Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Crysis


Diskuze

« Novější Starší »
@Gordon (15.03.2019 04:31): Zajímavé. Najednou to jde. Triviální. Od nejnižších verzí Win jsem to dal na vyšší a jde to. A je to Crysis.exe z Bin64 složky. Takže díky.

Definitivně jsem přešel (mimo Nvidia DSR) na rozlišení 2560x1440 na herním velkém monitoru. Tak jsem to potřeboval ověřit a poladit. Dobrý barvy to má. Mazec!
@Gordon (15.03.2019 02:43): Česká Maximum Edition z roku 2009 se Securom ochranou. Zobrazuje to tuto hlášku. Tvou zajímavost jsem četl.

Ten tank byl otrava, nevyjel jsem do kopce, uvízl ve vodě, zoufale tam couval a schovával se. Já na pláni ujížděl a nestřílel je. Ta pasáž mě nebavila. Hru jsem měl spíš jen jako benchmark :)

Mám rok starý počítač. Win10 64bit. Specifikace jsem nikde nedával, ale je to dnešní průměr.
Hru se mi nedaří spustit. Možná by pomohlo toto, ale to bych musel asi přeinstalovat. Fakt nemilé. Hra je furt hw náročná a dá se dobře testovat. Před rokem hrána jen z poloviny. Pak tam byla pasáž s tankem a zabalil jsem to.
Hrál jsem to tenkrát cracklé a pirátksou verzi MP a i v té době to moc hráčů nehrálo :) pár desítek.
Ještě mě napadlo zkusit to přes spoušťák v souborech Steamu a kompatibilitu. Momentálně už nerozumím vůbec ničemu, protože jsem to právě spustil přes vista service pack 2 :-D :-D Vytvořil zástupce, hodil si ho do zástupců s hrami a přes něj se to spustí teď hned. Jakmile to chci zkusit ze Steamu, černá obrazovka....Jsem kurva čaroděj :-D
Vtipné, já to nespustil doteď, dle mě signál HDMI do telky nerozpozná danné default rozlišení. A kde to změnit, nevím... ¯_ツ_/¯
Stejne je to divne. Hra vypada stale vyborne, i po tech letech. Ale je takove divne to hrat na plne detaily naprosto plynule. Nejak uz to nema to sve kouzlo. :P
@marwel (11.08.2018 11:42): Ryzen mám - 1600x, ale jako nevim o ničem, proč by to kvůli němu mělo blbnout. V minulosti jsem nahrazoval bin32 binem64, pak se ještě dělala nějaká vifikundace kvůli tomu, že nešlo nastavit ve hře full hd....jenže všechny tyhle pičoviny jsem měl vyřešený, Crysis prostě fungovalo parádně i s blackfire modem. Pak k tomu přijdeš a najednou ti to začne mlet, že nemáš podporovanou verzi windows....Nechápu to, sere mě to!
@Korbitch (10.08.2018 15:17): Je možný, že BlackFire mod používá něco jako SweetFX, což je s Win10 nekompatibilní, pokud se nepřejmenuje jeden soubor. Já měl velké problémy s modifikovaným Far Cry 2, vždy jsem musel měnit nastavení a fičury, dle nálady Microsoftu.
Tak si už někdo dělá prdel. Zprovoznil jsem už dávno verzi na steamu, kdy mi to hlásilo nekompatibilní bůhvíco, dal tam blackfire mod a teď mi to hlásí, že mám nepodporovaný windows a mám si naintalovat 98 nebo co do prdele už s tim fakt kurva....přitom jsem to hrál minulý víkend, žádný update od té doby nebyl. Nasrat na to už.
@PavelU (23.05.2018 18:05): Pěkné, myslím, že čas ukázal, že Crysis byla poslední graficky revoluční hra. Co se týče technické stránky hry, řadil bych ji klidně vedle (kousek za) her jako Quake, Unreal, Quake 3, Doom...
Tak po 9 letech jsem tuto hru dohrál podruhé (s upraveným configem viz níž - děkuji PavelU) a je pravda, že čím je ta hra starší, tím víc ji dokážu ocenit. Je až neuvěřitelný, že ta hra má víc jak 10 let. Původně jsem myslel, že upravím svůj super-hate koment, ale zůstanu jen u lepšího hodnocení a shrnu to sem.

