Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Engine Software B.V.

Nizozemsko
Založeno 1995
Engine Software B.V. je nizozemská vývojářská společnost, která byla založena roku 1995 a momentálně patří k nejstarším nizozemským firmám věnující se tvorbě her, které jsou stále aktivní. Engine Software B.V. založilo několik přátel, kteří spolu pracovali již dříve v oblasti vyvíjením demo her pro platformu MSX.

Krátce poté, co udělali svoji první hru, která ovšem nevyšla, je požádala společnost Vicarious Visions, jestli by jim nepomohli s vyvíjením her pro Game Boy Color. Tato dohoda platila i pro příští generaci handheldu od Nintenda, Game Boy Advance, než se jejich cesty úplně rozešly.

Studio Engine Software B.V. následně často nabízelo svoji práci jiným studiím nebo s nimi uzavíralo spolupráci. Jednalo se například o společnosti jako A2M či PopCap Games.

Do roku 2011 se firma Engine Software B.V. zaměřovala převážně na handheldové konzole, ale v roce 2011 se začali zaměřovat i na jiné platformy, kdy pracovali na portech již existujících her pro Playstation 3, Xbox 360 a Playstation Vita.

V roce 2012 studio podepsalo smlouvu se společností 5TH Dimension a dostalo na práci udělat port úspěšné indie hry Terraria na konzole, jak na starší generaci, tak na novější.

Nejlépe hodnocené hry