Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Comix Zone

Sega Technical Institute •  Virtucraft (GBA) •  Sonic Team (Xbox, PS2) •  Backbone Entertainment (PSP, X360, PS3, Vita) •  M2 Co. (Wii) •  goGame (iOS)
1995
02.08.1995
11.09.2002
19.12.2002
02.11.2004
16.11.2006
29.01.2007
10.02.2009
2012
26.04.2016
21.06.2017
22.06.2017
kompatibilní
74
17 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Sketch Turner je newyorský kreslíř komiksů na volné noze a nyní pracuje na svém novém kousku, nazvaném Comix Zone. Jedné temné noci ho však od práce vytrhne blesk, kvůli kterému se vedle něj zhmotní hlavní zloduch z jeho komiksu, mutant Mortus. Po krátkém zápasu se Sketch probouzí v řídícím centru N.W.E., uprostřed trosek New Yorku. Co se stalo? A pak mu to dojde, je uvězněn ve svém postapokalyptickém komiksu. Aby toho nebylo málo, generál Alissa Cyanová ho má za superhrdinu, který přišel zachránit svět před Mortusem. A tak se Sketch vydává plnit nebezpečný úkol, společnost na cestách mu dělá krysák Roadkill a přes rádio dostává pokyny od Alissy.

Comix Zone je 2D rubačka s komiksovou grafikou, která zachází až tak daleko, že se pohybujete mezi klasickými komiksovými okénky a postavy komunikují prostřednictvím bublin. K dispozici máte inventář na 3 předměty, nejčastěji to budou jednorázové zbraně a lékárny.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Comix Zone jsem měl kdysi dost rád. Byla to taková velice neobvyklá a originální arkáda, ať už zpracováním či příběhem.

V příběhu se komixový kreslíř dostává doprostřed svého comixu, aby se v 3*2 kolech postavil svému výtvoru, ďábelskému záporákovi, jehož jméno už jsem stihl zapomenout. Radami a ženským elementem mu pomáhá Alissa a neocenitelnou pomocí je krysák Roadkill, který dokáže vyhrabat skryté bonusy na obrazovce.

Líbilo se mi i zpracování, které se odehrává v comixových oknech, přičemž samotné okna lze procházet, občas je možnost si vybrat ze dvou cest, občas hra využívá prostředí a tak okraje oken jdou probourat, či naopak začnou hořet. Během putování můžete najít i další pomoc - bombu, dynamit, nůž, léčení či pěst ničící všechno na obrazovce. Hlavní hrdina navíc všechno stylově komentuje.

Potud všechno super, jenže je tu ještě hra a ta prostě není zábavná. Comix Zone je beat´m´up, což znamená mlátičku se spoustou protivníků. Obyčejný kreslíř čistě náhodou umí špičkově karate, můžete využít tří různých komb a zhruba do půlky je to parádní zábava. Likvidujete nepřátele v New Yorku, Tibetu a v jaderné základně, bojujete, ničíte pasti. Jenže hra je kraťoučká, dá se dohrát za půl hodiny a tvůrci to tušili. Od půlky proto nastřelili šílenou obtížnost. Nepřátelé tak vykryjí 90% úderů, hází "kouzla" jak ve Street Fighteru, létají vzduchem, na obrazovce jsou až tři najednou a bossové jsou také chuťovka. Proti sobě navíc máte překážky, které musíte často rozbít pěstmi, což Vám ubírá životy. Na konci je boss, kterého musíte zabít včas, jinak se Alissa utopí. Narazíte i několik skoků, přičemž pád do propasti znamená game over - jak bylo v 90. letech zvykem, máte 1 život, žádné continue...

Přiznávám ta obtížnost mi hru znechutila, podotýkám hrál jsem na easy a stejně. Tvůrci to měli udělat delší, aby jim hra vydržela a neprodlužovat hratelnost neustálým opakováním kol. Nakonec jsem to "dohrál" s pomocí cheatu na přeskakování úrovní s pocitem, že jsem hru vlastně nepokořil. To se mi povedlo kdysi a dalo mi to zabrat spoustu dní, dnes už na to nemám nervy.

PS: Velikým ulehčením, o kterém Vám samozřejmě nikdo neřekne je takový drobný podvod. Podržíte útok, Sketch utrhne kus papíru, vyrobí vlaštovku, která zabije/zničí vše v dráze letu. Jen to stojí čas a energii.
+15