@ViRus (16.04.2013 19:00): První část hry by sis měl pořádně užít, protože ty mapy na začátku jsou asi nejlepší - pak už je to jen horší a horší :D Přibude map, kde jsou jen rovný chodby, podobný si jako vejce vejci a časté legrácky, díky kterým nebudeš vědět, jak dál... + do toho né moc příjemní nepřátelé :))
Aspon se muzu pysnit tim, ze jsem to dohral do finale.Pricemz jsem nemohl uverit, tomu ze jsem to dohral, kdyz me hra desne nudila a drasala nervy ..
No snad dojedu další dlouhodobě rozehraný rest a dostanu se dál než za chapter 1 level 2.... :-) Sic na začátku, ale ten dabing hlavní postavy je hodně démonický. Na začátku jsem vybral Caleba, ale nějak jsem nepochopil ty obtížnosti, suicide bude asi nejtěžší, že? A jak je to dlouhé, porovnáním s třeba XIII?

Ten začátek hraji snad po 5té, snad se to rozjede...
kdyby pijavice... horší byli ti malý červení pavoučci, co odporně pískali a vydávali ten dinej křupavej zvuk... Vždycky, když po mě skočili jsem se ulekl tak, že jsem si převrhl láhev s vodou, zaječel jsem a skoro sletěl ze židle :D Extrémní mindfuck...
@Chuck (08.03.2012 17:03): Já jsem s ní vůbec neztrácel čas. Protože, i když se mi jí povedlo setřást, tak se hned zase přilepila. Takže load. Zajímavé je, že ruka se na mě nikdy nepřilepila. Vždycky když sem slyšel ten zvuk, tak jsem temné zákoutí čistil granátama :-)
@Všivák (20.02.2012 21:26): Když tak čtu Tvůj koment a pasáž o pijavicích, tak jsem si vzpomněl, že když se na mě přilepila poprvé, tak jsem dostal strašný záchvat smíchu. Takhle se to opakovalo i v pozdější fázi, takže na její setřesení jsem kvůli tomu neměl sílu. :-)
Toho prvního bosse jsem udolal asi na padesátý pokus na obtížnost homicide. Byl hustej, ale teď je mrtvej.
Ta zbraň, o které jsem se jakožto o asi jediné účinné zmiňoval, je M16 v sekundárním módu, v němž se z ní stane granátomet. Ono ho to jakoby oslepí a kromě kývání do stran ten boss nedělá nic, co by Tě nějak zraňovalo. Ale jak říkám, chce to mít trpělivost a zkusit pár pokusů a určitě jeden z nich klapne. Ale s tou grafikou je to tak, žádná rozplizlost, prostě super. Mimochodem, kvůli téhle hře jsem si tenkrát zvyšoval RAM z 256 MB na 512 MB, protože na tu první hodnotu šel jen zvuk.
Jo asi dvakrat se mi to tak stalo, ale pak mi dosel triple damage a prislo mi, ze uz mu ty zbrane snad nic neubiraji, tak jsem se na to vykaslal. Ale musim rict, ze na rok vydani ma hra opravdu paradni grafiku.
Marwel: O něm mi ani nemluv. Zlikvidovat se dá i bez cheatů, ale hodně záleží na zvolené obtížnosti. Na Genocide to jde, ale každá scéna s ním může být jiná, jelikož z deseti bojů s ním zhruba v osmi dupe a proti tomu obrana opravdu není. Ale když proti němu použiješ určitou zbraň, tak zhruba v těch dvou případech nedupne ani jednou a Ty ho pak její pomocí likviduješ poměrně snadno.
No ty vole, ten prvni boss fakt nesel. Pekny je, ze mu nadelili tolik zajimavych utoku, ale kdyz se jim neda zadnym zpusobem branit, pak to uz tak dobre neni. Padajicim kamenum se proste neda vyhnout kdyz padaji nahodne. Bohudik, ze je to oldschool hra a tudiz podporuje velmi snadne cheatovani. MPKILLEMALL to vyresilo. Jinak je to oldschool fun jakou mam rad.:-)
Suicide by byla docela vopruz. A ze zbraní jsem miloval Orb. Ten drsný řezací zvuk mi bude v uších hučet hodně dlouho a ten nápad mě dostává doteď. :-)) Jinak bych se vůbec nebránil si sehnat originálku do sbírky (měl jsem ho z GOGu).