Co se mi furt nelíbí: Neuvěřitelně tupá AI, nechápu, že se to nepořešilo nějakým patchem od data vydání. Vedle sebe jsou 4 enemáci, killnu jednoho, okamžitě se hodím do stealthu a ostatní jen tupě chodí dokola a blbě čumí, po chvilce se uklidní uplně, jak kdyby se nic nestalo. Dál si myslím, že od mise po tunelech bez gravitace už té hře totálně došla šťáva a poslední mise na lodi je prostě opruz (šmatlání semtam po bludišti, vyrážení dveří pěstma..).

Každopádně čím víc mám dohraných novějších her, tím víc čumím, jak je tato hra technický vychytaná. Fyzika všech stromů, keříků, listů, když vybuchne granát, nebo když přes to střílíte.. takový kravinky detaily, ale člověk to prostě vnímá. Vypadá to výborně a myslím si, že tato hra je opravdu milník v počítačové grafice, dodneška mi jiná hra takto asi nevyrazila dech v době svýho vydání. Asi otestuju nějaký další grafický módy se zapnutou nesmrtelností nebo tak něco.
Maximum Edition CZ jede jako po másle. Stále graficky velmi pěkné. Dával jsem tam jen tento config. 64bit podporu zmíněná verze má již zahrnutu. Je to ale ošetřeno Securomem, takže DVD musí být vložené. Horší je štělovaní barev, ve hře a v ovládačích nakonec zvoleny optimální hodnoty.
@Cobot (13.02.2018 21:20): ach to jsem nevěděl, že tím spustím takovou vlnu :D to moje není myšleno jako hejt, ten já obecně taky nemám rád, však jsem taky psal, že jsem 10 šanci dal a rok je zkoušel používat, ale bohužel do použitelného stavu jsem je nedostal, HW není žádný zastaralý (i5-4XXX, Z97 deska...), ovšem stabilně nikdy neběžel, z uspání se probouzel sám, některý soft, který jsem byl zvyklý používat nefungoval (např Acronis Disk director), další pracovní věci, updaty to je kapitola sama pro sebe, vypnout opravdu nejdou, s čímž bojoval i náš obchoďák, několikrát ztratil práci páč neuložil apod. Nastavené fce systému se měnily s updaty. Např dvě úrovně nastavení, light verze a pak klasicky v Ovládacích panelech?! Proč něco dělat jednoduše a funkčně, když to jde udělat složitě...
- ale jsme fakt OT, to jsme mohli řešit někde v sekci HW/SW :)
@Gordon (14.02.2018 03:10): nikdo nemluvil o reinstalaci windows, pouze strčení HDD s již nainstalovanými, co máš v druhém PC a zkusit je rozjet...
@Kwoky (13.02.2018 23:57): Znám jen postup s vypnutím té služby. Tak ještě ten virtuál i když chápu, že není praktickej. Ale na ukázku softwaru to fungovat může.

Dobře ale přístup MS k aktualizacím je pochopitelnej. Je lepší nedat userům možnost aktualizace vypnout. Windows nejsou tvůj majetek. Kupuješ si jen licenci. Samozřejmě průser jsou násilné restarty a neumožnit to profesionálům vypnout o tom žádná.

Samozřejmě troling :D
@Cobot (13.02.2018 23:25): Spíš v jejich používání nevidím nijak zásadně velký rozdíl proti W95

V používání rozdíly nejsou a opravdu je to jen launcher. Jenže když ti ten launcher funguje a najednou sám od sebe řekne, že tenhle program prostě nespustí, protože někdo v Microsoftu rozhodl, tak to je z mého pohledu naprostý průser.

