Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Instinct

Instinkt

39
12 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
21.08.2007 PC
Vývojáři:
Digital Spray Studio
Instinct je hororová first-person střílečka, dle slov autorů, inspirovaná skutečnými událostmi, které se staly v září roku 2004 v horách v Severní Koreji. Satelity tam tehdy zachytily explozi, o jejímž původu se šířily různé verze. Hra od Digital Spray Studia přichází se svou vlastní.

Příběh začíná objevením záhadného viru a je předpokládáno, že by vůbec nemusel pocházet z naší planety. Vy se ujímáte vedení jednoho z tříčlenného komanda, které má za úlohu proniknout na tajnou základnu získat informace o výzkumu, jenž zde údajně probíhá. Ve hře se prolínají tři, čistě lineární s nemožnosti výběru, různé příběhy (dva za muže a jeden za ženu), takže si celkově zahrajete až za 3 postavy, nacházející se v této oblasti. Celkem obsahuje 17 levelů odehrávajících se v uzavřených i otevřených prostorách a budete bojovat s 12 typy zbraní, proti nepřátelům jak zasaženým nebezpečným virem, tak i těm nezasaženým.

Instinct je klasickou budgetovou FPS, která vyšla v kompletní české lokalizaci. Hra neobsahuje ani žádnou formu multiplayeru.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 35
Instinct skýtá hráči promyšlenou akci z pohledu vlastních očí, s mistrně vykonstruovaným příběhem plným neočekávaných zvratů a dech beroucí technické zpracování, kde každá byť jen sebe menší částečka je vymodelována téměř k nerozeznání od skutečné předlohy, tráva v exteriérech se vlní pod náporem vánku a pod virtuální vahou vaší postavy jsou v ní zanechávány dočasné stopy. Zvuky a hudební doprovod jsou rajskou melodii, materiály po kterých ve hře kráčíte vydávají svůj reálně specifický zvuk. Každý vystřel jde identifikovat a přiřadit ke správné zbrani. Umělá inteligence uvažuje chytrostí delfína, dokáže komunikovat, taktizovat, obejít hráče, jeden na sebe naváže vaši pozornost a jeho kolegové vám, v obrovsky rozsáhlém vojenském komplexu laboratoří, kde žádné dveře neznamenají překážku, vpadnou do zad a boků...

A teď to všechno zapomeňte!

Vypadalo to jako fantazie? Ano, je to totální pohádka, ani jedno z výše uvedeného se ve hře totiž nenachází. Pří vší té zbytečné herní onanii jsem ale musel trochu zabloudit, jinak by mi mrdlo. Zápletka hry, sic(k) dle skutečných událostí, je plytká, že ani plytký talíř není plytčejší. Bla bla bla pokus, bla bla bla zase se to pokazilo, bla bla bla všichni zmutovali, bla bla bla vyšleme tajné komando s rádoby zajímavými charakterovými backgroundy, bla bla bla... Level design: tunel -> místnost -> tunel -> místnost s pákou. V nich tu tlupa zombies, jinde jakože speciální jednotka, která vás má zastavit. Auditivní aspekty: zvuky občas vypadávaly, zbraně zněly snad stejně ale spíše podobně a hudební podkres se ve většině případů nehodil na danou situaci. A konečně AI, ta je občas hodně k smíchu, u zombíků se to dalo i čekat (už z povahy tohoto hororového potvorstva), ale u speciálů? Jisté náznaky vychcanosti sice mají, ale ve většině případů jen čekají až jsou picnuti a to ještě tak, že půlka jejich těla trčí zpoza zdi a vy do ní vesele střílíte, dokud dotyčný nepadne k zemi mrtev. Sorry, ale tohle fakt ne...

Pro: Jedna jediná venkovní lokace za ženský charakter

Proti: AI, grafika, zvuky, level design, příběh, postavy

+13
  • PC 15
U této hry nevím kde začít, úplně vše je na ní podle mě špatně. Od grafiky, zvuků (hlavně příšerný český dabing), chování zbraní, skripty a příběh.
Jediná věc, která je na téhle hře dobrá je nápad mít příběh z pohledu tří postav, který se prolíná. A krátká hrací doba, díky které u ní člověk dlouho netrpí.
Dle mého názoru RUCE PRYČ !!!

Pro: Prolínající se příběh tří postav, krátká herní doba

Proti: Grafika, zvuky, dabing, AI, skripty atd.

+5
  • PC 70
stísněný prostory a hordy zoombíku, nepotřebuju víc... jediná venkovní lokace mě pěkně srala, ale netrvala zas dlouho. hra se mi bohužel v polovině už nenačetla, jinak bych je tam, debily, kosil do ted - v tomhle jsou rusové vážně dobrý, at už dělají hry nebo to myslí vážně.
-1 +3 −4