Já hrál na tu třetí Suicide. Ale krom bossů to byla pohoda. Caleb je dobrá postava, jako jedinému se mu při hraní zobrazují cut scény. Při prvním hraní před lety jsem hrál za jinou postavu a ty videa ve hře neměl. Až letos sem jich byl svědkem.
Komentář pěkný, dal bych ti znovu plusko klidně. S tím koncem komentáře souhlasím. Tenkrát se zkrátka ještě vytvářely střílečky tohoto stylu a dnes už tomu tak není. A o to víc mám tyhle řežby raději. Na jakou si hrál obtížnost? Mě ten závěr trval krapet déle, ale taktiku jsem používal víceméně stejnou. A hodnocení, které si hře po dohrání Chucku udělil, je adekvátní.
Chuck: Tak vzhledem k tomu, že nechceš hrát prvního halfa kvůli zastaralosti, u prvního bloodu bys byl asi solidně šokován:)... nicméně je to docela zábavná hra.
Jumas: Uvažoval jsem o něm, obzvlášť když byl nedávno na GOGu, ale nakonec jsem si odtamtud stáhl právě dvojku, kterou si teď ovšem znovu (celkově podruhé, ale už výhradně bez cheatů) maximálně užívám a odsunul jsem zatím ostatní plánované hry.
Zatím nejlepší řešení byl neustálý běh okolo něho, protože v tu chvíli nedupal, ale kupodivu mě téměř pokaždé zasáhl tím svým ostnem z hlavy, takže mi připadalo, že má končetiny a oči snad všude. A když už se mu ani tohle nedařilo, plivl po mně maximálně dvakrát ten svůj laser (málokdy se netrefil, ani když jsem okolo něho běhal) a bylo po mně.

Už abych měl co hrát, jinak se k tomu budu vracet donekonečna.
Tak ale i s tím dupáním se to dá zvládnou, prostě ve zlomku vteřiny ho zasáhni a rychle ulož, tak aby nezasáhl on tebe a i s tím málem healthu, co máš se to dá. Akorát to bude asi trvat a budeš mít přitom pořádný adrenalin. Co vím, tak nějakou půl hodinku v průběhu jednoho dne sem se s tím prvním bossem zdržoval.
Ten videonávod je sice boží, ale to, co se při tom boji děje v reálu, je úplně jiné. Jakmile po tom bossovi jednou vystřelíš, ihned začne dupat a před tím není úniku, ať mám triple damage, megahealth a podobné rádoby vylepšení. Holt je jednou provždy vítězem on.
Akorát najít tu správnou chvíli. :-) Nebo je také dobré využít bugů, kdy kterýkoliv protivník ztuhne a Ty do něho v klidu pražíš a za pár sekund je hotovo. Bohužel v téhle scéně ten bug ne a ne nastat. :-)
Ty otřesy to dost ztěžovaly, pravda a nebylo se před nimi kam ukrýt. Zřejmě nesmí být ten boss dostatečně rozzuřený či je potřeba ho dát bez sejvu a napoprvé, nebo jen být ve vhodné pozici, jako ve videu. Když jsem co nejblíže k němu, okolo něj pobíhal, tak mi to zemětřesení moc neubližovalo a šlo jen o to, uhnout jeho laseru a ve správnou chvíli do něj útočit vším, co jsem měl po ruce.
Tak to vypadá opravdu velice triviálně, akorát tam je jeden rozdíl oproti mojí taktice. Já jsem totiž nejdřív na dálku z toho vstupního otvoru zneškodnil ty dva "ostnáče" a pak se ze stejného místa pustil do bosse. Ovšem na rozdíl od toho videa on pořád vyvolával skoro zemětřesení, takže i když na mě zrovna neútočil, citelně mi ubíralo na životě právě tohle. A i když jsem šel k němu dolů, byl ten problém pořád stejný.
