@OndrejVasicek.cz (komentář): To sis asi nemohl vybrat na první hraní od Amanity opravdu horší kousek :D Zase máš ale jistotu, že teď to už bude jen lepší. Pokud hraješ s dětmi, tak jim se určitě budou líbit nejvíc Botanicula a Pilgrims ty si skutečně užijí lidé minimálně od 3 let věku, minimálně jako diváci, nebo hráči s asistencí rodiče.
[přesunuto z komentářů]

Prosím vraťte zpátky černou verzi Chuchla. Ta oranžová verze vypadá divně a nemůžu si na ní zvyknout, měla jsem radši toho starého.
@Jumas (08.02.2019 12:59): Také to je jasný záměr. Mediální kampaň zdarma.

Takovéto věci si nekoupí obyčejní lidé (a tržby určitě neohrozí bojkot střední třídy :)), a cena půjde jen nahoru, pokud to bude "stažené z prodeje". Takže exkluzivní raritka do šatníku prominentů, podobně jako ty opičky - černoši - od Prady.
@paver (31.01.2019 23:31): jj kdo si to koupil tak má posledního černého Chuchla ;o) třeba nakonec budeme mít doma dvě krabicové verze a jedna bude s černým a druhá oranžovým Chuchlem. Nepočítám tedy že by kvůli tomu, dělali nové DVD, spíš čekám, že později vydají třeba zase dvě své hry na jednom DVD jak tomu bylo už dříve.
Tak mě teď napadlo. Ta edice z trafiky za 150 Kč přeci neobsahovala steam klíč, ale hra byla klasicky na cédu, že? Tudíž se jí netýkají žádné aktualizace a Chuchel tam zůstal černý!
@mattesak (15.01.2019 12:27): není zač :-) má to dvě komplikace, jednak se obtížně rytmizuje a pak taky je rozdíl oproti klavíru v tom, že ty půltóny jdou cik cak, kdežto na klavíru vždy dvě černé klávesy chybí, takže, je to výzva, zvlášť větší skoky
@90210 (12.01.2019 11:54): Tak před Jarrem mám jen Oldfielda, z instrumentalistů jej mám Jarreho na druhém místě. Jediné, co od něj považuji za slabé je Teo&Tea, ostatní alba jsou suprové snad všechny. Zoolok je pecka. A jeho poslední dvě alba ve spolupráci s legendami elektronické hudby jsou parádní.

No, ale to už fakt offtopicujeme :-)

MAGEáky sem nemá asi cenu nahánět, pokud nepřišli dosud, oni raději neomezeně flameují teď na Okounovi :-)
@90210 (12.01.2019 11:07): Tak když už jsme u francouzské hudby, tak já nedám dopustit na Jeana Michela Jarreho. Úžasný skladatel. V jeho hudbě je taková ta správná dávka francouzské melancholie.

A s MAGEO máš pravdu, to je legendární, dodnes se s některými MAGEáky scházím na tradičních tzv. RPG srazech jednou ročně, i když o tom RPG už to dávno není :-)
@Ringo (11.01.2019 21:15): Hele ono je to tim, zes chodil na Mageo okolo roku 2000, coz bylo nejvic free forum, kam sis mohl psat cos chtel a bylo to super nekorektni, ve srovnani s nim je vsechno premoderovany.

@musa (11.01.2019 20:45): Nehrot to. Treba zdejsi provoz donuti nektere mistni notoricke strileckare a Doomare si zahrat Chuchla a podporit tak tuzemsky produkt. Je to docela dobra asi, asi napisu komentar...

@Drolin (11.01.2019 19:41): Dej si musle na vine a sneky jako predkrm.

Jako kulturni jsou, pravda. Mivali docela dominantni houseovou scenu s Benjaminem Diamondem, Jef K [žofkou] a samozrejme Daft Punk a obecne slusnou elektroniku (Kid Loco, Air), jinak francouzska hudebni produkce nestoji za moc a se superotravnymi sanzony me od detstvi terorizovali rodice, kteri je poslouchaj. Sami Frantici si ze sebe v tomto smeru delaj srandu a jedinej zijici francouzskej rocker Johnny Hallyday je uz navic nejakej ten patek ve stavu nezijicich.
@musa (11.01.2019 20:45): Super, že si kompletně přejal to mé stanovisko, že na té barvě vůbec nezáleží. Příště si možná i ušetříš tu touhu být mezi těmi, kteří obdobně hloupou diskuzi začínají. ;)
Zabozrouti maji plno zajimavych mist, veci a lidi ale zit bych tam nechtel, a to je uz co rict pac ziju v CR !
@90210 (11.01.2019 19:19): Ty jo, to je stejně zvláštní ty animozity. Já jako děcko, jak jsem si hrával, tak jsem toužil být Francouzem a strašně jsem hltal historii francouzských králů a tak. Francie byla mou hodně oblíbenou zemí. Časem jsem si ale ještě více oblíbil jejího stardávného konkurenta, Anglii. Každopádně mám v oblibě dost francouzských herců, hlavně Pierra Richarda, to je takový milý dobromyslný človíček, který mimochodem zbožňuje Českou Republiku.
@mvp23 (05.01.2019 15:20): Francouzi jako narod jsou mi odjakziva nesympaticti a to nejen mne, je to asi nejvic love/hate zeme na svete a vzhledem k tomu, ze jsem par let pracoval v ciste francouzskym kolektivu, jsem si vypestoval slusnou alergii. Jo, zradlo a chlast maji dobry a nic neni cernobily, wtz.

