"Politika do nepolitických her nepatří"

Souhlasím. Stejně taktéž politika nemá (v tomhle případě) co dělat v hodnocení hry.

Nejde přeci o případ, kdy vývojář hráče opravdu ojebe skrze nějakou aktualizaci či tak.
@MCZ (21.12.2018 16:53): Politika do nepolitických her nepatří, a už vůbec do nich nepatří ideologie. Navíc tohle "špatné PR" beztak bude pro amanitu ku prospěchu a krásně se zviditelnily, to hodnocení si zaslouží, ta hra má být pro děti. (Myslete proboha na děti! :-D)
Tak předně Amanita má právo si se svou hrou dělat, co chtějí. Pokud cítili, že je ta změna nutná, budiž. Připadá mi nesmyslné proti tomu protestovat a dávat té hře nuly. (Připomíná mi to uživatele, co takhle stříleli 0 jiným hrám jen kvůli tomu, aby jim snížili pozici v žebříčku.)

Být to na mě, tak to neřeším a pokud by mě někdo obviňoval z rasismu, prostě jen vydám statement s tím, že to tak zamýšleno nebylo a (jako už na různých místech zmínili mnozí) že se hra odehrává ve svém vlastním světě a ta postavička ani není člověk.

Souhlasím ale i s tímhle:

"Of course you did not consider the association, because nobody sane would look for traces of racism in a cartoon dust-bunny. I understand your move but ultimately feel like you've validated some people's inherently pointless issues. Sucks to be an artist in this age." (FB comment)

@Garret (21.12.2018 16:14): :-)
nemůžu si pomoct, ale ten oranžový tčutčl se mi líbí víc. a není to tím, že jsem rasista. jen nerad hraju za černochy.
@Flowerpot (21.12.2018 15:27):

Co to je věrohodná pestrost? Šmárja, hry jsou ve valné většině případů fiktivní záležitosti, u kterých nemá valný smysl bavit se o logice a věrohodnosti čehokoli (možná s výjimkou leteckých simulátorů). Hra je autorské dílo, jestli si do ní tvůrce nasází samé ženské, samé chlapy nebo samá zvířata může být každému jedno, protože je to problém daného tvůrce a nikoho jiného (pokud za ním pochopitelně nepřišel někdo, kdo mu dal peníze na to, aby vytvořil hru Sexmise, ve které jsou samé ženské a dva chlapi). Začíná to nesmyslnými stížnostmi na to, že ve válečných střílečkách je málo žen (ano, i ve WW II bojovaly ženy, třeba na straně SSSR ... a pořád jich bylo jako v každé jiné válce neporovnatelně méně než mužů) ... a končí "věrohodnou pestrostí" typu Battlefield V.

Mám po krk ideologických vypatlanců, kteří si neustále dokola stěžují, že černoši nejsou tam a onde a že by tamta postava měla být transgender muslimská lesbička na invalidním vozíku, jinak je to rasismus. A bohužel tito ideologičtí vypatlanci vítězí na celé čáře, ať už jde o Chuchla, prznění Baldur's Gate, #GamerGate nebo cokoli podobného. A v "reálném životě" je situace násobně horší včetně snah o přepisování historie, ostrakizaci názorových oponentů nebo rovnou jejich fyzické napadání.

Nikdo, kdo danou tvorbu neplatí, nemá právo jeho tvůrcům pod jakoukoli záminkou diktovat, co má v díle být či nebýt. Každý takový útok na svobodu umělecké tvorby je třeba odmítat jako neopodstatněný a opovrženíhodný.
Někde na diskuzi někdo vtipně poznamenal, že Samorost je jasný představitel ku klux klanu.... ihned převléct do oranžové!
[neexistující příspěvek]: Mmch., tá Shoggotova pozícia, keď mu príde bizarná kritika absencia černochov v Kingdom Come, tak by som sa len pridal, že mne príde bizarná tiež, a dokonca som o tom svojho času napísal aj článok, takže okázale citujem seba.

"Neznamená to ale ani, že bych chtěl nakonec ty slavné kvóty: v každém díle rovné zastoupení všech etnik, orientací a genderů. Chci však, aby dané univerzum odráželo svou vlastní pestrost tak, aby byla věrohodná.

