Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
Dnes mi hra jde už konečně dobře, ale to laborování s ní, fakt zásek na dobrých 10 let :) Sepsal jsem to kompletně znovu. Bod 7 nemám vyzkoušen, ale mělo by to fungovat.

Pro mě je důležitých prvních šest bodů. Když hru někdo nyní vyzkouší a uplatní mé rady, tím líp. A Extra Crispy si tam dejte též, ve verzi 4.0.
@Tarhiel (13.12.2017 01:07): Jak jsem kdysi psal, hra je radikálně změněna, což se projevuje zhoršením gameplay složky. Kdežto verze 4.0, můj upload, je pouze decentní vylepšení, zjednodušení hry. Lepší textury, používání zbraní, s panenkou budeš nepřemožitelnej.. Jaké verze 5.0 obsahuje soubory, to nevím. Jak kdysi zkoušen Extra Crispy 5.0, hned smazáno a hra navrácena do předešlého stavu. 1920x1080 je fajn, aspoň jsem to snad už vyřešil jednou pro vždy. A KISS taky jede :)

Update: Hra bez problému funguje i na Windows 10. Úplně dole popisuji, jak jsem toho docílil. Rozlišení 2560x1440 a 60 FPS plynulost. Pády jsou minulost, již snad zbaveno vážných neduhů. Šest let nehráno.

___________________________________________________________________

Hra mi stále funguje, ale bylo to složité nastavování. dgVoodoo 2 je totéž, co nGlide. Na Win 10 mi to s tím jde.

Bod 4 mi fungoval dobře na Win732bit, kdy šlo ve hře vyšší rozlišení a žádný emulátor jsem používat nemusel.
Ani tyhle fígle mi nepomohly :(

První a druhý. Přes dgVoodoo 2 mi hra sice jela, ale muselo být vypnuté Single-pass Multi-texturing. V tom případě ve hře chyběla tmavost, takže to bylo světlé, ale neproblikávalo to z menu. Širokoúhlé rozlišení nejelo vůbec, nanejvýš 1440x900 (jako vždycky). Náhradní Client.exe jsem tam zatím nechal, ale dgVoodoo 2 smazal. Opět zase s vyhovující tmavostí, zmíněným rozlišením a problikáváním. Navrácen i Extra Crispy 4.0, který decentně vylepšuje a zjednodušuje gameplay.

Tak zbývá ještě třetí možnost, ale nevěřím, že to půjde i ze zapnutým Single-pass Multi-texturing.
Konečně jsem se dokopal k dohrání Nightmare Levels - taky jste po dohrání byli tak naštvaní?
Blood 2: Extra Crispy 5.0 je venku! Update je to fakt velkej, jdu to testnout :) Snad už poběží líp.

Obrázek 1, Obrázek 2 a Obrázek 3.

Zdá se, že to má konečně správný FoV. I když jsem zapnul Software Pixel Doubling a Single-pass Multi-texturing, tak mi to nepřijde tak tmavé. Ale ještě uvidím. Nicméně, barvy jsem si trochu upravil.

Tomuhle říkám obtížnost. Fíha! Jsem absolutně bez nábojů :) A každou chvíli dávám load :)

_____________________________________________________________________________________

Edit: 4. 3. 2015: Hra je hodně graficky vylepšena, což se projevuje i v plynulosti FPS, takže výkonný počítač nutností. Třetí obtížnost Suicide je opravdové maso, Painkillerovského ražení, protože protivníků je tam naráz třeba 50 :) Jsou hodně přesní, nic vám nedarují, ukládat se tedy vyplatí neustále. Blood 2 má prodlevu při ukládání, tím pádem je potřeba být vždy někde v bezpečí schován. Celkově víceméně nehratelné, ale pochybuji, že budu potupně snižovat na nižší stupeň.
@ugraugra (09.08.2014 12:07): Mně to posledně jelo vcelku snesitelně ve 1440x900. To padání by ale potřebovalo nějak vyřešit. Jakou má ta panenka defaultně kapacitu? S tím modem má 400, což stačí i na většinu bossů na nejtěžší obtížnosti zcela v pohodě.
@PavelU (09.08.2014 11:57): Měl jsem původní hru, detaily na max, rozlišení 1024x768, jinak to pořád padalo. Panenka mi přišla slabá, v jedničce to byla moje nejoblíbenější zbraň a tady byly všechny zbraně takové jalové.
@ugraugra (09.08.2014 11:09): Podle mě to vypadá docela pěkně :) S modem Extra Crispy je hra hezčí a lehčí. Taky záleží na tom, jak to máš graficky nastavené. Rozhodně se mi to i přes tu odlišnost nezdálo tak špatné, jak se o druhém Bloodu tvrdí.