@RomcaT (10.01.2019 18:54): Kdyby jen hodnotil nulou, tak ho nikdo nemaze. Kazdy hodnoceni je vitany.
hmmm vzpomínám si, jak konvice dostal ban za to, že rozdával nesmyslně nuly ke hrám...je teda pravda, že nešlo jen o jednu nulu u jedné hry...ale tak stejně...aby se nám tu nerozmohl takový nešvar ;o)
Já to chápu, že někteří tomu dali nulu z jakéhosi protestu proti tomu, že autoři té hry tu hru zmršili - nejspíš právě i schválně aby na sebe přitáhli nějakou pozornost - protože ten zmiňovaný důvod změny je naprosto malicherný, směšný, absurdní, nesmyslný... - to prostě rozum nebere.

- a samozřejmě, že kvůli té předělávce toho hlavního hrdiny museli změnit i nějaké ty další věcí ve hře předměty, tvory - měli tam prostě dát do menu možnost aby si hráč mohl vybrat jestli chce hrát tu původní verzi nebo tu zmršenou - kde některé obrazovky opravdu vypadají hrozně - jak jsem koukal na nějaké ty snímky obrazovky - a ten oranžový chuchel je nevýrazný splývá s okolím.

- ale autorům se povedlo tímhle tahem přitáhnout moji pozornost - všiml jsem si totiž zvýšené aktivity zde v návštěvnosti této hry - tak jsem na to klikl abych zjistil proč je tomu tak - no ale nechtěl jsem riskovat že se mi do ruky dostane ta zmršená verze hry, nebo řešit podle nějakého návodu jak hru změnit zpátky. - na steamu jsou nějaké návody jak to udělat - předpokládám že na steamu jde nějak vrátit na aktualizace - že se tam uchovávají i staré verze hry - nevím?.
Každý bychom měli přijmout svůj díl odpovědnosti. Nestarali jsme se, co Gordon dělá ve svém volném čase, s kým chodí ven. To se pak nesmíme divit, že se chytne "špatné party" a zvlčí nám. :(
@Chuck (10.01.2019 15:56): a pak se stane co? :) Hra se bude víc prodávat? Nebo jen Fritola přestane bolet bříško?

Samozřejmě je to dětinské, ale to je moje vizitka. Ať mi napíše že jsem debil a neokecává to a neschovává se za argumenty jakési iluze férového hodnocení.
@Fritol (10.01.2019 15:22): a @musa (10.01.2019 15:38): Krása hodnocení je v tom, že si každý může hodnotit podle kritérií, jaká si sám zvolí. Pokud to není v souladu s většinovým názorem, tak to nijak nesnižuje hodnotu toho hodnocení. Chápu, že se vám to nemusí líbit, ale prostě to tak je.
@Walome (10.01.2019 15:41): Já myslím, že Fritola nejvíc štve právě ten fakt, který tu nakousl Jab, a sice to, že kolikrát tu nulu hře švihne ten, kdo ji nehrál, a tudíž to hodnocení je právem bráno jako poněkud zkreslené. Nevím, jestli je to i Tvůj případ, popř. i Gordonův.
@musa (10.01.2019 15:38): Ano, Ano. Máš pravdu, jsem zapřísáhlý ortelista co žere kebab a přitom v sluchátkách mu hraje Mešita, nesnáším sluníčka, kavárnu a lepšolidi. Jsem strašný podčlověk, co by se nikdy neměl narodit. Proč hru takhle hodnotím jsem v téhle diskuzi již vysvětlil, najdi si to. Co se týče pomáhání DH, přidal jsem dva tucty her, nahlásil jednu chybu a minimálně pomohl propagačně. Dej mi to pořádně sežrat, jaké jsem morální dno! Poď! Per to mě!