Když jde o Zaklínače, dílo, které čerpá ze slovanského folklóru a mytizuje slovanské středověké prostředí, tak mi nepřekáží, že je osídlené lidmi, kteří mu fantazijně náleží, a absenci lidských zástupců jiných etnik mu nevyčítám, tak jako van Gulikovým adaptacím čínských detektivních příběhů soudce Ti nevyčítám absenci postav s bleděrůžovou pletí. "

To len aby ste si o nás predpochcaných slniečkach nevytvorili nejaké zavádzajúce predstavy.
Takže kdo má hru na Steamu už má smůlu? (na rozdíl od Gog verze)? Nebo to nějak jde udělat?
@Flowerpot (21.12.2018 15:03): Vývojáři si sami od sebe uvědomili, že chuchel připomíná černocha ... o proto přímo ve svém vlastním statementu doslova uvádějí "In reaction to a number of requests we’ve seen coming from the players throughout the year, we ultimately decided to swap Chuchel’s colours and change his body colour from black to orange. "

Podobné hovadiny se dějí dnes a denně, kdo to nechce vidět, tak to neuvidí ani v momentě, kdy to postihne jeho (to jsou všichni ti pozavíraní komunisté, co zůstali věrni komunismu, prestože revoluce už začala požírat své děti) a do té doby bude plácat něco o konspiračních teoriích.

Co se týče toho nahlédnutí jak se věci mají, přečti si Repressive Tolerance, Wheatherman Manifesto a Death of the West, tam je to všechno popsáno. Před desítkami let.
Proč to třeba nevyřešili možností tu kombinaci barev měnit? Tu původní verzi si tedy už nebude možné koupit? (nečetl jsem do hloubky tu problematiku, jen se ptám).
@rikuhahl (21.12.2018 14:57): To je otázka, pravda, ale je to otázka zbytečná. Je to gamble, který oni jsou ochotní udělat a záleží jim prostě na něčem jiném. Mají to nastavené jinak. Chápu, že to nemusí být pro některé jednoduché pochopit, odpustit jim to ale docela je.
Jestliže tohle někoho povede k bojkotu jejich her, proč ne. Tak ať si je nekoupí. Oni to tak berou, jsou s tím smíření, jsou na to připravení.
Nebojte sa chlapci, určite to nie je tak, že vývojari v Amanita Design dostali nejaké sťažnosti, uvedomili si, že ty vole, ono to fakt pripomína nejak blackface, aj keď to samozrejme vôbec nebolo zámerné (čo nikto nespochybňuje), ale je to nepríjemné a fakt to nebola asociácia, o ktorú usilovali, tak je to blbé, ale tak ospravedlníme sa a otočíme farby, ničomu to neublíži, krídla kreativity nám to neustrihne, a život pôjde ďalej.

Určite to je tak, že teraz strašlivo trpia pod zrakmi neľútostných SJW cenzúrov, ktorí ich do ospravedlnenia zmanipulovali, pretože je to jediná možnosť, jak môžu v hernom svete prežiť. Pretože oni už majú vymyté mozgy a vôbec nevedia, čo činia, to len banda tunajších mudrcov vidí pod závoj konšpirácie a dokáže nahliadnuť, jak sa veci v skutočnosti majú.
Mě to celý přijde nešťastný, chuchlova původní podoba totiž vypadá mnohem líp.
[neexistující příspěvek]: Je strašně super, jak rychle posuneš terčem. Naopak, já se veřejně dokonce zastal Vávry a obhajoval jeho pozici s černochy v Kingdom Come: Deliverance. Stejně jako stand-up komikům, kterým chtěly nejrůznější pomatenci korektně kontrolovat stand-upy nebo je bojkotovali. Ne, že by mě to u Tebe překvapilo, že to nevíš. Moc by mě ale ani nepřekvapilo, kdybys to věděl a neváhal takhle lhát.
@rikuhahl (21.12.2018 14:57): Nebude moci klidně spát, protože chuchel má v nové verzi černou čepičku.

Neexistuje hranice, u které by se podobní ideologičtí vylízanci zastavili a řekli, že dál už se svými požadavky nezajdou. Jednak to takto obecně nefunguje (už jsem psal níže, revoluce začíná požírat své děti) a proč by to dělali, když se jim na všech frontách ustupuje? V takový moment zařadí zpátečku pouze člověk s obrovským nadhledem a respektem vůči názoru ostatních ... ale ten nebude v prvé řadě na nikoho vznášet podobně stupidní požadavky.
[neexistující příspěvek]: Kdo tuhle změnu konkrétně tak požadoval?
@Shoggot (21.12.2018 14:51): je ovšem otázkou, zda skupina, kterou poslechli je větší, respektive je v ní víc potencionálních zákazníků, než ta, kterou tímto krokem naštvali a další hru si po tomto kroku už nekoupí. Tohle je fakt ubohej krok, možná by to všichni snášeli líp, kdyby před přebarvenim probíhala nějaká diskuze mezi tvůrci a hráči. Takhle tu je velká skupina nespokojených hráčů hry, pak asi podobně velká, kterým to je jedno a, troufám si říct, velmi malá skupina, která už bude moci klidně spát :(
@Phoenix (21.12.2018 14:45): A to by skoro člověk řekl, že to je na těch tvůrcích, co je na místě a jak se cítí a jak ne.
Vývojáři jsou ten typ lidí, který myslí globálně a bez jakékoli zášti nebo pocitu tlaku vyšli vstříc skupině, které si váží a u které s ohledem na kulturní odlišnosti nestojí o nedorozumění.