A právě ta panenka je s Extra Crispy ultimátní zbraň. Já si navíc default hru už nepamatuji :)


Tohle nemá s Bloodem nic společného. Zajímavé byly tak poslední 4 levely, jinak člověk neustále běhá po nějakých tmavých, šedých, designově špatných levelech a střílí s nudnejma zbraněma (ani voodoo panenka tady nebyla dobrá) do asi nejhůře se zasekávajících nepřátel, co jsem v FPS viděl (souboj s bossem, kdy se zasekne o sloup a já ho ustřílim z dálky sniperkou se tu stal několikrát). Navíc hodně soubojů lze vyřešit tak, že prostě proběhnete a utečete.

Ještě zkusím datáč, u prvního dílu byl dost dobrej.
Tuhle verzi jsem používal několik let bez problemu ale novější počítače to menu nechtěji zobrazovat.Hra by šla normálně ale nedá se nastavit a ukládat
Nevěděl by někdo co s tím ,když hra jde ale při nastavení nebo ukládání je jen černá obrazovka a dole je červeně VER1.0.Na starších počítačích šlo menu normálně vidět(i pod W XP).teď už to nemůžu u pátého počítače rozejít-taky pod W XP.
Jak to hraji s Extra Crispy a Bernie's Silly modem, tak se mi hra líbí ještě víc. Všichni nepřátelé jsou přeskinováni, nejlépe vypadají asi vojáci, celí v černém. I některé zbraně jsou hezčí. A první dva bossové dáni s woodoo panenkou bez sejvu. Později to ještě prubnu za jinou postavu s Dark Act v.1.5 a Absynthe's MOD v.0.1, budou-li kompatibilní s tou první dvojicí modů. Tzn. Extra Crispy + Bernie's Silly + Dark Act a Extra Crispy + Bernie's Silly + Absynthe's MOD.
@ViRus (26.04.2013 13:23): Woodoo panenka je naopak hodně fajn, ale já u ní měl neustále dost kapacity. S Extra Crispy se nikdy úplně nevyčerpala. Už ani nevím, jaké jsou původní hodnoty nábojů, ale zatímco u Extra Crispy byla řada zbraní hned ze začátku obouručních, tak teď jsou jako normálně. Tmavost hry je bezproblémová, akorát nesmíš mít zaškrtnuto Software Pixel Doubling a Single-pass Multi-texturing.
Yes chapter 3, boss 2 ko, zatím mě to docela baví, tedy až na více méně přehnanou temnotu, na prd woodoo panenku a Ai. Level design stále ucházející, není to jen bezmyšlenkovité jdi rovně, občas si musím vzpomenout, kterou chodbou jsem ještě nešel a neustálý strach z pavouků (ne, fobii nemám) jsou to ale potvůrky a k tomu ještě mršky ruky :-)
Rozehráno s dalším modem, který je kompatibilní i s Extra Crispy. Akorát haprují textury u pár zbraní, ale většina by jich měla jít dobře.
"Ha ha ha another day to die" chapter 2, první boss kaput, jako docela švihák, ale dvě brokovnice ho skolili :-D taková trochu medůza, jen bez luku. Časově 2 hoďky na chapter, to zas tak dlouhé nebude, tedy podle toho kolik jich bude 3-4?

Ty pády jsou docela nahodilé, po prvním spuštění hned pád, pak opět a opět, ale po čtvrtém hodinku a bez pádu.
Opět dohráno, už potřetí. V podstatě velmi jednoduchá střílečka, kde úplně poslední boss je se správnou taktikou nejlehčí ve hře. Nejtěžší na likvidaci byl ten ze závěru třetí epizody. Po grafické stránce stále výtečné, byť hlavně díky modu Extra Crispy, který obsahoval opravdu hodně zlepšováků. Je také nutné pro nynější hraní podstoupit řadu štělování a zkoušení obskurních postupů, aby hra vůbec nějak smysluplně jela. Tedy aby nepoblikávala obrazovka v horní části monitoru, byl framerate po celou dobu alespoň na šedesáti snímcích a docházelo co nejméně k té proslulé Client MFC Application chybě.
@ViRus (22.04.2013 13:21): Padá to každou chvíli, ať už původní verze nebo ta z Gogu. Tedy nyní v podstatě nehratelné. Před třemi lety na starém počítači to bylo ještě v pohodě, to padalo jen málokdy.

Vyzkoušel jsem ještě tento postup úplně dole. A zatím to zas nepadá :)

Jinak k těm bossům, už mám za sebou dva.

První boss bez problémů udolán obouruční dvouhlavňovkou. Padnul po asi třiceti výstřelech, quick save použit pouze jednou, přičemž Load jsem dávat vůbec nemusel. Sejmutý z té horní pozice, kde byly ty itemy na doplnění. Konkrétně jeden ostnáč zůstal dole, utekl jsem mu nahoru, zlikvidoval jej a pak už se tam objevil první boss, zatímco byl Caleb v bezpečí nahoře. Obtížnost Suicide s modem Extra Crispy, bež něj to už hrát nehodlám.