Prosil bych postup, jak úplně vypnout jakékoliv updaty Windows 10. Už jsem se setkal s názorem, že vypnutí a zakázání služby Windows update nestačí. Experimentálně to ověřené nemám. Na sedmičkách stačilo vybrat "Nikdy nevyhledávat aktualizace" a kliknout na OK.

A ten poslední odstavec beru jako trolling. Prostě ty to nepotřebuješ, tak to nepotřebuje (skoro) nikdo, že? :)
@Kwoky (13.02.2018 22:47): Ono to není ani tak o tom, že mi vyhovují. Spíš v jejich používání nevidím nijak zásadně velký rozdíl proti W95. Proto je mi to v podstatě buřt jestli sedím u kompu se sedmičkama nebo desítkama. Je to jen launcher programů co používám.

Situaci co popisuješ chápu. Sice je asi trochu přitažená za vlasy, ale jo asi je možný, že se tohle může stát. Kde ale bereš jistotu, že podobnej problém neudělá aktualizace na sedmičkách? Aktualizace by v desítkách snad měli jít zastavit. Můžeš je mít jen ve virtuálu bez aktualizací. Pokud je to nutnost, cesta je.

A ještě něco. Kolik promile lidí ty promakanější programy používá? A neměli by tihle lidé vlastně používat Linux :)

@Cobot (13.02.2018 22:04): Taky se nechci dohadovat (ostatně je to offtopic). Tobě desítky vyhovují a i kdybych vypsal deset důvodů, proč jsou na prd, tak tě nepřesvědčím :) Prostě potřebuju zapnout počítač a dělat. A ne, že se mi po aktualizaci změní chování systému. Jednou bych to překous (nastavím si to znova), ale když se to stane po další aktualizaci zase, tak takový systém hážu z okna.

Tohle OS dělat nesmí, pokud to PC potřebuju použít na cokoliv seriozního. Přijedu k zákazníkovi, chci mu ukázat informační systém na zakázku a na první klik to nenaběhne, protože se od včerejška nainstalovala nějaká aktualizace Windows. Je to trapas, zákazníka to odradí a přijdu o zakázku za nemálo peněz. V takový moment jsou desítky zcela nepřijatelné. A můžou být zabezpečené, sluníčkové, nejlepší na světě. V ten moment je to úplně nepodstatné.

Jo a ještě něco. Na PC se dá dělat i v trochu promakanějších softech než je Outlook a Excel :)
@Kwoky (13.02.2018 21:58): No vidiš a mě stačej i na práci. Outlook, skype, excel a firefox jsou mé lopaty a i ty jedou na desítkách všechny pohodě.

Oni jsou na zábavu dostačující (ne dobré)? V čem je boha rozdíl proti sedmičkám?

Já se rozhodně nehodlám stavět do role obránce MS a W10, ale fakt se neubránim pocitu, že hejtovat desítky je jen pozéřina. Ale nechci tu vytvářet flame, tak asi raději od toho.
@koudy_cz (13.02.2018 20:54): Hejt na desítky už je dost nuda. Ať jsou jakýkoliv je to nejnovější záplatovanej systém. Každej už se mohl rozhodnout. A jinak nevim jak vy, ale já tedy hned jak naběhnou pouštim browser, přehrávač nebo hru. Je mi v podstatě dost u análu co pod tím běží. A zatím jsem dost spokojenej i s kompatibilitou. Spustil všechno, co jsem já chtěl.
@Gordon (12.02.2018 11:15): Tak jinak, k čemu potřebuješ konkrétně W10??? :D Já je zkoušel rok, zjistil jsem, že mi tam polovina věcí co potřebuju dělat nejede nebo jede blbě a hůř, tak jsem se vrátil k W7. Taky není problém tu grafiku přendat žejo...nebo zkusit hodit disk s OS W7 do nového PC a udělat dualboot, zkusit spustit už nainstalovaný systém, šance na rozjetí tam je. Když už jsi stravil tolik casu s laborovanim pod W10 :)