Kritici SJW se tak zase dospouštějí toho samého, co tak rádi kritizují: na ideologickém poli nepřisuzují aktérům svobodnou vůli, rádi by určovali, kdy je a za jakých podmínek je jejich omluva v pořádku. Jejich vlastní přání nehraje roli, důležitý je ideologický boj.
@Phoenix (21.12.2018 14:45): Ja ti nejak neviem, ja väčšinou ubližovať ľuďom nechcem, ale občas sa to stane, že niekomu ublížim. Tak sa mu potom ospravedlním, a snažím sa to napraviť, pretože hovno záleží na tom, jak som to myslel ja, ale aký to malo účinok, pretože nemám magický mozog, aby moje intencie boli kúzelnými formulkami, ktoré by priamo zasahovali do sveta. Človek by si myslel, že je to úplne základná slušnosť, ale možno je to len nejaká fantatická morálka nás predpochcaných slniečok, no.
[neexistující příspěvek]: Tak možno som predpochcaný, ale zas sa tu nejdem posrať z toho, že premaľovali chucheľ prachu z čiernej na oranžovú, a nehalucinujem o černoškách v Kingdom Come, no.
@Flowerpot (21.12.2018 14:39): Buď to mysleli jako urážku černochů a pak je omluva a přemalování v pořádku. Nebo to jako urážku černochů nemysleli a pak je na místě poslat stěžovatele do prdele.

Pozor, polohou 69 podporujete nacismus. Největší společný dělitel čísel 6 a 9 je číslo 3. 3 * 6 = 18, jasný Adolf Hitler. A nevím, jestli jste si toho všimli, ale rektascenze severního pólu Merkuru je 18 hodin, někdo by s tím měl něco dělat.
Je to vtipný. Doteď mě ani nenapadlo spojovat chuchel s černochama. Ale who cares. Tohle je předem prohraný. Myslim si svoje, směju se a jdu dál. Zrzavých lidi se netřeba bát. Zatím nemají takovou sílu. Bejt ale zrzek, jsem teď dost nasranej.

Jdu si vytahat ňáký oranžový chuchle... :D
Přesně tak to dopadá, když se ideologicky vylízané PCSJW nepodaří zastavit včas. Těžko nadávat autorovi, stojí proti již rozjeté mašinérii. V černooranžovém chuchlu může vidět karikaturu černocha jen rasista.

Nakonec tak nebude moci dělat nikdo nic, protože cokoli může někoho urážet. Bílý manažer v černém autě? Bělošská nadřazenost. Minimum domů, majících černou barvu proti bílé? Bělošská nadřazenost. Ideologické debilitě se meze nekladou a už to začíná pomalu ale jistě semílat i ty, kteří takové nesmyly vítali nebo se na nich přímo podíleli (lhostejno jestli jde o hlavní protagonistku #MeToo, Vagina Monology ostudně nezahrnující transgender nebo cokoli podobného). Málokomu totiž dochází, že dnes je sice součástí ideologicky chráněné menšiny, ale stejným postupem bude zase proti němu již zítra "chráněn" příslušník nějaké jiné menší menšiny.
No tak ještě že těmto požadavkům nevyhověli ve Warhorse. Jinak by byla hlavní hrdinka nejspíš černoška Jindřiška.
Takže nyní se bude hrát za chlupy (ochlupení) nějaké zrzky a ne brunetky.
Eh, ta změna má být permanentní a na žádosti hráčů, kterým černý Chuchel připadal rasistický? Jestli to chápu správně, tak je to směšný i smutný. Vývojáře nechápu, neměl by být v rámci 'korektnosti' pišišvor průhledný?
No větší výsměch si zaslouží autor hry, že se posral a změnil to. Protože lidi bez koulí jako on můžou za to, že PCSJW budou řvát čím dál tím víc, protože vědí, že to funguje.
Doufám, že to je jen na krátkou dobu, ale bojim se nějaký antirasistický lobby a zaleknutí Amanity, což by byl velkej průšvih :(

Edit: Aha už to čtu, velmi smutné. Tahle korektnost i tam, kde neni vůbec potřeba je fakt děs :(
@Drolin (14.06.2018 11:23): Popravde se divim, ze jako clovek, kterej o sobe tvrdi, ze se zajima o umeni, nemas rad mozna vubec jediny hry, ktery do sfery umeni v ramci her trochu zasahujou. Asi je tam malo Japonska a zna to hodne lidi.;0)