Druhý boss taky v pohodě po pár minutách. Save a Load u něj použit tak dvakrát, víckrát ne. Stačilo dokola uhýbat, krýt se za sloupy, než byly zničeny, a útočit na něj tímhle.

A tuto modifikaci opravdu doporučuji. Je to v podstatě neoficiální patch, upravující spoustu věcí ve hře.
Nechce tuhle hru ohodnotit někdo nový? Je tu 99 hodnocení a bylo by fajn mít 100 :D
Tímto postupem jsem docílil lepší plynulosti a stability hry (akorát místo WinXP jsem tam dal Win 98). Též to trochu zamezilo padání hry, nejdříve hra padala každých pár minut, pak jsem hrál víc jak hodinu bez pádu, ale nakonec mi to stejně opět spadlo. A rozlišení jedu na 1440x900, nativní stále nefunguje. Navíc tou změnou kompatibility na Win 98 mi to v launcheru přestalo ukazovat vyšší rozlišení a je tam nastaveno to nejmenší, ale stačí editnout Autoexec.cfg a v poho to běží v těch 1440x900, přestože tam není vůbec na výběr. Už to dále štělovat nebudu, takhle mi snad hra nějak kloudně půjde. Obohacená detailnějšími texturami z Extra Crispy a slušnou paletou barev, aniž bych musel měnit hodnoty v ovládačích.
@Chuck (20.04.2013 11:41): Hlavního bosse jsem sejmul tak, že jsem se schoval za kámen, to kterého to pořád šil. Namířil jsem, na jeho odkrytou část těla, zbraň s lebkou. Myšítko jsem zatížil botou, a šel jsem se vysprchovat:-)
Obtížnost se dá dobře ošmelit díky stupidní inteligenci. Jenom to chce nějakou zbraň z dobíjející se municí:)
@Chuck (19.04.2013 18:46): No fakt dveře, dostal jsem se do těch laboratoří, vykosím to, otevřu dveře a než jsem vešel tak se zavřeli a já byl mrtví. Nevím kde by měl být, jak jsem psal, vylezl jsem z kanálů, jak se tam přehazovali parovody a pak výtahem do laborek....

Už jsem pochopil ty scaraby, to je brnění :-D
@ViRus (19.04.2013 14:54): Graficky je hra stále dost pěkná, hlavně s tímhle modem. Akorát škoda těch padání a problémů s rozlišeními. Extra Crispy přidává i více zbraní a nábojů, mám dojem. Takže i na nejvyšší obtížnosti by to mělo být se souboji v poho.
Tak az daji nejakou peknou slevu na HL1 Anthology, koupim. Za tech 12 euro se mi to nechce kupovat kdyz uz vsechny hry vlastnim.
@ViRus (19.04.2013 14:54): "Jinak pěkný je level design a nápad, není to jen rovně, otevřít dveře, vykosit atd. a hodně mě baví ty jeho hlášky a průpovídky." Standard starsich her.

"Stejný rok s Halfem, source je prostě pěknější než lithtech." Mel jsem opacne pocity. Ale to bude tim, ze mi Half ve sve puvodni verzi nechce vubec fungovat (asi jako Quake 2) - ten na Steamu doufam funguje ale toho nevlastnim -, zatimco Blood 2 bez problemu i v relativne vysokem rozliseni a se slusnymi texturami.
No tak tohle je hodně nasírací, člověk si odvykl na savování, moje chyba, ale když mě zabijí normální dveře a já musí od začátku levelu csss.

Nepřátelé zatím nic moc co se týče inteligence, někde se zaseknou a já k nim musím dojít jim pomoct...

Jinak pěkný je level design a nápad, není to jen rovně, otevřít dveře, vykosit atd. a hodně mě baví ty jeho hlášky a průpovídky.

Stejný rok s Halfem, source je prostě pěknější než lithtech.
No ty koki, ti facehuggers mě docela vyděsili či jak se to jmenuje a pak jsem čučel, že celá scéna byla hooodně tmavá, jako v noci bez světel, ale nevím jestli to byl učel abych prd viděl...
@Všivák (17.04.2013 17:09): Skoro nic nemam proti , taky me to bavilo, ale postupem casu jsem u toho spis brecel, jak to bylo nekdy az tezky a nudny.A hlavne jsem to projizdel tak, abych to mel dohrane, co nejrychleji..
Ono mozna pred par lety, bych si to i vychutnal!
@Chuck (17.04.2013 09:35): řekl bych, že se virus dostal dál než já, zapíchl jsem to v druhém levelu(?), možná v prvním. Ale pamatuji si, že to demo tenkrát bylo docela ok...

2) GOG verze fungovala i mně pod 7b64
@Matthias (16.04.2013 21:53): Tak to je škoda, je fakt, že level design byl v druhém levelu docela povedený, víceméně žádný koridor, využitý i svislý pohyb nejen přeskočení bedny, ale hezky žebřík, plotek atd. no uvidím..