
Ja som už hral

Grey
Nightmare House 2
Mistake -1
Underhell
lol a jak ti brouci křičí "do you suck dick" při skákání (zhruba devátá minuta) :D:D
@Phoenix (18.06.2015 20:27): GC vůbec není marná hra. Hlavně na tu úvodní část s dinosaury mám pěkný vzpomínky. Ale abych se ještě vrátil k HL - velmi kvalitní mod, navíc zasazený do reálií HL je Azure Sheep. Dá se říct, že je to takový čtvrtý pohled na BM incident. Délkou skoro jako Opposing force, kvalitou výš než Blue Shift.
@Lukaskon (18.06.2015 13:05): Dnes je člověk zvyklý, že tutorialem je úvod kampaně. Ovšem dříve to bývalo občas jinak, zhusta tutorial žádný nebyl či byl od kampaně oddělený (v takovém Deus Ex jsem tutorial dohrál až po dohrání celé hry :-) )

@Greg (18.06.2015 12:50): Ještě bych se přimluvil za Gunman Chronicles. Sice nesouvisí přímo se sérií Half-Life, ale nejen enginem je poměrně podobný, borci si tehdy hodně mákly na to, že mělo jít o "pouhý" mod.
@Greg (18.06.2015 12:50): Nu, OF je lepší než základní hra a BS je horší než základní hra. Časově je to imo jedno, takže je to jen na tobě, jestli chceš mít průchod Dobrý, Super, Meh nebo Dobrý, Meh, Super.

btw - Já to tenkrát hrál tak jak to vycházelo: HL -> OF -> BS
@Greg (18.06.2015 12:50): No časovo je OF prvý a BS druhý datadisk, takže asi OF, ale z hľadiska deja/gameplay je to absolútne jedno. OF je viac previazaný s pôvodnou hrou, sú tam nejaké scény z HL ktoré zažiješ z pohľadu vojaka v nej.

Ale čo je najlepšie, OF má najlepšiu zbraň ever zo všetkých dielov a častí HL (spolu s hL2) - fantastický Desert Eagle.
@Greg (18.06.2015 12:50): S těmi skoky... obvykle pomůže absolvovat tutorial :)
Tahle hra tě nevede za ručičku, takže jak na nepřátele musíš přijít hezky sám. O to víc těší, když pak na něco přijdeš.
Začni BS (přijde zklamání) a pak si hoď OF (to zvedne náladu). Anebo to vem podle data vydání ale od BS nic moc nečekej. A pokud nebudeš mít dost, jsou tucty kvalitních SP modifikací.
Tak jsem nedávno koupil za dvě kila celou sérii a už jsem stihl dohrát první díl (14 hodin na hard) a je to fakt pecka! Jak jsem jen mohl tuhle sérii roky ignorovat!

Asi se co nevidět pustím do datadisků Opposing Force a Blue Shift. Kterej z nich hrát jako první?

Jinak těch smrtí mě ve hře potkalo fakt hodně :D . Vůbec jsem třeba nevěděl, že ty Gargantuy lze zabít i nějak speciálně. Vždycky jsem si na ně vyplýtval všechny granáty a miny a stály mě dost smrtí. Pak jsem taky napřed netušil, že jdou sestřelit ty helikoptéry. Některý lokace na povrchu tak dost ztížili. A asi půl hodinovej zásek jsem měl v úvodu na XENu, protože mi nikdo neřekl že se má používat kombinace přikrčení a skoku. Někde jsem něco přeslechl, nebo jak jsem na to měl sakra přijít?
dneska jsem si ještě zopakoval ten poslední souboj - viz video - pozor na spoilery - moje největší záseky ve hře: mise na kolejnici - chvíli mi trvalo než jsem přišel jak se přestavují výhybky.; ke konci - skočit na správný ostrůvek abych se na nějakém létajícím rejnokovi dostal k teleportu dál.
jo díky za info - nevadí, tak se bude prostě hrát bez titulků, - určitě si to dám zase znovu.
---
Před chvílí jsem to dohrál - rovnou na hard obtížnost.
---
Teď se pustím do nového Vetřelce, a později budu pokračovat ostatními half-life-y