@rikuhahl (10.01.2019 15:40): Kdo tvrdí že chci internetový kamarády?
Btw hráli to vůbec? Tedy není ta nula jejich prvotní hodnocení?
@Fritol (10.01.2019 15:22): Osobně bych pochyboval, že by tvůrci o DH neslyšeli... :)). A pokud ano, tak je něco špatně.

A hodnocení je každého věc a jedno malé číselko, agregát různých postojů kam prostě patří i morální zklamání z autorského týmu, nemá tak i onak relevantnost (to mají individuální názory s komentáři).
@Gordon (10.01.2019 15:28): pokud bys snížil hodnocení o třeba 5%, kvůli těm zákulisním věcem (se kterýma samozřejmě taky nesouhlasim), tak by to bylo v pohodě, ale tohle je fakt jen internetový trollení a kamarády si tim nezískáš :)
@Gordon (10.01.2019 15:28): já zase přemýšlím, jestli to jenom hraješ nebo jsi opravdu mimo. Nejde o počet, ale o princip. Na trapnosti takového hodnocení nic nemění, jestli jste tři nebo vás bude třicet. Dlouhodobě tento přístup odsuzuji a je pravda, že DH tímhle nikdo nepomáhá. Ale pokud si pak přidáš jako velký kluk, máš na to hodnocení právo. Každopádně to ale o tobě a obdobně hodnotících něco vypovídá.
Mě teda dostává, jací jsou něketří uživatelé DH primitivové. Nechtěl jsem se k tomu vyjadřovat dokud to tu bylo horké, ale jestli se změna barvy chuchla podepsala na hodnocení, tak jste obyčejní pokrytci a attention whores. Na samotné hratelnosti to nemění vůbec, ale vůbec nic a tím že tu tomu fláknete nulu akorát ničíte samotnou relevantnost DH hodnocení, protože samotní tvůrci o nějaké DH nejspíš ani nevědí a je jim to uplně ukradené.
@Jumas (09.01.2019 21:17): IMHO to neni hra, kterou by nekdo dohraval dvakrat, byt neni vubec spatna a pokud to nekdo dohral s cernym Chuchlem, tak to nebude hrat znovu jen proto, ze je oranzovej a cela tato akce spis mela pritahnout hrace, kteri puvodniho Chuchla vynechali.
@Phoenix (05.01.2019 16:54): Jo, to casto delaji rusove, ze zacnou anglicky aniz by se snazily cokoliv rict cesky. Je to zvlastni, pritom by na me klidne mohly predehru rusky, ja bych jim rozumel, holt uz to je drahno let co jsme s nimi byli nerozlucni pratele:))
@Charllize (05.01.2019 16:05): Ono je to z pychologického hlediska daleko lepší, než buransky začít cizí řečí a čekat, že se domorodec holt přizpůsobí. Takto je vidět, že cizinec nebyl líný věnovat pár minut základním věcem.
@Phoenix (05.01.2019 15:53): K nam do kramu diky poloze v centru Prahy cizinci chodi casto, navic hned naproti jsou dva hotely. A divil by ses kolik cizincu praktikuje ten tvuj figl. Pozdravi cesky, reknou ze neumet cesky a dal pokracujou anglicky:) (francouzi samozrejme mluvi anglicky bezne, az na starsi rocniky, ale ti vetsinou na dovolene v Praze maji sebou mladsi co to daji za ne :)
jsem si Chuchla včera bez znalosti této kauzy koupil. Nemám si nechat od Steamu radši vrátit peníze? Víte co, teď to bude vypadat, že jsem si to koupil kvůli té změně! :-)
@90210 (05.01.2019 12:16): Co máš proti Francouzům, Ty rasisto? :) Já tam teď po letech nedávno byl a Francouzi (myslim ty pravé) opravdu udělali dobrý dojem, až mě překvapili. Všude byli moc ochotní a v Paříži všichni mluvili anglicky. V jiných městech už to bylo horší, ale stále to šlo. No a kdo opravdu dojem neudělal myslim nemá ani cenu psát. :D
@90210 (05.01.2019 12:16): Já mám právě francouzské filmy a jejich produkci rád, ne proto, že by to vonělo či zapáchalo socialismem, ale oni jsou nám Frantíci v lecčems dost podobní, i v humoru. Četníky taky můžu :-) Mně to sympatické je :-)

Co se týče Chuchela, tak souhlas, o tom jsem tady napsal prakticky již vše, co jsem napsat chtěl. Takže lepší ho bude nedchat spát, ať si bojuje svou korektní válku kde chce, na poli her to rozhodně nevyhrál po té hlavní stránce, té herní.