Zkus mrknout na průběh závěru z první kapitoly, samotný boss je od 9 minuty, a možná ti to pomůže, jak na něj. Z videa to vypadá celkem lehce, ale osobně jsem nebyl nahoře, naopak dole a pobíhal tam pořád do kola, dokud jsem ho nezneškodnil. A triple damage je trojité poškození, které nepříteli způsobíš, pokud ho po omezenou dobu použiješ. Buď automaticky po jeho sebrání nebo aktivováním klávesou Enter.
PavelU: Díky za uznání. ;-) Já na tu taktiku zkrátka nepřišel, zkoušel jsem snad úplně všechno, ale z doslechu vím, že ho určitě přemoct jde, ale možná na to budu ještě pár týdnů potřebovat. :-/ Údajně pomůže ten triple damage, ale nějak jsem větší odolnost u své postavy nepocítil. No jo, asi na tom něco je, že tyhle starší hry to takhle nějak, jak to popisuješ, mají.

A vůbec, víte někdo, jak toho bastarda přemoct?? Doufám, že je to první a poslední hra, u které se na takovou otázku ptám.
Pěkný komentář, Chucku. Co se týče té obtížnosti, tak tyhle FPS z devadesátých let byly převážně o těch soubojích s bossy a hráči si v nich libovali, protože jinak by ani nebyl moc důvod takové hry rozehrávat. Ono, i když je místy ta obtížnost nadpozemská, tak se tím dá pořád docela bavit a mít pak o to větší radost z úspěšného udolání některého z bossů. První boss v Bloodu 2 měl opravdu minimum prostoru pro nějakou účinnější taktiku, ale z vlastní zkušenosti vím, že to jde. A tebou dříve zmiňovaný boss na té střeše společnosti Cabalco byl o dost lehčí. Já ho v létě nejdříve nemohl spolehlivě sejmout, ale pak jsem vzal do ruky sniperku a asi po dvaceti zásazích bylo po něm. Samozřejmě bylo nutné se při tom neustále pohybovat a ukrývat, abych mu nedal šanci mě dostat. Suverénně nejtěžší v celé hře byl ale až úplně poslední boss, nad nímž jsem v červenci strávil asi hodinu času.
PavelU: Já jsem před ním vyzkoušel takřka veškerý možný způsob, tj. běhání okolo něj, skrčení těsně před něj nebo za něj a když mě nezranilo jeho dupání nebo útok od těch jeho ostnů, tak mě dostal laserem, takže mi kolikrát připadalo, že má hlavu všude a schovat se před ním nelze. Tohle se mi stalo fakt poprvé.
A ten druhý byl na té střeše, jak jsem se zmiňoval, každou chvíli se objevoval na jiném místě a přestože jsem ho nesčetněkrát trefil, jeho střely snižovaly hodnotu mého zdraví docela rapidně. Nakonec se proměnil v pavouka a v dalším chapteru šel zlikvidovat daleko líp.
Abych pravdu řekl, nevyznám se v těch různých nepřátelích, ale první boss byl po úrovní v té katedrále a vystoupání do té věže, a následném seskočení dolů, kde se objevil. vypadal trochu jako had nebo ještěr, už nevím. A měl červený ukazatel poškození a okolí se otásalo v základech.
To byla jediná hra, kde jsem cheatoval. Zkus mi toho prvního bosse připomenout. Myslím, že bych si na něho vzpomněl, protože to byla druhá hra na mém compu.
Pamatuji si, že jsi o tomto něco psal. Ale problém jsem s nimi neměl. Docela těžký mě přišel až první boss na konci Chapter 1, kde se projevilo to útočení po loadu pozice. Obecně jsou nepřátelé v této hře ale dost tuzí a já to měl umocněno i hraním na nejvyšší obtížnost. Jinak cheaty jsem nepoužil v této hře nikdy, ale v začátcích mého hraní jsem je také používal.
PavelU: Ty jsi opravdu přemohl toho ještěra i toho démona na střeše základny Cabalco? Já tam cheatoval, takže proto jsem z důvodu hráčské cti musel u téhle hry zrušit zelenou fajfku. :-/