Killer7

killer7

07.07.2005
15.11.2018

Killer7 je titul japonských vývojářů z Grasshopper Manufacture, kteří vytvořili mimo jiné například The Silver Case, Flower, Sun, and Rain a Killer is Dead. Za hrou stojí dnes již známý designér Suda51. Žánrové zařazení Killer7 je obtížné, jelikož jde o mix žánrů, kdy hlavní slovo má akce z první osoby a také řešení některých úkolů. Specifické je i vizuální provedení, ovládní i téma hry. Proto je také často Killer7 označován za umělecký počin na poli videoher. Mnoho hráčů také považuje titul z roku 2005 za kultovní dílo, a také si na něm zmíněný Suda51 vytvořil kariéru (u západního publika, mimo Japonsko).

Hráč ovládá a vybírá si ze sedmi nájemných zabijáků, kteří bojují s infikovanými lidmi (virus, který osoby mění na sebevražedné maniaky) a snaží se přijít na pozadí událostí. Zvláště v kontextu politiky USA a Japonska, což je také hlavní rámcový motiv titulu.

Tešil jsem se na to, ale odkládám to na dobu neurčitou, zatím mě Suda51 nezklamal, ale tohle nedávám :D Hratelnost originalni a zajimava, surrealisticky nadech me bavi neskutecne, ale pribeh je nuda, hromada politickych skupin ve kterych se neda vyznat a celkove tam neni faktor ktery by me tahnul dal, skoda.